Kadınlar EuroCup

EuroCup Women (resmi olarak FIBA ​​EuroCup Women), FIBA ​​Avrupa'ya katılan ulusal liglerden Avrupa kulüplerinden takımların katıldığı ikinci kalibreli profesyonel basketbol ligidir. Ronchetti Kupası'nın yerini aldı.
EuroCup Women logo.jpg
Spor Basketbol
Kuruluş 2002
Takım Sayısı 32
Ülkeler FIBA Avrupa Ülkeleri
Bölge Avrupa
Son Şampiyon Nadezhda Orenburg (1. zaferi)
En Başarılı Kulüp Dynamo Moscow (3. zaferi)
  Şampiyonluk  
Dynamo Moscow3
Galatasaray2
Tango Bourges Basket2 (2021-22)
Aix-en-Provence1
Dynamo Kursk1
ESB Villeneuve-d'Ascq1
Yakın Doğu Üniversitesi1
Baltiyskaia Zvezda Saint Petersburg1
Spartak Moscow1
Beretta Famila Schio1
Phard Napoli1
Sony Athinaikos1
Elitzur Ramla1
Nadezhda Orenburg1
Valencia Basket1
SezonFinal Ev SahibiŞampiyon Takım
(Baş Antrenör)
Final Sonuç
(MVP)
İkinci/Finalist
2002–03Samara, Rusya Pays d'Aix-en-Provence80–71CB Islas Canarias
2003–04Istanbul, TürkiyeBaltiyskaya Zvezda St. Petersburg
Keira Trzheskal
68–64
Demya Walker (Baltiyskaya Zvezda)
Szolnoki MÁV Coop
2004–05Naples, Italya Phard Napoli
Roberto Ricchini
53–45Fenerbahçe
2005–06İkili MaçSpartak Moscow Region
Nedelko Lazic
80–65
72–66
Pays d'Aix-en-Provence
2006–07İkili MaçDynamo Moscow74–61
76–56
CA Faenza
2007–08İkili MaçBeretta Famila Schio
Sandro Orlando
87–67
78–69
BC Moscow
2008–09İkili MaçGalatasaray
Okan Çecik
55–67
82–61
Cras Basket Taranto
2009–10İkili MaçSony Athinaikos
George Dikeoulakos
65–57
53–57
Nadezhda Orenburg
2010–11İkili MaçElitzur Ramla
Adan Inbar
61–61
61–53
ASPTT Arras
2011–12İkili MaçDynamo Kursk
Alfredas Vainauskas
55–69
75–52
Latoya Sanders (Kayseri Kaski SK)
Kayseri Kaski SK
2012–13İkili MaçDynamo Moscow
Vladimir Shtam
66–61
70–74
Kristi Toliver (Dinamo Moscow)
Kayseri Kaski SK
2013–14İkili MaçDynamo Moscow
Vladimir Shtam
97–65
61–85
Dynamo Kursk
2014–15İkili MaçESB Villeneuve-d'Ascq64–68
73–53
Royal Castors Braine
2015–16İkili MaçTango Bourges Basket51–40
54–53
ESB Villeneuve-d'Ascq
2016–17İkili MaçYakın Doğu Üniversitesi
Zafer Kalaycıoğlu
73–69
63–58
Bellona AGÜ
2017–18İkili MaçGalatasaray
Marina Maljkoviç
90–68
65–72
Reyer Venezia
2018–19İkili MaçNadezhda Orenburg
Roberto Íñiguez
71-75 (H)
75-57 (A)
Basket Lattes Montpellier Agglomération (BLMA)
2019–20COVİD-19 nedeniyle iptal edildi.
2020–21Szekszárd, MacaristanValencia Basket
Ruben Burgos Lopez
82-81
Queralt Casas (Valencia Basket)
Reyer Venezia
2021–22Bourges, FransaTango Bourges Basket
Olivier Lafargue
74-38
Iliana Rupert (Tango Bourges Basket)
Umana Reyer Venezia