Dünya Kros Kayağı (Cross-country skiing) Gençler Şampiyonası

Erkekler Serbest Stil Sprint

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Sainte-Croix, İsviçre
1979Mont-Sainte-Anne, Kanada
1980Örnsköldsvik, İsveç
1981Schonach, Batı Almanya
1982Murau, Avusturya
1983Kuopio, Finlandiya
1984Trondheim, Norveç
1985Randa / Täsch / Zermatt, İsviçre
1986Lake Placid, ABD
1987Asiago, İtalya
1988Saalfelden, Avusturya
1989Vang / Hamar, Norveç
1990Les Saisies, Fransa
Štrbské Pleso, Çek Cumhuriyeti
1991Reit im Winkl, Almanya
1992Vuokatti, Finlandiya
1993Harrachov, Çek Cumhuriyeti
1994Breitenwang, Avusturya
1995Gällivare, İsveç
1996Asiago, İtalya
1997Canmore, Kanada
1998St. Moritz / Pontresina, İsviçre
1999Saalfelden, Avusturya
2000Štrbské Pleso, Slovakya
2001Karpacz, Polonya
2002Schonach, Almanya
2003Sollefteå, İsveç
2004Stryn, Norveç
2005Rovaniemi, FinlandiyaEven Sletten (Norveç)Petter Northug (Norveç)Emil Jönsson (İsveç)
2006Kranj, Slovenya
2007Planica, Slovenya
Tarvisio, İtalya
2008Zakopane, Polonya
Mals, İtalya
2009Štrbské Pleso, Slovakya
Praz de Lys-Sommand, Fransa
2010Hinterzarten, Almanya
2011Otepää, Estonya
2012Erzurum, Türkiye
2013Liberec, Çek Cumhuriyeti
2014Val di Fiemme, İtalya
2015Almaty, Kazakistan
2016Râșnov, Romanya
2017Park City, ABD
2018Kandersteg / Goms, İsviçre
2019Lahti, Finlandiya
2020Oberwiesenthal
2021Lahti / VuokattiNiilo Moilanen (Finlandiya)Lars Agnar Hjelmeset (Norveç)Emil Danielsson (İsveç)
2022Zakopane, Polonya
Lygna, Norveç
Johannes Lønnestad Flaaten (Norveç)Elia Barp (İtalya)Aleksander Elde Holmboe (Norveç)
2023Whistler, Kanada
2024Planica, Slovenya

Erkekler 10 km. klasik

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Sainte-Croix, İsviçre
1979Mont-Sainte-Anne, Kanada
1980Örnsköldsvik, İsveç
1981Schonach, Batı Almanya
1982Murau, Avusturya
1983Kuopio, Finlandiya
1984Trondheim, Norveç
1985Randa / Täsch / Zermatt, İsviçre
1986Lake Placid, ABD
1987Asiago, İtalya
1988Saalfelden, Avusturya
1989Vang / Hamar, Norveç
1990Les Saisies, Fransa
Štrbské Pleso, Çek Cumhuriyeti
1991Reit im Winkl, Almanya
1992Vuokatti, Finlandiya
1993Harrachov, Çek Cumhuriyeti
1994Breitenwang, Avusturya
1995Gällivare, İsveç
1996Asiago, İtalya
1997Canmore, Kanada
1998St. Moritz / Pontresina, İsviçre
1999Saalfelden, Avusturya
2000Štrbské Pleso, Slovakya
2001Karpacz, Polonya
2002Schonach, Almanya
2003Sollefteå, İsveç
2004Stryn, Norveç
2005Rovaniemi, FinlandiyaPetter Northug (Norveç)Keishin Yoshida (Japonya)Emil Hegle Svendsen (Norveç)
2006Kranj, SlovenyaPetter Northug (Norveç)
2007Planica, Slovenya
Tarvisio, İtalya
2008Zakopane, Polonya
Mals, İtalya
2009Štrbské Pleso, Slovakya
Praz de Lys-Sommand, Fransa
2010Hinterzarten, Almanya
2011Otepää, Estonya
2012Erzurum, Türkiye
2013Liberec, Çek Cumhuriyeti
2014Val di Fiemme, İtalya
2015Almaty, Kazakistan
2016Râșnov, Romanya
2017Park City, ABD
2018Kandersteg / Goms, İsviçre
2019Lahti, Finlandiya
2020Oberwiesenthal
2021Lahti / VuokattiMartin Kirkeberg Mørk (Norveç)Alexander Ståhlberg (Finlandiya)Olivier Léveillé (Kanada)
2022Zakopane, Polonya
Lygna, Norveç
Saveliy Korostelev (Rusya)Niko Anttola (Finlandiya)Alexander Ivshin (Rusya)
2023Whistler, Kanada
2024Planica, Slovenya

