Avrupa Kano Slalom Şampiyonası

Avrupa Kano Slalom Şampiyonası, 1996 yılından beri Avrupa Kano Derneği (ECA) tarafından düzenlenen yıllık bir uluslararası kano ve kayak etkinliğidir. 2004 yılına kadar her iki yılda bir düzenlenmiştir.

Şampiyona

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeKategori
1996 Augsburg, Almanya8
1998 Roudnice nad Labem, Çek Cumhuriyeti8
2000 Mezzana, İtalya7
2002 Bratislava, Slovakya8
2004 Skopje, Makedonya6
2005 Tacen, Slovenya8
2006 L’Argentière-la-Bessée, Fransa8
2007 Liptovský Mikuláš, Slovakya8
2008 Kraków, Polonya8
2009 Nottingham, Büyük Britanya8
2010 Bratislava, Slovakia9
2011 La Seu d’Urgell, Spain9
2012 Augsburg, Almanya9
2013 Kraków, Polonya9
2014 Vienna, Avusturya9
2015 Markkleeberg, Almanya10
2016 Liptovský Mikuláš, Slovakya10
2017 Tacen, Slovenya10
2018Prag, Çek Cumhuriyeti10
2019Pau, Fransa8
2020Prag, Çek Cumhuriyeti8
2021Ivrea, İtalya10
2022Liptovský Mikuláš, Slovakya10
2023Krakow, Polonya
2024Ljubljana, Slovenya

Erkekler Kano

C1

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1996 Augsburg Simon Hočevar (SLO) Sören Kaufmann (GER) Martin Lang (GER)
1998 Roudnice nad Labem David Jančar (CZE) Michal Martikán (SVK) Lukáš Pollert (CZE)
2000 Mezzana Tony Estanguet (FRA) Juraj Minčík (SVK) Lukáš Pollert (CZE)
2002 Bratislava Mariusz Wieczorek (POL) Tony Estanguet (FRA) Jan Benzien (GER)
2004 Skopje Tomáš Indruch (CZE) Krzysztof Bieryt (POL) Nico Bettge (GER)
2005 Tacen Stefan Pfannmöller (GER) Alexander Slafkovský (SVK) Stuart McIntosh (GBR)
2006 L'Argentière-la-Bessée Tony Estanguet (FRA) Michal Martikán (SVK) Tomáš Indruch (CZE)
2007 Liptovský Mikuláš Michal Martikán (SVK) Pierre Labarelle (FRA) Christos Tsakmakis (GRE)
2008 Kraków Michal Martikán (SVK) Stanislav Ježek (CZE) Alexander Slafkovský (SVK)
2009 Nottingham Michal Martikán (SVK) Alexander Slafkovský (SVK) Jan Benzien (GER)
2010 Bratislava Michal Martikán (SVK) Matej Beňuš (SVK) Alexander Slafkovský (SVK)
2011 La Seu d'Urgell Tony Estanguet (FRA) Alexander Slafkovský (SVK) Denis Gargaud Chanut (FRA)
2012 Augsburg Sideris Tasiadis (Almanya) Tony Estanguet (FRA) Benjamin Savšek (SLO)
2013 Kraków Jan Benzien (GER) Sideris Tasiadis (Almanya) Matej Beňuš (SVK)
2014 Vienna Alexander Slafkovský (SVK) Michal Martikán (SVK) Jan Benzien (GER)
2015 MarkkleebergBenjamin Savšek (Slovenya) Sideris Tasiadis (Almanya) Matej Beňuš (SVK)
2016 Liptovský Mikuláš Alexander Slafkovský (SVK) Michal Martikán (SVK) Ander Elosegi (ESP)
2017 Tacen Alexander Slafkovský (SVK) Thomas Koechlin (SUI) Michal Martikán (SVK)
2018 Prague Ryan Westley (GBR) Adam Burgess (GBR) Tomáš Rak (CZE)
2019 PauBenjamin Savšek (Slovenya)Martin Thomas (France) Sideris Tasiadis (Almanya)
2021 Ivrea, İtalyaDenis Gargaud Chanut (Fransa)Matej Beňuš (Slovakya) Sideris Tasiadis (Almanya)
2022 Liptovský Mikuláš, SlovakyaBenjamin Savšek (Slovenya) Sideris Tasiadis (Almanya)Miquel Trave (İspanya)
2023 Krakow, Polonya
2024 Ljubljana, Slovenya

