Elite UCI Dünya Yol Bisiklet Şampiyonası

UCI Yol Dünya Şampiyonası, Union Cycliste Internationale (UCI) tarafından düzenlenen bisiklet yolu yarışları için yıllık dünya şampiyonalarıdır. UCI Dünya Yol Şampiyonası, yol yarışı ve bireysel zamana karşı yarışmalardan ve 2019 itibariyle karma bir takım bayrak yarışından oluşuyor.

Elit Erkekler Yol Yarışı

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş Madalya Bronz Madalya
1927 Nürburgring Alfredo Binda (ITA) Costante Girardengo (ITA) Domenico Piemontesi (ITA)
1928 Budapest Georges Ronsse (BEL) Herbert Nebe (GER) Bruno Wolke (GER)
1929 Zürich Georges Ronsse (BEL) Nicolas Frantz (LUX) Alfredo Binda (ITA)
1930 Liège Alfredo Binda (ITA) Learco Guerra (ITA) Georges Ronsse (BEL)
1931 Copenhagen Learco Guerra (ITA) Ferdinand Le Drogo (FRA) Albert Büchi (SUI)
1932 Rome Alfredo Binda (ITA) Remo Bertoni (ITA) Nicolas Frantz (LUX)
1933 Montlhéry Georges Speicher (FRA) Antonin Magne (FRA) Marinus Valentijn (NED)
1934 Leipzig Karel Kaers (BEL) Learco Guerra (ITA) Gustave Danneels (BEL)
1935 Floreffe Jean Aerts (BEL) Luciano Montero (ESP) Gustave Danneels (BEL)
1936 Bern Antonin Magne (FRA) Aldo Bini (ITA) Theo Middelkamp (NED)
1937 Copenhagen Eloi Meulenberg (BEL) Emil Kijewski (GER) Paul Egli (SUI)
1938 Valkenburg Marcel Kint (BEL) Paul Egli (SUI) Leo Amberg (SUI)
1946 Zürich Hans Knecht (SUI) Marcel Kint (BEL) Rik Van Steenbergen (BEL)
1947 Reims Theo Middelkamp (NED) Albert Sercu (BEL) Sjef Janssen (NED)
1948 Valkenburg Briek Schotte (BEL) Apo Lazarides (FRA) Lucien Teisseire (FRA)
1949 Copenhagen Rik Van Steenbergen (BEL) Ferdinand Kübler (SUI) Fausto Coppi (ITA)
1950 Moorslede Briek Schotte (BEL) Theo Middelkamp (NED) Ferdinand Kübler (SUI)
1951 Varese Ferdinand Kübler (SUI) Fiorenzo Magni (ITA) Antonio Bevilacqua (ITA)
1952 Luxembourg Heinz Müller (FRG) Gottfried Weilenmann, Jr. (SUI) Ludwig Hörmann (FRG)
1953 Lugano Fausto Coppi (ITA) Germain Derycke (BEL) Stan Ockers (BEL)
1954 Solingen Louison Bobet (FRA) Fritz Schaer (SUI) Charly Gaul (LUX)
1955 Frascati Stan Ockers (BEL) Jean-Pierre Schmitz (LUX) Germain Derycke (BEL)
1956 Copenhagen Rik Van Steenbergen (BEL) Rik Van Looy (BEL) Gerrit Schulte (NED)
1957 Waregem Rik Van Steenbergen (BEL) Louison Bobet (FRA) André Darrigade (FRA)
1958 Reims Ercole Baldini (ITA) Louison Bobet (FRA) André Darrigade (FRA)
1959 Zandvoort André Darrigade (FRA) Michele Gismondi (ITA) Noël Foré (BEL)
1960 Karl-Marx-Stadt Rik Van Looy (BEL) André Darrigade (FRA) Pino Cerami (BEL)
1961 Bern Rik Van Looy (BEL) Nino Defilippis (ITA) Raymond Poulidor (FRA)
