EHF Cup 2018/2019

QUALIFICATION ROUND 1    
DATETEAMS 1 SCORETEAMS 2QUALİFİCATİON
02-09-2018
08-09-2018
SG INSIGNIS Handball Westwien26-25
28-30
OCI-LIONSOCI-LIONS 55-54
08-09-2018
09-09-2018
B.S.B. Batumi20-30
22-37
KH Besa FamgasKH Besa Famgas 67-42
01-09-2018
08-09-2018
Pölva Serviti26-26
25-27
BSV BernBSV Bern 53-51
02-09-2018
03-09-2018
Talent Robstav M.A.T. Plzen39-12
30-12
Glasgow HCTalent Robstav M.A.T. Plzen 69-24
02-09-2018
08-09-2018
Futebol Clube do Porto41-21
27-24
AHC Potaissa TurdaFutebol Clube do Porto 68-45
01-09-2018
09-09-2018
RK Zeleznicar 1949 Nis30-27
26-32
Handball KaerjengHandball Kaerjeng 59-56
01-09-2018
09-09-2018
RD Koper25-25
24-31
Kadetten SchaffhausenKadetten Schaffhausen 56-49
01-09-2018
08-09-2018
Selfoss34-28
26-27
Klaipeda DragunasSelfoss 60-55
02-09-2018
08-09-2018
Alingsas HK25-26
25-29
RK Gorenje VelenjeRK Gorenje Velenje 51-48
02-09-2018
09-09-2018
GRK Varazdin 193025-26
25-29
CSA Steaua BucurestiCSA Steaua Bucuresti 50-55
01-09-2018
08-09-2018
RK Dubrava29-33
32-30
FH HafnarfjordurFH Hafnarfjordur 63-61
QUALIFICATION ROUND 2
06-10-2018
13-10-2018
RD Riko Ribnica30-27
26-32
SelfossSelfoss 59-56
06-10-2018
13-10-2018
Vojvodina29-21
26-23
Green Park Tigers AalsmeerVojvodina 55-48
07-10-2018
13-10-2018
Handball Kaerjeng29-33
35-41
Achilles BocholtAchilles Bocholt 74-64
13-10-2018
14-10-2018
HCB Karvina26-22
32-25
HC Prolet 62HCB Karvina 58-47
05-10-2018
14-10-2018
Sport36 - Komlö34-29
22-27
Olympiacos SFPOlympiacos SFP 56-56
07-10-2018
14-10-2018
RK Gorenje Velenje26-22
21-23
KPR Gwardia OpoleRK Gorenje Velenje 47-45
06-10-2018
14-10-2018
Aalborg Handbold31-29
29-24
Pfadi WinterthurAalborg Handbold 60-53
06-10-2018
07-10-2018
HC Dobrogea Sud Constanta28-21
29-23
Talent Robstav M.A.T. PlzenHC Dobrogea Sud Constanta 57-44
07-10-2018
13-10-2018
Drammen HK37-26
20-27
KH Besa FamgasDrammen HK 57-53
06-10-2018
13-10-2018
OCI-LIONS23-23
29-29
Alpla HC HardOCI-LIONS 52-52
07-10-2018
