EHF Challenge Cup 2018/2019

  ROUND 2  
DATEFİRST TEAMSSCORESECONDTEAMQUALİFİCATİON
13-10-2018
14-10-2018
London GD HC
23-19
23-23
Livingston Handball ClubLondon GD HC 46-42
13-10-2018
14-10-2018
HC Baki19-36
24-33
RK Borac m:teRK Borac m:te 69-43
05-10-2018
06-10-2018
Pas Aeropos Edessas20-24
24-31
HC MashekaHC Masheka 55-44
06-10-2018
07-10-2018
MRK Jedinstvo22-37
24-36
Kauno Azuolas-KTU KaunasKauno Azuolas-KTU Kaunas 73-46
13-10-2018
14-10-2018
Celtnieks Riga33-31
25-29
Holon Yuvalim HCHolon Yuvalim HC 60-58
06-10-2018
07-10-2018
Estudiantes31-29
25-28
Parnassos StrovolouParnassos Strovolou 57-56
06-10-2018
12-10-2018
Selka Eskisehir Hentbol SK34-28
29-41
OIF ArendalOIF Arendal 69-63
12-10-2018
13-10-2018
HB Dudelange32-25
41-13
Imedi TelaviHB Dudelange 73-38
06-10-2018
07-10-2018
Dicken37-26
29-20
SSSCJRO-1 TiraspolDicken 66-46
13-10-2018
14-10-2018
Granitas-Karys22-24
26-33
VHC Sviesa VilniusVHC Sviesa Vilnius 57-48
06-10-2018
07-10-2018
Colos SS4 Ciobruciu20-54
14-60
Bregenz HandballBregenz Handball 114-34
13-10-2018
14-10-2018
A.C. Diomidis Argous19-38
28-32
Dynamo-VictorDynamo-Victor 70-47
13-10-2018
14-10-2018
HC Olimpus-85-USEFS16-30
21-42
JD Techniek Hurry-UpJD Techniek Hurry-Up 72-37
Olympia HC16-40
23-37
Pallamano PressanoPallamano Pressano 77-39
13-10-2018
14-10-2018
ZNTU-ZAB Zaporozhye32-19
36-25
KH PrishtinaZNTU-ZAB Zaporozhye 68-44
13-10-2018
14-10-2018
HC Tallinn22-25
25-26
KH KastriotiKH Kastrioti 51-47
ROUND 3
DATEFİRST TEAMSSCORESECONDTEAMQUALİFİCATİON
17-11-2018
24-11-2018
RK Partizan33-28
25-32
DickenDicken 60-58
17-11-2018
24-11-2018
HC Vogosca Poljine Hills22-23
18-30
RK Borac m:telRK Borac m:tel 53-40
17-11-2018
24-11-2018
HV KRAS/Volendam32-32
24-28
Dynamo-VictorDynamo-Victor 60-56
17-11-2018
18-11-2018
HC Neva SPb31-12
24-16
HB DudelangeHC Neva SPb 55-28
16-11-2018
24-11-2018
A.E.K. Athens HC29-25
20-18
Bregenz HandballA.E.K. Athens HC 49-43
17-11-2018
24-11-2018
Pallamano Pressano24-28
23-29
MSK Povazska BystricaMSK Povazska Bystrica 57-47
24-11-2018
25-11-2018
Holon Yuvalim HC28-33
29-32
HC BerchemHC Berchem 65-57
16-11-2018
17-11-2018
HC Masheka34-25
47-23
HC DobrudjaHC Masheka 81-48
17-11-2018
18-11-2018
HC Dukla Praha27-20
28-28
Kauno Azuolas-KTU KaunasHC Dukla Praha 55-48
24-11-2018
25-11-2018
Donbas40-22
33-15
London GD HCDonbas 73-37
18-11-2018
24-11-2018
HC Vise BM33-21
38-26
KH KastriotiHC Vise BM 71-47
23-11-2018
24-11-2018
ZNTU-ZAB Zaporozhye32-27
25-33
AS SGS Ramhat HashronAS SGS Ramhat Hashron 60-57
17-11-2018
25-11-2018
VHC Sviesa Vilnius35-23
23-26
Bodö HKVHC Sviesa Vilnius 58-49
17-11-2018
24-11-2018
JD Techniek Hurry-Up21-37
28-32
AM Madeira Andebol SADAM Madeira Andebol SAD 69-49
17-11-2018
18-11-2018
CSM Bucuresti32-24
47-14
Parnassos StrovolouCSM Bucuresti 79-38
18-11-2018
25-11-2018
OIF Arendal40-25
28-28
Göztepe SKOIF Arendal 68-53
LAST 16
09-02-2019
16-02-2019
AS SGS Ramhat Hashron28-34
25-35
A.E.K. Athens HCA.E.K. Athens HC 69-53
09-02-2019
15-02-2019
MSK Povazska Bystrica21-31
24-25
HC Neva SPbHC Neva SPb 56-45
16-02-2019
17-02-2019
Donbas22-32
25-28
AM Madeira Andebol SADAM Madeira Andebol SAD 60-47
10-02-2019
16-02-2019
HC Dukla Praha23-28
25-30
CSM BucurestiCSM Bucuresti 58-48
10-02-2019
17-02-2019
HC Masheka31-32
34-36
HC Vise BMHC Vise BM 68-65
10-02-2019
16-02-2019
OIF Arendal27-21
22-31
Dynamo-VictorDynamo-Victor 52-49
09-02-2019
10-02-2019
HC Berchem24-28
26-28
DickenDicken 56-50
09-02-2019
16-02-2019
VHC Sviesa Vilnius16-29
22-23
RK Borac m:telRK Borac m:tel 52-38
Quarters Finals
23-03-2019
30-03-2019
Dynamo-Victor25-21
24-30
A.E.K. Athens HCA.E.K. Athens HC 51-49
Semi Finals
24-03-2019
30-03-2019
AM Madeira Andebol SAD28-27
26-26
DickenAM Madeira Andebol SAD 54-53
Semi Finals
24-03-2019
31-03-2019
HC Vise BM26-33
29-41
HC Neva SPbHC Neva SPb 74-55
Semi Finals
23-03-2019
30-03-2019
CSM Bucuresti25-19
29-23
RK Borac m:telCSM Bucuresti 54-42
Semi Finals
Semis Finals
20-04-2019
27-04-2019
HC Neva SPb24-26
20-25
CSM BucurestiCSM Bucuresti 51-44
20-04-2019
27-04-2019
AM Madeira Andebol SAD27-22
30-22
A.E.K. Athens HCAM Madeira Andebol SAD 57-44
Final
12-05-2019AM Madeira Andebol SAD22-22CSM Bucuresti
19-05-2019CSM Bucuresti26-22AM Madeira Andebol SADCSM Bucuresti
Champion

Champion Team Squads

CSM Bucuresti (Romania)
Daniel Ion Bera, Ionut Ciobanu, Allahkaram Esteki (IRA), Sajad Esteki (IRA), Goce Georgievski (MKD), Mihai Grigore, Jakub Krupa (CZE), Dan Andrei Lazar, Marouen Maggaiz (TUN), Constantin-Bogdan Manescu, Robert Mihai Militaru, Chike Osita Onyejekwe, Alexandro Pozzer (BRA), Ionur Emmanuel Ramba, Adrian Vladut Rotaru, Henrigue Selicani Teixeira (BRA), Leonardo Felipe Sampaio Santos (BRA), Ramon Alin Somlea, Alexander Tioumentsev Barabash (ESP), Faruk Vrazalic (BIH) Head Coach : Paulo Pereira

EHF Challenge Cup