Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası

Avrupa Halter Şampiyonası, Avrupa Halter Federasyonu (EWF) tarafından her yıl düzenlenen bir etkinliktir. 1896'dan beri düzenleniyor. 1988'den 1997'ye kadar kadınlar için ayrı bir etkinlik düzenlendi ve ardından her iki şampiyona da tek bir etkinlik olarak düzenlendi.

Erkekler Sonuçları

55 Kg.

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparma (Snatch)Mirco Scarantino (İtalya)Muammer Şahin (Türkiye)Cristian Marian Luca (Romanya)
Silkme (Clean & Jerk) Angel Rusev (Bulgaristan)Mirco Scarantino (İtalya)Muammer Şahin (Türkiye)
ToplamMirco Scarantino (İtalya)Angel Rusev (Bulgaristan)Muammer Şahin (Türkiye)
2021 MoskovaKoparma (Snatch)Daniel Lungu (Moldova)Muammer Şahin (Türkiye)Angel Rusev (Bulgaristan)
Silkme (Clean & Jerk) Angel Rusev (Bulgaristan)Valentin Iancu (Romanya)Dmytro Voronovskyi (Ukrayna)
ToplamAngel Rusev (Bulgaristan)Valentin Iancu (Romanya)Dmytro Voronovskyi (Ukrayna)
2021 KatowiceKoparma (Snatch)
Silkme (Clean & Jerk)
Toplam

61 Kg.

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparmaHenadz Laptseu (BLR)Bünyamin Sezer (TUR)Ferdi Hardal (TUR)
SilkmeShota Mishvelidze (GEO)Ferdi Hardal (TUR)Jon Luke Mau (GER)
ToplamHenadz Laptseu (BLR)Bünyamin Sezer (TUR)Ferdi Hardal (TUR)
2021 MoskovaKoparmaStilyan Grozdev (Bulgaristan)Shota Mishvelidze (Gürcistan)Henandz Laptseu (Belarus)
SnatchJon Luke Mau (Almanya)Stilyan Grozdev (Bulgaristan)Davide Ruiu (İtalya)
ToplamStilyan Grozdev (Bulgaristan)Shota Mishvelidze (Gürcistan)Ferdi Hardal (Türkiye)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

67 Kg.

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparmaDaniyar İsmayilov (TUR)Simon Brandhuber (GER)Mirko Zanni (ITA)
SilkmeBernardin Matam (FRA)Goga Chkheidze (GEO)Simon Brandhuber (GER)
ToplamBernardin Matam (FRA)Simon Brandhuber (GER)Goga Chkheidze (GEO)
2021 MoskovaKoparmaMirko Zanni (İtalya)Zulfat Garaev (Rusya)Muhammed Furkan Özbek (Türkiye)
SilkmeMuhammed Furkan Özbek (Türkiye)Valentin Genchev (Bulgaristan)Goga Chkheidze (Gürcistan)
ToplamMuhammed Furkan Özbek (Türkiye)Mirko Zanni (İtalya)Valentin Genchev (Bulgaristan)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

73 Kg.

GamesEventGoldSilverBronze
2019 BatumiSnatchBriken Calja (ALB)Vadzim Likharad (BLR)Bozhidar Andreev (BUL)
Clean & Jerk Bozhidar Andreev (BUL)Briken Calja (ALB)David Sánchez (ESP)
TotalBozhidar Andreev (BUL)Briken Calja (ALB)Vadzim Likharad (BLR)

81 Kg.

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparmaRitvars Suharevs (Letonya)Andrés Mata (İspanya)Erkand Qerimaj (Arnavutluk)
SilkmeAntonino Pizzolato (İtalya)Celil Erdoğdu (Türkiye)Petr Asayonak (Belarus)
ToplamAntonino Pizzolato (İtalya)Petr Asayonak (Belarus)Ritvars Suharevs (Letonya)
2021 MoskovaKoparmaAntonino Pizzolato (İtalya)Karlos Nasar (Bulgaristan)Nico Müller (Almanya)
SilkmeKarlos Nasar (Bulgaristan)Antonino Pizzolato (İtalya)Rafik Harutyunyan (Ermenistan)
ToplamAntonino Pizzolato (İtalya)Karlos Nasar (Bulgaristan)Ritvars Suharevs (Letonya)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

89 Kg.

GamesEventGoldSilverBronze
2019 BatumiSnatchRevaz Davitadze (GEO)Maksim Mudreuski (BLR)Davit Hovhannisyan (ARM)
Clean & Jerk Hakob Mkrtchyan (ARM)Revaz Davitadze (GEO)Krenar Shoraj (ALB)
TotalHakob Mkrtchyan (ARM)Revaz Davitadze (GEO)Davit Hovhannisyan (ARM)

96 Kg.

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparmaYauheni Tsikhantsou (Belarus)Anton Pliesnoi (Gürcistan)Kyryl Pyrohov (Ukrayna)
SilkmeYauheni Tsikhantsou (Belarus)Egor Klimonov (Rusya)Vadims Koževņikovs (Letonya)
ToplamYauheni Tsikhantsou (Belarus)Egor Klimonov (Rusya)Anton Pliesnoi (Gürcistan)
2021 MoskovaKoparmaAnton Pliesnoi (Gürcistan)Petr Asayonak (Belarus)Artur Babayan (Rusya)
SilkmeAnton Pliesnoi (Gürcistan)Hakob Mkrtchyan (Ermenistan)Bartlomiej Adamus (Polonya)
ToplamAnton Pliesnoi (Gürcistan)Petr Asayonak (Belarus)Hakob Mkrtchyan (Ermenistan)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

102 Kg.

Şampiyona KategoriAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
2019 BatumKoparmaDmytro Chumak (Ukrayna)Vadzim Straltsou (Belarus)Irakli Chkheidze (Gürcistan)
SilkmeDmytro Chumak (Ukrayna)Samvel Gasparyan (Ermenistan)Kostiantyn Reva (Ukrayna)
ToplamDmytro Chumak (Ukrayna)Samvel Gasparyan (Ermenistan)Vadzim Straltsou (Belarus)
2021 Moskova KoparmaDadash Dadashbayli (Azerbaycan)Samvel Gasparyan (Ermenistan)Siarhei Sharankou (Belarus)
SilkmeSamvel Gasparyan (Ermenistan)David Fischerov (Bulgaristan)Arsen Martirosyan (Ermenistan)
ToplamSamvel Gasparyan (Ermenistan)Arsen Martirosyan (Ermenistan)Dadash Dadashbayli (Azerbaycan)
2022 Katowice Koparma
Silkme
Toplam

109 Kg.

ŞampiyonaKategoriAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
2019 Batum KoparmaSimon Martirosyan (Ermenistan)Rodion Bochkov (Rusya)Andrei Aramnau (Belarus)
SilkmeSimon Martirosyan (Ermenistan)Arturs Plesnieks (Letonya)Arkadiusz Michalski (Polonya)
ToplamSimon Martirosyan (Ermenistan)Andrei Aramnau (Belarus)Rodion Bochkov (Rusya)
2021 Moskova KoparmaSimon Martirosyan (Ermenistan)Hristo Hristov (Bulgaristan)Timur Naniev (Rusya)
SilkmeDmytro Chumak (Ukrayna)Arsen Kasabijew (Polonya)Marcos Ruiz (İspanya)
ToplamDmytro Chumak (Ukrayna)Hristo Hristov (Bulgaristan)Timur Naniev (Rusya)
2022 Katowice Koparma
Silkme
Toplam

+ 109 Kg.