Erkekler 30 km. Toplu Çıkış

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Sainte-Croix, İsviçre
1979Mont-Sainte-Anne, Kanada
1980Örnsköldsvik, İsveç
1981Schonach, Batı Almanya
1982Murau, Avusturya
1983Kuopio, Finlandiya
1984Trondheim, Norveç
1985Randa / Täsch / Zermatt, İsviçre
1986Lake Placid, ABD
1987Asiago, İtalya
1988Saalfelden, Avusturya
1989Vang / Hamar, Norveç
1990Les Saisies, Fransa
Štrbské Pleso, Çek Cumhuriyeti
1991Reit im Winkl, Almanya
1992Vuokatti, Finlandiya
1993Harrachov, Çek Cumhuriyeti
1994Breitenwang, Avusturya
1995Gällivare, İsveç
1996Asiago, İtalya
1997Canmore, Kanada
1998St. Moritz / Pontresina, İsviçre
1999Saalfelden, Avusturya
2000Štrbské Pleso, Slovakya
2001Karpacz, Polonya
2002Schonach, Almanya
2003Sollefteå, İsveç
2004Stryn, Norveç
2005Rovaniemi, Finlandiya
2006Kranj, Slovenya
2007Planica, Slovenya
Tarvisio, İtalya
2008Zakopane, Polonya
Mals, İtalya
2009Štrbské Pleso, Slovakya
Praz de Lys-Sommand, Fransa
2010Hinterzarten, Almanya
2011Otepää, Estonya
2012Erzurum, Türkiye
2013Liberec, Çek Cumhuriyeti
2014Val di Fiemme, İtalya
2015Almaty, Kazakistan
2016Râșnov, Romanya
2017Park City, ABD
2018Kandersteg / Goms, İsviçre
2019Lahti, Finlandiya
2020Oberwiesenthal
2021Lahti / VuokattiAlexander Ivshin (Rusya)Jan-Friedrich Doerks (Almanya)Alexander Ståhlberg (Finlandiya)
2022Zakopane, Polonya
Lygna, Norveç
Alexander Ivshin (Rusya)Saveliy Korostelev (Rusya)Nikita Denisov (Rusya)
2023Whistler, Kanada
2024Planica, Slovenya

Erkekler 4 x 5 km. bayrak

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Sainte-Croix, İsviçre
1979Mont-Sainte-Anne, Kanada
1980Örnsköldsvik, İsveç
1981Schonach, Batı Almanya
1982Murau, Avusturya
1983Kuopio, Finlandiya
1984Trondheim, Norveç
1985Randa / Täsch / Zermatt, İsviçre
1986Lake Placid, ABD
1987Asiago, İtalya
1988Saalfelden, Avusturya
1989Vang / Hamar, Norveç
1990Les Saisies, Fransa
Štrbské Pleso, Çek Cumhuriyeti
1991Reit im Winkl, Almanya
1992Vuokatti, Finlandiya
1993Harrachov, Çek Cumhuriyeti
1994Breitenwang, Avusturya
1995Gällivare, İsveç
1996Asiago, İtalya
1997Canmore, Kanada
1998St. Moritz / Pontresina, İsviçre
1999Saalfelden, Avusturya
2000Štrbské Pleso, Slovakya
2001Karpacz, Polonya
2002Schonach, Almanya
2003Sollefteå, İsveç
2004Stryn, Norveç
2005Rovaniemi, FinlandiyaRusya
Mikhail Devyatyarov Jr.
Ilia Chernousov
Nikolay Khokhryakov
Egor Sorin
Norveç
Kjell Christian Markset
Petter Northug
Ronny Hafsås
Emil Hegle Svendsen
Fransa
Romain Vandel
Cyril Miranda
Maurice Manificat
Guilhem Alexandre
2006Kranj, Slovenya
2007Planica, Slovenya
Tarvisio, İtalya
2008Zakopane, Polonya
Mals, İtalya
2009Štrbské Pleso, Slovakya
Praz de Lys-Sommand, Fransa
2010Hinterzarten, Almanya
2011Otepää, Estonya
2012Erzurum, Türkiye
2013Liberec, Çek Cumhuriyeti
2014Val di Fiemme, İtalya
2015Almaty, Kazakistan
2016Râșnov, Romanya
2017Park City, ABD
2018Kandersteg / Goms, İsviçre
2019Lahti, Finlandiya
2020Oberwiesenthal
2021Lahti / VuokattiNorveç
Edvard Sandvik
Jonas Vika
Martin Kirkeberg Mørk
Lars Agnar Hjelmeset
Finlandiya
Niilo Moilanen
Niko Anttola
Eemil Helander
Alexander Ståhlberg
İtalya
Fabio Longo
Alessandro Chiocchetti
Luca Sclisizzo
Elia Barp
2022Zakopane, Polonya
Lygna, Norveç
Rusya
Nikita Rodionov
Alexander Ivshin
Nikita Denisov
Saveliy Korostelev
Norveç
Preben Horven
Johannes Lønnestad Flaaten
Nikolai Elde Holmboe
Aleksander Elde Holmboe
ABD
Michael Earnhart
Brian Bushey
Walker Hall
Will Koch
2023Whistler, Kanada
2024Planica, Slovenya

