Dünya Aerobic Şampiyonası

Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonaları, aerobik jimnastik için Dünya Şampiyonalarıdır. 1995'ten beri tutuluyorlar

Şampiyona

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon Ülkeİkinci ÜlkeÜçüncü Ülke
1995Paris, FransaBrezilyaİspanyaAvustralya
Fransa
Romanya
Rusya
1996The Hague, HollandaBrezilyaGüney Koreİspanya
Romanya
1997Perth, AvustralyaBulgaristanRomanyaAvustralya
Güney Kore
1998Catania, İtalyaRusyaMacaristan
Japonya
İspanya
N/A
1999Hanover, AlmanyaGüney KoreBrezilya
Japonya
Rusya
N/A
2000Riesa, AlmanyaRomanyaRusyaİspanya
2002Klaipėda, LitvanyaİspanyaRomanya
Rusya
N/A
2004Sofya, BulgaristanRomanyaBrezilya
Bulgaristan
Fransa
Yeni Zelenda
N/A
2006Nanjing, ÇinÇinRomanyaBrezilya
2008Ulm, AlmanyaRomanyaFransaÇin
2010Rodez, FransaRomanyaFransaÇin
2012Sofya, BulgaristanÇinİspanyaRomanya
2014Cancun, MeksikaRomanyaFransaÇin
2016Incheon, Güney KoreÇinGüney KoreRomanya
2018Guimaraes, PortekizRusyaJaponyaÇin
2021Bakü, AzerbaycanRusyaRomanyaJaponya
2022Guimaraes, Portekiz

Erkekler Bireysel Yarışmaları

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1995Paris, FransaMario Luis Americo (Brezilya)Alain Courte (Fransa)Kwang-Soo Park (Güney Kore)
1996The Hague, HollandaKwang-Soo Park (Güney Kore)Kalojan Kaloinov (Bulgaristan)Claudio Franzen (Brezilya)
1997Perth, AvustralyaKwang-Soo Park (Güney Kore)Kalojan Kaloinov (Bulgaristan)Andrei Nezezon (Romanya)
1998Catania, İtalyaJonatan Canada (İspanya)Kwang-Soo Park (Güney Kore)Stanislav Marchenkov (Rusya)
1999Hanover, AlmanyaKwang-Soo Park (Güney Kore)Olivier Florid (Fransa)Halldör Birgir Johannsson (İzlanda)
2000Riesa, AlmanyaJonatan Canada (İspanya)Kwang-Soo Park (Güney Kore)Claudiu Moldovan (Romanya)
2002Klaipėda, LitvanyaJonatan Canada (İspanya)Grégory Alcan (Fransa)Stanislav Marchenkov (Rusya)
2004Sofya, BulgaristanGrégory Alcan (Fransa)Remus Nicolai (Romanya)Sergei Konstantinov (Rusya)
2006Nanjing, ÇinAo Jinping (Çin)Ivan Parejo (İspanya)Mircea Zamfir (Romanya)
2008Ulm, AlmanyaIvan Parejo (İspanya)Morgan Jacquemin (Fransa)Ao Jinping (Çin)
2010Rodez, FransaMorgan Jacquemin (Fransa)Mircea Zamfir (Romanya)Kieran Gorman (Avustralya)
2012Sofya, BulgaristanIvan Parejo (İspanya)Mircea Zamfir (Romanya)Liangfa Li (Çin)
2014Cancun, MeksikaIvan Veloz (Meksika)Benjamin Garavel (Fransa)Daniel Bali (Macaristan)
2016Incheon, Güney KoreMizuki Saito (Japonya)Daniel Bali (Macaristan)Ivan Veloz (Meksika)
2018Guimaraes, PortekizMizuki Saito (Japonya)Daniel Bali (Macaristan)Ivan Veloz (Meksika)
2021Bakü, AzerbaycanMiquel Mañé (İspanya)Roman Semenov (Rusya)Lucas Barbosa (Brezilya)
2022Guimaraes, Portekiz

