Daegu FC

Daegu Futbol Kulübü, genellikle Daegu FC olarak anılır, Daegu merkezli bir Güney Koreli profesyonel futbol kulübüdür. Kulüp 2002'nin sonunda bir topluluk kulübü olarak kuruldu ve kulüp K League 1'e ilk kez 2003'te çıktı. Daegu çoğunlukla K League 1'de oynadı, ancak 2013 sezonunun sonunda K League 2'ye düştü. 2017 için K League 1'e geri terfi ettiler ve 2018'de Kore FA Kupası'nı kazanarak 2019 Asya Şampiyonlar Ligi'ne hak kazandılar. Kulübün K League 1'deki en iyi sezonu 2019'da, 12 takımdan beşinci sırada yer aldı.
Uzun adı Daegu FC
Kuruluş 2002
Stadyum DGB Daegu Bank Park
Kapasite 12,415
Sahibi Daegu Government
Başkan Mayor of Daegu
Manager Alexandre Torreira da Gama Lima Casado
Lig K Lig 1
2020 K Lig 1, 5
Website Club website

Başarıları

  • K Lig 2
İkinci (1) : 2016,
  • FA Kupası
Şampiyon (1) : 2018,
İkinci (1) : 2021,

Takım Kadrosu

2020 Takım Kadrosu2021 Takım Kadrosu2022 Takım Kadrosu
Güncelleme (18-08-2022)
Manager : Lee Byung-GeunManager : Lee Byung-Geun
Ayrıldı (20-12-2021)
Manager : Alexandre Torreira da Gama Lima Casado
(22-12-2021-devam)
Choi Young-eun (Kaleci)Choi Young-eun (Kaleci)Choi Young-eun (Kaleci)
Lee Jun-hee (Kaleci)
Serbest (Ocak 2021)
Mun Kyung-gun (Kaleci)
Oita Trinita (Ocak 2021)
Ansan Greeners (19-07-2021)
Seung-Hoon Oh (Kaleci)
Jeju United (07-01-2022)
Lee Hak-yoon (Kaleci)Lee Hak-yoon (Kaleci)Lee Hak-yoon (Kaleci)
Ha Myeong-rae (Kaleci)
Serbest (Ocak 2021)
Lee Yun-oh (Kaleci)
Vegalta Sendai (Ocak 2021)
Lee Yun-oh (Kaleci)
Park Seong-su (Kaleci)
Ehime FC (Ocak 2021)
FC Anyang (01-01-2022)
Han Ji-yul (Kaleci)
Altyapı (08-01-2022)
Hong Jung-WoonHong Jung-WoonHong Jung-Woon
Jung Chi-İnJung Chi-İnJung Chi-İn
Hong Jeong-unHong Jeong-unHong Jeong-un
Hwang Tae-Hyeon
Seoul E (Ocak 2021)
Ahn Yong-Woo
Sagan Tosu (Ocak 2021)
Ahn Yong-Woo
Jeong Tae-WookJeong Tae-WookJeong Tae-Wook
Jeong Tae-ukJeong Tae-ukJeong Tae-uk
Kim Woo-SeokKim Woo-SeokKim Woo-Seok
Lee Jin-Hyun
Daejeon (Ocak 2021)
Lee Keun-Ho
Ulsan Hyundai (Ocak 2021) Kiralık
Kiralık döndü (31-12-2021)
Hong Chul
Ulsan Hyundai (03-01-2022)
Jo Jin-WooJo Jin-WooJo Jin-Woo
Kim Jae-WooKim Jae-Woo
Daejeon Hana C. (06-01-2022)
Lee Won-Woo
Altyapı (08-01-2022)
Oh Hoo-SungOh Hoo-SungOh Hoo-Sung
Park Han-BinPark Han-Bin
Gwangju FC (11-01-2022)
Keita Suzuki (Japonya)
FK Podgorica (28-01-2022)
Kim Seon-Min
Seoul E (Ocak 2021)
Lee Jin-Yong
Yedek takım (Ocak 2021)
Lee Jin-Yong
Nishi Tsubasa (Japonya)Nishi Tsubasa (Japonya)
Seoul E. (09-01-2022)
Hwang Jae-Won
Altyapı (08-01-2022)
Kim Dong Jin
Gyeongnam (Ocak 2021)
Serginho (Brezilya)
Yamaga (26-02-2021)
Yamaga (29-07-2021)
Lee Keun-Ho
Ulsan Hyundai (10-01-2022)
Ryu Jae-mun
Jeonbuk Hyundai (11-01-2021)
Park Byung-Hyun
Gimcheon Sangmu (23-06-2021)
Park Byung-Hyun
Bruno da Silva Edgar (Brezilya)Bruno da Silva Edgar (Brezilya)Bruno da Silva Edgar (Brezilya)
Serbest (24-03-2022)
Cesinha (Brezilya)Cesinha (Brezilya)Cesinha (Brezilya)
Dejan Damjanovic (Karadağ)
Kitche (Ocak 2021)
Lee Yong-Rae
Chiangrai Utd (Ocak 2021)
Lee Yong-Rae
Hwang Soon-MinHwang Soon-Min
Suwon FC (06-01-2022)
Go Jae-Hyeon
Seoul E. (01-01-2022)
Jang Seong-WonJang Seong-WonJang Seong-Won
Kim Dae-Won
Gangwon (Şubat 2021)
Zeca (Brezilya)
Mirassol (25-03-2022)
Park Jae-kyeongPark Jae-kyeongPark Jae-kyeong
Ahn Chang-minAhn Chang-minAhn Chang-min
Kim Jin-hyukKim Jin-hyeokKim Jin-hyeok
Bruno Jose Pavan Lamas (Brezilya)
Santa Clara (20-07-2021)
Bruno Jose Pavan Lamas (Brezilya)
Busan (22-07-2022)
Lee Sang-Gi
Pohang (31-07-2021)
Gwangju FC (11-01-2022)
Jose Joaquin Carvalho (Brezilya)
Mirassol (25-03-2022)
Kim Hee-Seung
Altyapı (03-03-2021)
Kim Hee-Seung
Daniel Dos Santos Penha (Brezilya)
Atletico-MG (06-07-2022)

2020 Takım Golcüleri

OyuncuK Lig 1
(Playoffs)
FA
Kupası
Edgar Bruno da Silva 5
Cesinha15 (3)1
Jeong Taewook 1
Kim Dae-won 32
Dejan Damjanovic7 (1)
Lee Jin-Hyun 1
Kim Dong Jin 1
Ryu Jae-mun 2 (1)
Park Han-bin (1)
Own Goals2

Manager Geçmişi

ManagerBaşlangıçBitişSezonAçıklama
Park Jong-Hwan2002/10/242006/11/062003–2006İlk Manager
Byun Byung-Joo2006/12/012009/12/072007–2009
Lee Young-jin2009/12/232011/10/312010–2011
Moacir Pereira (Brazil)2011/11/102012/11/292012İlk Yabancı Manager
Dang Sung-Jeung2012/12/032013/04/232013
Baek Jong-Chul2013/04/232013/11/302013
Choi Deok-Ju2013/12/202014/11/182014
Lee Young-jin2014/11/242016/08/122015–2016
Son Hyun-jun2016/08/12
2016/11/22
2016/11/21
2017/05/22
2016
2017
André (Brazil)2017/05/22
2017/11/16
2017/11/15
2020/01/27
2017
2017–2019
2018 FA Cup
Lee Byung-keun2020/02/05Şimdiye kadar2020-