Erkekler 20 km. takip

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Sainte-Croix, İsviçre
1979Mont-Sainte-Anne, Kanada
1980Örnsköldsvik, İsveç
1981Schonach, Batı Almanya
1982Murau, Avusturya
1983Kuopio, Finlandiya
1984Trondheim, Norveç
1985Randa / Täsch / Zermatt, İsviçre
1986Lake Placid, ABD
1987Asiago, İtalya
1988Saalfelden, Avusturya
1989Vang / Hamar, Norveç
1990Les Saisies, Fransa
Štrbské Pleso, Çek Cumhuriyeti
1991Reit im Winkl, Almanya
1992Vuokatti, Finlandiya
1993Harrachov, Çek Cumhuriyeti
1994Breitenwang, Avusturya
1995Gällivare, İsveç
1996Asiago, İtalya
1997Canmore, Kanada
1998St. Moritz / Pontresina, İsviçre
1999Saalfelden, Avusturya
2000Štrbské Pleso, Slovakya
2001Karpacz, Polonya
2002Schonach, Almanya
2003Sollefteå, İsveç
2004Stryn, Norveç
2005Rovaniemi, FinlandiyaPetter Northug (Norveç)Toni Närväinen (Finlandiya)Mikhail Devyatyarov Jr. (Rusya)
2006Kranj, Slovenya
2007Planica, Slovenya
Tarvisio, İtalya
2008Zakopane, Polonya
Mals, İtalya
2009Štrbské Pleso, Slovakya
Praz de Lys-Sommand, Fransa
2010Hinterzarten, Almanya
2011Otepää, Estonya
2012Erzurum, Türkiye
2013Liberec, Çek Cumhuriyeti
2014Val di Fiemme, İtalya
2015Almaty, Kazakistan
2016Râșnov, Romanya
2017Park City, ABD
2018Kandersteg / Goms, İsviçre
2019Lahti, Finlandiya
2020Oberwiesenthal
2021Lahti / Vuokatti
2022Zakopane, Polonya
Lygna, Norveç
2023Whistler, Kanada
2024Planica, Slovenya

