Dünya Field Okçuluk Şampiyonası

Dünya Okçuluk Şampiyonası, okçuluk alanında uluslararası bir yarışmadır. Dünya Okçuluk tarafından düzenlenen Şampiyonalar, iki yılda bir, ev sahibi şehirlerde en sık Avrupa'da, bazen de Avustralasya veya Kuzey Amerika'da düzenlenmektedir.
SeneEv Sahibi Şehir, Ülke
1969Valley Forge, ABD
1970Cardiff, Büyük Britanya
1972Gorizia, İtalya
1974Zagreb, Hırvatistan
1976Molndal, İsveç
1978Geneva, İsviçre
1980Palmerston North, Yeni Zelenda
1982Kingsclere, Büyük Britanya
1984Hyvinkää, Finlandiya
1986Radstadt, Avusturya
1988Bolzano, İtalya
1990Loen, Norveç
1992Margraten, Hollanda
1994Vertus, Fransa
1996Kranjska Gora, Slovenya
1998Obergurgl, Avusturya
2000Cortina, İtalya
2002Canberra, Avustralya
2004Plitvice, Hırvatistan
2006Gothenburg, İsveç
2008Llwynypia, Büyük Britanya
2010Visegrád, Macaristan
2012Val d’Isère, Fransa
2014Zagreb, Hırvatistan
2016Dublin, İrlanda
2018Cortina, İtalya
2022Yankton, ABD

Erkekler Bireysel Recurve

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1969Valley Forge, ABD
1970Cardiff, Büyük Britanya
1972Gorizia, İtalya
1974Zagreb, Hırvatistan
1976Molndal, İsveç
1978Geneva, İsviçre
1980Palmerston North, Yeni Zelenda
1982Kingsclere, Büyük Britanya
1984Hyvinkää, Finlandiya
1986Radstadt, Avusturya
1988Bolzano, İtalya
1990Loen, Norveç
1992Margraten, Hollanda
1994Vertus, Fransa
1996Kranjska Gora, Slovenya
1998Obergurgl, Avusturya
2000Cortina, İtalya
2002Canberra, Avustralya
2004Plitvice, Hırvatistan
2006Gothenburg, İsveç
2008Llwynypia, Büyük Britanya
2010Visegrád, Macaristan
2012Val d’Isère, Fransa
2014Zagreb, HırvatistanBrady Ellison (ABD)Jean-Charles Valladont (Fransa)Jerome Bidault (Fransa)
2016Dublin, İrlandaBrady Ellison (ABD)Sebastian Rohrberg (Almanya)Jean-Charles Valladont (Fransa)
2018Cortina, İtalyaWataru Oonuki (Japonya)Massimiliano Mandia (İtalya)Brady Ellison (ABD)
2022Yankton, ABDFlorian Unruh (Almanya)Matthew Nofel (ABD)Patrick Huston (Büyük Britanya)

Erkekler Bireysel Compound

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Loen, Norveç
1992Margraten, Hollanda
1994Vertus, Fransa
1996Kranjska Gora, Slovenya
1998Obergurgl, AvusturyaDave Cousins (ABD)
2000Cortina, İtalyaDave Cousins (ABD)
2002Canberra, AvustralyaDave Cousins (ABD)
2004Plitvice, Hırvatistan
2006Gothenburg, İsveçDave Cousins (ABD)
2008Llwynypia, Büyük BritanyaDave Cousins (ABD)
2010Visegrád, MacaristanDave Cousins (ABD)
2012Val d’Isère, FransaJesse Broadwater (ABD)Dave Cousins (ABD)
2014Zagreb, HırvatistanJesse Broadwater (ABD)Christopher White (Büyük Britanya)Slavko Tursic (Slovenya)
2016Dublin, İrlandaSteve Anderson (ABD)Stephan Hansen (Danimarka)Njaal Aamaas (Norveç)
2018Cortina, İtalyaMike Schloesser (Hollanda)Nico Wiener (Avusturya)Steve Anderson (ABD)
2022Yankton, ABDDave Cousins (ABD)Nico Wiener (Avusturya)Alexander Kullberg (İsveç)