12-10-2018
CSA Steaua Bucuresti25-23
23-27
Maccabi Srugo Rishon LezionMaccabi Srugo Rishon Lezion 50-48
05-10-2018
14-10-2018
HC Spartak28-23
18-24
BSV BernBSV Bern 47-46
13-10-2018
14-10-2018
SL Benfica37-32
34-31
FH HafnarfjordurSL Benfica 71-63
06-10-2018
13-10-2018
Futebol Clube do Porto34-29
24-25
SKA MinskFutebol Clube do Porto 58-54
06-10-2018
14-10-2018
ZTR Zaporozhye27-30
33-38
Kadetten SchaffhausenKadetten Schaffhausen 68-60
07-10-2018
14-10-2018
IBV Vestmannaeyjar24-23
25-36
PAUCPAUC 59-49
QUALIFICATION ROUND 3
17-11-2018
25-11-2018
HK Malmö22-23
28-34
HC Dobrogea Sud ConstantaHC Dobrogea Sud Constanta 57-50
18-11-2018
25-11-20018
SC Magdeburg26-23
27-34
Futebol Clube do PortoFutebol Clube do Porto 57-53
18-11-2018
25-11-2018
Fraikin BM. Granollers24-25
33-24
RK Gorenje VelenjeFraikin BM. Granollers 57-49
17-11-2018
24-11-2018
BM Logroño La Rioja26-22
24-28
Kadetten SchaffhausenBM Logroño La Rioja 50-50
17-11-2018
24-11-2018
KS Azoty-Pulawy SA33-26
27-25
SelfossKS Azoty-Pulawy SA 60-54
18-11-2018
25-11-2018
THW Kiel34-23
36-18
Drammen HKTHW Kiel 70-41
17-11-2018
25-11-2018
Aalborg Handbold31-29
23-28
Füchse BerlinFüchse Berlin 57-54
18-11-2018
24-11-2018
Olympiacos SFP22-25
25-30
RK NexeRK Nexe 55-47
17-11-2018
25-11-2018
HC Eurofarm Rabotnik Bitola29-19
30-28
BSV BernHC Eurofarm Rabotnik Bitola 59-47
17-11-2018
24-11-2018
TSV Hannover-Burgdorf41-36
33-33
SL BenficaTSV Hannover-Burgdorf 74-69
18-11-2018
24-11-2018
Achilles Bocholt29-34
25-37
Liberbank CuencaLiberbank Cuenca 71-54
18-11-2018
25-11-2018
Grundfos Tatabanya KC31-18
27-27
OCI-LIONSGrundfos Tatabanya KC 58-45
18-11-2018
24-11-2018
HCB Karvina33-34
29-32
Balatonfüredi KSEBalatonfüredi KSE 66-62
17-11-2018
24-11-2018
Vojvodina27-32
25-38
GOGGOG 70-52
18-11-2018
24-11-2018
PAUC25-25
25-28
TTH HolstebroTTH Holstebro 53-50
17-11-2018
25-11-2018
Maccabi Srugo Rishon Lezion29-36
30-27
Saint-Raphael Var HandballSaint-Raphael Var Handball 63-59