Bayanlar Serbest Stil Sprint

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Sainte-Croix, İsviçre
1979Mont-Sainte-Anne, Kanada
1980Örnsköldsvik, İsveç
1981Schonach, Batı Almanya
1982Murau, Avusturya
1983Kuopio, Finlandiya
1984Trondheim, Norveç
1985Randa / Täsch / Zermatt, İsviçre
1986Lake Placid, ABD
1987Asiago, İtalya
1988Saalfelden, Avusturya
1989Vang / Hamar, Norveç
1990Les Saisies, Fransa
Štrbské Pleso, Çek Cumhuriyeti
1991Reit im Winkl, Almanya
1992Vuokatti, Finlandiya
1993Harrachov, Çek Cumhuriyeti
1994Breitenwang, Avusturya
1995Gällivare, İsveç
1996Asiago, İtalya
1997Canmore, Kanada
1998St. Moritz / Pontresina, İsviçre
1999Saalfelden, Avusturya
2000Štrbské Pleso, Slovakya
2001Karpacz, Polonya
2002Schonach, Almanya
2003Sollefteå, İsveç
2004Stryn, Norveç
2005Rovaniemi, Finlandiya
2006Kranj, Slovenya
2007Planica, Slovenya
Tarvisio, İtalya
2008Zakopane, Polonya
Mals, İtalya
2009Štrbské Pleso, Slovakya
Praz de Lys-Sommand, Fransa
2010Hinterzarten, Almanya
2011Otepää, Estonya
2012Erzurum, Türkiye
2013Liberec, Çek Cumhuriyeti
2014Val di Fiemme, İtalya
2015Almaty, Kazakistan
2016Râșnov, Romanya
2017Park City, ABD
2018Kandersteg / Goms, İsviçre
2019Lahti, Finlandiya
2020Oberwiesenthal
2021Lahti / VuokattiMonika Skinder (Polonya)Moa Hansson (İsveç)Karolina Kaleta (Polonya)
2022Zakopane, Polonya
Lygna, Norveç
Maria Hartz Melling (Norveç)Märta Rosenberg (İsveç)Elizaveta Bekisheva (Rusya)
2023Whistler, Kanada
2024Planica, Slovenya

Bayanlar 5 km. klasik

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Sainte-Croix, İsviçre
1979Mont-Sainte-Anne, Kanada
1980Örnsköldsvik, İsveç
1981Schonach, Batı Almanya
1982Murau, Avusturya
1983Kuopio, Finlandiya
1984Trondheim, Norveç
1985Randa / Täsch / Zermatt, İsviçre
1986Lake Placid, ABD
1987Asiago, İtalya
1988Saalfelden, Avusturya
1989Vang / Hamar, Norveç
1990Les Saisies, Fransa
Štrbské Pleso, Çek Cumhuriyeti
1991Reit im Winkl, Almanya
1992Vuokatti, Finlandiya
1993Harrachov, Çek Cumhuriyeti
1994Breitenwang, Avusturya
1995Gällivare, İsveç
1996Asiago, İtalya
1997Canmore, Kanada
1998St. Moritz / Pontresina, İsviçre
1999Saalfelden, Avusturya
2000Štrbské Pleso, Slovakya
2001Karpacz, Polonya
2002Schonach, Almanya
2003Sollefteå, İsveç
2004Stryn, Norveç
2005Rovaniemi, Finlandiya
2006Kranj, Slovenya
2007Planica, Slovenya
Tarvisio, İtalya
2008Zakopane, Polonya
Mals, İtalya
2009Štrbské Pleso, Slovakya
Praz de Lys-Sommand, Fransa
2010Hinterzarten, Almanya
2011Otepää, Estonya
2012Erzurum, Türkiye
2013Liberec, Çek Cumhuriyeti
2014Val di Fiemme, İtalya
2015Almaty, Kazakistan
2016Râșnov, Romanya
2017Park City, ABD
2018Kandersteg / Goms, İsviçre
2019Lahti, Finlandiya
2020Oberwiesenthal
2021Lahti / Vuokatti
2022Zakopane, Polonya
Lygna, Norveç
Dariya Nepryaeva (Rusya)Elizaveta Bekisheva (Rusya)Emma Kirkeberg Mørk (Norveç)
2023Whistler, KanadaVeronika Stepanova (Rusya)Evgeniya Krupitskaya (Rusya)Margrethe Bergane (Norveç)
2024Planica, Slovenya