Kadınlar Bireysel Yarışmaları

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1995Paris, FransaCarmen Valderas Munoz (İspanya)Patsy Tierney (Avustralya)Isamara Secati (Brezilya)
1996The Hague, HollandaIsamara Secati (Brezilya)Juanita Little (Avustralya)Chloe Maigre (Fransa)
1997Perth, AvustralyaJuanita Little (Avustralya)Yuriko Ito (Japonya)Chloe Maigre (Fransa)
1998Catania, İtalyaYuriko Ito (Japonya)Isamara Secati (Brezilya)Izabela Lăcătuș (Romanya)
1999Hanover, AlmanyaYuriko Ito (Japonya)Izabela Lăcătuș (Romanya)Patsy Tierney (Avustralya)
2000Riesa, AlmanyaIzabela Lăcătuș (Romanya)Isamara Secati (Brezilya)Ludmila Kovatcheva (Bulgaristan)
2002Klaipėda, LitvanyaYuriko Ito (Japonya)Izabela Lăcătuș (Romanya)Mihaela Pohoata (Romanya)
2004Sofya, BulgaristanAngela McMillan (Yeni Zelenda)Giovanna Lecis (İtalya)Mihaela Pohoata (Romanya)
2006Nanjing, ÇinMarcela Lopez (Brezilya)Huang Jinxuan (Çin)Elmira Dassaeva (İspanya)
2008Ulm, AlmanyaMarcela Lopez (Brezilya)Cristina Simona Nedelcu (Romanya)Angela McMillan (Yeni Zelenda)
2010Rodez, FransaMarcela Lopez (Brezilya)Giulia Bianchi (İtalya)Angela McMillan (Yeni Zelenda)
2012Sofya, BulgaristanSara Moreno (İspanya)Aurelio Joy (Fransa)Lubov Gazov (Avusturya)
2014Cancun, MeksikaLubov Gazov (Avusturya)Oana Corina Constantin (Romanya)Aurelio Joy (Fransa)
2016Incheon, Güney KoreOana Corina Constantin (Romanya)Yu Yangyang (Çin)Aurelio Joy (Fransa)
2018Guimaraes, PortekizRiri Kitazume (Japonya)Anastasiia Ziubina (Rusya)Anna Bullo (İtalya)
2021Bakü, AzerbaycanBegüm Ayse Onbaşı (Türkiye)Darina Pashova (Bulgaristan)Daria Tikhonova (Rusya)
2022Guimaraes, Portekiz

Karışık Çiftler

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1995Paris, FransaBrezilya
Pedro Faccio
Erica Faccio
Rusya
Tatiana Soloviova
Vladislav Oskner
Güney Kore
Won-Sil Choi
Ye-Im Song
1996The Hague, Hollandaİspanya
Alba de Las Heras
Jonatan Canada
Brezilya
Pedro Faccio
Erica Faccio
Rusya
Tatiana Soloviova
Vladislav Oskner
1997Perth, AvustralyaBulgaristan
Kalojan Kaloinov
Konstantza Popova
Rusya
Tatiana Soloviova
Vladislav Oskner
İspanya
Alba de Las Heras
Jonatan Canada
1998Catania, İtalyaRusya
Tatiana Soloviova
Vladislav Oskner
Bulgaristan
Kalojan Kaloinov
Konstantza Popova
Romanya
Izabela Lăcătuș
Claudiu Catalin Varlam
1999Hanover, AlmanyaRusya
Tatiana Soloviova
Vladislav Oskner
Güney Kore
In-Young Choi
Jae-Young Song
Fransa
Rachel Muller
Stephan Brecard
2000Riesa, AlmanyaRusya
Tatiana Soloviova
Vladislav Oskner
Romanya
Izabela Lăcătuș
Remus Nicolai
Güney Kore
In-Young Choi
Young-Han Choi
2002Klaipėda, LitvanyaRusya
Tatiana Soloviova
Vladislav Oskner
İtalya
Giovanna Lecis
Wilkie Satti Sanchez
Romanya
Izabela Lăcătuș
Remus Nicolai
2004Sofya, BulgaristanBulgaristan
Galina Lazarova
Marian Kolev
İspanya
Alba de las Heras
Jonatan Canada
Romanya
Izabela Lăcătuș
Remus Nicolai
2006Nanjing, ÇinRomanya
Tudorel-Valentin Mavrodineanu
Tania Mihaela Pohoata
İtalya
Wilkie Satti Sanchez
Giovanna Lecis
Fransa
Aurélie Joly
Julien Chaninet
2008Ulm, AlmanyaFransa
Aurélie Joly
Julien Chaninet
Romanya 1
Cristina Antonescu
Mircea Brinzea
Romanya 2
Tudorel-Valentin Mavrodineanu
Cristina Simona Nedelcu
2010Rodez, Fransaİspanya
Sara Moreno
Vincente Lli
Fransa
Aurélie Joly
Julien Chaninet
Romanya
Tudorel-Valentin Mavrodineanu
Cristina Simona Nedelcu
2012Sofya, Bulgaristanİspanya
Sara Moreno
Vincente Lli
Romanya
Tudorel-Valentin Mavrodineanu
Andreea Bogati
Rusya
Evgeniia Kudymova
Maksim Grinin
2014Cancun, MeksikaRomanya
Marius Ciprian Petruse
Maria Bianca Becze
Fransa
Benjamin Garavel
Aurelie Joly
Rusya
Denis Solovev
Dukhik Dzhanazian
2016Incheon, Güney Koreİtalya
Davide Donati
Michela Castoldi
Macaristan
Daniel Bali
Dora Hegyi
 Çin
Yu Yangyang
Hua Feiyang
2018Guimaraes, Portekizİtalya
Davide Donati
Michela Castoldi
RomanyaMacaristan
2021Bakü, Azerbaycanİtalya
Davide Donati
Michela Castoldi
Macaristan
Daniel Bali
Fanni Mazács
Rusya
Tatyana Konakova 
Grigorii Shikhaleev
2022Guimaraes, Portekiz

