Cucine Lube Civitanova

Associazione Sportiva Volley Lube, İtalya'nın Treia kentinde bulunan profesyonel bir voleybol takımıdır. 1995 yılından bu yana kulüp İtalya Voleybol Ligi Serie A'da oynuyor. Beş kez İtalya Şampiyonası, beş kez İtalya Kupası ve üç kez İtalya Süper Kupası'nı kazandı.

Avrupa düzeyinde, Lube 2002 ve 2019'da iki CEV Şampiyonlar Ligi, 2001, 2005, 2006'da CEV Kupası ve 2011'de bir CEV Challenge Kupası kazandı. 2019'da FIVB Erkekler Kulüpler Dünya Voleybol Şampiyonası'nı kazandı.
Volley Lube logo(2018).svg
Full name Associazione Sportiva Volley Lube
Founded 1990
Ground Eurosuole Forum
Civitanova Marche
Chairman Simona Sileoni
Manager Gianlorenzo Blengini
Captain Osmany Juantorena
League Italian Volleyball League
Website Club home page

Eski Adları

  • 1990-1995: Lube Carima Macerata
  • 1995-2012: Lube Banca Marche Macerata
  • 2012-2014: Cucine Lube Banca Marche Macerata
  • 2014-2015: Cucine Lube Banca Marche Treia
  • 2015-2016: Cucine Lube Banca Marche Civitanova
  • 2016–present: Cucine Lube Civitanova

Başarıları

  • CEV Şampiyonlar Ligi
    Şampiyon (2) : 2002, 2019,
    İkinci (1) : 2018, 2021,
    Üçüncü (2) : 2016, 2017
  • CEV Challenge Cup
    Şampiyon (4) : 2001, 2005, 2006, 2011
    İkinci (1) : 2003
     Üçüncü (1) : 1998
  • FIVB Dünya Kulupler Şampiyonası
    Şampiyon (1) : 2019
    İkinci (1) : 017, 2018
  • İtalya Ligi
     Şampiyon (7) : 2006, 2012, 2014, 2017, 2019, 2020-21, 2021-22,
    İkinci (1) : 2018
     Üçüncü (5) : 2003, 2004, 2009, 2011, 2013
  • İtalya Kupası
    Şampiyon (6) : 2001, 2003, 2008, 2009, 2017, 2020,
  • İtalya Süper Kupa
    Şampiyon (4) :  2006, 2008, 2012, 2014

Takım Kadrosu

2019/2020Takım Kadrosu2020/2021Takım Kadrosu2021/2022Takım Kadrosu2022/2023Takım Kadrosu
Güncelleme (10-10-2022)
Baş Antrenör : Ferdinando De GiorgiBaş Antrenör : Ferdinando De Giorgi
Kovuldu (Nisan 2021)
Baş Antrenör : Gianlorenzo Blengini
Baş Antrenör : Gianlorenzo BlenginiBaş Antrenör : Gianlorenzo Blengini
Simone AnzaniSimone AnzaniSimone AnzaniSimone Anzani
Jiri Kovar (Çekya)Jiri Kovar (Çekya)Jiri Kovar (Çekya)
Panathinaikos Athens (Mayıs 2022)
Isac Santos (Brezilya)
Sada Cruzeiro Vôlei (Haziran 2022)
Stijn D’HULST (Belgium)
Knack Roeselare (Mayıs 2020)
Marco Falaschi
Emma Villas Aubay Siena (Mayıs 2020)
Sir Safety Perugia (Mayıs 2021)
Ricardo Lucarelli (Brezilya)
Itas Trentino Volley (Mayıs 2021)
Gas Sales Bluenergy Piacenza (Mayıs 2022)
Mattia Bottolo
Pallavolo Padova (Haziran 2022)
Andrea MarchisioAndrea MarchisioAndrea Marchisio
BCC Castellana Grotte (Haziran 2022)
Aleksandar Nikolov (Bulgaristan)
Long Beach State Univ. (Haziran 2022)
Osmany Juantorana (Küba)Osmany Juantorana (Küba)Osmany Juantorana (Küba)Mattia Gottardo
Pallavolo Padova (Haziran 2022)
Jacopo Massari
Solhan SK (Temmuz 2020)
Jacopo Larizza
Kemas Lamipel Santa Croce (Haziran 2020)
Agnelli Tipiesse Bergamo (Haziran 2021)
Gabi Garcia Fernandez (Porto Riko)
Brigham Young University (Haziran 2021)
Gabi Garcia Fernandez (Porto Riko)
Yoandy Leal Hidalgo (Brezilya)Yoandy Leal Hidalgo (Brezilya)
Modena Volley (Mayıs 2021)
Daniele Sottile
Top Volley Cisterna (Haziran 2021)
Daniele Sottile
Amir Ghafour (İran)
Serbest statü (Haziran 2020)
Luciano De Cecco (Arjantin)
Sir Safety Conad Perugia (Mayıs 2020)
Luciano De Cecco (Arjantin)Luciano De Cecco (Arjantin)
Kamil Rychlicki (Luksemburg)Kamil Rychlicki (Luksemburg)
Itas Trentino Volley (Mayıs 2021)
Rok Jerončič
Calcit Kamnik (Haziran 2021)
Farmitalia Catania (Temmuz 2022)
Francesco D’Amico
Agnelli Tipiesse Bergamo (Haziran 2022)
Enrico Diamantini  Enrico Diamantini Enrico Diamantini Enrico Diamantini 
Robertlandy Simon (Küba)Robertlandy Simon (Küba)Robertlandy Simon (Küba)
Shahdab Yazd (Mart 2022)
Barthelemy Chinenyeze (Fransa)
Allianz Milano (Temmuz 2022)
MOSSA DE REZENDE Bruno
Volei Taubate (Mayıs 2020)
Marlon Yant Herrera (Küba)
Chaumont Volley-Ball 52 (Mayıs 2020)
Marlon Yant Herrera (Küba)Marlon Yant Herrera (Küba)
BIENIEK Mateusz
Skra Belchatow (Mayıs 2020)
Jan Hadrava (Çekya)
Indykpol Olsztyn (Mayıs 2020)
Jastrzębski Węgiel (Haziran 2021)
Ivan Zaytsev
Kuzbass Kemerovo (Temmuz 2021)
Ivan Zaytsev
Fabio BalasoFabio BalasoFabio BalasoFabio Balaso
Ionut Ambrose
Genç Takım (01-07-2022)