Avrupa Atlama Şampiyonası

Avrupa Dalış Şampiyonaları, LEN tarafından düzenlenen iki yılda bir düzenlenen dalış yarışmalarıdır. Buluşma, 1 metrelik ve 3 metrelik sıçrama tahtalarında ve 10 metrelik platformda yarışan Avrupa'dan dalgıçları içeriyor. Yarışmalar geleneksel olarak Mayıs-Haziran aylarında yapılmıştır.

Erkekler Yarışma Sonuçları

1 m springboard

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009TurinIllya Kvasha (Ukrayna)Christopher Sacchin (İtalya)Pavlo Rozenberg (Almanya)
2011Turin Evgeny Kuznetsov (Rusya) Illya Kvasha (Ukrayna) Matthieu Rosset (Fransa)
2013RostockIllya Kvasha (Ukrayna) Martin Wolfram (Almanya)Oliver Homuth (Almanya)
2015RostockMatthieu Rosset (Fransa)Evgenii Novoselov (Rusya)Oleh Kolodiy (Ukrayna)
2017KyivIllya Kvasha (Ukrayna) Patrick Hausding (Almanya) Matthieu Rosset (Fransa)
2019KyivPatrick Hausding (Almanya)Oleh Kolodiy (Ukrayna)Lorenzo Marsaglia (İtalya)
2020BudapeştePatrick Hausding (Almanya)Jack Laugher (Büyük Britanya)Giovanni Tocci (İtalya)
2022MünihJack Laugher (Büyük Britanya)Lorenzo Marsaglia (İtalya)Giovanni Tocci (İtalya)

3 m springboard

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009TurinAleksandr Dobroskok (Rusya) Illya Kvasha (Ukrayna) Michele Benedetti (İtalya)
2011Turin Patrick Hausding (Germany) Ilya Zakharov (Rusya)
Evgeny Kuznetsov (Rusya)
2013RostockIlya Zakharov (Rusya)Evgeny Kuznetsov (Rusya)Patrick Hausding (Almanya)
2015RostockMatthieu Rosset (Fransa)Evgeny Kuznetsov (Rusya)Oleg Kolodiy (Ukrayna)
2017KyivIlya Zakharov (Rusya) Illya Kvasha (Ukrayna) Oleg Kolodiy (Ukrayna)
2019KyivEvgeny Kuznetsov (Rusya)Patrick Hausding (Almanya) James Heatly (Büyük Britanya)
2020BudapeşteEvgeny Kuznetsov (Rusya)Nikita Shleikher (Rusya)Martin Wolfram (Almanya)
2022MünihLorenzo Marsaglia (İtalya)Jordan Houlden (Büyük Britanya)Giovanni Tocci (İtalya)

10 m platform

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009TurinAleksei Kravchenko (Rusya)Dmitriy Dobroskok (Rusya)Patrick Hausding (Almanya)
2011Turin Sascha Klein (Almanya)Patrick Hausding (Almanya) Oleksandr Bondar (Ukrayna)
2013RostockOleksandr Bondar (Ukrayna)Patrick Hausding (Almanya)Viktor Minibaev (Rusya)
2015RostockMartin Wolfram (Almanya)Viktor Minibaev (Rusya)Vadim Kaptur (Belarus)
2017KyivBenjamin Auffret (Fransa) Viktor Minibaev (Rusya) Matty Lee (Büyük Britanya)
2019KyivOleksii Sereda (Ukrayna)Benjamin Auffret (Fransa)Ruslan Ternovoi (Rusya)
2020BudapeşteAleksandr Bondar (Rusya)Tom Daley (Büyük Britanya)Viktor Minibaev (Rusya)
2022MünihOleksii Sereda (Ukrayna)Noah Williams (Büyük Britanya)Ben Cutmore (Büyük Britanya)