Trio

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1995Paris, FransaBrezilya
Ruy Faria Amadei
Gilberto Faria Lopes
Ary Marques
Romanya
Andrei Nezezon
Claudiu Catalin Varlam
Claudiu Cristian Moldovan
Macaristan
Attila Katus
Tamas Katus
Romeo Szentgyorgyi
1996The Hague, HollandaRomanya
Andrei Nezezon
Claudiu Catalin Varlam
Claudiu Cristian Moldovan
Güney Kore
Hyun-Sung Kim
Kwang-Soo Park
In-Suk Chung
Macaristan
Attila Katus
Tamas Katus
Romeo Szentgyorgyi
1997Perth, AvustralyaRomanya
Andrei Nezezon
Claudiu Catalin Varlam
Claudiu Cristian Moldovan
Macaristan
Attila Katus
Tamas Katus
Romeo Szentgyorgyi
İsveç
Maria Holmgren
Helene Nilsson
Kim Wickman
1998Catania, İtalyaMacaristan
Attila Katus
Tamas Katus
Romeo Szentgyorgyi
Romanya
Dorel Mois
Claudiu Catalin Varlam
Claudiu Cristian Moldovan
İsveç
Maria Holmgren
Helene Nilsson
Kim Wickman
1999Hanover, AlmanyaBrezilya
Rodrigo Martins
Ibsen Nogueira
Admilson Vitorio
Fransa
Grégory Alcan
Xavier Julien
Oliver Salvan
Romanya
Dorel Mois
Remus Nicolai
Claudiu Cristian Moldovan
2000Riesa, AlmanyaRomanya
Dorel Mois
Remus Nicolai
Claudiu Cristian Moldovan
Güney Kore
In-Young Choi
Young-Han Choi
Ki-Sung Kim
Rusya
Vasily Cozirev
Victor Sichov
Sergei Ivanov
2002Klaipėda, Litvanyaİspanya
Alba de las Heras
Jonatan Canada
Israel Carrasco
Bulgaristan
Assia Ramizova
Tanya Hadjieva
Margarita Stoyanova
Şili
C.E. Olivares Arancibia
Carolina Chacon Molinez
J.P. Olivares Arancibia
2004Sofya, BulgaristanBrezilya
Marina Lopez
Marcela Lopez
Cibele Rosito Oliani
Romanya 1
Raluca Elena Babaligea
Madalina Cioveie
Aurelia Ciurea
Romanya 2
Cristina Marin
Daniela Nicolai
Mirela Rusu
2006Nanjing, ÇinRomanya 1
Mircea Brinzea
Tudorel-Valentin Mavrodineanu
Mircea Zamfir
Çin
Zhang Peng
Qin Yong
Yu Wei
Romanya 2
Raluca Elena Babaligea
Constantina Madalina Cioveie
Cristina Simona Nedelcu
2008Ulm, AlmanyaRomanya
Mircea Brinzea
Tudorel-Valentin Mavrodineanu
Mircea Zamfir
Çin
Zhang Peng
Qin Yong
Yu Wei
Brezilya
Marcela Lopez
Cibele Rosito Oliani
Marina Lopez
2010Rodez, FransaÇin
Le Tao
Lei Che
Yong Qin
Romanya
Petru Porime Tolan
Tudorel-Valentin Mavrodineanu
Mircea Zamfir
Fransa
Morgan Jacquemen
Benjamin Garavel
Nicolas Garavel
2012Sofya, BulgaristanÇin
Le Tao
Lei Che
Mingzhe Han
Güney Kore
Guontaeck Kim
Kyung Ho Lee
Jusun Ryu
Romanya
Tudorel-Valentin Mavrodineanu
Mircea Brinzea
Mircea Zamfir
2014Cancun, MeksikaRomanyaÇinGüney Kore
2016Incheon, Güney KoreGüney Kore
Kim Hanjin
Go Kyungmin
Ryu Jusun
Japonya
Mizuki Saito
Takumi Kanai
Riri Kitazume
Rusya
Roman Semenov
Ruslan Zubairov
Dukhik Dzhanazian
2018Guimaraes, PortekizRusyaÇin 1Çin 2
2021Bakü, AzerbaycanBulgaristan
Antonio Papazov
Darina Pashova
Tihomir Barotev
Macaristan
Daniel Bali
Fanni Mazacs
Balazs Farkas
Romanya
Teodora Cucu
Daniel Tavoc
David Gavrilovici
2022Guimaraes, Portekiz