C1 Takım

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1996 AugsburgAlmanyaÇek CumhuriyetiSlovenya
Sören KaufmannPavel JandaDejan Stevanovič
Martin LangDavid JančarSimon Hočevar
Vitus HusekLukáš PollertSebastjan Linke
1998 Roudnice nad LabemSlovakyaAlmanyaBüyük Britanya
Michal MartikánStefan PfannmöllerStuart McIntosh
Juraj OntkoNico BettgeMark Delaney
Juraj MinčíkMartin LangRobert Turner
2000 MezzanaSlovakyaÇek Cumhuriyetiİspanya
Michal MartikánPřemysl VlkJordi Sangrá Gibert
Dušan OvčaríkLukáš PollertJon Ergüín
Juraj MinčíkTomáš IndruchJordi Domenjó
2002 BratislavaSlovakyaAlmanyaPolonya
Michal MartikánStefan PfannmöllerMariusz Wieczorek
Juraj MinčíkJan BenzienKrzysztof Bieryt
Alexander SlafkovskýSören KaufmannGrzegorz Wójs
2004 SkopjeÇek CumhuriyetiSlovakyaSlovenya
Tomáš IndruchAlexander SlafkovskýSimon Hočevar
Jan MašekDušan OvčaríkDejan Stevanovič
Ondřej PinkavaJuraj MinčíkJošt Zakrajšek
2005 TacenSlovakyaAlmanyaÇek Cumhuriyeti
Juraj MinčíkNico BettgeJan Mašek
Michal MartikánJan BenzienStanislav Ježek
Alexander SlafkovskýStefan PfannmöllerTomáš Indruch
2006 L'Argentière-la-BesséeAlmanyaSlovakyaÇek Cumhuriyeti
Stefan PfannmöllerMichal MartikánTomáš Indruch
Nico BettgeJuraj MinčíkJan Mašek
Jan BenzienAlexander SlafkovskýStanislav Ježek
2007 Liptovský MikulášSlovakyaAlmanyaFransa
Michal MartikánStefan PfannmöllerTony Estanguet
Juraj MinčíkNico BettgePierre Labarelle
Matej BeňušJan BenzienNicolas Peschier
2008 KrakówSlovakyaPolonyaAlmanya
Michal MartikánKrzysztof BierytChristian Bahmann
Alexander SlafkovskýGrzegorz KiljanekNico Bettge
Matej BeňušDawid BartosLukas Hoffmann
2009 NottinghamÇek CumhuriyetiFransaAlmanya
Stanislav JežekTony EstanguetSideris Tasiadis
Tomáš IndruchDenis Gargaud ChanutJan Benzien
Jan MašekNicolas PeschierNico Bettge
2010 BratislavaSlovakyaÇek CumhuriyetiFransa
Michal MartikánJan MašekTony Estanguet
Alexander SlafkovskýMichal JáněDenis Gargaud Chanut
Matej BeňušStanislav JežekNicolas Peschier
2011 La Seu d'UrgellFransaAlmanya Czech Republic
Tony EstanguetNico BettgeStanislav Ježek
Denis Gargaud ChanutJan BenzienVítězslav Gebas
Nicolas PeschierSideris TasiadisTomáš Indruch
2012 AugsburgSlovakyaAlmanyaFransa
Michal MartikánNico BettgeTony Estanguet
Matej BeňušJan BenzienDenis Gargaud Chanut
Alexander SlafkovskýSideris TasiadisThibaut Vielliard
2013 KrakówSlovakyaAlmanyaSlovenya
Alexander SlafkovskýFranz AntonBenjamin Savšek
Matej BeňušJan BenzienAnže Berčič
Jerguš BaďuraSideris TasiadisLuka Božič
2014 ViennaSlovenyaÇek CumhuriyetiSlovakya
Benjamin SavšekLukáš RohanMichal Martikán
Anže BerčičVítězslav GebasAlexander Slafkovský
Luka BožičJan MašekKarol Rozmuš
2015 MarkkleebergSlovakyaÇek CumhuriyetiBüyük Britanya
Michal MartikánMichal JáněDavid Florence
Alexander SlafkovskýStanislav JežekRyan Westley
Matej BeňušTomáš RakAdam Burgess
2016 Liptovský MikulášSlovakyaPolonyaBüyük Britanya
Michal MartikánGrzegorz HedwigDavid Florence
Alexander SlafkovskýPrzemysław PlewaRyan Westley
Matej BeňušIgor SztubaAdam Burgess
2017 TacenAlmanyaSlovenyaİtalya
Sideris TasiadisBenjamin SavšekRaffaello Ivaldi
Nico BettgeLuka BožičRoberto Colazingari
Franz AntonAnže BerčičStefano Cipressi
2018 PragFransaSlovakyaÇek Cumhuriyeti
Denis Gargaud ChanutAlexander SlafkovskýVítězslav Gebas
Pierre-Antoine TillardMichal MartikánLukáš Rohan
Cédric JolyMarko MirgorodskýTomáš Rak
2019 PauSlovenya
Benjamin Savšek
Luka Božič
Anže Berčič
Fransa
Denis Gargaud Chanut
Martin Thomas
Cédric Joly
Rusya
Dmitrii Khramtsov
Kirill Setkin
Pavel Kotov
2020 PragSlovenya
Benjamin Savšek
Luka Božič
Jure Lenarčič
İrlanda
Liam Jegou
Robert Hendrick
Jake Cochrane
Polonya
Grzegorz Hedwig
Kacper Sztuba
Szymon Zawadzki
2021 IvreaSlovakya
Alexander Slafkovský
Michal Martikán
Matej Beňuš
İtalya
Roberto Colazingari
Raffaello Ivaldi
Flavio Micozzi
Slovenya
Benjamin Savšek
Luka Božič
Nejc Polenčič
2022 Liptovský MikulášAlmanya
Sideris Tasiadis
Franz Anton
Timo Trummer
Polonya
Grzegorz Hedwig
Kacper Sztuba
Michał Wiercioch
İspanya
Luis Fernández
Miquel Trave
Ander Elosegi
2023 Krakow
2024 Ljubljana

C2

ChampionshipsGoldSilverBronze
1996 Augsburg  Switzerland Czech Republic Poland
Peter MattiMiroslav ŠimekKrzysztof Kołomański
Ueli MattiJiří RohanMichał Staniszewski
1998 Roudnice nad Labem Slovakia Czech Republic Slovakia
Pavol HochschornerJaroslav VolfMilan Kubáň
Peter HochschornerOndřej ŠtěpánekMarián Olejník
2000 Mezzana Slovakia France Poland
Pavol HochschornerFrank AdissonKrzysztof Kołomański
Peter HochschornerWilfrid ForguesMichał Staniszewski
2002 Bratislava Slovakia Czech Republic Czech Republic
Pavol HochschornerMarek JirasJaroslav Volf
Peter HochschornerTomáš MáderOndřej Štěpánek
2004 Skopje Czech Republic France Slovakia
Jaroslav VolfMartin BraudLadislav Škantár
Ondřej ŠtěpánekCédric ForgitPeter Škantár
2005 Tacen Czech Republic Czech Republic Slovakia
Jaroslav VolfMarek JirasLadislav Škantár
Ondřej ŠtěpánekTomáš MáderPeter Škantár
2006 L'Argentière-la-Bessée France Slovakia Germany
Martin BraudPavol HochschornerKay Simon
Cédric ForgitPeter HochschornerRobby Simon
2007 Liptovský Mikuláš Slovakia Czech Republic Slovakia
Ladislav ŠkantárJaroslav VolfPavol Hochschorner
Peter ŠkantárOndřej ŠtěpánekPeter Hochschorner
2008 Kraków Slovakia Slovakia Italy
Pavol HochschornerLadislav ŠkantárAndrea Benetti
Peter HochschornerPeter ŠkantárErik Masoero
2009 Nottingham Slovakia France Great Britain
Pavol HochschornerDamien TroquenetTim Baillie
Peter HochschornerMathieu VoyemantEtienne Stott
2010 Bratislava Slovakia Czech Republic Great Britain
Ladislav ŠkantárJaroslav VolfDavid Florence
Peter ŠkantárOndřej ŠtěpánekRichard Hounslow
2011 La Seu d'Urgell Slovakia France Slovakia
Pavol HochschornerPierre LabarelleLadislav Škantár
Peter HochschornerNicolas PeschierPeter Škantár
2012 Augsburg Czech Republic Slovakia Germany
Jaroslav VolfPavol HochschornerRobert Behling
Ondřej ŠtěpánekPeter HochschornerThomas Becker
2013 Kraków France Poland Czech Republic
Pierre LabarelleMarcin PochwałaOndřej Karlovský
Nicolas PeschierPiotr SzczepańskiJakub Jáně
2014 Vienna Slovakia Poland Slovenia
Ladislav ŠkantárPiotr SzczepańskiLuka Božič
Peter ŠkantárMarcin PochwałaSašo Taljat
2015 Markkleeberg Germany Germany Great Britain
Robert BehlingFranz AntonDavid Florence
Thomas BeckerJan BenzienRichard Hounslow
2016 Liptovský Mikuláš Slovakia Slovenia Germany
Tomáš KučeraLuka BožičDavid Schröder
Ján BátikSašo TaljatNico Bettge
2017 Tacen France Poland Czech Republic
Pierre PiccoAndrzej BrzezińskiJonáš Kašpar
Hugo BisoFilip BrzezińskiMarek Šindler
2018 Prague Czech Republic Germany Czech Republic
Jonáš KašparRobert BehlingOndřej Karlovský
Marek ŠindlerThomas BeckerJakub Jáně
2019 Pau