Bayanlar 15 km. Toplu Çıkış

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Sainte-Croix, İsviçre
1979Mont-Sainte-Anne, Kanada
1980Örnsköldsvik, İsveç
1981Schonach, Batı Almanya
1982Murau, Avusturya
1983Kuopio, Finlandiya
1984Trondheim, Norveç
1985Randa / Täsch / Zermatt, İsviçre
1986Lake Placid, ABD
1987Asiago, İtalya
1988Saalfelden, Avusturya
1989Vang / Hamar, Norveç
1990Les Saisies, Fransa
Štrbské Pleso, Çek Cumhuriyeti
1991Reit im Winkl, Almanya
1992Vuokatti, Finlandiya
1993Harrachov, Çek Cumhuriyeti
1994Breitenwang, Avusturya
1995Gällivare, İsveç
1996Asiago, İtalya
1997Canmore, Kanada
1998St. Moritz / Pontresina, İsviçre
1999Saalfelden, Avusturya
2000Štrbské Pleso, Slovakya
2001Karpacz, Polonya
2002Schonach, Almanya
2003Sollefteå, İsveç
2004Stryn, Norveç
2005Rovaniemi, Finlandiya
2006Kranj, Slovenya
2007Planica, Slovenya
Tarvisio, İtalya
2008Zakopane, Polonya
Mals, İtalya
2009Štrbské Pleso, Slovakya
Praz de Lys-Sommand, Fransa
2010Hinterzarten, Almanya
2011Otepää, Estonya
2012Erzurum, Türkiye
2013Liberec, Çek Cumhuriyeti
2014Val di Fiemme, İtalya
2015Almaty, Kazakistan
2016Râșnov, Romanya
2017Park City, ABD
2018Kandersteg / Goms, İsviçre
2019Lahti, Finlandiya
2020Oberwiesenthal
2021Lahti / Vuokatti
2022Zakopane, Polonya
Lygna, Norveç
Helen Hoffmann (Almanya)Lisa Eriksson (İsveç)Tuva Anine Brusveen-Jensen (Norveç)
2023Whistler, KanadaMargrethe Bergane (Norveç)Lisa Eriksson (İsveç)Helen Hoffmann (Almanya)
2024Planica, Slovenya

Bayanlar 4 x 3,3 km. bayrak

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Sainte-Croix, İsviçre
1979Mont-Sainte-Anne, Kanada
1980Örnsköldsvik, İsveç
1981Schonach, Batı Almanya
1982Murau, Avusturya
1983Kuopio, Finlandiya
1984Trondheim, Norveç
1985Randa / Täsch / Zermatt, İsviçre
1986Lake Placid, ABD
1987Asiago, İtalya
1988Saalfelden, Avusturya
1989Vang / Hamar, Norveç
1990Les Saisies, Fransa
Štrbské Pleso, Çek Cumhuriyeti
1991Reit im Winkl, Almanya
1992Vuokatti, Finlandiya
1993Harrachov, Çek Cumhuriyeti
1994Breitenwang, Avusturya
1995Gällivare, İsveç
1996Asiago, İtalya
1997Canmore, Kanada
1998St. Moritz / Pontresina, İsviçre
1999Saalfelden, Avusturya
2000Štrbské Pleso, Slovakya
2001Karpacz, Polonya
2002Schonach, Almanya
2003Sollefteå, İsveç
2004Stryn, Norveç
2005Rovaniemi, Finlandiya
2006Kranj, Slovenya
2007Planica, Slovenya
Tarvisio, İtalya
2008Zakopane, Polonya
Mals, İtalya
2009Štrbské Pleso, Slovakya
Praz de Lys-Sommand, Fransa
2010Hinterzarten, Almanya
2011Otepää, Estonya
2012Erzurum, Türkiye
2013Liberec, Çek Cumhuriyeti
2014Val di Fiemme, İtalya
2015Almaty, Kazakistan
2016Râșnov, Romanya
2017Park City, ABD
2018Kandersteg / Goms, İsviçre
2019Lahti, Finlandiya
2020Oberwiesenthal
2021Lahti / Vuokattiİsveç
Märta Rosenberg
Lisa Eriksson
Lisa Ingesson
Moa Hansson
Rusya
Anna Kozhinova
Evgeniya Krupitskaya
Olga Zholudeva
Veronika Stepanova
Norveç
Maria Hartz Melling
Emma Kirkeberg Mørk
Anna Heggen
Margrethe Bergane
2022Zakopane, Polonya
Lygna, Norveç
Norveç
Maria Hartz Melling
Emma Kirkeberg Mørk
Tuva Anine Brusveen-Jensen
Anna Heggen
Rusya
Evgeniya Krupitskaya
Dariya Nepryaeva
Anna Kozhinova
Elizaveta Bekisheva
Almanya
Verena Veit
Germana Thannheimer
Lara Dellit
Helen Hoffmann
2023Whistler, Kanada
2024Planica, Slovenya