GROUP PHASE

GROUP A       
Füchse Berlin6501192-16610Quarters Finals
Saint-Raphael Var Handball6402180-1698Quarters Finals
BM Logroño La Rioja6204174-1804
Balatonfüredi KSE6105156-1872
GROUP B
Grundfos Tatabanya KC6411172-1579Quarters Finals
TSV Hannover-Burgdorf6312162-1447Quarters Finals
RK Nexe6303156-1606
HC Eurofarm Rabotnik6105133-1652
GROUP C
FC Porto Sofarma6600196-16812Quarters Finals
TTH Holstebro6303175-1606Quarters Finals
HC Dobrogea Sud Constanta6204165-1744
Liberbank Cuenca6105152-1862
GROUP D
THW Kiel6600191-14412Quarters Finals
GOG6303182-1826Quarters Finals
Fraikin BM. Granollers6213174-1955
KS Azoty-Pulawy SA6015169-1971
GROUPE FİXTURES A   
DATEHOME TEAMSCOREAWAY TEAM
09-02-2019
24-03-2019
BM Logrono La Rioja29-24
34-35
Balatonfüredi KSE
10-02-2019
24-03-2019
Füsche Berlin33-29
31-34
Saint Raphael Var Handbold
14-02-2019
23-03-2019
Balatonfüredi KSE24-29
23-36
Füsche Berlin
16-02-2019
24-03-2019
Saint Raphael Var Handbold30-26
28-29
BM Logrono La Rioja
23-02-2019
30-03-2019
BM Logrono La Rioja29-34
27-29
Füsche Berlin
23-02-2019
31-03-2019
Balatonfüredi KSE27-32
23-27
Saint Raphael Var Handbold
GROUPE FİXTURES B
08-02-2019
23-03-2019
Grundfos Tatabanya KC27-28
29-26
RK Nexe
09-02-2019
24-03-2019
TSV Hannover-Burgdorf24-21
29-17
HC Eurofarm Rabotnik
16-02-2019
31-03-2019
RK Nexe29-25
22-32
TSV Hannover-Burgdorf
17-02-2019
27-03-2019
HC Eurofarm Rabotnik21-31
27-30
Grundfos Tatabanya KC
23-02-2019
03-03-2019
RK Nexe23-18
28-29
HC Eurofarm Rabotnik
24-02-2019
03-03-2019
Grundfos Tatabanya KC28-25
27-27
TSV Hannover-Burgdorf
GROUPE FİXTURES C
09-02-2019
23-03-2019
TTT Holstebro29-25
28-22
HC Dobrogea Sud Constanta
09-02-2019
25-03-2019
FC Porto Sofarma37-26
29-26
Liberbank Cuenca
16-02-2019
30-03-2019
HC Dobrogea Sud Constanta29-35
27-30
FC Porto Sofarma
17-02-2019
30-03-2019
Liberbank Cuenca26-24
22-34
TTT Holstebro
23-02-2019
02-03-2019
TTT Holstebro31-33
29-32
FC Porto Sofarma
25-02-2019
03-03-2019
HC Dobrogea Sud Constanta34-26
28-26
Liberbank Cuenca
GROUPE FİXTURES D
09-02-2019
23-03-2019
KS Azoty Pulawy SA28-31
29-41
GOG
10-02-2019
23-03-2019
Fraikin BM. Granollers22-33
28-34
THW Kiel
13-02-2019
30-03-2019
THW Kiel26-23
35-26
KS Azoty Pulawy SA
17-02-2019
31-03-2019
GOG34-26
31-34
Fraikin BM. Granollers
23-02-2019
03-03-2019
KS Azoty Pulawy SA34-34
29-30
Fraikin BM. Granollers
24-02-2019
03-03-2019
THW Kiel37-23
26-22
GOG

EHF CUP PLAY OFF

  QUARTER FINALS   
DateTeam 1ScoreTeam 2Qualification
21-04-2019
28-04-2019
TSV Hannover-Burgdorf26-34
28-30
Füsche BerlinFüsche Berlin 64-54
20-04-2019
27-04-2019
TTH Holstebro29-24
23-26
Grundfos Tatabanya KCTTH Holstebro 52-50
20-04-2019
27-04-2019
Saint-Raphael Var Handball30-30
30-34
FC Porto SofarmaFC Porto Sofarma 64-60
THW KielTHW Kiel
Final Four
FİNAL FOUR / KİEL - GERMANY
17-05-2019TTH Holstebro32-26THW Kiel
THW Kiel
Final
17-05-2019Füsche Berlin24-20FC Porto SofarmaFüsche Berlin
Final
3-4 Match
18-05-2019TTH Holstebro26-28FC Porto SofarmaFC Porto Sofarma
Third Place
Final
18-05-2019THW Kiel26-22Füsche BerlinTHW Kiel
Champion

Champion Team Squads

THW Kiel (Germany)
Nikola Blyk (AUT), Rune Dahmke, Domagoj Duvnjak (CRO), Niclas Ekberg (SWE), Sebastian Firnhaber, Gisli Thorgeir Kristjansson (IZL), Tom Ladngraf, Mahnus Landin Jacobsen (DEN), Niklas Landin Jacobsen (DEN), Lukas Nilsson (SWE), Hendrik Pekeler, Ole Rahmel, Harald Reinkind (NOR), Marko Vujin (SRB), Steffen Weinhold, Patrick Wiencek, Andreas Wolff, Miha Zarabec (SLO) Head Coach : Alfred Gislason

EHF Cup