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparmaLasha Talakhadze (Gürcistan)Irakli Turmanidze (Gürcistan)Gor Minasyan (Ermenistan)
SilkmeLasha Talakhadze (Gürcistan)Ruben Aleksanyan (Ermenistan)Irakli Turmanidze (Gürcistan)
ToplamLasha Talakhadze (Gürcistan)Irakli Turmanidze (Gürcistan)Ruben Aleksanyan (Ermenistan)
2021 MoskovaKoparmaLasha Talakhadze (Gürcistan)Gor Minasyan (Ermenistan)Varazdat Lalayan (Ermenistan)
SilkmeLasha Talakhadze (Gürcistan)Gor Minasyan (Ermenistan)Varazdat Lalayan (Ermenistan)
ToplamLasha Talakhadze (Gürcistan)Gor Minasyan (Ermenistan)Varazdat Lalayan (Ermenistan)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

56 Kg.

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Ivan Ivanov  Sedat Artuç  Naiden Russev
1999 A Coruña  Halil Mutlu  Adrian Jigău  Ivan Ivanov
2000 Sofia  Halil Mutlu  Ivan Ivanov  Adrian Jigau
2001 Trencin  Halil Mutlu  Adrian Jigau  Vitaly Derbenev
2002 Antalya  Vitaly Derbenev  Sedat Artuç  Igor Grabucea
2003 Loutraki  Vitaly Derbenev  Adrian Jigau  Naiden Rusev
2004 Kiev  Sedat Artuç  Vitali Dzerbianiou  László Tancsics
2005 Sofia  Sedat Artuç  Erol Bilgin  Vitali Dzerbianiou
2006 Władysławowo  Vitali Dzerbianiou  Igor Grabucea  László Tancsics
2007 Strasbourg  Igor Bour  Vitali Dzerbianiou  Igor Grabucea
2008 Lignano Sabbiadoro  Halil Mutlu  Tom Goegebuer  Vladimır Urumov
2009 Bucharest  Tom Goegebuer  Vito Dellino  Igor Grabucea
2010 Minsk  Vitali Dzerbianiou  Smbat Margaryan  Tom Goegebuer
2011 Kazan  Oleg Sîrghi  Gökhan Kılıç  Florin Ionuț Croitoru
2012 Antalya  Valentin Hristov  Oleg Sîrghi  Gökhan Kılıç
2013 Tirana  Oleg Sirghi  Asen Muradov  Tom Goegebuer
2014 Tel Aviv  Florin Croitoru  Mirco Scarantino  Smbat Margaryan
2015 Tbilisi  Oleg Sirghi  Smbat Margaryan Mirco Scarantino (İtaly)
2016 Førde Mirco Scarantino (İtaly)  Josué Brachi  Ilie Constantin Ciotoiu
2017 Split Mirco Scarantino (İtaly)  Iuri Dudoglo  Ilie Constantin Ciotoiu
2018 Bucharest  Josue Brachi Mirco Scarantino (İtaly)  Ilie Ciotoiu

62 Kg.

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Stefan Georgiev  Leonidas Sabanis  Mücahit Yağcı
1999 A Coruña  Sevdalin Minchev  Leonidas Sabanis  Nikolaj Pešalov
2000 Sofia  Nikolaj Pešalov  Sevdalin Angelov  Naim Suleymanoglu
2001 Trencin  Nikolaj Pešalov  Elkhan Suleymanov  Vladimir Popov
2002 Antalya  Leonidas Sabanis  Stefan Georgiev  Olexandr Lykhvald
2003 Loutraki  Halil Mutlu (Turkey)  Stefan Georgiev  Henadzi Aliashchuk
2004 Kiev  Sevdalin Angelov  Adrian Jigau  Asif Malikov
2005 Sofia  Halil Mutlu (Turkey)  Sevdalin Minchev  Adrian Jigău
2006 Władysławowo  Dmitry Voronin  Adrian Jigău  Henadzy Makhveyenia
2007 Strasbourg  Sergey Petrosyan  Henadzy Makhveyenia  Erol Bilgin
2008 Lignano Sabbiadoro  Sergey Petrosyan  Erol Bilgin  Stefan Georgiev
2009 Bucharest  Erol Bilgin (Turkey)  Zulfugar Suleymanov  Dimitris Minasidis
2010 Minsk  Erol Bilgin (Turkey)  Antoniu Buci  Zülfügar Süleymanov
2011 Kazan Bünyamin Sezer (Turkey)  Antoniu Buci  Hurşit Atak (Turkey)
2012 Antalya Bünyamin Sezer (Turkey)  Dimitris Minasidis  Stoyan Enev
2013 Tirana  Igor Bour  Florin Croitoru  Stoyan Enev
2014 Tel Aviv  Ivaylo Filev  Stanislav Chadovich  Stoyan Enev
2015 Tbilisi  Valentin Hristov Bünyamin Sezer (Turkey)  Florin Croitoru
2016 Førde  Hurşit Atak (Turkey)  Feliks Khalibekov  Vladimir Urumov
2017 Split  Hurşit Atak (Turkey) Bünyamin Sezer (Turkey)  Feliks Khalibekov
2018 Bucharest  Shota Mishvelidze  Stilyan Grozdev  Ionut Ilie

69 Kg.

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Plamen Jeliazkov  Ergün Batmaz  Sergey Lavrenov
1999 A Coruña  Galabin Boevski  Plamen Jeliazkov  Valerios Leonidis
2000 Sofia  Sergei Lavrenov  Georgi Markov  Yasin Arslan
2001 Trencin  Ekrem Celil  Andrey Matveev  Turan Mirzayev
2002 Antalya  Galabin Boevski  Giorgios Tzelilis  Reyhan Arabacioglu
2003 Loutraki  Galabin Boevski  Turan Mirzayev  Ekrem Celil
2004 Kiev  Ekrem Celil  Nikolaj Pešalov  Siarhei Laurenau
2005 Sofia  Demir Demirev  Ferit Sen  Mehmed Fikretov
2006 Władysławowo  Gennady Oleshchuk  Demir Demirev  Vencelas Dabaya
2007 Strasbourg  Vencelas Dabaya  Tigran G. Martirosyan  Vladislav Lukanin
2008 Lignano Sabbiadoro  Tigran G. Martirosyan  Vencelas Dabaya  Mehmed Fikretov
2009 Bucharest  Arakel Mirzoyan  Vencelas Dabaya  Vladislav Lukanin
2010 Minsk  Ninel Miculescu  Mikhail Gobeev  Mete Binay
2011 Kazan  Vladislav Lukanin  Răzvan Martin  Daniel Godelli
2012 Antalya  Oleg Chen  Serghei Cechir  Venceslas Dabaya-Tientcheu
2013 Tirana  Oleg Chen  Daniel Godelli  Bernardin Kingue Matam
2014 Tel Aviv  Oleg Chen  Vanik Avetisyan  Serghei Cechir
2015 Tbilisi  Daniyar Ismayilov  Sergei Petrov  Bernardin Matam
2016 Førde  Daniyar Ismayilov  Sergei Petrov  David Sánchez López
2017 Split  Bernardin Matam  Oleg Chen  Robert Joachim
2018 Bucharest  Briken Calja  Robert Joachim  David Sanchez

77 Kg.

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Vasil Vanev  Giorgi Asanidze  Khachatur Kyapanaktsyan
1999 A Coruña  Petar Tanev  Georgi Markov  Andrzej Kozlowski
2000 Sofia  Zlatan Vanev  Plamen Zhelyazkov  Ilirian Suli
2001 Trencin  Oleg Perepetchenov  Hovannes Amreyan  Attila Feri
2002 Antalya  Georgi Markov  Zlatan Vanev  Mehmet Yilmaz
2003 Loutraki  Georgi Markov  Reyhan Arabacioglu  Andrzej Kozlowski
2004 Kiev  Taner Sagir  Mehmet Yilmaz  Plamen Zhelyazkov
2005 Sofia  Taner Sağır  Sebastian Dogariu  Ivan Stoitzov
2006 Władysławowo  Gevorg Davtyan  Vladislav Lukanin  Georgi Markov
2007 Strasbourg  Gevorg Davtyan  Ara Khachatryan  Taner Sağır
2008 Lignano Sabbiadoro  Oleg Perepetchenov  Ara Khachatryan  Aleksey Yufkin
2009 Bucharest  Mikalai Cherniak  Erkand Qerimaj  Dmitry Ivanenko
2010 Minsk  Tigran G. Martirosyan  Krzysztof Szramiak  Mikalai Cherniak
2011 Kazan  Semih Yağcı  Arayik Mirzoyan  Alexandru Rosu
2012 Antalya  Razvan Constantin Martin  Alexandru Dudoglo  Alexandru Spac
2013 Tirana  Dmitry Khomyakov  Paul Stoichiță  Damian Kuczyński
2014 Tel Aviv  Erkand Qerimaj  Daniel Godelli  Razmik Unanian
2015 Tbilisi  Tigran Gevorg Martirosyan  Victor Getts  Andranik Karapetyan
2016 Førde  Andranik Karapetyan  Tigran Gevorg Martirosyan  Dumitru Captari
2017 Split  Dumitru Captari  Răzvan Constantin Martin  Erkand Qerimaj
2018 Bucharest  Nico Muller  Razvan Martin  Andres Mata

