İspanya Kadınlar Kraliçe Kupası (Copa de la Reina)

Copa de la Reina (İngilizce: Kraliçe Kupası), İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen İspanyol kadın futbol takımları için yıllık bir kupa müsabakasıdır. Tam adı Campeonato de España - Copa de Su Majestad la Reina'dır (İspanya Şampiyonası - Majesteleri Kraliçe Kupası).
 
Organizatör İspanya Futbol Federasyonu
Kuruluş 1983
Ülke İspanya
Takım Sayısı 52
Son Şampiyon FC Barcelona
(9. şampiyonluğu)
En Başarılı Takım FC Barcelona
(9 şampiyonluk)
Website rfef.es
2022–23 Copa de la Reina
  Şampiyonluk  
FC Barcelona8
RCD Espanyol6
Levante UD6
Añorga KKE3
Oroquieta Villaverde3
Karbo CF3
Oiartzun KE2
Atlético de Madrid1
CF Porvenir1
CE Sabadell1
Parque Alcobendas1
Atlético Málaga1
Rayo Vallecano1
Sporting de Huelva1
Real Sociedad1
SezonEv Sahibi Stadyum, ŞehirŞampiyon TakımFinal SkorFinalist
1983Las Margaritas, GetafeKarbo Deportivo4–1Porvenir CF
1984Riazor, A Coruña
Atotxa, San Sebastián
Karbo Deportivo4–2
1–2[
Añorga KKE
1985Riazor, A CoruñaKarbo Deportivo2–2
(3–1 p)
Peña Barcilona
1986Jesús María Pereda, Medina de PomarPorvenir CF2–1Oiartzun KE
1987ZumárragaOiartzun KE3–2Añorga KKE
1988TomellosoOiartzun KE3–1Porvenir CF
1989Las Gaunas, LogroñoParque Alcobendas4–2Añorga KKE
1990Carlos Belmonte, AlbaceteAñorga KKE2–0RCD Espanyol
1991La Romareda, ZaragozaAñorga KKE3–0FC Barcelona
1992Jesús María Pereda, Medina de PomarCD Oroquieta Villaverde3–0CE Sabadell
1993Las Margaritas, GetafeAñorga KKE2–1CD Oroquieta Villaverde
1994Navalcarbón, Las RozasFC Barcelona2–1CD Oroquieta Villaverde
1995CosladaCD Oroquieta Villaverde4–2Añorga KKE
1996Olímpic, TerrassaRCD Espanyol3–0CD Oroquieta Villaverde
1997Estadio Municipal, Arganda del ReyRCD Espanyol4–2Atlético Málaga
1998Camp d'Esports, LleidaAtlético Málaga4–0SD Lagunak
1999TomellosoCD Oroquieta Villaverde4–2Eibartarrak FT
2000Ciutat de Valéncia, ValenciaLevante UD3–0SD Lagunak
2001Antonio Amilivia, LeónLevante UD5–1Club Irex Puebla
2002Ciutat de Valéncia, ValenciaLevante UD1–0RCD Espanyol
2003Nova Creu Alta, SabadellCE Sabadell3–1
Laura Del Rio (2), Maria Jose Perez / Benito
Estudiantes Huelva
2004Anduva, Miranda de EbroLevante UD3–1
Mar Prieto (2), Rosa Castillo / Adriana Martin
CE Sabadell
2005Breña Alta, La PalmaLevante UD2–1
Sara Monforte, Marta Mateos / Lourdes
Club Irex Puebla
2006Nazaret, ValenciaRCD Espanyol2–2
Miranda (og), Sara Serna / Astiz, Nuria Zufia (4–3 p)
SD Lagunak
2007García de la Mata, MadridLevante UD3–1RCD Espanyol
2008Julián Ariza, TorrelodonesRayo Vallecano3–2Levante UD
2009La Romareda, ZaragozaRCD Espanyol5–1
Silvia Meseguer, Adrianan Martin (4) / Mariela Coronel
Prainsa Zaragoza
2010Artunduaga, BasauriRCD Espanyol3–1Rayo Vallecano
2011La Ciudad del Fútbol, Las RozasFC Barcelona
Xavi Llorens
1–0
Olga Garcia
RCD Espanyol
2012 La Ciudad del Fútbol, Las RozasRCD Espanyol2–1
Maria Paz Vilas, Perez / Itsaso Nabaskues
Athletic Club
2013La Ciudad del Fútbol, Las RozasFC Barcelona
Xavi Llorens
4–0
Vicky Losada, Sonia Bermudez, Alexia Putellas, Mariela Coronel (og)
Prainsa Zaragoza
2014 Alfonso Murube, CeutaFC Barcelona
Xavi Llorens
1–1
Alexia Putellas / Nekane Díez (5–4 p)
Athletic Club
2015Álvarez Claro, MelillaSporting de Huelva2–1
Cristina Martín-Prieto (2) / Carolina Férez
Valencia CF
2016La Ciudad del Fútbol, Las RozasAtlético de Madrid3–2
Ángela Sosa, Esther González, Silvia Meseguer / Jennifer Hermoso (2)
FC Barcelona
2017La Ciudad del Fútbol, Las RozasFC Barcelona
Xavi Llorens
4–1
Jennifer Hermoso (2), Aitana Bonmatí, Alexia Putellas / Sonia Bermúdez
Atlético de Madrid
2018Estadio Romano, MéridaFC Barcelona
Fran Sánchez
1–0
Mariona Caldentey
Atlético de Madrid
2019Nuevo Los Cármenes, GranadaReal Sociedad
Gonzalo Arconada
2–1
Kiana Palacios, Nahikari Garcia / Esther Gonzalez
Atlético de Madrid
2020La Rosaleda, MálagaFC Barcelona
Lluís Cortés
3–0
Alexia Putellas, Aitana Bonmatí, Jennifer Hermoso
Logroño
2021Butarque, LeganésFC Barcelona
Lluís Cortés
4–2
Alexia Putellas (2), Patricia Guijarro, Marta Torrejon / Alba Maria Redondo Ferrer, Estefania Banini
Levante
2022Estadio Municipal de Santo Domingo, AlcorconFC Barcelona
Lluís Cortés
6–1
Emily Dolan (k.k.), Mapi León, Ana-Maria Crnogorčević, Clàudia Pina, Lieke Martens, Alexia Putellas / Sandra Castelló
Sporting de Huelva
2023