Dünya Gençler Kısa Pist Sürat Pateni Şampiyonası

Dünya Gençler Kısa Pist Sürat Pateni Şampiyonası, küçükler için bir kısa pist sürat pateni etkinliğidir ve yılda bir kez farklı bir ülkede düzenlenir. Patenciler 500 metre, 1000 metre, 1500 metre, 1500 metre süper finalde bireysel yarışlar ve 3000 metre bayrak yarışında takım halinde yarışıyorlar. 2018 yılına kadar hem kız hem de erkek kategorilerinde genel bir kazanan vardı, ancak bu 2019'da durduruldu.

Erkekler 500 mt.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Montreal, KanadaKim Tae-sung (Güney Kore)Sun Long (Çin)Pietro Sighel (İtalya)
2020Bormio, İtalyaLee Jeong-min (Güney Kore)Vladimir Balbekov (Rusya)Sun Long (Çin)
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Gdansk, PolonyaJenning de Boo (Hollanda)Bence Nógrádi (Macaristan)Péter Jászapáti (Macaristan)
2023

Erkekler 1000 mt.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Montreal, KanadaJung Ho-kyoung (Güney Kore)Kim Tae-sung (Güney Kore)Kazuki Yoshinaga (Japonya)
2020Bormio, İtalyaSun Long (Çin)Ahn Hyun-jun (Güney Kore)Vladimir Balbekov (Rusya)
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Gdansk, PolonyaKim Min-seo (Güney Kore)Park Geon-nyeong (Güney Kore)Lee Do-gyu (Güney Kore)
2023

Erkekler 1500 mt.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Montreal, KanadaChang Hyun-woo (Güney Kore)Wang Pengyu (Çin)Pietro Sighel (İtalya)
2020Bormio, İtalyaKim Tae-sung (Güney Kore)Ahn Hyun-jun (Güney Kore)Zhang Tianyi (Çin)
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Gdansk, PolonyaPark Geon-nyeong (Güney Kore)Lee Do-gyu (Güney Kore)Kim Min-seo (Güney Kore)
2023

Erkekler 3000 mt. bayrak

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Montreal, KanadaÇin
Li Wenlong
Song Jian
Sun Long
Wang Pengyu
Hollanda
Sven Roes
Bram Steenaart
Jens van ‘t Wout
Melle van ‘t Wout
Rusya
Konstantin Ivliev
Daniil Krasnokutskiy
Sergei Milovanov
Aleksey Simakin
2020Bormio, İtalyaGüney Kore
Ahn Hyun-jun
Jang Sung-woo
Kim Tae-sung
Lee Jeong-min
Rusya
Vladimir Balbekov
Konstantin Ivliev
Viacheslav Karpov
Daniil Krasnokutskiy
Japonya
Ibuki Hayashi
Ota Ishii
Shogo Miyata
Takumi Wada
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Gdansk, Polonyaİtalya
Piero Castellazzi
Alessandro Loreggia
Davide Oss Chemper
Lorenzo Previtali
Macaristan
Ádám Granasztói
Péter Jászapáti
Dominik Major
Bence Nógrádi
Fransa
Étienne Bastier
Noah Buffet
Tawan Thomas
Arthur Vanbesien
2023

Kadınlar 500 mt.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Montreal, KanadaMaame Biney (ABD)Xandra Velzeboer (Hollanda)Georgia Dalrymple (Hollanda)
2020Bormio, İtalyaXandra Velzeboer (Hollanda)Florence Brunelle (Kanada)Corinne Stoddard (ABD)
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Gdansk, PolonyaFlorence Brunelle (Kanada)Ann-Sophie Bachand (Kanada)Michelle Velzeboer (Hollanda)
2023

Kadınlar 1000 mt.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Montreal, KanadaLi Jinyu (Çin)Park Yoon-jung (Güney Kore)Claudia Heeney (Kanada)
2020Bormio, İtalyaKim Gil-li (Güney Kore)Corinne Stoddard (ABD)Anna Matveeva (Rusya)
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Gdansk, PolonyaFlorence Brunelle (Kanada)Kim Gil-li (Güney Kore)Diede van Oorschot (Hollanda)
2023

Kadınlar 1500 mt.

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Montreal, KanadaSeo Whi-min (Güney Kore)Li Jinyu (Çin)Courtney Lee Sarault (Kanada)
2020Bormio, İtalyaKim Geon-hee (Güney Kore)Florence Brunelle (Kanada)Li Xuan (Çin)
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Gdansk, PolonyaKim Gil-li (Güney Kore)Angel Daleman (Hollanda)Jang Yeon-jae (Güney Kore)
2023

Kadınlar 3000 mt. bayrak

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2019Montreal, KanadaGüney Kore
Jeon Yu-min
Kim Chae-hyun
Park Yoon-jung
Seo Whi-min
Rusya
Sofya Boytsova
Liudmila Kozulina
Anna Matveeva
Vera Rasskazova
İtalya
Chiara Betti
Elisa Confortola
Gloria Confortola
Gloria Ioriatti
2020Bormio, İtalyaHollanda
Georgie Dalrymple
Anne Floor Otter
Xandra Velzeboer
Marijn Wiersma
Rusya
Yuliia Beresneva
Sofia Boytsova
Daria Krasnokutskaia
Anna Matveeva
İtalya
Chiara Betti
Elisa Confortola
Viola De Piazza
Katia Filippi
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Gdansk, PolonyaKanada
Ann-Sophie Bachand
Anne-Clara Belley
Florence Brunelle
Ayisha Miao
Hollanda
Angel Daleman
Zoë Deltrap
Diede van Oorschot
Michelle Velzeboer
Macaristan
Viktória Albert
Maja Somodi
Dóra Szigeti
Diána Laura Végi
2023