85 Kg.

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Marc Huster  Pyrros Dimas  Dursun Sevinç
1999 A Coruña  Marc Huster  Georgi Gardev  Dursun Sevinc
2000 Sofia  George Asanidze  Georgi Gardev  Yuriy Myshkovets
2001 Trencin  George Asanidze  Georgi Gardev  Sergey Zhukov
2002 Antalya  George Asanidze  Mariusz Rytkowski  Aslambek Ediev
2003 Loutraki  Zlatan Vanev  Yuriy Myshkovets  Rouslan Lizounov
2004 Kiev  Izzet Ince  Zaur Takhushev  Erdal Sunar
2005 Sofia  Ruslan Novikov  Valeriu Calancea  Arsen Melikyan
2006 Władysławowo  Andrei Rybakou  Yury Myshkovets  Zaur Takhushev
2007 Strasbourg  Valeriu Calancea  İzzet İnce  Vadzim Straltsou
2008 Lignano Sabbiadoro  Tigran V. Martirosyan  Vasily Polovnikov  Georgi Markov
2009 Bucharest  Alexey Yufkin  Intiqam Zairov  Mikalai Novikau
2010 Minsk  Gevorik Poghosyan  Ara Khachatryan  Mikalai Novikau
2011 Kazan  Aleksey Yufkin  Apti Aukhadov  Benjamin Hennequin
2012 Antalya  Rauli Tsirekidze  Fatih Baydar  Gabriel Sincraian
2013 Tirana  Apti Aukhadov  Ivan Markov  Albert Sayakhov
2014 Tel Aviv  Ivan Markov  Adam Maligov  Benjamin Hennequin
2015 Tbilisi  Benjamin Hennequin  Alexandru Dudoglo  Mikalai Novikau
2016 Førde  Oleksandr Pielieshenko  Gabriel Sincraian  Gheorghii Cernei
2017 Split  Oleksandr Pielieshenko  Artem Okulov  Krzysztof Zwarycz
2018 Bucharest  Revaz Davitadze  Kasper Klos  Bradon Vautard

– 94 kg

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Oliver Caruso  Ivan Chakarov  Akakios Kakiasvilis
1999 A Coruña  Szymon Kołecki  Akakios Kakiasvilis  Bünyamin Sudaş
2000 Sofia  Szymon Kolecki  Vadim Vacarciuc  Bunyami Sudas
2001 Trencin  Nizami Pashayev  Nikola Stoyanov  Hakob Pilosyan
2002 Antalya  Alexey Petrov  Milen Dobrev  Nizami Pashayev
2003 Loutraki  Milen Dobrev  Sergey Zhukov  Tadeusz Drzazga
2004 Kiev  Milen Dobrev  Eduard Tjukin  Anatoliy Mushyk
2005 Sofia  Hakan Yilmaz  Andrey Skorobogatov  Konstyantyn Pipiyev
2006 Władysławowo  Szymon Kolecki  Andrey Demanov  Nikolas Kourtidis
2007 Strasbourg  Szymon Kołecki  Roman Konstantinov  Evgheni Bratan
2008 Lignano Sabbiadoro  Szymon Kołecki  Andrey Demanov  Mukhamat Sozaev
2009 Bucharest  Jürgen Spieß  Nikos Kourtidis  Andrey Demanov
2010 Minsk  Arsen Kasabiev  Rovshan Fatullayev  Artem Ivanov
2011 Kazan  Andrey Demanov  Anatolie Cîrîcu  Aurimas Didžbalis
2012 Antalya  Anatoli Ciricu  Aurimas Didzbalis  Ibrahim Arat
2013 Tirana  Rinat Kireev  Zygimantas Stanulis  Aliaksandr Makaranka
2014 Tel Aviv  Adrian Zieliński  Tomasz Zieliński  Vasil Gospodinov
2015 Tbilisi  Aurimas Didžbalis  Khetag Khugaev  Aliaksandr Venskel
2016 Førde  Tomasz Zieliński  Zygimantas Stanulis  Georgii Kuptsov
2017 Split  Adam Maligov  Dmytro Chumak  Aurimas Didžbalis
2018 Bucharest  Nicolae Onica  Zygimantas Stanulis  Lukasz Grela

– 105 kg

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Viacheslav Ivanovski  Yevgeni Chichliannikov  Dariusz Osuch
1999 A Coruña  Denys Hotfrid  Mariusz Jedra  Martin Tešovič
2000 Sofia  Metin Kadir  Robert Dolega  Evgeny Chichliannikov
2001 Trencin  Evgeny Chigishev  Szymon Kolecki  Zoltán Kovács
2002 Antalya  Alan Tsagaev  Denys Gotfrid  Bunyami Sudas
2003 Loutraki  Igor Razoronov  Alan Tsagaev  Vladimir Smortchkov
2004 Kiev  Alan Tsagaev  Dmitry Berestov  Alexandru Bratan
2005 Sofia  Vladimir Smorchkov  Bünyamin Sudaş  Ramūnas Vyšniauskas
2006 Władysławowo  Marcin Dołęga  Vladimir Smorchkov  Alexandru Bratan
2007 Strasbourg  Martin Tešovič  Gleb Pisarevskiy  Dmitry Lapikov
2008 Lignano Sabbiadoro  Dmitry Berestov  Ramūnas Vyšniauskas  Robert Dolega
2009 Bucharest  Vladimir Smorchkov  Oleksiy Torokhtiy  Ramūnas Vyšniauskas
2010 Minsk  Andrei Aramnau  Dmitry Klokov  Vladimir Smorchkov
2011 Kazan  Khadzhimurat Akkaev  Gia Machavariani  Bartlomiej Bonk
2012 Antalya  David Bedzhanyan  Maxim Sheyko  Mikhail Audzeyev
2013 Antalya  David Bedzhanyan  Maxim Sheyko  Arturs Plesnieks
2014 Tel Aviv  Andrey Demanov  Timur Naniev  Andrei Aramnau
2015 Tbilisi  Bartłomiej Bonk  Andrian Zbirnea  Arkadiusz Michalski
2016 Førde  Arturs Plesnieks  Arkadiusz Michalski  Simon Martirosyan
2017 Split  Simon Martirosyan  Vasil Gospodinov  Arkadiusz Michalski
2018 Bucharest  Arkadiusz Michalski  Georgi Shikov  Sargis Martirosjan

+ 105 kg

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Ronny Weller  Andrei Chemerkin  Ara Vardanyan
1999 A Coruña  Ashot Danielyan  Ronny Weller  Viktors Ščerbatihs
2000 Sofia  Ashot Danielyan  Ronny Weller  Viktors Ščerbatihs
2001 Trencin  Viktors Ščerbatihs  Paweł Najdek  Grzegorz Kleszcz
2002 Antalya  Ronny Weller  Paweł Najdek  Oleksiy Kolokoltsev
2003 Loutraki  Evgeny Chigishev  Ashot Danielyan  Damyan Damyanov
2004 Kiev  Velichko Cholakov  Viktors Ščerbatihs  Ronny Weller
2005 Sofia  Viktors Ščerbatihs  Evgeny Chigishev  Ashot Danielyan
2006 Władysławowo  Viktors Ščerbatihs  Velichko Cholakov  Paweł Najdek
2007 Strasbourg  Viktors Ščerbatihs  Evgeny Chigishev  Paweł Najdek
2008 Lignano Sabbiadoro  Viktors Ščerbatihs  Matthias Steiner  Evgeny Chigishev
2009 Bucharest  Ihor Shymechko  Almir Velagic  Evgeny Pisarev
2010 Minsk  Evgeny Chigishev  Ruben Aleksanyan  Matthias Steiner
2011 Kazan  Dmitry Lapikov  Ihor Shymechko  Bunyamin Sudas
2012 Antalya  Ruslan Albegov  Matthias Steiner  Irakli Turmanidze
2013 Tirana  Ruslan Albegov  Artem Udachyn  Jiří Orság
2014 Tel-Aviv  Aleksey Lovchev  Ruben Aleksanyan  Almir Velagic
2015 Tbilisi  Irakli Turmanidze  Chingiz Mogushkov  Almir Velagić
2016 Førde  Lasha Talakhadze  Gor Minasyan  Mart Seim
2017 Split  Lasha Talakhadze  Gor Minasyan  Ruben Aleksanyan
2018 Bucharest  Lasha Talakhadze  Jiri Orsag  Peter Nagy