3 m synchro springboard

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009TurinUkrayna
Illya Kvasha
Oleksiy Pryhorov
Rusya
Ilya Zakharov
Gleb Galperin
İtalya
Tommaso Marconi
Nicola Marconi
2011Turin Rusya
Evgeny Kuznetsov
Ilya Zakharov
Almanya
Patrick Hausding
Stephan Feck
Fransa
Matthieu Rosset
Damien Cely
2013Rostock Rusya
Evgeny Kuznetsov
Ilya Zakharov
Almanya
Patrick Hausding
Stephan Feck
Ukrayna
Oleksandr Gorshkovozov
Oleg Kolodiy
2015RostockRusya
Evgeny Kuznetsov
Ilya Zakharov
Ukrayna
Illya Kvasha
Oleksandr Gorshkovozov
Almanya
Patrick Hausding
Stephan Feck
2017KyivRusya
Evgeny Kuznetsov
Ilya Zakharov
Ukrayna
Illya Kvasha
Oleg Kolodiy
Büyük Britanya
Freddie Woodward
James Heatly
2019KyivRusya
Evgeny Kuznetsov
Nikita Shleikher
Almanya
Patrick Hausding
Lars Rüdiger
Büyük Britanya
Anthony Harding
Jordan Houlden
2020BudapeşteAlmanya
Patrick Hausding
Lars Rüdiger
Rusya
Evgeny Kuznetsov
Nikita Shleikher
Ukrayna
Oleksandr Gorshkovozov
Oleg Kolodiy
2022MünihBüyük Britanya
Anthony Harding
Jack Laugher
İtalya
Lorenzo Marsaglia
Giovanni Tocci
Ukrayna
Oleksandr Gorshkovozov
Oleg Kolodiy

10 m synchro platform

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009TurinAlmanya
Sascha Klein
Patrick Hausding
Rusya
Oleg Vikulov
Aleksei Kravchenko
Ukrayna
Oleksandr Bondar
Oleksandr Gorshkovozov
2011Turin Almanya
Sascha Klein
Patrick Hausding
Ukrayna
Oleksandr Bondar
Oleksandr Gorshkovozov
Rusya
Victor Minibaev
Ilya Zakharov
2013RostockAlmanya
Sascha Klein
Patrick Hausding
Rusya
Victor Minibaev
Artem Chesakov
Ukrayna
Oleksandr Gorshkovozov
Dmytro Mezhenskyi
2015RostockAlmanya
Sascha Klein
Patrick Hausding
Rusya
Victor Minibaev
Roman Izmailov
Ukrayna
Maksym Dolhov
Oleksandr Gorshkovozov
2017KyivUkrayna
Maksym Dolhov
Oleksandr Gorshkovozov
Rusya
Nikita Shleikher
Aleksandr Belevtsev
Büyük Britanya
Noah Williams
Matthew Dixon
2019KyivRusya
Aleksandr Belevtsev
Nikita Shleikher
Ukrayna
Oleh Serbin
Oleksii Sereda
Büyük Britanya
Matthew Dixon
Noah Williams
2020BudapeşteBüyük Britanya
Tom Daley
Matty Lee
Rusya
Aleksandr Bondar
Viktor Minibaev
Almanya
Timo Barthel
Patrick Hausding
2022MünihBüyük Britanya
Ben Cutmore
Kyle Kothari
Ukrayna
Kirill Boliukh
Oleksiy Sereda
Almanya
Timo Barthel
Jaden Eikermann

Kadınlar Yarışma Sonuçları

1 m springboard

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009TurinTania Cagnotto (İtalya)Maria Marconi (İtalya)Katja Dieckow (Almanya)
2011Turin Tania Cagnotto (İtalya) Nadezhda Bazhina (Rusya)Anna Lindberg (İsveç)
2013RostockTania Cagnotto (İtalya)Nadezhda Bazhina (Rusya)Maria Polyakova (Rusya)
2015RostockTania Cagnotto (İtalya)Nadezhda Bazhina (Rusya)Olena Fedorova (Ukrayna)
2017KyivElena Bertocchi (İtalya) Nadezhda Bazhina (Rusya) Louisa Stawczynski (Almanya)
2019KyivVitalia Koroleva (Rusya) Olena Fedorova (Ukrayna) Kristina Ilinykh (Rusya)
2020BudapeşteElena Bertocchi (İtalya)Michelle Heimberg (İsviçre)Chiara Pellacani (İtalya)
2022MünihElena Bertocchi (İtalya)Emma Gullstrand (İsveç)Chiara Pellacani (İtalya)

