Eurohockey İndoor Club Trophy

Men’s Tournament

YearHostChampionsScoreRunners-up
1991Slagelse Grasshopper ZürichAvoca
1992Vienna St AlbansWiener AC
1993BaselMenzieshillSlavia Praha
1993Brussels White StarAvoca
1994PragueBohemiansLokomotive Bratislava
1994Slagelse Slagelse Grasshopper Zurich
1995EdinburghEdinburghStockholm
1996Brussels Grasshopper Zurich Old Loughtonians
1997BudapestLillePocztowiec
1998DundeeAtletic Terassa Stade Lausanne
1999PragueMenzieshillDinamo Ekaterinburg
2000PragueRotweiss WettingenSlavia Praha
2001Rotterdam Johnson WanderersRoma de Sisti
2002GothenburgValhallaSlavia Praha
2003CopenhagenOrient LyngbyAA Espinho
2004RomeOranje ZwartArminen Koller
2005EkaterinburgRomaMenzieshill
2006EindhovenOranje ZwartClub de Campo Madrid
2007BrusselsLuzerner East Grinstead
2008EspinhoKampong Dinamo Electrostal
2009Prague Orient Lyngby Bohemians Praha
2010ViennaEast GrinsteadMenzieshill
2011PragueAkademischer HTCPartille
2012Edinburgh Lille MHCRC Brussels
2013Vienna East Grinstead Kolos Sekvoya Vinnitsa
2014MinskSV ArminenHC Rotweiss Wettingen
2015LyngbyWKS Grunwald PoznanHC Bohemians Prague
2016Pavlovskii Posad Amsterdamsche H&BCDinamo Elektrostal
2017Sveti Ivan ZelinaRacing Club de Bruxelles HC Rotweiss Wettingen
2018MinskHC MinskPartille SC
2019Sveti Ivan ZelinaSPV ComplutenseWKS Grunwald Poznan
2020AlanyaGaziantep Polisgücü SK Hockey Klub Zelina
2021

Women’s Tournament

SeasonHostChampionsScoreRunners-up
1992ViennaRandalstownCus Catania
1993ZürichAmiensTaurus Eurovil
1994BratislavaAld ValdeluzCus Catania
1995ModlingEconsultLokomotiva Raca
1996MinskDonchankaAmiens
1997BresciaEdinburghGroningen
1998Modling Lokomotiva RacaCP Culture
1999TrebonDynamo SumyRitm Grodno
2000NeudorfVienna NeudorfRitm Grodno
2001RotterdamRotterdamGlasgow Western
2002OpoleDeportivo Terrassa Cambrai
2003BresciaBonagrass Grove Parc Auderghem
2004WettingenCambraiSlavia Praga
2005WettingenClub de Campo Rotweiss Wettingen
2006WelsSloughWohnpoint Wels
2007PragueDinamo SunchankaSK Slavia Prah
2008WelsHC WelsCPCS Moscow Pravda
2009WettingenVilnius HFTCBonagrass Grove
2010LousadaRotweiss WettingenHF Lorenzoni
2011AbbevilleSV ArminenDundee Wanderers
2012PragueSlavia PrahaBowdon Hightown
2013WettingenMSC SumchankaCambrai HC
2014ŠiauliaiGintra Strekte Uni HCReading HC
2015ViennaSV Arminen HC Ritm-Azot Grodno
2016DundeeHC Rotweiss WettingenRoyal Pingouin HC
2017ŠiauliaiMSC Sumchanka Dundee Wanderers
2018PragueRoyal White Star HCDinamo Elektrostal
2019ViennaSV ArminenBowdon Hightown
2020ŠiauliaiWaterloo Ducks HCHC Rotweiss Wettingen
2021