1962 Salò di Garda Jean Stablinski (FRA) Seamus Elliott (IRL) Jos Hoevenaers (BEL)
1963 Ronse Benoni Beheyt (BEL) Rik Van Looy (BEL) Jo de Haan (NED)
1964 Sallanches Jan Janssen (NED) Vittorio Adorni (ITA) Raymond Poulidor (FRA)
1965 San Sebastián Tom Simpson (GBR) Rudi Altig (FRG) Roger Swerts (BEL)
1966 Nürburgring Rudi Altig (FRG) Jacques Anquetil (FRA) Raymond Poulidor (FRA)
1967 Heerlen Eddy Merckx (BEL) Jan Janssen (NED) Ramón Sáez (ESP)
1968 Imola Vittorio Adorni (ITA) Herman Van Springel (BEL) Michele Dancelli (ITA)
1969 Zolder Harm Ottenbros (NED) Julien Stevens (BEL) Michele Dancelli (ITA)
1970 Leicester Jean-Pierre Monseré (BEL) Leif Mortensen (DEN) Felice Gimondi (ITA)
1971 Mendrisio Eddy Merckx (BEL) Felice Gimondi (ITA) Cyrille Guimard (FRA)
1972 Gap Marino Basso (ITA) Franco Bitossi (ITA) Cyrille Guimard (FRA)
1973 Barcelona Felice Gimondi (ITA) Freddy Maertens (BEL) Luis Ocaña (ESP)
1974 Montreal Eddy Merckx (BEL) Raymond Poulidor (FRA) Mariano Martínez (FRA)
1975 Yvoir Hennie Kuiper (NED) Roger de Vlaeminck (BEL) Jean-Pierre Danguillaume (FRA)
1976 Ostuni Freddy Maertens (BEL) Francesco Moser (ITA) Tino Conti (ITA)
1977 San Cristóbal Francesco Moser (ITA) Dietrich Thurau (FRG) Franco Bitossi (ITA)
1978 Nürburgring Gerrie Knetemann (NED) Francesco Moser (ITA) Jørgen Marcussen (DEN)
1979 Valkenburg Jan Raas (NED) Dietrich Thurau (FRG) Jean-René Bernaudeau (FRA)
1980 Sallanches Bernard Hinault (FRA) Gianbattista Baronchelli (ITA) Juan Fernández (ESP)
1981 Prague Freddy Maertens (BEL) Giuseppe Saronni (ITA) Bernard Hinault (FRA)
1982 Goodwood Giuseppe Saronni (ITA) Greg LeMond (USA) Sean Kelly (IRL)
1983 Altenrhein Greg LeMond (USA) Adri van der Poel (NED) Stephen Roche (IRL)
1984 Barcelona Claude Criquielion (BEL) Claudio Corti (ITA) Steve Bauer (CAN)
1985 Giavera del Montello Joop Zoetemelk (NED) Greg LeMond (USA) Moreno Argentin (ITA)
1986 Colorado Springs Moreno Argentin (ITA) Charly Mottet (FRA) Giuseppe Saronni (ITA)
1987 Villach Stephen Roche (IRL) Moreno Argentin (ITA) Juan Fernández (ESP)
1988 Ronse Maurizio Fondriest (ITA) Martial Gayant (FRA) Juan Fernández (ESP)
1989 Chambéry Greg LeMond (USA) Dimitri Konychev (URS) Sean Kelly (IRL)
1990 Utsunomiya Rudy Dhaenens (BEL) Dirk De Wolf (BEL) Gianni Bugno (ITA)
1991 Stuttgart Gianni Bugno (ITA) Steven Rooks (NED) Miguel Induráin (ESP)
1992 Benidorm Gianni Bugno (ITA) Laurent Jalabert (FRA) Dimitri Konychev (RUS)
1993 Oslo Lance Armstrong (USA) Miguel Indurain (ESP) Olaf Ludwig (GER)
1994 Agrigento Luc Leblanc (FRA) Claudio Chiappucci (ITA) Richard Virenque (FRA)