Kadınlar Sonuçları

– 45 kg

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparma (Snatch)Şaziye Erdoğan (Türkiye)Yuliya Asayonak (Belarus)Ivana Petrova (Bulgaristan)
Silkme (Clean & Jerk) Ivana Petrova (Bulgaristan)Şaziye Erdoğan (Türkiye)Cosmina Pana (Romanya)
ToplamŞaziye Erdoğan (Türkiye)Ivana Petrova (Bulgaristan)Yuliya Asayonak (Belarus)
2021 MoskovaKoparma (Snatch)Nadezhda Nguen (Bulgaristan)Melisa Güneş (Türkiye)Anhelina Lomachtnska (Ukrayna)
Silkme (Clean & Jerk) Ivana Petrova (Bulgaristan)Cosmina Pana (Romanya)Melisa Güneş (Türkiye)
ToplamNadezhda Nguen (Bulgaristan)Ivana Petrova (Bulgaristan)Melisa Güneş (Türkiye)
2021 KatowiceKoparma (Snatch)
Silkme (Clean & Jerk)
Toplam

– 49 kg

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparma (Snatch)Elena Andrieș (Romanya)Kristina Sobol (Rusya)Anaïs Michel (Fransa)
Silkme (Clean & Jerk) Elena Andrieș (Romanya)Giorgia Russo (İtalya)Manon Lorentz (Fransa)
ToplamElena Andrieș (Romanya)Kristina Sobol (Rusya)Giorgia Russo (İtalya)
2021 MoskovaKoparma (Snatch)Monica Csengeri (Romanya)Kristina Sobol (Rusya)Giulia Imperio (İtalya)
Silkme (Clean & Jerk) Monica Csengeri (Romanya)Mihaela Cambei (Romanya)Şaziye Erdoğan (Türkiye)
ToplamMonica Csengeri (Romanya)Kristina Sobol (Rusya)Mihaela Cambei (Romanya)
2021 KatowiceKoparma (Snatch)
Silkme (Clean & Jerk)
Toplam

– 55 kg

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparmaLucrezia Magistris (ITA)Svetlana Ershova (RUS)Joanna Łochowska (POL)
SilkmeJoanna Łochowska (POL)Svetlana Ershova (RUS)Ayşegül Çoban Başol (TUR)
ToplamJoanna Łochowska (POL)Svetlana Ershova (RUS)Kristina Novitskaia (RUS)
2021 MoskovaKoparmaKamila Konotop (Ukrayna)Izabella Yaylyan (Ermenistan)Evagjelia Vali (Arnavutluk)
SilkmeKamila Konotop (Ukrayna)Svetlena Ershova (Rusya)Sümeyye Kentli (Türkiye)
ToplamKamila Konotop (Ukrayna)Svetlena Ershova (Rusya)Nina Sterckx (Belçika)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

– 59 kg

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumSnatchRebeka Koha (Letonya)Izabella Yaylyan (Ermenistan)Aleksandra Kozlova (Rusya)
SilkmeRebeka Koha (Letonya)Tatiana Aleeva (Rusya)Florina Sorina Hulpan (Romanya)
ToplamRebeka Koha (Letonya)Tatiana Aleeva (Rusya)Aleksandra Kozlova (Rusya)
2021 MoskovaKoparmaOlga Te (Rusya)Dora Tchakounte (Fransa)Boyanka Kostova (Azerbaycan)
SilkmeBoyanka Kostova (Azerbaycan)Olga Te (Rusya)Dora Tchakounte (Fransa)
ToplamBoyanka Kostova (Azerbaycan)Olga Te (Rusya)Dora Tchakounte (Fransa)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

– 64 kg

GamesEventGoldSilverBronze
2019 BatumiSnatchLoredana Toma (ROU)Irina Lepșa (ROU)Giorgia Bordignon (ITA)
Clean & Jerk Loredana Toma (ROU)Zoe Smith (GBR)Irina Lepșa (ROU)
TotalLoredana Toma (ROU)Irina Lepșa (ROU)Zoe Smith (GBR)

– 71 kg

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparmaAnastasia Romanova (Rusya)Mădălina Molie (Romanya)Nicole Rubanovich (İsrail)
SilkmeAnastasia Romanova (Rusya)Emily Godley (Büyük Britanya)Maria Åkerlund (İsveç)
ToplamAnastasia Romanova (Rusya)Emily Godley (Büyük Britanya)Mădălina Molie (Romanya)
2021 MoskovaKoparmaRaluca Olaru (Romanya)Emily Muskett (Büyük Britanya)Alessia Durante (İtalya)
SilkmeEmily Muskett (Büyük Britanya)Alessia Durante (İtalya)Berfin Altun (Türkiye)
ToplamEmily Muskett (Büyük Britanya)Alessia Durante (İtalya)Raluca Olaru (Romanya)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

– 76 kg

GamesEventGoldSilverBronze
2019 BatumiSnatchLidia Valentín (ESP)Darya Naumava (BLR)Gaëlle Nayo-Ketchanke (FRA)
Clean & Jerk Darya Naumava (BLR)Lidia Valentín (ESP)Patricia Strenius (SWE)
TotalDarya Naumava (BLR)Lidia Valentín (ESP)Patricia Strenius (SWE)

– 81 kg

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparmaAnna Van Bellinghen (Belçika)Nina Schroth (Almanya)Eleni Konstantinidi (Yunanistan)
SilkmeEleni Konstantinidi (Yunanistan)Lina Gyurjyan (Ermenistan)Nina Schroth (Almanya)
ToplamEleni Konstantinidi (Yunanistan)Nina Schroth (Almanya)Anna Van Bellinghen (Belçika)
2021 MoskovaKoparmaAlina Marushchak (Ukrayna)Nina Schroth (Almanya)Rabia Kaya (Türkiye)
SilkmeGaelle Nayo-Ketchanke (Fransa)Lina Gyurjyan (Ermenistan)Alina Marushchak (Ukrayna)
ToplamAlina Marushchak (Ukrayna)Gaelle Nayo-Ketchanke (Fransa)Lina Gyurjyan (Ermenistan)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

– 87 kg

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumKoparmaKseniia Paskhina (Rusya)Diana Mstieva (Rusya)Tatev Hakobyan (Ermenistan)
SilkmeKseniia Paskhina (Rusya)Diana Mstieva (Rusya)Sarah Fischer (AUT)
ToplamKseniia Paskhina (Rusya)Diana Mstieva (Rusya)Sarah Fischer (Avusturya)
2021 MoskovaKoparmaAnastasiya Hotfird (Gürcistan)Daria Akhmerova (Rusya)Elena Cilcic (Moldova)
SilkmeElena Cilcic (Moldova)Daria Akhmerova (Rusya)Solfrid Koanda (Norveç)
ToplamDaria Akhmerova (Rusya)Elena Cilcic (Moldova)Daria Riazanova (Rusya)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

