Chambéry Savoie Mt-Blanc Handball

Chambéry Savoie Mont-Blanc Hentbol, ​​Savoie'deki Chambéry'de bulunan bir Fransız hentbol takımıdır. Takım Fransız Hentbol Şampiyonası'nda oynuyor ve 1990 yılında kuruldu.
Chambéry Savoie handball club.png
Kuruluş 1990
Arena Le Phare
Kapasite 4,500
Başkan Alain Poncet
Baş Antrenör Érick Mathé
Lig LNH D1

Başarıları

  • France Handball League: 1
Şampiyon (1) : 2001.
İkinci (11) : 1998, 1999, 2000, 2002, 2003, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012.
  • Coupe de la Ligue: 1
Şampiyon (1) : 2002
İkinci (3) :2011, 2021-22,
  • Trophée des Champions: 1
Şampiyon (1) : 2013
İkinci (3) : 2010, 2011, 2012
  • Coupe de France: 1
Şampiyon (1) : 2019
İkinci (5) : 2002, 2005, 2009, 2011, 2014
  • EHF Cup:
Yarı Finalist (1) : 2016

Takım Kadrosu

2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu2022/2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (29-08-2022)
Baş Antrenör : Érick MathéBaş Antrenör : Érick MathéBaş Antrenör : Érick Mathé
Nikola Portner (İsviçre) (Kaleci)Nikola Portner (İsviçre) (Kaleci)
SC Magdeburg (Haziran 2022)
Filip Ivić (Hırvatistan) (Kaleci) 
RK Zagreb (Haziran 2022)
Harun Hodžić (Bosna Hersek) (Kaleci)Harun Hodžić (Bosna Hersek) (Kaleci)Harun Hodžić (Bosna Hersek) (Kaleci)
Julien Meyer (Kaleci)
Benjamin RichertBenjamin RichertBenjamin Richert
Antoine TissotAntoine TissotAntoine Tissot
Queido TraoréQueido TraoréQueido Traoré
Arthur AnquetilArthur AnquetilArthur Anquetil
Lars Mousing (Danimarka)Lars Mousing (Danimarka)
Skanderborg Aarhus Håndbold (Temmuz 2022)
Inaki Pecina (İspanya)
Pays d’Aix UC (Mayıs 2022)
Hugo BrouzetHugo BrouzetHugo Brouzet
Pierre PaturelPierre PaturelPierre Paturel
Gerdas Babarskas (Litvanya)Gerdas Babarskas (Litvanya)
Pays d’Aix UC (Mayıs 2022)
Alejandro Costoya (İspanya)Alejandro Costoya (İspanya)Alejandro Costoya (İspanya)
Iosu Goñi Leoz (İspanya)Iosu Goñi Leoz (İspanya)Iosu Goñi Leoz (İspanya)
Jean-Loup FaustinJean-Loup FaustinJean-Loup Faustin
Alexandre TrittaAlexandre TrittaAlexandre Tritta
Noa TremeyNoa TremeyNoa Tremey
Demis Grigoraș (Romanya)
SL Benfica (Mayıs 2021)
Sebastian Skube (Slovenya)
Bjerringbro-Silkeborg (Haziran 2021)
Sebastian Skube (Slovenya)
Nikoloz Kalandadze (Gürcistan)Nikoloz Kalandadze (Gürcistan)Nikoloz Kalandadze (Gürcistan)
Gustavo Rodrigues (Brezilya)
Pontault-Combault Handball (Mayıs 2021)
Gustavo Rodrigues (Brezilya)