C2 Takım

ŞampiyonaAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
1996 Augsburg Germany Poland Slovakia
André Ehrenberg  &  Michael SenftJarosław Nawrocki  &  Konrad KorzeniewskiĽuboš Šoška  &  Peter Šoška
Rüdiger Hübbers  &  Udo RaumannAndrzej Wójs  &  Sławomir MordarskiMilan Kubáň  &  Marián Olejník
Manfred Berro  &  Michael TrummerKrzysztof Kołomański  &  Michał StaniszewskiRoman Štrba  &  Roman Vajs
1998 Roudnice nad Labem Czech Republic Slovakia France
Petr Štercl  &  Pavel ŠterclMilan Kubáň  &  Marián OlejníkÉric Biau  &  Bertrand Daille
Jaroslav Pospíšil  &  Jaroslav PollertRoman Štrba  &  Roman VajsPhilippe Quémerais  &  Yann Le Pennec
Jaroslav Volf  &  Ondřej ŠtěpánekPavol Hochschorner  &  Peter HochschornerAlexandre Lauvergne  &  Nathanael Fouquet
2000 Mezzana Germany Slovakia Czech Republic
Kai Walter  &  Frank HenzePavol Hochschorner  &  Peter HochschornerJaroslav Volf  &  Ondřej Štěpánek
Kay Simon  &  Robby SimonRoman Štrba  &  Roman VajsJaroslav Pospíšil  &  Jaroslav Pollert
André Ehrenberg  &  Michael SenftĽuboš Šoška  &  Peter ŠoškaMarek Jiras  &  Tomáš Máder
2002 Bratislava Slovakia France Germany
Pavol Hochschorner  &  Peter HochschornerPhilippe Quémerais  &  Yann Le PennecKai Walter  &  Frank Henze
Milan Kubáň  &  Marián OlejníkMartin Braud  &  Cédric ForgitKay Simon  &  Robby Simon
Pavol Hric  &  Roman VajsAlexandre Lauvergne  &  Nathanael FouquetAndré Ehrenberg  &  Michael Senft
2004 Skopje Czech Republic Slovakia Poland
Jaroslav Volf  &  Ondřej ŠtěpánekĽuboš Šoška  &  Peter ŠoškaAndrzej Wójs  &  Sławomir Mordarski
Marek Jiras  &  Tomáš MáderLadislav Škantár  &  Peter ŠkantárJarosław Miczek  &  Wojciech Sekuła
Jaroslav Pospíšil  &  Jaroslav PollertMilan Kubáň  &  Marián OlejníkMarcin Pochwała  &  Paweł Sarna
2005 Tacen Slovakia Germany France
Pavol Hochschorner  &  Peter HochschornerKay Simon  &  Robby SimonPhilippe Quémerais  &  Yann Le Pennec
Milan Kubáň  &  Marián OlejníkMarcus Becker  &  Stefan HenzeChristophe Luquet  &  Pierre Luquet
Ladislav Škantár  &  Peter ŠkantárChristian Bahmann  &  Michael SenftMartin Braud  &  Cédric Forgit
2006 L'Argentière-la-Bessée Germany France Czech Republic
Felix Michel  &  Sebastian PiersigPhilippe Quémerais  &  Yann Le PennecMarek Jiras  &  Tomáš Máder
David Schröder  &  Frank HenzeMartin Braud  &  Cédric ForgitJaroslav Volf  &  Ondřej Štěpánek
Kay Simon  &  Robby SimonChristophe Luquet  &  Pierre LuquetJaroslav Pospíšil  &  Jaroslav Pollert
2007 Liptovský Mikuláš Germany Czech Republic Poland
Felix Michel  &  Sebastian PiersigJaroslav Volf  &  Ondřej ŠtěpánekMarcin Pochwała  &  Paweł Sarna
Kay Simon  &  Robby SimonMarek Jiras  &  Tomáš MáderDariusz Wrzosek  &  Jarosław Miczek
David Schröder  &  Frank HenzeJaroslav Pospíšil  &  David MrůzekKamil Gondek  &  Andrzej Poparda
2008 Kraków Germany Poland Slovakia
Marcus Becker  &  Stefan HenzeMarcin Pochwała  &  Paweł SarnaPavol Hochschorner  &  Peter Hochschorner
Kay Simon  &  Robby SimonDominik Węglarz  &  Dawid DobrowolskiLadislav Škantár  &  Peter Škantár
David Schröder  &  Frank HenzeDariusz Wrzosek  &  Jarosław MiczekTomáš Kučera  &  Ján Bátik
2009 Nottingham Czech Republic Great Britain Poland
Jaroslav Volf  &  Ondřej ŠtěpánekTim Baillie  &  Etienne StottMarcin Pochwała  &  Piotr Szczepański
Marek Jiras  &  Tomáš MáderDavid Florence  &  Richard HounslowPatryk Brzeziński  &  Dariusz Chlebek
Jaroslav Pospíšil  &  David MrůzekDaniel Goddard  &  Colin RadmoreGrzegorz Wójs  &  Paweł Sarna
2010 Bratislava Czech Republic Poland Great Britain
Tomáš Koplík  &  Jakub VrzáňPaweł Sarna  &  Dawid DobrowolskiTim Baillie  &  Etienne Stott
Lukáš Přinda  &  Jan HavlíčekPatryk Brzeziński  &  Dariusz ChlebekDavid Florence  &  Richard Hounslow
Jaroslav Volf  &  Ondřej ŠtěpánekMarcin Pochwała  &  Piotr SzczepańskiDaniel Goddard  &  Colin Radmore
2011 La Seu d'Urgell Czech Republic Germany Slovakia