1995 Duitama Abraham Olano (ESP) Miguel Induráin (ESP) Marco Pantani (ITA)
1996 Lugano Johan Museeuw (BEL) Mauro Gianetti (SUI) Michele Bartoli (ITA)
1997 San Sebastián Laurent Brochard (FRA) Bo Hamburger (DEN) Léon van Bon (NED)
1998 Valkenburg Oscar Camenzind (SUI) Peter Van Petegem (BEL) Michele Bartoli (ITA)
1999 Verona Óscar Freire (ESP) Markus Zberg (SUI) Jean-Cyril Robin (FRA)
2000 Plouay Romāns Vainšteins (LAT) Zbigniew Spruch (POL) Óscar Freire (ESP)
2001 Lisbon Óscar Freire (ESP) Paolo Bettini (ITA) Andrej Hauptman (SLO)
2002 Zolder/Hasselt Mario Cipollini (ITA) Robbie McEwen (AUS) Erik Zabel (GER)
2003 Hamilton Igor Astarloa (ESP) Alejandro Valverde (ESP) Peter Van Petegem (BEL)
2004 Verona Óscar Freire (ESP) Erik Zabel (GER) Luca Paolini (ITA)
2005 Madrid Tom Boonen (BEL) Alejandro Valverde (ESP) Anthony Geslin (FRA)
2006 Salzburg Paolo Bettini (ITA) Erik Zabel (GER) Alejandro Valverde (ESP)
2007 Stuttgart Paolo Bettini (ITA) Alexandr Kolobnev (RUS) Stefan Schumacher (GER)
2008 Varese Alessandro Ballan (ITA) Damiano Cunego (ITA) Matti Breschel (DEN)
2009 Mendrisio Cadel Evans (AUS) Alexandr Kolobnev (RUS) Joaquim Rodríguez (ESP)
2010 Geelong Thor Hushovd (NOR) Matti Breschel (DEN) Allan Davis (AUS)
2011 Copenhagen Mark Cavendish (GBR) Matthew Goss (AUS) André Greipel (GER)
2012 Valkenburg Philippe Gilbert (BEL) Edvald Boasson Hagen (NOR) Alejandro Valverde (ESP)
2013 Florence Rui Costa (POR) Joaquim Rodríguez (ESP) Alejandro Valverde (ESP)
2014 Ponferrada Michał Kwiatkowski (POL) Simon Gerrans (AUS) Alejandro Valverde (ESP)
2015 RichmondPeter Sagan (Slovakya)Michael Matthews (Avustralya) Ramūnas Navardauskas (LTU)
2016 DohaPeter Sagan (Slovakya) Mark Cavendish (GBR) Tom Boonen (BEL)
2017 BergenPeter Sagan (Slovakya) Alexander Kristoff (NOR)Michael Matthews (Avustralya)
2018 InnsbruckAlejandro Valverde (İspanya)Romain Bardet (Fransa)Michael Woods (Kanada)
2019 YorkshireMads Pedersen (Danimarka)Matteo Trentin (İtalya)Stefan Küng (İsviçre)
2020 ImolaJulian Alaphilippe (Fransa)Wout van Aert (Belçika)Marc Hirschi (İsviçre)
2021 Flanders, BelçikaJulian Alaphilippe (Fransa)Dylan van Baarle (Hollanda)Michael Valgren (Danimarka)
2022 WollongongRemco Evenepoel (Belçika)Christophe Laporte (Fransa)Michael Matthews (Avustralya)
2023 Glasgow
2024 Zürich

Erkekler Zamana Karşı

SeneAltın MadalyaGümüş Madalya Bronz Madalya
1994 Chris Boardman (GBR) Andrea Chiurato (ITA) Jan Ullrich (GER)
1995 Miguel Indurain (ESP) Abraham Olano (ESP) Uwe Peschel (GER)
1996 Alex Zülle (SUI) Chris Boardman (GBR) Tony Rominger (SUI)
