Club Joventut Badalona

CJ Badalona, Badalona, Katalonya’da bulunan Liga ACB’de yer alan İspanyol profesyonel basketbol kulübü. Taraftarları tarafından Türkçede “kulüp” anlamına gelen La Penya adıyla bilinir. İspanya Basketbol Ligi’nde kümeye düşmeyen üç takımdan biridir, diğer iki takım Real Madrid ile Estudiantes’dir. Badalona, 1994’te şimdiki adı EuroLeague olan FIBA Avrupa Şampiyonlar Kupası’nda şampiyon olmuştur.

{{{ad}}} arması
Lig ACB
EuroCup
Kuruluş 1930
Salon Palau Olímpic
(Kapasite: 12,500)
Renkler Yeşil – Siyah – Gümüş – Beyaz
     –      –      –     
Başkan Jordi Villacampa
Başantrenör Salva Maldonado
Şampiyonluk 1 EuroLeague
1 EuroCup
1 EuroChallenge
2 Koraç Kupası
4 Liga ACB
8 İspanya Kupası
2 Supercopa de España
11 Katalan Basketbol Ligi
Resmî site penya.cat

Sponsorluk İsimleri

  • Juventud Kalso: 1965–1968
  • Juventud Nerva: 1968–1971
  • Juventud Schweppes: 1971–1977
  • Juventud Freixenet: 1977–1978
  • Joventut Freixenet: 1978–1981
  • Joventut Sony: 1981–1982
  • Joventut Fichet: 1982–1983
  • Joventut Massana: 1983–1984
  • Ron Negrita Joventut: 1984–1987
  • Ram Joventut: 1987–1990
  • Montigalà Joventut: 1990–1992
  • Marbella Joventut: 1992–1993 (domestically)
    • Joventut Marbella: 1992–1993 (FIBA European League)
  • 7up Joventut: 1993–1995
  • Festina Joventut: 1996–1998
  • Pinturas Bruguer Badalona: 1998–2000
  • DKV Joventut: 2001–2011
  • FIATC Joventut: 2011–2016
  • Divina Seguros Joventut: 2016–present

Kullandığı Salonlar

  • Pavelló de la Plana: (1962–72), before 1962, the team played in open air stadiums.
  • Pavelló d’Ausiàs March: (1972–91), also known as Pavelló Club Joventut (5,000 seats).
  • Palau Olímpic: (1991–present)

Başarıları

  • İspanya Ligi
Şampiyon (4): 1966–67, 1977–78, 1990–91, 1991–92
İkinci (10) : 1958, 1959–60, 1961–62, 1968–69, 1970–71, 1972–73, 1984–85, 1986–87, 1989–90, 1992–93
  • İspanya Kral Kupası
Şampiyon (8): 1948, 1953, 1955, 1958, 1969, 1976, 1997, 2008
İkinci (13) : 1966, 1968, 1970, 1971, 1972, 1974, 1985, 1986, 1987, 1990, 1993, 1998, 2004
  • İspanya Süper Kupası
Şampiyon (2): 1986, 1987
İkinci (1) : 1988
  • EuroLeague
Şampiyon (1): 1993–94
İkinci (1) : 1991–92
Final Four (2): 1992, 1994
  • FIBA Saporta Cup (yapılmıyor)
İkinci (1) : 1987–88
Yarı Finalist (4): 1971–72, 1972–73, 1976–77, 1985–86
  • FIBA Korać Cup (defunct)
Şampiyon (2): 1980–81, 1989–90
Yarı Finalist (3) : 1975–76, 1977–78, 1990–91
  • EuroCup Basketball
Şampiyon (1): 2007–08
Yarı Finalist (1) : 2002–03
  • FIBA EuroChallenge (defunct)
Winners (1): 2005–06
  • European Super Cup (semi-official, defunct)
İkinci (2) : 1990, 1991
Üçünü (1) : 1987
  • McDonald’s Championship
İkinci (1) : 1991
  • Catalan League
Winners (11): 1986, 1987, 1988, 1990, 1991, 1992, 1994, 1998, 2005, 2007, 2008
  • Catalan Championship (defunct)
Winners (5): 1949, 1952, 1953, 1954, 1957
İkinci (5) : 1948, 1950, 1951, 1955, 1957