Lukáš Přinda  &  Jan HavlíčekMarcus Becker  &  Stefan HenzePavol Hochschorner  &  Peter Hochschorner
Tomáš Koplík  &  Jakub VrzáňDavid Schröder  &  Frank HenzeTomáš Kučera  &  Ján Bátik
Václav Hradilek  &  Štěpán SehnalKai Müller  &  Kevin MüllerLadislav Škantár  &  Peter Škantár
2012 Augsburg Great Britain Czech Republic Germany
David Florence  &  Richard HounslowJaroslav Volf  &  Ondřej ŠtěpánekDavid Schröder  &  Frank Henze
Tim Baillie  &  Etienne StottOndřej Karlovský  &  Jakub JáněKai Müller  &  Kevin Müller
Adam Burgess  &  Greg PittJonáš Kašpar  &  Marek ŠindlerRobert Behling  &  Thomas Becker
2013 Kraków France Poland Germany
Gauthier Klauss  &  Matthieu PéchéMarcin Pochwała  &  Piotr SzczepańskiFranz Anton  &  Jan Benzien
Pierre Labarelle  &  Nicolas PeschierFilip Brzeziński  &  Andrzej BrzezińskiKai Müller  &  Kevin Müller
Hugo Biso  &  Pierre PiccoDominik Węglarz  &  Dariusz ChlebekEric Mendel  &  Alexander Funk
2014 Vienna Slovakia France Czech Republic
Pavol Hochschorner  &  Peter HochschornerNicolas Peschier  &  Pierre LabarelleOndřej Karlovský  &  Jakub Jáně
Ladislav Škantár  &  Peter ŠkantárGauthier Klauss  &  Matthieu PéchéTomáš Koplík  &  Jakub Vrzáň
Tomáš Kučera  &  Ján BátikPierre Picco  &  Hugo BisoJonáš Kašpar  &  Marek Šindler
2015 Markkleeberg Slovakia Czech Republic Russia
Pavol Hochschorner  &  Peter HochschornerOndřej Karlovský  &  Jakub JáněDmitry Larionov  &  Mikhail Kuznetsov
Ladislav Škantár  &  Peter ŠkantárJonáš Kašpar  &  Marek ŠindlerMaxim Obraztsov  &  Alexei Suslov
Tomáš Kučera  &  Ján BátikTomáš Koplík  &  Jakub VrzáňAlexander Ovchinikov  &  Aleksei Popov
2016 Liptovský Mikuláš Slovakia Poland Germany
Pavol Hochschorner  &  Peter HochschornerPiotr Szczepański  &  Marcin PochwałaFranz Anton  &  Jan Benzien
Ladislav Škantár  &  Peter ŠkantárFilip Brzeziński  &  Andrzej BrzezińskiDavid Schröder  &  Nico Bettge
Tomáš Kučera  &  Ján BátikMichał Wiercioch  &  Grzegorz MajerczakKai Müller  &  Kevin Müller
2017 Tacen France Poland Czech Republic
Gauthier Klauss  &  Matthieu PéchéMarcin Pochwała  &  Piotr SzczepańskiOndřej Karlovský  &  Jakub Jáně
Pierre Picco  &  Hugo BisoAndrzej Brzeziński  &  Filip BrzezińskiJonáš Kašpar  &  Marek Šindler
Nicolas Scianimanico  &  Hugo CailholMichał Wiercioch  &  Grzegorz MajerczakTomáš Koplík  &  Jakub Vrzáň
2018 Prague Germany Czech Republic France
Robert Behling  &  Thomas BeckerOndřej Karlovský  &  Jakub JáněGauthier Klauss  &  Matthieu Péché
Franz Anton  &  Jan BenzienTomáš Koplík  &  Jakub VrzáňNicolas Scianimanico  &  Hugo Cailhol
David Schröder  &  Nico BettgeJonáš Kašpar  &  Marek ŠindlerPierre-Antoine Tillard  &  Denis Gargaud Chanut
2019 Pau
2020 Prag
2021 Ivrea
2022 Liptovský Mikuláš
2023 Krakow
2024 Ljubljana

Kadınlar Kano

C1

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş Madalya Bronz Madalya
2010 BratislavaKatarína Macová (SVK)Jana Dukátová (SVK)Caroline Loir (France)
2011 La Seu d'UrgellCaroline Loir (France)Mira Louen (GER)Lena Stöcklin (GER)
2012 AugsburgMira Louen (GER)Mallory Franklin (GBR)Michaela Grimm (GER)
2013 KrakówCaroline Loir (France)Julia Schmid (AUT)Núria Vilarrubla (Spain)
2014 ViennaCaroline Loir (France)Julia Schmid (AUT)Kateřina Hošková (CZE)
2015 MarkkleebergKimberley Woods (Great Britain)Mallory Franklin (Büyük Britanya)Núria Vilarrubla (Spain)
2016 Liptovský MikulášNúria Vilarrubla (Spain)Kateřina Hošková (CZE)Mallory Franklin (Büyük Britanya)
2017 TacenKimberley Woods (Great Britain)Tereza Fišerová (CZE)Nadine Weratschnig (AUT)
2018 PragueViktoria Wolffhardt (AUT)Mallory Franklin (Büyük Britanya)Elena Apel (GER)
2019 PauMallory Franklin (Büyük Britanya)Núria Vilarrubla (Spain)Kimberley Woods (Great Britain)
2021 Ivrea, İtalyaMiren Lazkano (İspanya)Tereza Fišerová (Çek Cumhuriyeti)Elena Apel (Almanya)
2022 Liptovský Mikuláš, SlovakyaMallory Franklin (Büyük Britanya)Marjorie Delassus (Fransa)Tereza Fišerová (Çek Cumhuriyeti)
2023 Krakow, Polonya
2024 Ljubljana, Slovenya