Group All-Around

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2002Klaipėda, LitvanyaRomanya
Madalina Gogitu, Aurelia Ciurea, Cristina Marin, Daniela Nicolai, Mihaela Pohoata, Mirela Rusu
Rusya 1
Marina Ulbina, Irina Ulbina, Ekaterina Cherepanova, Ekaterina Lunyushkina, Elena Kopylova, Danil Chermenev
Rusya 2
Mikhail Afus, Victor Sychov, Vasily Kozirev, Danila Chokhin, Inna Soldatenko, Anna Petrovicheva
2004Sofya, BulgaristanRomanya
Madalina Cioveie
Aurelia Ciurea
Cristina Marin
Daniela Nicolai
Mihaela Pohoata
Mirela Rusu
Rusya
Pavel Grishin
Alexander Golenko
Maria Mamontova
Natalia Morgunova
Danila Shohin
Inna Soldatenko
Çin
Jinping Ao
Shijian He
Yong Qin
Hongbin Tang
Song Yan
Wei Yu
2006Nanjing, ÇinÇin 1
Yan Song
Qin Yong
Xiong De Liang
He Shijian
Ao Jinping
Yu Wei
Fransa
Gaylord Oubrier
Xavier Julien
Morgan Jacquemin
Adrien Galo
Vivien Peralta
Nicolas Garavel
Çin 2
Tang Peng
Wu Yongjun
Zhang Zhuo
Zhang Xue
Guo Xiaoping
Li Jia
2008Ulm, AlmanyaÇin
Yu Wei
Zhang Peng
Qin Yong
He Shijian
Ao Jinping
Ni Zhen Hua,
Fransa
Gaylord Oubrier
Xavier Julien
Morgan Jacquemin
Adrien Galo
Grégory Alcan
Julien Chaninet
Rusya
Maxim Ozertsov
Roman Tymko
Stanislav Kuzin
Mikhail Nazariev
Dmitry Ekimenko
Danila Shohin
2010Rodez, FransaRomanya
Valentin Mavrodineanu
Petru Porime Tolan
Mircea Zamfir
Florin Nebunu
Cosmin Darius Muj
Bogdan Popa
Çin
Le Tao, Lei Che
Chao Liu
Pei Wang
Yong Qin
Junwei Wang
Fransa
Gaylord Oubrier
Benjamin Garavel
Morgan Jacquemin
Nicolas Garavel
Aurelie Joly
Julien Chaninet
2012Sofya, BulgaristanÇin
Liangfa Li
Tianbo Liu
Zizhuo Wang
Le Tao
Lei Che
Mingzhe Han
Fransa
Mathieu Deliers
David Orta
Maxime Dekher-Breitel
Benjamin Garavel
Nicolas Garavel
Jonathan Gajdane
Romanya
Marius Gavriloaie
Mircea Zamfir
Mircea Brinzea
Tudorel-Valentin Mavrodineanu
Petru Porime Tolan
Florin Nebunu
2014Cancun, MeksikaRomanyaFransaÇin
2016Incheon, Güney KoreÇin
Ma Chao
Li Lingxiao
Pan Lixi
Xu Xuesong
MA Dong
İtalya
Paolo Conti
Emanuele Caponera
Davide Donati
Sara Natella
Michela Castoldi
Romanya
Gabriel Bocser
Lucian Savulescu
Dacian Barna
Bianca Maria Gorgovan
Lavinia Ioana Panaete
2018Guimaraes, PortekizÇinRomanyaRusya
2021Bakü, AzerbaycanRomanya
Gabriel Bocser
Teodora Cucu
Daniel Ţavoc
David Gavrilovici
Mihai Alin Popa
Macaristan
Zoltán Lőcsei
Dániel Bali
Fanni Mazács
Balázs Farkas
Panna Szőllősi
İtalya
Michela Castoldi
Davide Donati
Emanuele Caponera
Paolo Conti
Sara Natella
2022Guimaraes, Portekiz