Takım Kadrosu

2019-2020 Takım Kadrosu 2020-2021 Takım Kadrosu 2021-2022 Takım Kadrosu2022-2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (11-10-2022)
Baş Antrenör : Carles Durán Baş Antrenör : Carles DuránBaş Antrenör : Carles Durán Baş Antrenör : Carles Durán
Nenad Dimitrijevic (Karadağ)Nenad Dimitrijevic (Karadağ)
BC Valenica (Haziran 2021)
Andres Feliz (Dominik Cumhuriyeti)
CB Prat Joventut (Ağustos 2021)
Andres Feliz (Dominik Cumhuriyeti)
Shawn Dawson (İsrail)Shawn Dawson (İsrail)
Bneiz Hertzeliya (Haziran 2021)
Derek Willis (ABD)
Brindisi Basket (Ağustos 2021)
Umana Reyer Venezia (Temmuz 2022)
Henry Ellenson (ABD)
Monbus Obradoiro (07-07-2022)
Joel ParraJoel ParraJoel ParraJoel Parra
Xabi Lopez-ArpsteguiXabi Lopez-Arpstegui
BC Valenica (Haziran 2021)
Guillem Vives
Valenc,a Basket (Ağustos 2021)
Guillem Vives
Conor Morgan (Kanada)Conor Morgan (Kanada)
BC Andorra (Temmuz 2021)
Ruben De Oliveria (Portekiz)
Joventut Badalona 2 (Haziran 2021)
C.B. Praet (01-11-2022)
Kyle Guy (ABD)
leveland Charge (Temmuz 2022)
Klemen Prepelic
BC Valencia (July 2020)
Vladimir Brodzianskiy (Slovakya)
Obradorio (July 2020)
Vladimir Brodzianskiy (Slovakya)
Bahçeşehir Koleji (Temmuz 2022)
William Howard (ABD)
ASVEL (21-07-2022)
Kerem Kanter
Kolossos HH (July 2020)
Ferran Bassas
San Pablo Burgos (July 2020)
Ferran Bassas
Gran Canaria (Temmuz 2022)
Jarrod Jones (ABD)
Zhejiang Guangsha Lions (06-10-2022)
Albert VenturaAlbert VenturaAlbert VenturaAlbert Ventura
NIKOS ZISIS
AEK Athens (January 2020)
Pau Ribas
Barça (July 2020)
Pau RibasPau Ribas
Alen Omic
Bourg (July 2020)
Yannick Kraag (Hollanda)
Joventut Badalona 2 (Haziran 2020)
Yannick Kraag (Hollanda)
C.B. Praet (01-11-2022)
Kiralık
Yannick Kraag (Hollanda)
Simon Birgander (İsveç)Simon Birgander (İsveç)Simon Birgander (İsveç)Simon Birgander (İsveç)
Luke Harangody (USA)
Free agent (July 2020)
Zsombor Maronka
Joventut Badalona 2 (Haziran 2020)
Zsombor Maronka
C.B. Praet (01-09-2022)
Kiralık
Zsombor Maronka
Tony Wroten
The Money team (July 2020)
Roger Marti
Joventut Badalona 2 (Haziran 2020)
Mataro Parc (Temmuz 2021)
Arnau Parrado
CB Prat Juventud (Haziran 2021)
C.B. Praet (01-10-2022)
Leonardo Okeke
Novipiù Monferrato (Ağustos 2022)
PERRİN BUFFORD (USA)
G.Antep Basketbol (January 2020)
Ante Tomiç (Hırvatistan)
Barça (July 2020)
Ante Tomiç (Hırvatistan)Ante Tomiç (Hırvatistan)
Pep Busguets
Junior Team (May 2020)
Girona (July 2020)
Demetrius Jackson (ABD)
Rytas Vilnius (January 2021)
Serbest (Haziran 2021)
Adria Domenech
CB Prat Juventud (Haziran 2021)
C.B. Praet (01-10-2022)
Tomislav Bujan (Hırvatistan)
KK Zadar (Temmuz 2022)
Oliver Stevic
Miraflores (January 2020)
Fuenlabrada (July 2020)
Joseph Pep Busguets
Basquet Girona (Şubat 2021)
Joseph Pep BusguetsJoseph Pep Busguets
Artūrs Martins Žagars (Latvia)Artūrs Martins Žagars (Letonya)
Kalev/Cramo (February 2021)
Kiralık
Artūrs Martins Žagars (Letonya)
Löwen Braunschweig (12-01-2022)
Kiralık
Nevėžis Kėdainiai (20-07-2022) satıldı
Kriss Helmanis (Letonya)
CB Prat Juventud (Haziran 2021)
Tuebingen (Temmuz 2022)
Miguel Allen
CB Prat Juventud (Haziran 2021)
C.B. Praet (01-10-2022)
Paul Brandon (ABD)
Adelaide (Haziran 2021)