C1 Takım

ŞampiyonaAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
2012 AugsburgAlmanyaFransaBüyük Britanya
Michaela GrimmCaroline LoirMallory Franklin
Mira LouenClaire JacquetKimberley Woods
Lena StöcklinOriane ReboursAlice Spencer
2014 ViennaBüyük BritanyaİspanyaÇek Cumhuriyeti
Mallory FranklinNúria VilarrublaKateřina Hošková
Jasmine RoyleMiren LazkanoMonika Jančová
Eilidh GibsonKlara OlazabalJana Matulková
2015 MarkkleebergİspanyaÇek CumhuriyetiBüyük Britanya
Núria VilarrublaKateřina HoškováKimberley Woods
Klara OlazabalMonika JančováMallory Franklin
Annebel van der KnijffTereza FišerováEilidh Gibson
2016 Liptovský MikulášBüyük BritanyaÇek CumhuriyetiAlmanya
Kimberley WoodsKateřina HoškováAndrea Herzog
Mallory FranklinMonika JančováLena Stöcklin
Eilidh GibsonMartina SatkováBirgit Ohmayer
2017 TacenBüyük BritanyaAlmanyaÇek Cumhuriyeti
Kimberley WoodsAndrea HerzogTereza Fišerová
Mallory FranklinLena StöcklinMonika Jančová
Eilidh GibsonBirgit OhmayerEva Říhová
2018 PragueBüyük Britanya
Mallory Franklin
Kimberley Woods
Bethan Forrow
Fransa
Lucie Prioux
Lucie Baudu
Claire Jacquet
Spain
Núria Vilarrubla
Miren Lazkano
Klara Olazabal
2019 PauBüyük Britanya
Mallory Franklin
Kimberley Woods
Sophie Ogilvie
Almanya
Elena Apel
Andrea Herzog
Jasmin Schornberg
Çek Cumhuriyeti
Tereza Fišerová
Eva Říhová
Kateřina Havlíčková
2020 PragCzech Republic
Tereza Fišerová
Gabriela Satková
Tereza Kneblová
Slovenia
Alja Kozorog
Eva Alina Hočevar
Lea Novak
Fransa
Lucie Baudu
Claire Jacquet
Lucie Prioux
2021 IvreaSlovakya
Simona Glejteková
Zuzana Paňková
Monika Škáchová
Büyük Britanya
Kimberley Woods
Mallory Franklin
Sophie Ogilvie
Fransa
Marjorie Delassus
Lucie Prioux
Angèle Hug
2022 Liptovský MikulášSlovakya
Emanuela Luknárová
Zuzana Paňková
Soňa Stanovská
Fransa
Laurène Roisin
Marjorie Delassus
Lucie Baudu
Çek Cumhuriyeti
Gabriela Satková
Tereza Fišerová
Martina Satková
2023 Krakow
2024 Ljubljana

Erkekler Kayak

Kayak K1

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1996 AugsburgIan Wiley (İrlanda)Miroslav Stanovský  (Slovakya)Jochen Lettmann (Almanya)
1998 Roudnice nad LabemPaul Ratcliffe (Büyük Britanya)Thomas Becker (Almanya)Andrew Raspin (Büyük Britanya)
2000 MezzanaPierpaolo Ferrazzi (İtalya)Thomas Becker (Almanya)Laurent Burtz (Fransa)
2002 BratislavaPaul Ratcliffe (Büyük Britanya)Helmut Oblinger (Avusturya)Peter Cibák (Slovakya)
2004 SkopjeJulien Billaut (Fransa)Mathias Röthenmund (İsviçre)Daniele Molmenti (İtalya)
2005 TacenHelmut Oblinger (Avusturya)Peter Kauzer (Slovenya)Erik Pfannmöller (Almanya)
2006 L’Argentière-la-BesséeFabian Dörfler (Almanya)Erik Pfannmöller (Almanya)Diego Paolini (İtalya)
2007 Liptovský MikulášJán Šajbidor (Slovakya)Peter Kauzer (Slovenya)Campbell Walsh (Büyük Britanya)
2008 KrakowCampbell Walsh (Büyük Britanya)Daniele Molmenti (İtalya)Fabian Dörfler (Almanya)
2009 NottinghamDaniele Molmenti (İtalya)Boris Neveu (Fransa)Julien Billaut (Fransa)
2010 BratislavaPeter Kauzer (Slovenya)Jure Meglič (Slovenya)Vavřinec Hradilek (Çek Cumhuriyeti)
2011 La Seu d’UrgellDaniele Molmenti (İtalya)Samuel Hernanz  (İspanya)Jiří Prskavec (Çek Cumhuriyeti)
2012 AugsburgDaniele Molmenti (İtalya)Paul Böckelmann (Almanya)Hannes Aigner (Almanya)
2013 KrakowJiří Prskavec (Çek Cumhuriyeti)Michael Kurt (İsviçre)Sebastian Schubert (Almanya)
2014 ViyanaJiří Prskavec (Çek Cumhuriyeti)Vít Přindiš (Çek Cumhuriyeti)Samuel Hernanz  (İspanya)
2015 MarkkleebergBoris Neveu (Fransa)Alexander Grimm (Almanya)Andrej Málek (Slovakya)
2016 Liptovský MikulášJiří Prskavec (Çek Cumhuriyeti)Vavřinec Hradilek (Çek Cumhuriyeti)Hannes Aigner (Almanya)
2017 TacenMateusz Polaczyk (Polonya)Dariusz Popiela (Polonya)Jiří Prskavec (Çek Cumhuriyeti)
2018 PragPeter Kauzer (Slovenya)Vít Přindiš (Çek Cumhuriyeti)Jiří Prskavec (Çek Cumhuriyeti)
2019 PauVít Přindiš (Çek Cumhuriyeti)Dariusz Popiela (Polonya)Quentin Burgi (Fransa)
2020 PragJiří Prskavec (Çek Cumhuriyeti)Peter Kauzer (Slovenya)Mateusz Polaczyk (Polonya)
2021 IvreaVít Přindiš (Çek Cumhuriyeti)Giovanni De Gennaro (İtalya)Peter Kauzer (Slovenya)
2022 Liptovský MikulášJiří Prskavec (Çek Cumhuriyeti)Giovanni De Gennaro (İtalya)Felix Oschmautz (Avusturya)
2023 Krakow
2024 Ljubljana