+ 87 kg

ŞampiyonaKategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019 BatumiKoparmaTatiana Kashirina (Rusya)Anastasiya Lysenko (Ukrayna)Emily Campbell (Büyük Britanya)
SilkmeTatiana Kashirina (Rusya)Anastasiya Lysenko (Ukrayna)Emily Campbell (Büyük Britanya)
ToplamTatiana Kashirina (Rusya)Anastasiya Lysenko (Ukrayna)Emily Campbell (Büyük Britanya)
2021 MoskovaKoparmaEmily Campbell (Büyük Britanya)Anastasiya Lysenko (Ukrayna)Melike Günal (Türkiye)
SilkmeEmily Campbell (Büyük Britanya)Anastasiya Lysenko (Ukrayna)Melike Günal (Türkiye)
ToplamEmily Campbell (Büyük Britanya)Anastasiya Lysenko (Ukrayna)Melike Günal (Türkiye)
2022 KatowiceKoparma
Silkme
Toplam

– 48 kg

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Donka Mincheva  Siyka Stoyeva  Aniko Ajkai
1999 A Coruña  Donka Mincheva  Siyka Stoyeva  Gema Peris
2000 Sofia  Donka Mincheva  Eva Giganti  Olena Zinovyeva
2001 Trencin  Gema Peris  Snezhana Popova  Maria Jose Tocino
2002 Antalya  Olena Zinovyeva  Svetlana Ulyanova  Nurcan Taylan
2003 Loutraki  Svetlana Ulyanova  Olena Zinovyeva  Gema Peris
2004 Kiev  Izabela Dragneva  Svetlana Ulyanova  Rebeca Sires Rodriguez
2005 Sofia  Svetlana Ulyanova  Rebecca Sires Rodrigez  Donka Mincheva
2006 Władysławowo  Estefania Juan  Svetlana Ulyanova  Genny Pagliaro
2007 Strasbourg  Estefania Juan  Nurcan Taylan  Genny Pagliaro
2008 Lignano Sabbiadoro  Nurcan Taylan  Sibel Özkan  Genny Pagliaro
2009 Bucharest  Nurcan Taylan  Cristina Iovu  Marzena Karpińska
2010 Minsk  Nurcan Taylan  Marzena Karpińska  Şaziye Okur
2011 Kazan  Nurcan Taylan  Nurdan Karagöz  Genny Pagliaro
2012 Antalya  Marzena Karpińska  Nurdan Karagöz  Silviya Angelova
2013 Tirana  Genny Pagliaro  Silviya Angelova  Elena Andrieș
2014 Tel Aviv  Genny Pagliaro  Marzena Karpińska  Nurcan Taylan
2015 Tbilisi  Sibel Özkan  Nurcan Taylan  Genny Pagliaro
2016 Førde  Sibel Özkan  Genny Pagliaro  Monica Suneta Csengeri
2017 Split  Anais Michel  Monica Suneta Csengeri  Elena Ramona Andries
2019 Batumi

– 53 kg

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Izabela Dragneva  Dagmar Deneková  Anna Stroubou
1999 A Coruña  Izabela Dragneva  Estefanía Juan  Rebeca Sires
2000 Sofia  Izabela Dragneva  Estefanía Juan  Siyka Stoyeva
2001 Trencin  Emine Bilgin  Dagmar Danekova  Estefanía Juan
2002 Antalya  Aylin Dasdelen  Emine Bilgin  Anikó Ajkay
2003 Loutraki  Nurcan Taylan  Izabela Dragneva  Marioara Munteanu
2004 Kiev  Nurcan Taylan  Marioara Munteanu  Nastassia Novikava
2005 Sofia  Nastassia Novikava  Marioara Munteanu  Nataliya Trotsenko
2006 Władysławowo  Marioara Munteanu  Nataliya Trotsenko  Virginie Lachaume
2007 Strasbourg  Marioara Munteanu  Nataliya Trotsenko  Svetlana Ulyanova
2008 Lignano Sabbiadoro  Nataliya Trotsenko  María de la Puente  Julia Rohde
2009 Bucharest  Nataliya Trotsenko  Aylin Daşdelen  Emine Bilgin
2010 Minsk  Aylin Daşdelen  Boyanka Kostova  Valiantsi Liakhavets
2011 Kazan  Aylin Daşdelen  Julia Rohde  Ayşegül Çoban
2012 Antalya  Cristina Iovu  Aylin Daşdelen  Svetlana Cheremshanova
2013 Tirana  Iulia Paratova  Svetlana Cheremshanova  Maya Ivanova
2014 Tel Aviv  Ayşegül Çoban  Iulia Paratova  Maya Ivanova
2015 Tbilisi  Iulia Paratova  Julia Schwarzbach  Ayşegül Çoban
2016 Førde  Cristina Iovu  Iulia Paratova  Rebeka Koha
2017 Split  Joanna Łochowska  Atenery Hernández  Liudmila Pankova
2019 Batumi

– 58 kg

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Neli Simova  Dominika Misterska  Maria Christoforidou
1999 A Coruña  Neli Simova  Ingrid Fevre  Marieta Gotfryd
2000 Sofia  Neli Yankova  Aleksandra Klejnowska  Nataliya Skakun
2001 Trencin  Aleksandra Klejnowska  Marieta Gotfryd  Dondu Ay
2002 Antalya  Aleksandra Klejnowska  Neli Yankova  Henrietta Ráki
2003 Loutraki  Aylin Dasdelen  Emine Bilgin  Michaela Breeze
2004 Kiev  Aleksandra Klejnowska  Aylin Dasdelen  Zlatina Atanasova
2005 Sofia  Marina Shainova  Aleksandra Klejnowska  Marieta Gotfryd
2006 Władysławowo  Marina Shainova  Fetie Kasaj  Aleksandra Klejnowska
2007 Strasbourg [1]  Marina Shainova  Ruth Kasirye  Aleksandra Klejnowska
2008 Lignano Sabbiadoro  Aleksandra Klejnowska  Romela Begaj  Roxana Cocos
2009 Bucharest  Nastassia Novikava  Yuliya Kalina  Romela Begaj
2010 Minsk  Nastassia Novikava  Romela Begaj  Marieta Gotfryd
2011 Kazan  Nastassia Novikava  Aleksandra Klejnowska  Bediha Tunadagi
2012 Antalya  Boyanka Kostova  Aleksandra Klejnowska  Yelena Shadrina
2013 Tirana  Alena Chychkan  Loredana Elena Toma  Romela Begaj
2014 Tel Aviv  Elena Shadrina  Loredana Elena Toma  Zoe Smith
2015 Tbilisi  Boyanka Kostova  Irina Lepsa Lacramioara  Aleksandra Klejnowska
2016 Førde  Boyanka Kostova  Irina Lepsa Lacramioara  Joanna Łochowska
2017 Split  Natalia Khlestkina  Rebeka Koha  Mădălina Bianca Molie
2019 Batumi

– 63 kg

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Gergana Kirilova  Valentina Popova  Josefa Pérez
1999 A Coruña  Valentina Popova  Ioanna Khatziioannou  Gergana Kirilova
2000 Sofia  Valentina Popova  Josefa Pérez  Veronika Buronova
2001 Trencin  Valentina Popova  Dominika Misterska  Nataliya Skakun
2002 Antalya  Nataliya Skakun  Anastasia Tsakiri  Gergana Kirilova
2003 Loutraki  Anastasia Tsakiri  Gergana Kirilova  Zlatina Atanasova
2004 Kiev  Gergana Kirilova  Dominika Misterska  Anastasia Tsakiri
2005 Sofia  Svetlana Shimkova  Dominika Misterska  Gergana Kirilova
2006 Władysławowo  Svetlana Shimkova  Hanna Batsiushka  Vanda Maslovska
2007 Strasbourg  Meline Daluzyan  Sibel Şimşek  Hanna Batsiushka
2008 Lignano Sabbiadoro  Meline Daluzyan  Sibel Şimşek  Milka Maneva
2009 Bucharest  Sibel Şimşek  Ruth Kasirye  Svetlana Tsarukaeva
2010 Minsk  Sibel Şimşek  Svetlana Tsarukaeva  Roxana Cocos
2011 Kazan  Marina Shainova  Svetlana Tsarukaeva  Sibel Şimşek
2012 Antalya  Sibel Şimşek  Nikoletta Nagy  Neslihan Okumuş
2013 Tirana  Milka Maneva  Irina Lepsa  Anna Leśniewska
2014 Tel Aviv  Tima Turieva  Nadezda Lomova  Yuliya Kalina
2015 Tbilisi  Yuliya Kalina  Nadezda Likhacheva  Giorgia Bordignon
2016 Førde  Natalia Khlestkina  Diana Akhmetova  Giorgia Bordignon
2017 Split  Loredana Elena Toma  Tatiana Aleeva  Tima Turieva
2019 Batumi