1997 Laurent Jalabert (FRA) Serhiy Honchar (UKR) Chris Boardman (GBR)
1998 Abraham Olano (ESP) Melchior Mauri (ESP) Serhiy Honchar (UKR)
1999 Jan Ullrich (GER) Michael Andersson (SWE) Chris Boardman (GBR)
2000 Serhiy Honchar (UKR) Michael Rich (GER) László Bodrogi (HUN)
2001 Jan Ullrich (GER) David Millar (GBR) Santiago Botero (COL)
2002 Santiago Botero (COL) Michael Rich (GER) Igor González de Galdeano (ESP)
2003  Michael Rogers   (AUS) [A] Uwe Peschel (GER) Michael Rich (GER)
2004 Michael Rogers (AUS) Michael Rich (GER) Alexander Vinokourov (KAZ)
2005 Michael Rogers (AUS) Iván Gutiérrez (ESP)Fabian Cancellara (İsviçre)
2006Fabian Cancellara (İsviçre) David Zabriskie (USA) Alexander Vinokourov (KAZ)
2007Fabian Cancellara (İsviçre) László Bodrogi (HUN) Stef Clement (NED)
2008 Bert Grabsch (GER) Svein Tuft (CAN) David Zabriskie (USA)
2009Fabian Cancellara (İsviçre) Gustav Larsson (SWE)Tony Martin (Almanya)
2010Fabian Cancellara (İsviçre)David Millar (Büyük Britanya)Tony Martin (Almanya)
2011Tony Martin (Almanya)Bradley Wiggins (Büyük Britanya)Fabian Cancellara (İsviçre)
2012Tony Martin (Almanya)Taylor Phinney (USA)Vasil Kiryienka (Belarus)
2013Tony Martin (Almanya)Bradley Wiggins (Büyük Britanya)Fabian Cancellara (İsviçre)
2014Bradley Wiggins (Büyük Britanya)Tony Martin (Almanya)Tom Dumoulin (Hollanda)
2015Vasil Kiryienka (Belarus) Adriano Malori (ITA) Jérôme Coppel (FRA)
2016Tony Martin (Almanya)Vasil Kiryienka (Belarus) Jonathan Castroviejo (ESP)
2017Tom Dumoulin (Hollanda)Primož Roglič (Slovenya)Chris Froome (Büyük Britanya)
2018Rohan Dennis (Avustralya)Tom Dumoulin (Hollanda)Victor Campenaerts (Belçika)
2019 YorkshireRohan Dennis (Avustralya)Remco Evenepoel (Belçika)Filippo Ganna (İtalya)
2020 ImolaFilippo Ganna (İtalya)Wout van Aert (Belçika)Stefan Küng (İsviçre)
2021 Flanders, BelçikaFilippo Ganna (İtalya)Wout van Aert (Belçika)Remco Evenepoel (Belçika)
2022 Wollongong, AvustralyaTobias Foss (Norveç)Stefan Küng (İsviçre)Remco Evenepoel (Belçika)
2023 Glasgow, İskoçya
2024 Zürich, İsviçre

Elit Kadınlar Yol Yarışı

SeneAltın MadalyaGümüş Madalya Bronz Madalya
1958 Elsy Jacobs (LUX) Tamara Novikova (URS) Mariya Loukchina (URS)
1959 Yvonne Reynders (BEL) Aino Puronen (URS) Vera Gorbatcheva (URS)
1960 Beryl Burton (GBR) Rosa Sels (BEL) Elisabeth Kleinhaus (GDR)
1961 Yvonne Reynders (BEL) Beryl Burton (GBR) Elsy Jacobs (LUX)
1962 Marie-Rose Gaillard (BEL) Yvonne Reynders (BEL) Marie-Therese Naessens (BEL)
1963 Yvonne Reynders (BEL) Rosa Sels (BEL) Aino Puronen (URS)
1964 Emma Sonka (URS) Galina Yudina (URS) Rosa Sels (BEL)