Takım

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2010Rodez, FransaRomanyaFransaÇin
2012Sofya, BulgaristanRomanyaFransaÇin
2014Cancun, MeksikaFransaRomanyaÇin
2016Incheon, Güney KoreÇinRomanyaGüney Kore
2018Guimaraes, PortekizRusyaGüney KoreRomanya
2021Bakü, AzerbaycanRusyaRomanyaMacaristan
2022Guimaraes, Portekiz

Dans

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012Sofya, BulgaristanÇin
Le Tao, Lei Che, Zhi Li, Jinxuan Huang, Qin Zou, Minchao Shou, Bangda Hu, Mingzhe Han
Romanya
Maria Bianca Becze, Lucian Fratiloiu, Maria Luisa Pavel, Anca Claudia Surdu, Laura Andreea Cristache, Marius Ciprian Petruse, Petru Porime Tolan, Florin Nebunu
Fransa
Dorian Alimelie, Jonathan Gajdane, Chrystel Lejeune, Aurelie Joly, Jacques Hugot, Eugenie Raphael, Marion Roger, Laure Valdivia
2014Cancun, MeksikaRusyaÇinGüney Kore
2016Incheon, Güney KoreGüney KoreÇinRusya
2018Guimaraes, PortekizGüney KoreÇinRomanya
2021Bakü, AzerbaycanAzerbaycanRusyaMacaristan
2022Guimaraes, Portekiz

Aerobic Step (Adım)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012Sofya, BulgaristanÇin
Zhi Li, Yuhan Wang, Jinxuan Huang, Qin Zou, Minchao Shou, Bangda Hu, Junqiang Wu, Ye Ma
Rusya
Zhi Li, Yuhan Wang, Jinxuan Huang, Qin Zou, Minchao Shou, Bangda Hu, Junqiang Wu, Ye Ma

Mongolia
Galbadrakh Enkhbayar, Enkhpurev Altangerel, Ariunbold Sainbayar, Altan Ochir Narmandakh, Sergelen Narmandakh, Batgerel Batsaikhan, Munkhtogoo Amarjargal, Galmandakh Yadamjav
2014Cancun, MeksikaÇinRusyaFransa
2016Incheon, Güney KoreFransaÇinMongolia
2018Guimaraes, PortekizRusyaÇinUkrayna
2021Bakü, AzerbaycanRusya
Irina Dobriagina
Aleksei Germanov
Aleksandra Chernousova
Anastasia Dmitrieva
Polina Golubeva
Anastasiia Gvozdetskaia
Elizaveta Pelevina
Mariia Tereshina
Ukrayna
Anastasiia Lytvyn
Oleksandra Mokhort
Yuliia Samoilenko
Daria Subotina
Anna Timchenko
Kateryna Cherkez
Darya Gutsalyuk
Ilona Shelest
İtalya
Davide Nacci
Francesco Sebastio
Ylenia Barbagallo
Francesco Blasi
Sofia Cavalleri
Matteo Falera
Sarah Ferragina
Silvia Santuccio
2022Guimaraes, Portekiz