– 69 kg

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Erzsébet Márkus  Svetlana Kabirova  Beata Prej
1999 A Coruña  Milena Trendafilova  Irina Kasimova  Beata Prej
2000 Sofia  Milena Trendafilova  Daniela Kerkelova  Irina Kasimova
2001 Trencin  Vanda Maslovska  Milena Trendafilova  Kleanthi Milona
2002 Antalya  Valentina Popova  Svetlana Khabirova  Maria Tatsi
2003 Loutraki  Valentina Popova  Milena Trendafilova  Zarema Kasaeva
2004 Kiev  Sibel Simsek  Tatiana Matveeva  Vanda Maslovska
2005 Sofia  Zarema Kasayeva  Olga Kiseleva  Natalya Davydova
2006 Władysławowo  Tatiana Matveeva  Natalya Davydova  Dominika Misterska
2007 Strasbourg  Oxana Slivenko  Nazik Avdalyan  Natalya Davydova
2008 Lignano Sabbiadoro  Nazik Avdalyan  Tatiana Matveeva  Slaveyka Ruzhinska
2009 Bucharest  Oxana Slivenko  Nazik Avdalyan  Tatiana Matveeva
2010 Minsk  Oxana Slivenko  Meline Daluzyan  Shemshat Tuliayeva
2011 Minsk  Oxana Slivenko  Tatiana Matveeva  Eszter Krutzler
2012 Antalya  Oxana Slivenko  Roxana Cocoș  Viktoriya Savenko
2013 Tirana  Oxana Slivenko  Dzina Sazanavets  Nadiya Myronuk
2014 Tel Aviv  Dzina Sazanavets  Milka Maneva  Nadiya Myronuk
2015 Tbilisi  Dzina Sazanavets  Iana Kondrashova  Anastassiya Ibrahimli
2016 Førde  Nazik Avdalyan  Darya Pachabut  Rebekah Tiler
2017 Split  Anastasiia Romanova  Mariya Khlyan  Anastasiya Mikhalenka
2019 Batumi

– 75 kg

GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Mária Takács  Ilona Danko  Mónica Carrio
1999 A Coruña  Radomíra Ševčíková  Şule Şahbaz  Karoliina Lundahl
2000 Sofia  Svetlana Khabirova  Venera Mannanova  Beata Prei
2001 Trencin  Gyöngyi Likerecz  Ilona Dankó  Karoliina Lundahl
2002 Antalya  Sule Sahbaz  Aysel Özgür  Ilona Dankó
2003 Loutraki  Natalya Zabolotnaya  Rumiana Petkova  Christina Ioannidi
2004 Kiev  Svetlana Podobedova  Sule Sahbaz  Christina Ioannidi
2005 Sofia  Svetlana Podobedova  Valentina Popova  Rumyana Petkova
2006 Władysławowo  Natalya Zabolotnaya  Valentina Popova  Hripsime Khurshudyan
2007 Strasbourg  Hripsime Khurshudyan  Tatiana Matveeva  Lidia Valentín
2008 Lignano Sabbiadoro  Natalya Zabolotnaya  Lidia Valentín  Yvonne Kranz
2009 Bucharest  Natalya Zabolotnaya  Hripsime Khurshudyan  Lidia Valentín
2010 Minsk  Natalya Zabolotnaya  Nadezhda Evstyukhina  Hripsime Khurshudyan
2011 Kazan  Nadezhda Evstyukhina  Natalya Zabolotnaya  Lidia Valentín
2012 Antalya  Olga Zubova  Lidia Valentín  Hatice Yılmaz
2013 Tirana  Nadezhda Yevstyukhina  Lidia Valentín  Anastasiia Romanova
2014 Tel Aviv  Lidia Valentín  Oxana Karpunenko  Ewa Mizdal
2015 Tbilisi  Lidia Valentín  Gaëlle Nayo-Ketchanke  Darya Pachabut
2016 Førde  Iryna Dekha  Gaëlle Nayo-Ketchanke  Natalia Priscepa
2017 Split  Lidia Valentín  Mariia Vostrikova  Sona Poghosyan
2019 Batumi

– 90 kg

GamesGoldSilverBronze
2017 SplitDiana Mstieva (Russia)Valentyna Kisil (Ukraine)Tatev Hakobyan (Armenia)
2019 Batumi

+ 90 kg

GamesGoldSilverBronze
2017 SplitTatiana Kashirina (Russia)Anastasiya Lysenko (Ukraine)Krisztina Magat (Hungay)
2019 Batumi