Kayak K1 Takım

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1996 AugsburgAlmanya
Jochen Lettmann
Thomas Becker
Thomas Schmidt
Slovenya
Miha Štricelj
Andraž Vehovar
Jure Pelegrini
Avusturya
Günter Martinsich
Manuel Köhler
Helmut Oblinger
1998 Roudnice nad LabemAlmanya
Thomas Becker
Ralf Schaberg
Thomas Schmidt
Çek Cumhuriyeti
Ondřej Raab
Jiří Prskavec
Vojtěch Bareš
Slovenya
Andraž Vehovar
Fedja Marušič
Uroš Kodelja
2000 Mezzanaİtalya
Pierpaolo Ferrazzi
Enrico Lazzarotto
Matteo Pontarollo
Slovenya
Miha Terdič
Dejan Kralj
Fedja Marušič
İsviçre
Mathias Röthenmund
Michael Kurt
Beat Mosimann
2002 BratislavaAlmanya
Thomas Becker
Thomas Schmidt
Claus Suchanek
Çek Cumhuriyeti
Ondřej Raab
Ivan Pišvejc
Tomáš Kobes
Slovakia
Peter Cibák
Ján Šajbidor
Tomáš Mráz
2004 Skopjeİsviçre
Mathias Röthenmund
Thomas Mosimann
Michael Kurt
Büyük Britanya
Anthony Brown
Campbell Walsh
Huw Swetnam
Çek Cumhuriyeti
Ivan Pišvejc
Lukáš Kubričan
Tomáš Kobes
2005 TacenSlovenya
Andrej Nolimal
Peter Kauzer
Dejan Kralj
Almanya
Erik Pfannmöller
Fabian Dörfler
Alexander Grimm
İtalya
Pierpaolo Ferrazzi
Stefano Cipressi
Daniele Molmenti
2006 L’Argentière-la-BesséeSlovenya
Peter Kauzer
Dejan Kralj
Jure Meglič
Polonya
Grzegorz Polaczyk
Henryk Polaczyk
Dariusz Popiela
Almanya
Fabian Dörfler
Alexander Grimm
Erik Pfannmöller
2007 Liptovský MikulášSlovenya
Peter Kauzer
Dejan Kralj
Jure Meglič
Almanya
Erik Pfannmöller
Alexander Grimm
Fabian Dörfler
United Kingdom
Campbell Walsh
Richard Hounslow
Huw Swetnam
2008 KrakowPolonya
Dariusz Popiela
Grzegorz Polaczyk
Mateusz Polaczyk
İtalya
Diego Paolini
Daniele Molmenti
Luca Costa
İsviçre
Michael Kurt
Mathias Röthenmund
Moritz Lüscher
2009 NottinghamBüyük Britanya
Campbell Walsh
Richard Hounslow
Huw Swetnam
Almanya
Alexander Grimm
Tim Maxeiner
Sebastian Schubert
Fransa
Fabien Lefèvre
Boris Neveu
Julien Billaut
2010 BratislavaPolonya
Dariusz Popiela
Mateusz Polaczyk
Grzegorz Polaczyk
Almanya
Hannes Aigner
Alexander Grimm
Sebastian Schubert
Slovenya
Peter Kauzer
Dejan Kralj
Jure Meglič
2011 La Seu d’UrgellSlovenya
Peter Kauzer
Jure Meglič
Simon Brus
Polonya
Mateusz Polaczyk
Grzegorz Polaczyk
Dariusz Popiela
Fransa
Fabien Lefèvre
Boris Neveu
Vivien Colober
2012 AugsburgFransa
Étienne Daille
Boris Neveu
Bastien Damiens
Almanya
Hannes Aigner
Paul Böckelmann
Sebastian Schubert
Avusturya
Helmut Oblinger
Herwig Natmessnig
Andreas Langer
2013 KrakowÇek Cumhuriyeti
Vavřinec Hradilek
Jiří Prskavec
Vít Přindiš
Almanya
Hannes Aigner
Fabian Dörfler
Sebastian Schubert
Polonya
Dariusz Popiela
Grzegorz Polaczyk
Rafał Polaczyk
2014 ViyanaAlmanya
Sebastian Schubert
Fabian Dörfler
Alexander Grimm
Büyük Britanya
Richard Hounslow
Joe Clarke
Thomas Brady
Polonya
Mateusz Polaczyk
Rafał Polaczyk
Dariusz Popiela
2015 MarkkleebergAlmanya
Sebastian Schubert
Hannes Aigner
Alexander Grimm
Büyük Britanya
Richard Hounslow
Joe Clarke
Bradley Forbes-Cryans
İtalya
Daniele Molmenti
Andrea Romeo
Giovanni De Gennaro
2016 Liptovský MikulášÇek Cumhuriyeti
Jiří Prskavec
Vavřinec Hradilek
Vít Přindiš
Fransa
Boris Neveu
Sébastien Combot
Étienne Daille
İspanya
Samuel Hernanz
Joan Crespo
Unai Nabaskues
2017 TacenÇek Cumhuriyeti
Jiří Prskavec
Ondřej Tunka
Vít Přindiš
Fransa
Mathieu Biazizzo
Sébastien Combot
Boris Neveu
Polonya
Mateusz Polaczyk
Maciej Okręglak
Dariusz Popiela
2018 PragÇek Cumhuriyeti
Ondřej Tunka
Vít Přindiš
Jiří Prskavec
Polonya
Mateusz Polaczyk
Dariusz Popiela
Michał Pasiut
Slovenya
Peter Kauzer
Martin Srabotnik
Niko Testen
2019 PauÇek Cumhuriyeti
Jiří Prskavec
Vít Přindiš
Vavřinec Hradilek
Slovenya
Peter Kauzer
Niko Testen
Martin Srabotnik
Almanya
Hannes Aigner
Sebastian Schubert
Stefan Hengst
2020 PragFransa
Boris Neveu
Quentin Burgi
Mathurin Madoré
Çek Cumhuriyeti
Jiří Prskavec
Vít Přindiš
Vavřinec Hradilek
İsviçre
Martin Dougoud
Lukas Werro
Dimitri Marx
2021 IvreaÇek Cumhuriyeti
Jiří Prskavec
Vavřinec Hradilek
Vít Přindiš
Almanya
Hannes Aigner
Tim Maxeiner
Stefan Hengst
Büyük Britanya
Bradley Forbes-Cryans
Joe Clarke
Christopher Bowers
2022 Liptovský MikulášÇek Cumhuriyeti
Jiří Prskavec
Ondřej Tunka
Vít Přindiš
Polonya
Michał Pasiut
Jakub Brzeziński
Dariusz Popiela
Almanya
Hannes Aigner
Noah Hegge
Stefan Hengst
2023 Krakow
2024 Ljubljana