1965 Elisabeth Eicholz (GDR) Yvonne Reynders (BEL) Aino Puronen (URS)
1966 Yvonne Reynders (BEL) Keetie van Oosten-Hage (NED) Aino Puronen (URS)
1967 Beryl Burton (GBR) Lyubov Zadorojnala (URS) Anna Konkina (URS)
1968 Keetie van Oosten-Hage (NED) Bayba Tsaune (URS) Morena Tartagni (ITA)
1969 Audrey McElmury (USA) Bernadette Swinnerton (GBR) Nina Trofimova (URS)
1970 Anna Konkina (URS) Morena Tartagni (ITA) Raisa Obodovskaia (URS)
1971 Anna Konkina (URS) Morena Tartagni (ITA) Keetie van Oosten-Hage (NED)
1972 Geneviève Gambillon (FRA) Lyubov Zadorojnala (URS) Anna Konkina (URS)
1973 Nicole Vandenbroeck (BEL) Keetie van Oosten-Hage (NED) Valentina Rebrovskala (URS)
1974 Geneviève Gambillon (FRA) Bayba Tsaune (URS) Keetie van Oosten-Hage (NED)
1975 Tineke Fopma (NED) Geneviève Gambillon (FRA) Keetie van Oosten-Hage (NED)
1976 Keetie van Oosten-Hage (NED) Laura Bissoli (ITA) Yvonne Reynders (BEL)
1977 Josiane Bost (FRA) Connie Carpenter (USA) Minnie Brinkhof (NED)
1978 Beate Habetz (FRG) Keetie van Oosten-Hage (NED) Eva Lorenzo (ITA)
1979 Petra de Bruijn (NED) Jen De Smet (BEL) Beate Habetz (FRG)
1980 Beth Heiden (USA) Tullikke Jahre (SWE) Mandy Jones (GBR)
1981 Ute Enzenauer (FRG) Jeannie Longo (FRA) Connie Carpenter (USA)
1982 Mandy Jones (GBR) Maria Canins (ITA) Gerda Sierens (BEL)
1983 Marianne Berglund (SWE) Rebecca Twigg (USA) Maria Canins (ITA)
1984No race
1985 Jeannie Longo (FRA) Maria Canins (ITA) Sandra Schumacher (FRG)
1986 Jeannie Longo (FRA) Janelle Parks (USA) Alla Jakovleva (URS)
1987 Jeannie Longo (FRA) Heleen Hage (NED) Connie Meyer (NED)
1988No race
1989 Jeannie Longo (FRA) Catherine Marsal (FRA) Maria Canins (ITA)
1990 Catherine Marsal (FRA) Ruthie Matthes (USA) Louisa Seghezzi (ITA)
1991 Leontien van Moorsel (NED) Inga Thompson (USA) Alison Sydor (CAN)
1992No race
1993 Leontien van Moorsel (NED) Jeannie Longo (FRA) Laura Charameda (USA)
1994 Monica Valvik (NOR) Patsy Maegerman (BEL) Jeanne Golay (USA)
1995 Jeannie Longo (FRA) Catherine Marsal (FRA) Edita Pučinskaitė (LTU)
1996 Barbara Heeb (SUI) Rasa Polikevičiūtė (LTU) Linda Jackson (CAN)
1997 Alessandra Cappellotto (ITA) Elizabeth Tadich (AUS) Catherine Marsal (FRA)
1998 Diana Žiliūtė (LTU) Leontien van Moorsel (NED) Hanka Kupfernagel (GER)
1999 Edita Pučinskaitė (LTU) Anna Wilson (AUS) Diana Žiliūtė (LTU)
2000 Zinaida Stahurskaia (BLR) Chantal Beltman (NED) Madeleine Lindberg (SWE)
2001 Rasa Polikevičiūtė (LTU) Edita Pučinskaitė (LTU) Jeannie Longo (FRA)
2002 Susanne Ljungskog (SWE) Nicole Brändli (SUI) Joane Somarriba (ESP)