Erkekler Bireysel Barebow/Instinctive

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1969Valley Forge, ABD
1970Cardiff, Büyük Britanya
1972Gorizia, İtalya
1974Zagreb, Hırvatistan
1976Molndal, İsveç
1978Geneva, İsviçre
1980Palmerston North, Yeni Zelenda
1982Kingsclere, Büyük Britanya
1984Hyvinkää, Finlandiya
1986Radstadt, Avusturya
1988Bolzano, İtalya
1990Loen, Norveç
1992Margraten, Hollanda
1994Vertus, Fransa
1996Kranjska Gora, Slovenya
1998Obergurgl, Avusturya
2000Cortina, İtalya
2002Canberra, Avustralya
2004Plitvice, Hırvatistan
2006Gothenburg, İsveç
2008Llwynypia, Büyük Britanya
2010Visegrád, Macaristan
2012Val d’Isère, Fransa
2014Zagreb, HırvatistanErik Jonsson (İsveç)Martin Ottosson (İsveç)Michael Fisher (Avustralya)
2016Dublin, İrlandaErik Jonsson (İsveç)David Garcia Fernandez (İspanya)Martin Ottosson (İsveç)
2018Cortina, İtalyaErik Jonsson (İsveç)David Garcia Fernandez (İspanya)Fredrik Lundmark (İsveç)
2022Yankton, ABDDavid Jackson (Fransa)Eric Esposito (İtalya)Martin Ottosson (İsveç)

Erkekler Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1986Radstadt, Avusturya
1988Bolzano, İtalya
1990Loen, Norveç
1992Margraten, Hollanda
1994Vertus, Fransa
1996Kranjska Gora, Slovenya
1998Obergurgl, Avusturya
2000Cortina, İtalya
2002Canberra, Avustralya
2004Plitvice, Hırvatistan
2006Gothenburg, İsveç
2008Llwynypia, Büyük Britanya
2010Visegrád, Macaristan
2012Val d’Isère, Fransa
2014Zagreb, HırvatistanAmerika Birleşik Devletleri
Ben Rogers
Brady Ellison
Jesse Broadwater
Fransa
Benjamin Baret
Jean-Charles Valladont
Olivier Roy
İtalya
Antonio Carminio
Giuseppe Seimandi
Massimiliano Mandia
2016Dublin, İrlandaAmerika Birleşik Devletleri
İtalya
İsveç
2018Cortina, İtalyaAlmanya
Jens Asbach
Florian Kahllund
Michael Meyer
Amerika Birleşik Devletleri
Steve Anderson
John Demmer III
Brady Ellison
İtalya
Alessandro Giannini
Marco Morello
Giuseppe Seimandi
2022Yankton, ABDİsveç
Kaj Sjöberg
Jacob Benschjöld
Martin Ottosson
Slovenya
Stas Modic
Žiga Ravnikar
Klemen Kelvisar
Amerika Birleşik Devletleri
Dave Cousins
Brady Ellison
Matt Yacca

Kadınlar Bireysel Recurve

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1969Valley Forge, ABD
1970Cardiff, Büyük Britanya
1972Gorizia, İtalya
1974Zagreb, Hırvatistan
1976Molndal, İsveç
1978Geneva, İsviçre
1980Palmerston North, Yeni Zelenda
1982Kingsclere, Büyük Britanya
1984Hyvinkää, Finlandiya
1986Radstadt, Avusturya
1988Bolzano, İtalya
1990Loen, Norveç
1992Margraten, Hollanda
1994Vertus, Fransa
1996Kranjska Gora, Slovenya
1998Obergurgl, Avusturya
2000Cortina, İtalya
2002Canberra, Avustralya
2004Plitvice, Hırvatistan
2006Gothenburg, İsveç
2008Llwynypia, Büyük Britanya
2010Visegrád, Macaristan
2012Val d’Isère, Fransa
2014Zagreb, HırvatistanLisa Unruh (Almanya)Laure Delfau (Fransa)Naomi Folkard (Büyük Britanya)
2016Dublin, İrlandaAmy Oliver (Büyük Britanya)Jessica Tomasi (İtalya)Joanna Rzasa-Leniart (Polonya)
2018Cortina, İtalyaLisa Unruh (Almanya)Naomi Folkard (Büyük Britanya)Nami Fukasawa (Japonya)
2022Yankton, ABDChiara Rebagliati (İtalya)Bryony Pitman (Büyük Britanya)Aurélie Autret (Fransa)