Extra Kano Slalom

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2021 IvreaVít Přindiš (Çek Cumhuriyeti)Dimitri Marx (İsviçre)Joe Clarke (Büyük Britanya)
2022 Liptovský MikulášJan Rohrer (İsviçre)Mario Leitner (Avusturya)Felix Oschmautz (Avusturya)

Kadınlar Kayak

Kayak K1
ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1996 AugsburgMarcela Sadilová (Çek Cumhuriyeti)Štěpánka Hilgertová (Çek Cumhuriyeti)Elena Kaliská (Slovakya)
1998 Roudnice nad LabemElena Kaliská (Slovakya)Štěpánka Hilgertová (Çek Cumhuriyeti)Sandra Friedli (İsviçre)
2000 MezzanaŠtěpánka Hilgertová (Çek Cumhuriyeti)Brigitte Guibal (Fransa)Irena Pavelková (Çek Cumhuriyeti)
2002 BratislavaElena Kaliská (Slovakya)Irena Pavelková (Çek Cumhuriyeti)Štěpánka Hilgertová (Çek Cumhuriyeti)
2004 SkopjeElena Kaliská (Slovakya)Jenny Apel (Almanya)Irena Pavelková (Çek Cumhuriyeti)
2005 TacenMandy Planert (Almanya)Štěpánka Hilgertová (Çek Cumhuriyeti)Irena Pavelková (Çek Cumhuriyeti)
2006 L’Argentière-la-BesséeElena Kaliská (Slovakya)Jennifer Bongardt (Almanya)Mathilde Pichery (Fransa)
2007 Liptovský MikulášVioletta Oblinger-Peters (Avusturya)Mandy Planert (Almanya)Štěpánka Hilgertová (Çek Cumhuriyeti)
2008 KrakowŠtěpánka Hilgertová (Çek Cumhuriyeti)Marie Řihošková (Çek Cumhuriyeti)Irena Pavelková (Çek Cumhuriyeti)
2009 NottinghamElena Kaliská (Slovakya)Émilie Fer (Fransa)Mathilde Pichery (Fransa)
2010 BratislavaJana Dukátová (Slovakya)Corinna Kuhnle (Avusturya)Urša Kragelj  (Slovenya)
2011 La Seu d’UrgellClaudia Bär (Almanya)Jana Dukátová (Slovakya)Lizzie Neave (Büyük Britanya)
2012 AugsburgCarole Bouzidi (Fransa)Melanie Pfeifer (Almanya)Fiona Pennie (Büyük Britanya)
2013 KrakowFiona Pennie (Büyük Britanya)Stefanie Horn (İtalya)Viktoria Wolffhardt  (Avusturya)
2014 ViyanaRicarda Funk (Almanya)Melanie Pfeifer (Almanya)Émilie Fer (Fransa)
2015 MarkkleebergMaialen Chourraut (İspanya)Ricarda Funk (Almanya)Kateřina Kudějová (Çek Cumhuriyeti)
2016 Liptovský MikulášMelanie Pfeifer (Almanya)Urša Kragelj (Slovenya)Jana Dukátová (Slovakya)
2017 TacenCorinna Kuhnle (Avusturya)Stefanie Horn (İtalya)Marie-Zélia Lafont (Fransa)
2018 PragRicarda Funk (Almanya)Corinna Kuhnle (Avusturya)Fiona Pennie (Büyük Britanya)
2019 PauAmálie Hilgertová (Çek Cumhuriyeti)Mallory Franklin (Büyük Britanya)Jasmin Schornberg (Almanya)
2020 PragKateřina Kudějová (Çek Cumhuriyeti)Camille Prigent (Fransa)Amálie Hilgertová (Çek Cumhuriyeti)
2021 IvreaCorinna Kuhnle (Avusturya)Eva Tercelj (Slovenya)Ricarda Funk (Almanya)
2022 Liptovský MikulášStefanie Horn (İtalya)
Eliška Mintálová (Slovakya)
Mallory Franklin (Büyük Britanya)
2023 Krakow
2024 Ljubljana