Yapılmayan Kategoriler

Erkekler

  – 52 kg 
GamesGoldSilverBronze
1969 Warsaw
1970 Szombathely
1971 Sofia
1972 Constanţa
1973 Madrid
1974 Verona
1975 Moscow
1976 Berlin
1977 Stuttgart
1978 Havířov
1979 Varna
1980 Belgrade
1981 Lille
1982 Ljubljana
1983 Moscow
1984 Vitoria
1985 Katowice
1986 Karl-Marx-Stadt
1987 Reims
1988 Cardiff
1989 Athens
1990 Ålborg
1991 Władysławowo
1992 Szekszárd
– 54 kg
GamesGoldSilverBronze
1993 Sofia  Ivan Ivanov  Sevdalin Angelov  Nikolay Petukhov
1994 Sokolov  Halil Mutlu  Sevdalin Angelov  Iakovos Polanidis
1995 Warsaw  Halil Mutlu  Ivan Ivanov  Stefan Grigoryev
1996 Stavanger  Halil Mutlu  Stefan Grigoryev  Traian Ciharean
1997 Rijeka  Halil Mutlu  Sevdalin Angelov  Mikhail Sevchenko
– 59kg
GamesGoldSilverBronze
1993 Sofia  Nikolay Peshalov  Hafız Süleymanoğlu  Albert Nassibullin
1994 Sokolov  Nikolay Peshalov  Radostin Panayotov  Georgios Tzelilis
1995 Warsaw  Nikolay Peshalov  Sevdalin Angelov  Hafız Süleymanoğlu
1996 Stavanger  Leonidas Sabanis  Sevdalin Angelov  Marius Ciharean
1997 Rijeka  Nikolay Peshalov  Leonidas Sabanis  Stefan Georgiev
– 60 kg
GamesGoldSilverBronze
1914 Vienna
1921 Offenbach
1924 Neunkirchen
1929 Vienna
1930 Munich
1931 Luxembourg
1933 Essen
1934 Genoa
1935 Paris
1947 Helsinki
1948 London
1949 The Hague
1950 Paris
1951 Milan
1952 Helsinki
1953 Stockholm
1954 Vienna
1955 Munich
1956 Helsinki
1957 Katowice
1958 Stockholm
1959 Warsaw
1960 Milan
1961 Vienna
1962 Budapest
1963 Stockholm
1964 Moscow
1965 Sofia
1966 Berlin
1968 Leningrad
1969 Warsaw
1970 Szombathely
1971 Sofia
1972 Constanţa
1973 Madrid
1974 Verona
1975 Moscow
1976 Berlin
1977 Stuttgart
1978 Havířov
1979 Varna
1980 Belgrade
1981 Lille
1982 Ljubljana
1983 Moscow
1984 Vitoria
1985 Katowice
1986 Karl-Marx-Stadt
1987 Reims
1988 Cardiff
1989 Athens
1990 Ålborg
1991 Władysławowo
1992 Szekszárd
– 62.5 kg
GamesGoldSilverBronze
1909 Dresden  Moritz Becker  Max Seyfert  Adolf Welz
1910–1911not included in the program
1912 Vienna  Emil Kliment  Gustav Kubu  Rudolf Tamme
1913 Brno  Emil Kliment  Jozef Wecht  Hugo Gold
– 64 kg
GamesGoldSilverBronze
1993 Sofia  Attila Czanka  Valerios Leonidis  Radostin Dimitrov
1994 Sokolov  Naim Suleymanoglu  Valerios Leonidis  Ilian Tsankov
1995 Warsaw  Naim Suleymanoglu  Valerios Leonidis  Petar Petrov
1996 Stavanger  Valerios Leonidis  Petar Petrov  Ilian Iliev II
1997 Rijeka  Hafız Süleymanoğlu  Zoltán Farkas  Marian-Nicolae Dodita
– 67.5 kg
GamesGoldSilverBronze
1914 Vienna
1921 Offenbach
1924 Neunkirchen
1929 Vienna
1930 Munich
1931 Luxembourg
1933 Essen
1934 Genoa
1935 Paris
1947 Helsinki
1948 London
1949 The Hague
1950 Paris
1951 Milan
1952 Helsinki
1953 Stockholm
1954 Vienna
1955 Munich
1956 Helsinki
1957 Katowice
1958 Stockholm
1959 Warsaw
1960 Milan
1961 Vienna
1962 Budapest
1963 Stockholm
1964 Moscow
1965 Sofia
1966 Berlin
1968 Leningrad
1969 Warsaw
1970 Szombathely
1971 Sofia
1972 Constanţa
1973 Madrid
1974 Verona
1975 Moscow
1976 Berlin
1977 Stuttgart
1978 Havířov
1979 Varna
1980 Belgrade
1981 Lille
1982 Ljubljana
1983 Moscow
1984 Vitoria
1985 Katowice
1986 Karl-Marx-Stadt
1987 Reims
1988 Cardiff
1989 Athens
1990 Ålborg
1991 Władysławowo
1992 Szekszárd
– 70 kg
GamesGoldSilverBronze
1909 Dresden  Rudolf Gross  Max Kempe  Kurt Dininger
1910–1911not included in the program
1912 Vienna  Josef Kammerer  Franz Zuba  Karl Hübner
1913–1992not included in the program
1993 Sofia  Yoto Yotov  Waldemar Kosiński  Ramzan Musayev
1994 Sokolov  Yoto Yotov  Fedail Guler  Ergun Batmaz
1995 Warsaw  Fedail Guler  Waldemar Kosiński  Attila Feri
1996 Stavanger  Zlatan Vanev  Plamen Zhelyazkov  Ergün Batmaz
1997 Rijeka  Ergun Batmaz  Zlatan Vanev  Plamen Zhelyazkov
– 72.5 kg
GamesGoldSilverBronze
1913 Brno  Franz Zuba  Karl Swoboda II  Jiri Bailei
– 75 kg
GamesGoldSilverBronze
1914 Vienna
1921 Offenbach
1924 Neunkirchen
1929 Vienna
1930 Munich
1931 Luxembourg
1933 Essen
1934 Genoa
1935 Paris
1947 Helsinki
1948 London
1949 The Hague
1950 Paris
1951 Milan
1952 Helsinki
1953 Stockholm
1954 Vienna
1955 Munich
1956 Helsinki
1957 Katowice
1958 Stockholm
1959 Warsaw
1960 Milan
1961 Vienna
1962 Budapest
1963 Stockholm
1964 Moscow
1965 Sofia
1966 Berlin
1968 Leningrad
1969 Warsaw
1970 Szombathely
1971 Sofia
1972 Constanţa
1973 Madrid
1974 Verona
1975 Moscow
1976 Berlin
1977 Stuttgart
1978 Havířov
1979 Varna
1980 Belgrade
1981 Lille
1982 Ljubljana
1983 Moscow
1984 Vitoria
1985 Katowice
1986 Karl-Marx-Stadt
1987 Reims
1988 Cardiff
1989 Athens
1990 Ålborg
1991 Władysławowo
1992 Szekszárd
– 76 kg
GamesGoldSilverBronze
1993 Sofia  Khachatur Kyapanaktsyan  Oleg Kechko  Andrzej Kozłowski
1994 Sokolov  Ruslan Savchenko  Khachatur Kyapanaktsyan  Roman Sevasteev
1995 Warsaw  Andrzej Kozłowski  Khachatur Kyapanaktsyan  Hovhannes Barseghyan
1996 Stavanger  Waldemar Kosinski  Sergey Filimonov  Victor Mitrou
1997 Rijeka  Yoto Yotov  Ingo Steinhoefel  Ruslan Savchenko
– 80 kg
GamesGoldSilverBronze
1907 Vienna
1908 Malmö
1909 Dresden
1910 Budapest
1911 Leipzig
1912 Vienna
+ 80 kg
GamesGoldSilverBronze
1907 Vienna
1908 Malmö
1909 Dresden
1910 Budapest
1911 Leipzig
1912 Vienna
– 82.5 kg
GamesGoldSilverBronze
1913 Brno
1914 Vienna
1921 Offenbach
1924 Neunkirchen
1929 Vienna
1930 Munich
1931 Luxembourg
1933 Essen
1934 Genoa
1935 Paris
1947 Helsinki
1948 London
1949 The Hague
1950 Paris
1951 Milan
1952 Helsinki
1953 Stockholm
1954 Vienna
1955 Munich
1956 Helsinki
1957 Katowice
1958 Stockholm
1959 Warsaw
1960 Milan
1961 Vienna
1962 Budapest
1963 Stockholm
1964 Moscow
1965 Sofia
1966 Berlin
1968 Leningrad
1969 Warsaw
1970 Szombathely
1971 Sofia
1972 Constanţa
1973 Madrid
1974 Verona
1975 Moscow
1976 Berlin
1977 Stuttgart
1978 Havířov
1979 Varna
1980 Belgrade
1981 Lille
1982 Ljubljana
1983 Moscow
1984 Vitoria
1985 Katowice
1986 Karl-Marx-Stadt
1987 Reims
1988 Cardiff
1989 Athens
1990 Ålborg
1991 Władysławowo
1992 Szekszárd
+ 82 kg
GamesGoldSilverBronze
1896 Rotterdam
1897 Vienna
1898 Amsterdam
1900 Rotterdam
1901 Rotterdam
1902 The Hague
1903 Amsterdam
1904 Amsterdam
1905 The Hague
1906 Copenhagen
1907 Vienna
1908–1912not included in the program
1913 Brno
1914 Vienna
1921 Offenbach
1924 Neunkirchen
1929 Vienna
1930 Munich
1931 Luxembourg
1933 Essen
1934 Genoa
1935 Paris
1947 Helsinki
1948 London
1949 The Hague
1950 Paris
– 83 kg
GamesGoldSilverBronze
1993 Sofia  Oleksandr Blyshchyk  Krzysztof Siemion  Pyrros Dimas
1994 Sokolov  Vadym Bazhan  Oleksandr Blyshchyk  Vadim Vacarciuc
1995 Warsaw  Pyrros Dimas  Andrzej Cofalik  Dursun Sevinc
1996 Stavanger  Yuriy Myshkovets  Bidzina Mikiashvili  Dursun Sevinc
1997 Rijeka  Marc Huster  Dursun Sevinc  Yuriy Myshkovets
– 90 kg
GamesGoldSilverBronze
1949 The Hague
1950 Paris
1951 Milan
1952 Helsinki
1953 Stockholm
1954 Vienna
1955 Munich
1956 Helsinki
1957 Katowice
1958 Stockholm
1959 Warsaw
1960 Milan
1961 Vienna
1962 Budapest
1963 Stockholm
1964 Moscow
1965 Sofia
1966 Berlin
1968 Leningrad
1969 Warsaw
1970 Szombathely
1971 Sofia
1972 Constanţa
1973 Madrid
1974 Verona
1975 Moscow
1976 Berlin
1977 Stuttgart
1978 Havířov
1979 Varna
1980 Belgrade
1981 Lille
1982 Ljubljana
1983 Moscow
1984 Vitoria
1985 Katowice
1986 Karl-Marx-Stadt
1987 Reims
1988 Cardiff
1989 Athens
1990 Ålborg
1991 Władysławowo
1992 Szekszárd
– 91 kg
GamesGoldSilverBronze
1993 Sofia  Kakhi Kakhiashvili  Sergiusz Wołczaniecki  Ivan Chakarov
1994 Sokolov  Alexey Petrov  Kakhi Kakhiashvili  Ivan Chakarov
1995 Warsaw  Akakios Kakiasvilis  Plamen Bratoitchev  Aleksander Karapetyan
1996 Stavanger  Bulut Sunay  Oliver Caruso  Plamen Bratoitchev
1997 Rijeka  Bulut Sunay  Oliver Caruso  Oleg Tchoumak
– 99 kg
GamesGoldSilverBronze
1993 Sofia  Vyacheslav Rubin  Sławomir Zawada  Oleg Chiritso
1994 Sokolov  Sergey Syrtsov  Oleg Chiritso  Mukhran Gogia
1995 Warsaw  Oleg Chiritso  Denys Hotfrid  Krzysztof Zawadki
1996 Stavanger  Akakios Kakiasvilis  Dmitry Smirnov  Vyacheslav Ivanovski
1997 Rijeka  Stanislav Ribalchenko  Dmitry Smirnov  Martin Tesovic
- 100 kg
GamesGoldSilverBronze
1969 Warsaw
1970 Szombathely
1971 Sofia
1972 Constanţa
1973 Madrid
1974 Verona
1975 Moscow
1976 Berlin
1977 Stuttgart
1978 Havířov
1979 Varna
1980 Belgrade
1981 Lille
1982 Ljubljana
1983 Moscow
1984 Vitoria
1985 Katowice
1986 Karl-Marx-Stadt
1987 Reims
1988 Cardiff
1989 Athens
1990 Ålborg
1991 Władysławowo
1992 Szekszárd
- 108 kg
GamesGoldSilverBronze
1993 Sofia  Timur Taymazov  Ronny Weller  Aleksandr Popov
1995 Sokolov  Timur Taymazov  Vadim Stasenko  Ihor Razoronov
1996 Warsaw  Sergey Syrtsov  Dariusz Osuch  Sergey Flerko
1996 Stavanger  Evgeny Chichliannikov  Nicu Vlad  Vladimir Yemelyanov
1997 Rijeka  Denys Gotfrid  Evgeny Chichliannikov  Viktors Ščerbatihs
+ 108 kg
GamesGoldSilverBronze
1993 Sofia  Manfred Nerlinger  Andrei Chemerkin  Aleksander Levandovski
1995 Sokolov  Andrei Chemerkin  Serhiy Nahirnyi  Artur Skripkin
1996 Warsaw  Andrei Chemerkin  Manfred Nerlinger  Pavlos Saltsidis
1996 Stavanger  Leonid Taranenko  Alexey Krusevich  Axel Franz
1997 Rijeka  Tibor Stark  Raimonds Bergmanis  Stian Grimseth
- 110 kg
GamesGoldSilverBronze
1969 Warsaw
1970 Szombathely
1971 Sofia
1972 Constanţa
1973 Madrid
1974 Verona
1975 Moscow
1976 Berlin
1977 Stuttgart
1978 Havířov
1979 Varna
1980 Belgrade
1981 Lille
1982 Ljubljana
1983 Moscow
1984 Vitoria
1985 Katowice
1986 Karl-Marx-Stadt
1987 Reims
1988 Cardiff
1989 Athens
1990 Ålborg
1991 Władysławowo
1992 Szekszárd
+ 110 kg
GamesGoldSilverBronze
1969 Warsaw
1970 Szombathely
1971 Sofia
1972 Constanţa
1973 Madrid
1974 Verona
1975 Moscow
1976 Berlin
1977 Stuttgart
1978 Havířov
1979 Varna
1980 Belgrade
1981 Lille
1982 Ljubljana
1983 Moscow
1984 Vitoria
1985 Katowice
1986 Karl-Marx-Stadt
1987 Reims
1988 Cardiff
1989 Athens
1990 Ålborg
1991 Władysławowo
1992 Szekszárd