3 m springboard

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009TurinTania Cagnotto (İtalya) Olena Fedorova (Ukrayna)Katja Dieckow (Almanya)
2011Turin Anna Lindberg (İsveç) Nadezhda Bazhina (Rusya) Tania Cagnotto (İtalya)
2013RostockTina Punzel (Almanya)Tania Cagnotto (İtalya)Nadezhda Bazhina (Rusya)
2015RostockTania Cagnotto (İtalya)Kristina Ilinykh (Rusya)Tina Punzel (Almanya)
2017KyivHanna Pysmenska (Ukrayna) Michelle Heimberg (İsviçre) Anastasiia Nedobiga (Ukrayna)
2019KyivInge Jansen (Hollanda)Kristina Ilinykh (Rusya) Tina Punzel (Almanya)
2020BudapeşteTina Punzel (Almanya)Chiara Pellacani (İtalya)Emma Gullstrand (İsveç)
2022MünihChiara Pellacani (İtalya)Michelle Heimberg (İsviçre) Yasmin Harper (Büyük Britanya)

10 m platform

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009TurinYulia Koltunova (Rusya)Nora Subschinski (Almanya)Brooke Graddon (Büyük Britanya)
2011Turin Noemi Batki (İtalya)Yulia Koltunova (Rusya) Maria Kurjo (Almanya)
2013RostockIuliia Prokopchuk (Ukrayna)Yulia Koltunova (Rusya)Maria Kurjo (Almanya)
2015RostockIuliia Prokopchuk (Ukrayna)Laura Marino (Fransa)Noemi Batki (İtalya)
2017KyivLois Toulson (Büyük Britanya) Anna Chuinyshena (Rusya) Yulia Timoshinina (Rusya)
2019KyivSofiya Lyskun (Ukrayna) Celine van Duijn (Hollanda) Yulia Timoshinina (Rusya)
2020BudapeşteAnna Konanykhina (Rusya)Yulia Timoshinina (Rusya)Andrea Spendolini-Sirieix (Büyük Britanya)
2022MünihAndrea Spendolini-Sirieix (Büyük Britanya)Sofiya Lyskun (Ukrayna) Christina Wassen (Almanya)

3 m synchro springboard

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009Turinİtalya
Tania Cagnotto
Francesca Dallapè
Almanya
Katja Dieckow
Nora Subschinski
Ukrayna
Olena Fedorova
Alevtina Korolyova
2011Turin İtalya
Tania Cagnotto
Francesca Dallapè
Rusya
Nadezhda Bazhina
Svetlana Filippova
Almanya
Katja Dieckow
Uschi Freitag
2013Rostock İtalya
Tania Cagnotto
Francesca Dallapè
Ukrayna
Olena Fedorova
Anna Pysmenska
Büyük Britanya
Rebecca Gallantree
Alicia Blagg
2015Rostockİtalya
Tania Cagnotto
Francesca Dallapè
Almanya
Tina Punzel
Nora Subschinski
Rusya
Nadezhda Bazhina
Kristina Ilinykh
2017KyivRusya
Nadezhda Bazhina
Kristina Ilinykh
Almanya
Tina Punzel
Friederike Freyer
Hollanda
Inge Jansen
Daphne Wils
2019KyivRusya
Vitalia Koroleva
Uliana Kliueva
Almanya
Lena Hentschel
Tina Punzel
Ukrayna
Viktoriya Kesar
Anna Pysmenska
2020BudapeşteAlmanya
Lena Hentschel
Tina Punzel
İtalya
Elena Bertocchi
Chiara Pellacani
Rusya
Uliana Kliueva
Vitaliia Koroleva
2022MünihAlmanya
Lena Hentschel
Tina Punzel
İtalya
Elena Bertocchi
Chiara Pellacani
İsveç
Emilia Nilsson
Elna Widerström

10 m synchro platform

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009TurinRusya
Natalia Goncharova
Yulia Koltunova
Almanya
Nora Subschinski
Josephine Möller
Büyük Britanya
Helen Galashan
Carol Galashan
2011Turin Rusya
Draya Govor
Yulia Koltunova
Almanya
Nora Subschinski
Christin Steur
Ukrayna
Iuliia Prokopchuk
Alina Chaplenko
2013RostockRusya
Natalia Goncharova
Yulia Koltunova
Ukrayna
Hanna Pysmenska
Olena Fedorova
Büyük Britanya
Rebecca Gallantree
Alicia Blagg
2015RostockRusya
Yulia Timoshinina
Ekaterina Petukhova
Büyük Britanya
Georgia Ward
Robyn Birch
Macaristan
Villő Kormos
Zsófia Reisinger
2017KyivBüyük Britanya
Ruby Bower
Phoebe Banks
Rusya
Yulia Timoshinina
Valeriia Belova
Ukrayna
Valeriia Liulko
Sofiia Lyskun
2019KyivItalya
Noemi Batki
Chiara Pellacani
Büyük Britanya
Phoebe Banks
Emily Martin
Rusya
Ekaterina Beliaeva
Yulia Timoshinina
2020BudapeşteRusya
Ekaterina Beliaeva
Yulia Timoshinina
Büyük Britanya
Eden Cheng
Lois Toulson
Ukrayna
Kseniia Bailo
Sofiia Lyskun
2022MünihBüyük Britanya
Andrea Spendolini-Sirieix
Lois Toulson
Ukrayna
Kseniia Bailo
Sofiia Lyskun
Almanya
Christina Wassen
Elena Wassen