Kayak K1 Takım

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1996 AugsburgÇek Cumhuriyeti
Marcela Sadilová
Štěpánka Hilgertová
Irena Pavelková
Almanya
Kordula Striepecke
Evi Huss
Elisabeth Micheler-Jones
İtalya
Cristina Giai Pron
Barbara Nadalin
Lorenza Lazzarotto
1998 Roudnice nad LabemÇek Cumhuriyeti
Štěpánka Hilgertová
Irena Pavelková
Marcela Sadilová
Büyük Britanya
Rachel Crosbee
Laura Blakeman
Heather Corrie
Almanya
Kordula Striepecke
Evi Huss
Mandy Planert
2000 MezzanaSlovakya
Elena Kaliská
Gabriela Stacherová
Gabriela Brosková
Çek Cumhuriyeti
Marcela Sadilová
Štěpánka Hilgertová
Irena Pavelková
Almanya
Mandy Planert
Evi Huss
Susanne Hirt
2002 BratislavaÇek Cumhuriyeti
Marie Řihošková
Irena Pavelková
Štěpánka Hilgertová
Slovakya
Elena Kaliská
Gabriela Stacherová
Gabriela Zamišková
Fransa
Anne-Lise Bardet
Anne-Line Poncet
Mathilde Pichery
2004 SkopjeÇek Cumhuriyeti
Irena Pavelková
Marcela Sadilová
Marie Řihošková
Slovakya
Elena Kaliská
Gabriela Stacherová
Jana Dukátová
Büyük Britanya
Laura Blakeman
Heather Corrie
Kimberley Walsh
2005 TacenSlovakya
Gabriela Zamišková
Jana Dukátová
Elena Kaliská
Almanya
Claudia Bär
Mandy Planert
Heike Frauenrath
Avusturya
Julia Schmid
Violetta Oblinger-Peters
Corinna Kuhnle
2006 L’Argentière-la-BesséeSlovakya
Elena Kaliská
Jana Dukátová
Gabriela Stacherová
Çek Cumhuriyeti
Štěpánka Hilgertová
Irena Pavelková
Marie Řihošková
Fransa
Mathilde Pichery
Aline Tornare
Marie Gaspard
2007 Liptovský MikulášAlmanya
Jennifer Bongardt
Mandy Planert
Jasmin Schornberg
Slovakya
Elena Kaliská
Jana Dukátová
Gabriela Stacherová
İngiltere
Fiona Pennie
Laura Blakeman
Lizzie Neave
2008 KrakowAlmanya
Claudia Bär
Mandy Planert
Jasmin Schornberg
Slovakya
Jana Dukátová
Elena Kaliská
Gabriela Stacherová
İngiltere
Fiona Pennie
Louise Donington
Laura Blakeman
2009 NottinghamAlmanya
Jennifer Bongardt
Melanie Pfeifer
Jasmin Schornberg
Slovakya
Elena Kaliská
Jana Dukátová
Gabriela Stacherová
Büyük Britanya
Lizzie Neave
Louise Donington
Laura Blakeman
2010 BratislavaAlmanya
Melanie Pfeifer
Jasmin Schornberg
Jennifer Bongardt
Polonya
Joanna Mędoń
Małgorzata Milczarek
Natalia Pacierpnik
Slovakya
Jana Dukátová
Dana Beňušová
Gabriela Stacherová
2011 La Seu d’UrgellÇek Cumhuriyeti
Kateřina Kudějová
Štěpánka Hilgertová
Irena Pavelková
Avusturya
Corinna Kuhnle
Violetta Oblinger-Peters
Viktoria Wolffhardt
Slovakya
Jana Dukátová
Elena Kaliská
Dana Mann
2012 AugsburgAlmanya
Cindy Pöschel
Melanie Pfeifer
Jasmin Schornberg
Fransa
Émilie Fer
Carole Bouzidi
Caroline Loir
Slovakya
Jana Dukátová
Elena Kaliská
Dana Mann
2013 KrakowFransa
Émilie Fer
Marie-Zélia Lafont
Carole Bouzidi
Büyük Britanya
Lizzie Neave
Fiona Pennie
Bethan Latham
Çek Cumhuriyeti
Štěpánka Hilgertová
Kateřina Kudějová
Eva Ornstová
2014 ViyanaÇek Cumhuriyeti
Štěpánka Hilgertová
Kateřina Kudějová
Veronika Vojtová
İspanya
Maialen Chourraut
Irati Goikoetxea
Marta Martínez
Fransa
Carole Bouzidi
Nouria Newman
Émilie Fer
2015 MarkkleebergSlovakya
Jana Dukátová
Kristína Nevařilová
Kristína Zárubová
Polonya
Natalia Pacierpnik
Klaudia Zwolińska
Sara Ćwik
Fransa
Carole Bouzidi
Marie-Zélia Lafont
Émilie Fer
2016 Liptovský MikulášBüyük Britanya
Fiona Pennie
Kimberley Woods
Lizzie Neave
Almanya
Melanie Pfeifer
Jasmin Schornberg
Lisa Fritsche
Slovakya
Elena Kaliská
Jana Dukátová
Kristína Nevařilová
2017 TacenSlovenya
Urša Kragelj
Eva Terčelj
Ajda Novak
İspanya
Irati Goikoetxea
Maialen Chourraut
Marta Martínez
Fransa
Lucie Baudu
Marie-Zélia Lafont
Camille Prigent
2018 PragAlmanya
Ricarda Funk
Jasmin Schornberg
Lisa Fritsche
Avusturya
Corinna Kuhnle
Lisa Leitner
Viktoria Wolffhardt
Çek Cumhuriyeti
Kateřina Kudějová
Barbora Valíková
Veronika Vojtová
2019 PauFransa
Marie-Zélia Lafont
Lucie Baudu
Camille Prigent
Almanya
Ricarda Funk
Jasmin Schornberg
Elena Apel
Avusturya
Corinna Kuhnle
Viktoria Wolffhardt
Nina Weratschnig
2020 PragÇek Cumhuriyeti
Kateřina Kudějová
Veronika Vojtová
Antonie Galušková
Fransa
Camille Prigent
Lucie Baudu
Marjorie Delassus
Avusturya
Corinna Kuhnle
Nina Weratschnig
Antonia Oschmautz
2021 IvreaBüyük Britanya
Kimberley Woods
Fiona Pennie
Mallory Franklin
Avusturya
Corinna Kuhnle
Antonia Oschmautz
Viktoria Wolffhardt
Çek Cumhuriyeti
Kateřina Minařík Kudějová
Veronika Vojtová
Antonie Galušková
2022 Liptovský MikulášFransa
Camille Prigent
Romane Prigent
Emma Vuitton
Büyük Britanya
Kimberley Woods
Mallory Franklin
Megan Hamer-Evans
Polonya
Klaudia Zwolińska
Natalia Pacierpnik
Dominika Brzeska
2023 Krakow
2024 Ljubljana

Extreme Canoe Slalom

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2021 IvreaKateřina Minařík Kudějová (Çek Cumhuriyeti)Corinna Kuhnle (Avusturya)Veronika Vojtová (Çek Cumhuriyeti)
2022 Liptovský MikulášTereza Fiserova (Çek Cumhuriyeti)Mallory Franklin (Büyük Britanya)Ajda Novak (Slovenya)