2003 Susanne Ljungskog (SWE) Mirjam Melchers (NED) Nicole Cooke (GBR)
2004 Judith Arndt (GER) Tatiana Guderzo (ITA) Anita Valen (NOR)
2005 Regina Schleicher (GER) Nicole Cooke (GBR) Oenone Wood (AUS)
2006Marianne Vos (Hollanda) Trixi Worrack (GER) Nicole Cooke (GBR)
2007 Marta Bastianelli (ITA)Marianne Vos (Hollanda) Giorgia Bronzini (ITA)
2008 Nicole Cooke (GBR)Marianne Vos (Hollanda) Judith Arndt (GER)
2009 Tatiana Guderzo (ITA)Marianne Vos (Hollanda) Noemi Cantele (ITA)
2010 Giorgia Bronzini (ITA)Marianne Vos (Hollanda) Emma Johansson (SWE)
2011 Giorgia Bronzini (ITA)Marianne Vos (Hollanda) Ina-Yoko Teutenberg (GER)
2012Marianne Vos (Hollanda) Rachel Neylan (AUS) Elisa Longo Borghini (ITA)
2013Marianne Vos (Hollanda) Emma Johansson (SWE) Rossella Ratto (ITA)
2014 Pauline Ferrand-Prévot (FRA) Lisa Brennauer (GER) Emma Johansson (SWE)
2015 Lizzie Armitstead (GBR)Anna van der Breggen (Hollanda) Megan Guarnier (USA)
2016Amalie Dideriksen (Danimarka) Kirsten Wild (NED) Lotta Lepistö (FIN)
2017Chantal Blaak (Hollanda) Katrin Garfoot (AUS)Amalie Dideriksen (Danimarka)
2018Anna van der Breggen (Hollanda)Amanda Spratt (Avustralya)Tatiana Guderzo (İtalya)
2019Annemiek van Vleuten (Hollanda)Anna van der Breggen (Hollanda)Amanda Spratt (Avustralya)
2020 ImolaAnna van der Breggen (Hollanda)Annemiek van Vleuten (Hollanda)Elisa Longo Borghini (ITA)
2021 Flanders, BelçikaElisa Balsamo (İtalya)Marianne Vos (Hollanda)Katarzyna Niewiadoma (Polonya)
2022 Wollongong, AvustralyaAnnemiek van Vleuten (Hollanda)Lotte Kopecky (Belçika)Silvia Persico (İtalya)
2023 Glasgow
2024 Zürich

Kadınlar Zamana Karşı

SeneAltın MadalyaGümüş Madalya Bronz Madalya
1994 Agrigento Karen Kurreck (USA) Anne Samplonius (CAN) Jeannie Longo (FRA)
1995 Duitama Jeannie Longo (FRA) Clara Hughes (CAN) Kathy Watt (AUS)
1996 Lugano Jeannie Longo (FRA) Catherine Marsal (FRA) Alessandra Cappellotto (ITA)
1997 San Sebastián Jeannie Longo (FRA) Zulfiya Zabirova (RUS) Judith Arndt (GER)
1998 Valkenburg Leontien van Moorsel (NED) Zulfiya Zabirova (RUS) Hanka Kupfernagel (GER)
1999 Verona Leontien van Moorsel (NED) Anna Wilson (AUS) Edita Pučinskaitė (LTU)
2000 Plouay Mari Holden (USA) Jeannie Longo (FRA) Rasa Polikevičiūtė (LTU)
2001 Lisbon Jeannie Longo (FRA) Nicole Brändli (SUI) Teodora Ruano (ESP)
2002 Zolder and Hasselt Zulfiya Zabirova (RUS) Nicole Brändli (SUI) Karin Thürig (SUI)
2003 Hamilton Joane Somarriba (ESP) Judith Arndt (GER) Zulfiya Zabirova (RUS)
2004 Verona Karin Thürig (SUI) Judith Arndt (GER) Zulfiya Zabirova (RUS)
