Dynamo Kursk

Dinamo Kursk (Rusça: Динамо Курск), Rusya Kadınlar Basketbol Premier Ligi ve EuroLeague Women’da mücadele eden Kursk merkezli Rus profesyonel kadın basketbol takımıdır. 2011-2012 sezonunda EuroCup, 2016-2017 sezonunda da EuroLeague’de şampiyon olmuşlardır.

Dinamo Kursk arması
Lig Rusya Premier Ligi
EuroLeague Women
Kuruluş 1994 (27 yıl önce)
Eski ad(lar)ı Svetlana Kursk
(1994–1997)
Dinamo Kursk
(1997–günümüze)
Salon Dinamo Arena
Şehir Kursk, Rusya
Renkler Lacivert-Beyaz
Başkan Aleksandr Yager
Başantrenör Vasily Karasev
Şampiyonluk 1 EuroLeague Kadınlar:
2016–17
1 EuroCup Kadınlar:
2011–12
3 Rusya Kupası:
2014-15, 2015–16, 2017–18

Başarıları

  • EuroLeague Kadınlar:
    • Simple cup icon.svg Şampiyonluk (1) : 2016–17
    • Silver medal icon.svg İkincilik (1) : 2018–19
    • 3., bronz madalya sahibi Üçüncülük (2) : 2014-15, 2017–18
  • EuroCup Kadınlar:
    • Simple cup icon.svg Şampiyonluk (1) : 2011–12
    • Silver medal icon.svg İkincilik (1) : 2013–14
  • Rusya Kadınlar Basketbol Premier Ligi:
    • Simple cup icon.svg Şampiyonluk (1) : 2021-22,
    • Silver medal icon.svg İkincilik (4) : 2016–17, 2017–2018, 2018–2019, 2020-2021,
    • 3., bronz madalya sahibi Üçüncülük (3) : 2013–14, 2014-15, 2015–16
  • Rusya Kupası:
    • Simple cup icon.svg Şampiyonluk (5) : 2014-15, 2015–16, 2017–18, 2019-20, 2021-22,
    • Silver medal icon.svg İkincilik (2) : 2016–17, 2018–19
    • 3., bronz madalya sahibi Üçüncülük (1) : 2013–14

Takım Kadrosu

2019/2020 Takım Kadrosu2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu
Güncelleme (09-02-2022)
Head Coach Jose Gonzalez Dantas
(Sezon sonu ayrıldı)
Head Coach : Elena Shakirova
(Sezon sonu ayrıldı)
Head Coach : Vasily Karasev
Olesia SafonovaOlesia Safonova
Dynamo-Farm (Temmuz 2021)
Epiphany Prince
Seattler (Ağustos 2021)
Elena Kirillova
MBA Moscow (July 2020)
Stephanie Mavunga (ABD)
Chicago Dky (October 2020)
CC Polkowicw (Temmuz 2021)
Adelina Abaiburova
Enisey Krasnoyarsk (Temmuz 2021)
Nika Bariç
Birevim Elazığ (July 2020)
Albina Razheva
Nadezhda Orenburg (May 2020)
Elazığ İl Özel İdare (Temmuz 2021)
Ksenia Nesterova
Inventa
(Temmuz 2021)
Yulia KozikYulia KozikYulia Kozik
Dewanne Tenise Bonner
Ramla (August 2020)
Arike Ogunbowale (ABD)
OGM Ormanspor (May 2020)
Arike Ogunbowale (ABD)
Astou Ndour (Spain)
Hatay BŞB. (July 2020)
Raisa Musina
UMMC Ekaterinburg (May 2020)
Nika (Temmuz 2021)
Nika Baric (Rusya)
Birevim Elazığ Basketbol (Temmuz 2021)
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi (08-02-2022)
Anna BurovayaAnna BurovayaAnna Burovaya
Anna PachurinaAnna PachurinaNatalia Anoikina
Enisey Krasnoyarsk (Temmuz 2021)
Olga StolyarOlga Stolyar
Dynamo Novosibirsk (Temmuz 2021)
Natasha Howard (ABD)
New York Liberty (Temmuz 2021)
Epiphany Prince
Seattle Storm (May 2020)
Anastasiya Shuvagina
Dynamo-Farm (May 2020)
Anastasiya Shuvagina
Elizaveta ShabanovaElizaveta ShabanovaElizaveta Shabanova
Tatiana Vidmer
Free agent (July 2020)
Eva Lisec (Slovenya)
Beretta Famila Schio (December 2020)
Eva Lisec (Slovenya)
Angel McCoughtry (USA)
Las Vegas Aces (May 2020)
Evgeniya Frolkina
Tsmoki-Minsk (June 2020)
Evgeniya Frolkina
Jessica Breland
Atlanta (December 2019)
Phoenix Mercury (May 2020)
Zhosseliga Maiga
Gorzow (Mayıs 2020)
MBA Moscow (Temmuz 2021)
Ksenia Levchenko
Sparta&K (Temmuz 2021)
Natalia Zhedik
Nadezhda Orenbutg (July 2020)
Anastasiia Olairi Kosu
Dynamo-Farm (May 2020)
Anastasiia Olairi Kosu
Mariia Cheremisina
Dynamo Moscow (May 2020) left
Olga Frolkina
AZS Gdansk (June 2020)
Olga Frolkina
Amanda Zahui (Sweden)
New York Liberty (November 2020)
F.Bahçe Safiport (Temmuz 2021)
Alexandria Bentley (USA)
Las Vegas Aces (October 2020)
UMMC Ekaterinburg (Temmuz 2021)