Kadınlar

  – 46 kg 
GamesGoldSilverBronze
1996 Prague  Donka Mincheva  Estefania Juan  Esma Can
1997 Sevilla  Estefania Juan  Lyubov Averianova  Donka Mincheva
– 50 kg
GamesGoldSilverBronze
1996 Prague  Izabela Dragneva  Silka Stoyeva  Csilla Földi
1997 Sevilla  Esma Can  Izabela Dragneva  Rebeca Sires Rodriguez
– 54 kg
GamesGoldSilverBronze
1996 Prague  Neshlian Demiroz  Neli Yankova  Ioanna Chatzioannou
1997 Sevilla  Neli Yankova  Neshlian Demiroz  Dagmar Danekova
– 59 kg
GamesGoldSilverBronze
1996 Prague  Fatma Kabadayi  Maria Christoforidou  Hatice Demiroz
1997 Sevilla  Fatma Kabadayi  Maria Christoforidou  Josefa Perez
– 64 kg
GamesGoldSilverBronze
1996 Prague  Gergana Kirillova  Ioanna Chatzioannou  Tatyana Tesikova
1997 Sevilla  Ioanna Chatzioannou  Erzsébet Márkus  Tatyana Tesikova
– 70 kg
GamesGoldSilverBronze
1996 Prague  Sule Sahbaz  Aysel Özgür  Irina Kasimova
1997 Sevilla  Sule Sahbaz  Irina Kasimova  Ilona Dankó
+ 75 kg
GamesGoldSilverBronze
1998 Riesa  Monique Riesterer  Erika Takács  Agata Wróbel
1999 A Coruña  Agata Wróbel  Albina Khomich  Victoria Rudenok
2000 Sofia  Vita Rudenok  Monique Riesterer  Albina Khomich
2001 Trencin  Albina Khomich  Viktória Varga  Viktoriya Shaimardanova
2002 Antalya  Agata Wróbel  Viktória Varga  Albina Khomich
2003 Loutraki  Albina Khomich  Agata Wróbel  Deriya Acikgoz
2004 Kiev  Agata Wróbel  Viktoriya Shaimardanova  Deriya Acikgoz
2005 Sofia  Viktoriya Shaymardanova  Yulia Dovgal  Yordanka Apostolova
2006 Władysławowo  Olha Korobka  Natalia Gagarina  Yordanka Apostolova
2007 Strasbourg  Olha Korobka  Katsiaryna Shkuratava  Yuliya Dovhal
2008 Lignano Sabbiadoro  Olha Korobka  Yuliya Dovhal  Magdalena Ufnal
2009 Bucharest  Tatiana Kashirina  Natalia Gagarina  Yuliya Dovhal
2010 Minsk  Tatiana Kashirina  Olha Korobka  Volha Kniazhyshcha
2011 Kazan  Tatiana Kashirina  Hripsime Khurshudyan  Ümmühan Uçar
2012 Antalya  Tatiana Kashirina  Julia Konovalova  Yuliya Dovhal
2013 Tirana  Sabina Bagińska  Ganna Kozenko  Krisztina Magat
2014 Tel Aviv  Tatiana Kashirina  Julia Konovalova  Andreea Aanei
2015 Tbilisi  Tatiana Kashirina  Anastasiya Lysenko  Andreea Aanei
2016 Førde  Hripsime Khurshudyan  Anastasiia Hotfrid  Mercy Brown
– 76 kg
GamesGoldSilverBronze
1996 Prague  Mária Takács  Derya Açıkgöz  Panagiota Antonopoulou
1997 Sevilla  Aysel Özgür  Mária Takács  Monica Carrio
– 83 kg
GamesGoldSilverBronze
1996 Prague  Albina Khomich  Monique Riesterer  Karolina Lundaahl
1997 Sevilla  Derya Açıkgöz  Albina Khomich  Monique Riesterer
+ 83 kg
GamesGoldSilverBronze
1996 Prague  Nurcihan Gonul  Sylvia Iskin  Erika Takács
1997 Sevilla  Nurcihan Gonul  Stamatia Bontozi  Katarina Sederholm