Kadınlar Bireysel Compound

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1990Loen, Norveç
1992Margraten, Hollanda
1994Vertus, Fransa
1996Kranjska Gora, Slovenya
1998Obergurgl, Avusturya
2000Cortina, İtalya
2002Canberra, Avustralya
2004Plitvice, Hırvatistan
2006Gothenburg, İsveç
2008Llwynypia, Büyük Britanya
2010Visegrád, Macaristan
2012Val d’Isère, Fransa
2014Zagreb, HırvatistanToja Ellison (Slovenya)Ivana Buden (Hırvatistan)Sandrine Vandionant-Frangilli (Fransa)
2016Dublin, İrlandaIrene Franchini (İtalya)Linda Ochoa-Anderson (Meksika)Carolin Landesfeind (Almanya)
2018Cortina, İtalyaPaige Pearce (ABD)Toja Ellison (Slovenya)Carolin Landesfeind (Almanya)
2022Yankton, ABDPaige Pearce (ABD)Toja Ellison (Slovenya)Julia Böhnke (Almanya)

Kadınlar Bireysel Barebow/Instinctive

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1969Valley Forge, ABD
1970Cardiff, Büyük Britanya
1972Gorizia, İtalya
1974Zagreb, Hırvatistan
1976Molndal, İsveç
1978Geneva, İsviçre
1980Palmerston North, Yeni Zelenda
1982Kingsclere, Büyük Britanya
1984Hyvinkää, Finlandiya
1986Radstadt, Avusturya
1988Bolzano, İtalya
1990Loen, Norveç
1992Margraten, Hollanda
1994Vertus, Fransa
1996Kranjska Gora, Slovenya
1998Obergurgl, Avusturya
2000Cortina, İtalya
2002Canberra, Avustralya
2004Plitvice, Hırvatistan
2006Gothenburg, İsveç
2008Llwynypia, Büyük Britanya
2010Visegrád, Macaristan
2012Val d’Isère, Fransa
2014Zagreb, HırvatistanLina Bjorklund (İsveç)Cinzia Noziglia (İtalya)Eleonora Strobbe (İtalya)
2016Dublin, İrlandaChantal Porte (Fransa)Eleonora Strobbe (İtalya)Lina Bjorklund (İsveç)
2018Cortina, İtalyaLina Bjorklund (İsveç)Fawn Girard (ABD)Cinzia Noziglia (İtalya)
2022Yankton, ABDCinzia Noziglia (İtalya)Christine Gauthe (Fransa)Megumi Masaki (Japonya)

Kadınlar Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1986Radstadt, Avusturya
1988Bolzano, İtalya
1990Loen, Norveç
1992Margraten, Hollanda
1994Vertus, Fransa
1996Kranjska Gora, Slovenya
1998Obergurgl, Avusturya
2000Cortina, İtalya
2002Canberra, Avustralya
2004Plitvice, Hırvatistan
2006Gothenburg, İsveç
2008Llwynypia, Büyük Britanya
2010Visegrád, Macaristan
2012Val d’Isère, Fransa
2014Zagreb, HırvatistanAvusturya
Laurence Baldauff
Petra Goebel (Friedl)
Reingild Linhart
İsveç
Erika Jangnas
Lina Bjorklund
Ulrika Sjöwall
Büyük Britanya
Naomi Folkard
Victoria Williams
Christie-Lee Ravenscroft
2016Dublin, İrlandaBüyük Britanya
İsveç
Slovenya
2018Cortina, İtalyaAlmanya
Martina Boscher
Carolin Landesfeind
Lisa Unruh
İtalya
Irene Franchini
Cinzia Noziglia
Jessica Tomasi
Slovenya
Toja Ellison
Tina Gutman
Ana Umer
2022Yankton, ABDİtalya
Chiara Rebagliati
Cinzia Noziglia
Sara Ret
Almanya
Maria Pitarch
Ana Maria Cano
Alexa Misis Olivares
Hırvatistan
Bianca Speicher
Martina Boscher
Julia Böhnke

Karışık Compound Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2022Yankton, ABDAmerika Birleşik Devletleri
Dave Cousins
Paige Pearce
Almanya
Henning Lüpkemann
Julia Böhnke
Hırvatistan
Amanda Mlinaric
Domagoj Buden

Karışık Recurve Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2022Yankton, ABDİtalya
Marco Morello
Chiara Rebagliati
Fransa
Florent Mulot
Aurélie Autret
Amerika Birleşik Devletleri
Brady Ellison
Savannah Vanderwier

Karışık Barebow Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2022Yankton, ABDİsveç
Erik Jonsson
Lina Björklund
İtalya
Eric Esposito
Cinzia Noziglia
Fransa
David Jackson
Christine Gauthe