Dünya Akrobatik Jimnastik Şampiyonası

Akrobatik Jimnastik Dünya Şampiyonaları, akrobatik jimnastik için Dünya Şampiyonalarıdır. 2006'dan önce Dünya Spor Akrobasi Şampiyonası olarak biliniyorlardı.

Erkek Çifti

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Moscow, SSCB
1976Saarbrücken, Almanya
1978Sofia, Bulgaristan
1980Poznań, Polonya
1982London, İngiltere
1984Sofia, Bulgaristan
1986Rennes, Fransa
1988Antwerp, Belçika
1990Augsburg, Almanya
1992Rennes, Fransa
1994Beijing, Çin
1995Wrocław, Polonya
1996Riesa, Almanya
1997Manchester, İngiltere
1998Minsk, Belarus
1999Ghent, Belçika
2000Wrocław, Polonya
2002Riesa, Almanya
2004Lievin, Fransa
2006Coimbra, Portekiz
2008Glasgow, İskoçya
2010Wrocław, Polonya
2012Lake Buena Vista, ABD
2014Levallois-Perret, Fransa
2016Putian, Çin
2018Antwerp, Belçika
2021Geneva, İsviçreRusya
Timofei Ivanov
Maksim Karavaev
Belçika
Robin Casse
Noam Patel
Belarus
Maksim Markevich
Aleh Mikhalevich
2022Baku, AzerbaycanAmerika Birleşik Devletleri
Braiden McDougall
Angel Felix
Kazakistan
Vadim Shulyar
Daniyel Dil
Azerbaycan
Daniel Abbasov
Murad Rafiyev
2024Holon, İsrail

Kadın Çifti

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Moscow, SSCB
1976Saarbrücken, Almanya
1978Sofia, Bulgaristan
1980Poznań, Polonya
1982London, İngiltere
1984Sofia, Bulgaristan
1986Rennes, Fransa
1988Antwerp, Belçika
1990Augsburg, Almanya
1992Rennes, Fransa
1994Beijing, Çin
1995Wrocław, Polonya
1996Riesa, Almanya
1997Manchester, İngiltere
1998Minsk, Belarus
1999Ghent, Belçika
2000Wrocław, Polonya
2002Riesa, Almanya
2004Lievin, Fransa
2006Coimbra, Portekiz
2008Glasgow, İskoçya
2010Wrocław, Polonya
2012Lake Buena Vista, ABD
2014Levallois-Perret, Fransa
2016Putian, Çin
2018Antwerp, BelçikaRusya
Daria Guryeva
Daria Kalinina
2021Geneva, İsviçrePortekiz
Rita Ferreira
Ana Teixiera
Amerika Birleşik Devletleri
Emily Davis
Aubrey Rosilier
Rusya
Diana Korotaeva
Amina Omari
2022Baku, AzerbaycanPortekiz
Rita Ferreira
Ana Teixiera
Macaristan
Dorina Bernáth
Noémi Stattner
Kazakistan
Alexandra Rudakova
Damira Talgat
2024Holon, İsrail

Erkek Grup

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Moscow, SSCB
1976Saarbrücken, Almanya
1978Sofia, Bulgaristan
1980Poznań, Polonya
1982London, İngiltere
1984Sofia, Bulgaristan
1986Rennes, Fransa
1988Antwerp, Belçika
1990Augsburg, Almanya
1992Rennes, Fransa
1994Beijing, Çin
1995Wrocław, Polonya
1996Riesa, Almanya
1997Manchester, İngiltere
1998Minsk, Belarus
1999Ghent, Belçika
2000Wrocław, Polonya
2002Riesa, Almanya
2004Lievin, Fransa
2006Coimbra, Portekiz
2008Glasgow, İskoçya
2010Wrocław, Polonya
2012Lake Buena Vista, ABD
2014Levallois-Perret, Fransa
2016Putian, Çin
2018Antwerp, Belçikaİsrail
Lidar Dana
Yannay Kalfa
Efi Efraim Sach
Daniela Uralevitch
2021Geneva, İsviçreRusya
Viktor Grechukhin
Bogdan Makeev
Vadim Nabiev
Dmitrii Slabukha
İsrail
Hen Banuz
Lior Borodin
Amir Daus 
Tomer Offir
Ukrayna
Stanislav Kukurudz
Yurii Push
Yuriy Savka
Taras Yarush
2022Baku, AzerbaycanBüyük Britanya
Archie Goonesekera
Andrew Morris-Hunt
Finlay Gray
Bradley Gold
Belçika
Wannes Vlaeminck
Jonas Raus
Viktor Vermeire
Simon De Wever
İsrail
Hen Banuz
Lior Borodin
Amir Daus 
Tomer Offir
2024Holon, İsrail

Kadın Grup

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Moscow, SSCB
1976Saarbrücken, Almanya
1978Sofia, Bulgaristan
1980Poznań, Polonya
1982London, İngiltere
1984Sofia, Bulgaristan
1986Rennes, Fransa
1988Antwerp, Belçika
1990Augsburg, Almanya
1992Rennes, Fransa
1994Beijing, Çin
1995Wrocław, Polonya
1996Riesa, Almanya
1997Manchester, İngiltere
1998Minsk, Belarus
1999Ghent, Belçika
2000Wrocław, Polonya
2002Riesa, Almanya
2004Lievin, Fransa
2006Coimbra, Portekiz
2008Glasgow, İskoçya
2010Wrocław, Polonya
2012Lake Buena Vista, ABD
2014Levallois-Perret, Fransa
2016Putian, Çin
2018Antwerp, BelçikaRusya
Daria Chebulanka
Polina Plastinina
Ksenia Zagoskina
2021Geneva, İsviçreRusya
Daria Chebulanka
Sofia Polishchuk
Daria Tikhomirova
Belçika
Kim Bergmans
Lise de Meyst
Bo Hollebosch
Portekiz
Bárbara da Silva Sequeira
Francisca Maia
Francisca Sampaio Maia
2022Baku, AzerbaycanBelçika
Kim Bergmans
Lise de Meyst
Bo Hollebosch
Portekiz
Bárbara da Silva Sequeira
Francisca Maia
Beatriz Cameiro
Amerika Birleşik Devletleri
Victoria Blante
Eily Corbett
Cassidy Cu
2024Holon, İsrail

Karışık Çifti

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1974Moscow, SSCB
1976Saarbrücken, Almanya
1978Sofia, Bulgaristan
1980Poznań, Polonya
1982London, İngiltere
1984Sofia, Bulgaristan
1986Rennes, Fransa
1988Antwerp, Belçika
1990Augsburg, Almanya
1992Rennes, Fransa
1994Beijing, Çin
1995Wrocław, Polonya
1996Riesa, Almanya
1997Manchester, İngiltere
1998Minsk, Belarus
1999Ghent, Belçika
2000Wrocław, Polonya
2002Riesa, Almanya
2004Lievin, Fransa
2006Coimbra, Portekiz
2008Glasgow, İskoçya
2010Wrocław, Polonya
2012Lake Buena Vista, ABD
2014Levallois-Perret, Fransa
2016Putian, Çin
2018Antwerp, BelçikaRusya
Igor Mischev
Nikolay Suprunov
2021Geneva, İsviçreRusya
Kirill Startsev
Victoria Aksenova
Almanya
Daniel Blintsov
Pia Schütze
Ukrayna
Ivan Labunets
Anita Pyrlyk
2022Baku, AzerbaycanBelçika
Bram Röttger
Helena Heijens
Büyük Britanya
Natasha Hutchinson
Dylan Howells
Almanya
Daniel Blintsov
Pia Schütze
2024Holon, İsrail