Japonya Emperor’s Kupası

The Emperor's Cup, JFA All-Japan Soccer Championship Tournament  olarak bilinir. Japonya Futbol Ligi ve selefi Japonya Futbol Ligi'nin kurulmasından önce, 1921'e kadar uzanan, Japonya'daki herhangi bir futbol turnuvasının en uzun geleneğine sahiptir. II.Dünya Savaşı'ndan önce, takımlar sadece Japonya'dan değil, aynı zamanda Kore, Tayvan ve bazen Mançukuo'dan da kalifiye olabiliyordu. 
Club Şampiyonluk 
Keio University9
Urawa Red Diamonds7
Yokohama F. Marinos7
Kwansei Gakuin University7
Tokyo Verdy5
Gamba Osaka5
Kashima Antlers5
Cerezo Osaka4
JEF United Chiba4
Waseda University4
Sanfrecce Hiroshima3
Shonan Bellmare3
Kashiwa Reysol3
University of Tokyo3
Chuo University2
Júbilo Iwata2
Nagoya Grampus2
Yokohama Flügels2
Rijo Shukyu Football Club2
Shimizu S-Pulse1
Yawata Steel1
Kyoto Sanga FC1
NKK SC1
Nagoya Shukyu-dan1
FC Tokyo1
Astra Club (Tokyo)1
Kobe-Ichi Junior High School Club1
Kyungsung FC1
Tokyo Shukyu-dan1
Tokyo Old Boys Club1
Osaka Club0
Vissel Kobe1
Kawasaki Frontale (2020)1
SeneŞampiyon
(Manager)
SonuçFinalist
1921Tokyo Shukyu-dan1–0Mikage Shukyu-dan (Kobe)
1922Nagoya Shukyu-dan1–0Hiroshima Koto-shihan
1923Astra Club (Tokyo)2–1Nagoya Shukyu-dan
1924Rijo Shukyu Football Club (Hiroshima)1–0All Mikage Shihan Club (Kobe)
1925Rijo Shukyu Football Club (Hiroshima)3–0Imperial University of Tokyo
1926İmparator Taisho'nun ölümü nedeniyle İptal edildi.
1927Kobe-Ichi Junior High School Club2–0Rijo Shukyu Football Club (Hiroshima)
1928Waseda University WMW6–1Imperial University of Kyoto
1929Kwangaku Club3–0Hosei University
1930Kwangaku Club3–0Keio BRB
1931Imperial Univ. of Tokyo LB3–0Kobun Junior High School (Taiwan)
1932Keio Club5–1Yoshino Club (Nagoya)
1933Tokyo Old Boys Club4–1Sendai Soccer Club
1934YAPILMADI
1935Kyungsung FC6–1Tokyo Bunri University
1936Keio BRB3–2Bosung College (Seoul)
1937Keio University3–0Kobe University of Commerce
1938Waseda University4–1Keio University
1939Keio BRB3–2Waseda University
1940Keio BRB1–0Waseda University WMW
1941–452. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
1946University of Tokyo LB3–2Kobe University of Economics
1947–482. Dünya Savaşı nedeniyle yapılmadı.
1949University of Tokyo LB3–2Kandai Club
1950All Kwangaku6–1Keio University
1951Keio BRB3–2Osaka Club
1952All Keio6–2Osaka Club
1953All Kwangaku5–4 Osaka Club
1954Keio BRB5–3Toyo Industries
1955All Kwangaku4–2Chuo University Club
1956Keio BRB4–2Yawata Steel
1957Chuo University Club1–0Toyo Industries
1958Kwangaku Club1–0Yawata Steel
1959Kwangaku Club1–0Chuo University
1960Furukawa Electric4–0Keio BRB
1961Furukawa Electric3–2Chuo University
1962Chuo University2–1Furukawa Electric
1963Waseda University2–1Hitachi Ltd.
1964Yawata Steel & Furukawa Electric0–0 none (shared title)
1965Toyo Industries3–2Yawata Steel
1966Waseda University3–2 Toyo Industries
1967Toyo Industries1–0Mitsubishi Heavy Industries
1968Yanmar Diesel1–0Mitsubishi Heavy Industries
1969Toyo Industries4–1Rikkyo University
1970Yanmar Diesel2–1 Toyo Industries
1971Mitsubishi Heavy Industries3–1Yanmar Diesel
1972Hitachi Ltd.2–1Yanmar Diesel
1973Mitsubishi Heavy Industries2–1Hitachi Ltd.
1974Yanmar Diesel2–1Eidai Industries
1975Hitachi Ltd.2–0Fujita Industries
1976Furukawa Electric4–1Yanmar Diesel
1977Fujita Industries4–1Yanmar Diesel
1978Mitsubishi Heavy Industries1–0Toyo Industries
1979Fujita Industries2–1Mitsubishi Heavy Industries
1980Mitsubishi Heavy Industries1–0Tanabe Pharmaceutical
1981Nippon Kokan2–0Yomiuri FC
1982Yamaha Motor Company0–0
(1–0 replay)
Fujita Industries
1983Nissan Motor Company2–0Yanmar Diesel
1984Yomiuri FC2–0Furukawa Electric
1985Nissan Motor Company2–0Fujita Industries
1986Yomiuri FC2–1Nippon Kokan
1987Yomiuri FC2–0Mazda Soccer Club
1988Nissan Motor Company3–2 Fujita Industries
1989Nissan Motor Company3–2Yamaha Motor Company
1990Matsushita Electric Industrial0–0
(4–3 pen.)
Nissan Motor Company
1991Nissan Motor Company4–2 Yomiuri FC
1992Yokohama F. Marinos2–1 Verdy Kawasaki
1993Yokohama Flügels6–2 Kashima Antlers
1994Bellmare Hiratsuka2–0Cerezo Osaka
1995Nagoya Grampus Eight3–0Sanfrecce Hiroshima
1996Verdy Kawasaki3–0Sanfrecce Hiroshima
1997Kashima Antlers3–0Yokohama Flügels
1998Yokohama Flügels2–1Shimizu S-Pulse
1999Nagoya Grampus Eight2–0Sanfrecce Hiroshima
2000Kashima Antlers3–2 Shimizu S-Pulse
2001Shimizu S-Pulse3–2Cerezo Osaka
2002Kyoto Purple Sanga2–1Kashima Antlers
2003Júbilo Iwata1–0Cerezo Osaka
2004Tokyo Verdy 19692–1Júbilo Iwata
2005Urawa Red Diamonds2–1Shimizu S-Pulse
2006Urawa Red Diamonds1–0Gamba Osaka
2007Kashima Antlers2–0Sanfrecce Hiroshima
2008Gamba Osaka1–0 Kashiwa Reysol
2009Gamba Osaka4–1Nagoya Grampus
2010Kashima Antlers2–1Shimizu S-Pulse
2011FC Tokyo4–2Kyoto Sanga FC
2012Kashiwa Reysol1–0Gamba Osaka
2013Yokohama F. Marinos2–0Sanfrecce Hiroshima
2014Gamba Osaka3–1Montedio Yamagata
2015Gamba Osaka2–1Urawa Red Diamonds
2016Kashima Antlers2–1 Kawasaki Frontale
2017Cerezo Osaka2–1 Yokohama F. Marinos
2018Urawa Red Diamonds1–0Vegalta Sendai
2019Vissel Kobe
Thorsten Fink
2–0
Tomoya Inukai (og), Noriaki Fujimoto
Kashima Antlers
2020Kawasaki Frontale
Toru Oniki
1–0
Kaoru Mitoma
Gamba Osaka
2021