Karışık Yarışma Sonuçları

Mixed 3 m springboard synchro

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2017KyivItalya
Elena Bertocchi
Maicol Verzotto
Ukrayna
Viktoriya Kesar
Stanislav Oliferchyk
Almanya
Tina Punzel
Lou Massenberg
2019KyivUkrayna
Stanislav Oliferchyk
Viktoriya Kesar
Almanya
Lou Massenberg
Tina Punzel
İsviçre
Jonathan Suckow
Michelle Heimberg
2020Budapeşteİtalya
Chiara Pellacani
Matteo Santoro
Almanya
Tina Punzel
Lou Massenberg
Rusya
Vitaliia Koroleva
Ilia Molchanov
2022MünihAlmanya
Tina Punzel
Lou Massenberg
Büyük Britanya
James Heatly
Grace Reid
İtalya
Chiara Pellacani
Matteo Santoro

Mixed 10 m platform synchro

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2017KyivBüyük Britanya
Lois Toulson
Matty Lee
Rusya
Yulia Timoshinina
Viktor Minibaev
Italya
Noemi Batki
Maicol Verzotto
2019KyivRusya
Viktor Minibaev
Ekaterina Beliaeva
Büyük Britanya
Noah Williams
Eden Cheng
Almanya
Florian Fandler
Christina Wassen
2020BudapeşteUkrayna
Kseniia Bailo
Oleksii Sereda
Büyük Britanya
Noah Williams
Andrea Spendolini-Sirieix
Rusya
Ekaterina Beliaeva
Viktor Minibaev
2022MünihBüyük Britanya
Kyle Kothari
Lois Toulson
Ukrayna
Sofiya Lyskun
Oleksiy Sereda
İtalya
Sarah Jodoin Di Maria
Eduard Timbretti Gugiu 

Takım Olayı

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2011Turin Rusya
Yulia Koltunova
Ilya Zakharov
Fransa
Audrey Labeau
Matthieu Rosset
Ukrayna
Olena Fedorova
Oleksandr Gorshkovozov
2013RostockUkrayna
Oleksandr Bondar
Yulia Prokopchuk
Almanya
Sascha Klein
Tina Punzel
Rusya
Evgeny Kuznetsov
Yulia Koltunova
2015RostockRusya
Nadezhda Bazhina
Viktor Minibaev
Almanya
Maria Kurjo
Patrick Hausding
Ukrayna
Yulia Prokopchuk
Illya Kvasha
2017KyivFransa
Laura Marino
Matthieu Rosset
Ukrayna
Viktoriya Kesar
Oleksandr Gorshkovozov
Rusya
Nadezhda Bazhina
Viktor Minibaev
2019KyivAlmanya
Patrick Hausding
Christina Wassen
Tina Punzel
Lou Massenberg
Rusya
Ekaterina Beliaeva
Vitaliia Koroleva
Viktor Minibaev
Ilia Molchanov
Büyük Britanya
Eden Cheng
Anthony Harding
Noah Williams
Katherine Torrance
2020BudapeşteRusya
Kristina Ilinykh
Evgeny Kuznetsov
Ekaterina Beliaeva
Viktor Minibaev
İtalya
Chiara Pellacani
Andreas Sargent Larsen
Sarah Jodoin di Maria
Riccardo Giovannini
Almanya
Tina Punzel
Patrick Hausding
Christina Wassen
Lou Massenberg
2022Münihİtalya
Eduard Timbretti Gugiu
Sarah Jodoin Di Maria
Andreas Sargent Larsen
Chiara Pellacani
Ukrayna
Kseniya Baylo
Kirill Boliukh
Viktoriya Kesar
Danylo Konovalov
Büyük Britanya
James Heatly
Noah Williams
Andrea Spendolini-Sirieix
Grace Reid