2005 Madrid Karin Thürig (SUI) Joane Somarriba (ESP) Kristin Armstrong (USA)
2006 Salzburg Kristin Armstrong (USA) Karin Thürig (SUI) Christine Thorburn (USA)
2007 Stuttgart Hanka Kupfernagel (GER) Kristin Armstrong (USA) Christiane Soeder (AUT)
2008 Varese Amber Neben (USA) Christiane Soeder (AUT) Judith Arndt (GER)
2009 Mendrisio Kristin Armstrong (USA) Noemi Cantele (ITA) Linda Villumsen (DEN)
2010 Melbourne and Geelong Emma Pooley (GBR) Judith Arndt (GER) Linda Villumsen (NZL)
2011 Copenhagen Judith Arndt (GER) Linda Villumsen (NZL) Emma Pooley (GBR)
2012 Valkenburg Judith Arndt (GER) Evelyn Stevens (USA) Linda Villumsen (NZL)
2013 Florence Ellen van Dijk (NED) Linda Villumsen (NZL) Carmen Small (USA)
2014 Ponferrada Lisa Brennauer (GER) Hanna Solovey (UKR) Evelyn Stevens (USA)
2015 Richmond Linda Villumsen (NZL)Anna van der Breggen (Hollanda) Lisa Brennauer (GER)
2016 Doha Amber Neben (USA)Ellen van Dijk (Hollanda) Katrin Garfoot (AUS)
2017 BergenAnnemiek van Vleuten (Hollanda)Anna van der Breggen (Hollanda)Katrin Garfoot (Avustralya)
2018 InnsbruckAnnemiek van Vleuten (Hollanda)Anna van der Breggen (Hollanda)Ellen van Dijk (Hollanda)
2019 YorkshireChloé Dygert Owen (ABD)Anna van der Breggen (Hollanda)Annemiek van Vleuten (Hollanda)
2020 ImolaAnna van der Breggen (Hollanda)Marlen Reusser (İsviçre)Ellen van Dijk (Hollanda)
2021 Flanders, BelçikaEllen van Dijk (Hollanda)Marlen Reusser (İsviçre)Annemiek van Vleuten (Hollanda)
2022 WollongongEllen van Dijk (Hollanda)Grace Brown (Avustralya)Marlen Reusser (İsviçre)
2023 Glasgow
2024 Zürich

Karışık Bayrak Yarışı

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş Madalya Bronz Madalya
2019Yorkshire, İngiltere Hollanda
Lucinda Brand
Riejanne Markus
Amy Pieters
Koen Bouwman
Bauke Mollema
Jos van Emden
Almanya
Lisa Brennauer
Lisa Klein
Mieke Kröger
Tony Martin
Nils Politt
Jasha Sütterlin
İngiltere
Lauren Dolan
Anna Henderson
Joscelin Lowden
John Archibald
Daniel Bigham
Harry Tanfield
2021Flanders, BelçikaAlmanya
Lisa Brennauer
Lisa Klein
Mieke Kröger
Nikias Arndt
Tony Martin
Max Walscheid
Hollanda
Annemiek van Vleuten
Ellen van Dijk
Riejanne Markus
Koen Bouwman
Bauke Mollema
Jos van Emden
İtalya
Marta Cavalli
Elena Cecchini
Elisa Longo Borghini
Edoardo Affini
Filippo Ganna
Matteo Sobrero
2022Wollongong, Avustralyaİsviçre
Stefan Bissegger
Elise Chabbey
Nicole Koller
Stefan Küng
Marlen Reusser
Mauro Schmid
İtalya
Edoardo Affini
Elena Cecchini
Filippo Ganna
Vittoria Guazzini
Elisa Longo Borghini
Matteo Sobrero
Avustralya
Georgia Baker
Luke Durbridge
Alexandra Manly
Michael Matthews
Luke Plapp
Sarah Roy