Erkekler Toplam Kategori şampiyonları (Yapılmıyor)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1994 Seoul Lee Seung-chan Lee Jun-hwan Tony Goskowicz
1995 Calgary Lee Sang-jun Patrice Lapointe
 Lee Seung-chan
 Jonathan Guilmette
-
1996 Courmayeur Jean-François Monette
 Lee Sang-jun
- Naoya Tamura
1997 Marquette Kim Dong-sung Rusty Smith Daniel Weinstein
1998 St. Louis François-Louis Tremblay
 Lee Sang-jun
- Andrew Lahey
1999 Montreal Apolo Anton Ohno An Jung-hyun François-Louis Tremblay
2000 Székesfehérvár Min Ryoung Nicola Rodigari Andrew Lahey
2001 Warsaw Lee Seung-jae Guo Wei Min Ryoung
2002 Chuncheon Ahn Hyun-soo Seo Ho-jin Guo Wei
2003 Budapest Lee Ho-suk Kim Hyun-kon Sung Si-bak
2004 Beijing Lee Ho-suk Kwon Ki-deok Jon Eley
2005 Belgrade Lee Ho-suk Kim Hyun-kon Kwak Yoon-gy
2006 Miercurea Ciuc Lee Jung-su Maxime Chataignier Kim Jae-han
2007 Mladá Boleslav Shin Woo-chul Lee Jung-su Jang Won-hoon
2008 Bolzano Kim Yun-jae Lee Jung-su Lee Han-bin
2009 Sherbrooke Um Cheon-ho You Dong-kun J. R. Celski
2010 Taipei Noh Jin-kyu Antoine Gélinas-Beaulieu Park Se-yeong
2011 Courmayeur Seo Yi-ra Jack Whelbourne Wu Dajing
2012 Melbourne Park Se-yeong Lee Hyo-been Han Tianyu
2013 Warsaw Park Se-yeong Han Tianyu Lee Hyo-been
2014 Erzurum Lee Mun-hyeon Lee Hyo-been Sándor Liu Shaolin
2015 Osaka Kim Da-gyeom Park Ji-won Sándor Liu Shaolin
2016 Sofia Ren Ziwei Lim Yong-jin Ma Wei
2017 Innsbruck Shaoang Liu Kim Si-Un Kazuki Yoshinaga
2018 Tomaszow Mazowiecki Hong Kyung-hwan Lee June-seo Park Jang-hyuk

Kadınlar Toplam Kategori şampiyonları (Yapılmıyor)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1994 Seoul Kim So-hee Won Hye-kyung Su Xiaohua
1995 Calgary Kim Yun-mi Won Hye-kyung Catherine Dussault
 Ikue Teshigawara
1996 Courmayeur Ikue Teshigawara Erin Porter Kim Moon-jung
 Hong Ro-sa
1997 Marquette Won Hye-kyung
 An Sang-mi
- Julie Goskowicz
1998 St. Louis Joo Min-jin Kim Moon-jung Kristina Vuteva
1999 Montreal Joo Min-jin Kim Moon-jung Marta Capurso
2000 Székesfehérvár Marie-Ève Drolet Choi Min-kyung Park Hye-rim
2001 Warsaw Marie-Ève Drolet Ko Gi-hyun Choi Min-kyung
2002 Chuncheon Kim Min-jee Wang Meng Cho Ha-ri
2003 Budapest Byun Chun-sa Kang Yun-mi Kim Min-jee
2004 Beijing Kang Yun-mi Jung Eun-ju Hur Hee-been
2005 Belgrade Park Sun-young Jeon Ji-soo Kalyna Roberge
2006 Miercurea Ciuc Jung Eun-ju Choi Jung-won Zhou Yang
2007 Mladá Boleslav Yang Shin-young Shin Sae-bom Park Seung-hi
2008 Bolzano Noh Ah-reum Lee Eun-byul Zhang Qichao
2009 Sherbrooke Noh Ah-reum Lee Eun-byul Lee Mi-yeon
2010 Taipei Choi Ji-hyun Lee Mi-yeonSong Jae-won
2011 Courmayeur Choen Hee-jung Ahn Se-jung Martina Valcepina
2012 Melbourne Shim Suk-hee Hwang Hyun-sun Ahn Se-jung
2013 Warsaw Noh Do-hee Kim A-lang Han Yutong
2014 Erzurum Noh Do-hee Ahn Se-jung Choi Min-jeong
2015 Osaka Kong Sang-jeong Kim Ji-yoo Son Hak-yung
2016 Sofia Qu Chunyu Suzanne Schulting Lee Yu-bin
2017 Innsbruck Lee Yu-bin Seo Whi-min Sofia Prosvirnova
2018 Tomaszow Mazowiecki Kim Ji-Yoo Courtney Lee Sarault Maame Biney