CEB Avrupa 3 Bant Bilardo Şampiyonası

CEB Avrupa Üç Bant Şampiyonası, Confédération Européenne de Billard tarafından düzenlenen üç bantlı bilardo turnuvasıdır. 1932'den beri düzenlenen, spordaki en uzun süredir devam eden turnuvalardan biridir. 2007 etkinliği, kazanan için 4.000 € (5.651 $) ile toplam 18.500 € (26.134 ABD $) değerinde bir çanta teklif etti.

1995'ten önce, sıralamayı belirlemek için kaybeden iki finalist arasında oynanan bir üçüncülük maçı vardı. Ancak, o zamandan beri maç iptal edildi ve kaybeden finalistler yarışmada aynı sıralamaya sahip olarak kabul ediliyor.

2012/13 sezonundan bu yana turnuva, Almanya'nın Brandenburg an der Havel kentinde her iki yılda bir devasa bir etkinlikte gerçekleştirildi.
SeneEv Sahibi Şehir, Ülke ŞampiyonFinal Skor İkinci
1932  Amsterdam  Franz Aeberhard  Henk Robijns
1935  Amsterdam  Alfred Lagache  Jaques Davin
1939  Angoulême  Alfred Lagache  Arie Bos
1947  Brussels  Alfred Lagache  René Vingerhoedt
1948  Madrid  Joaquín Domingo  Roger Hanoun
1949  Angoulême  Alfred Lagache  René Vingerhoedt
1950  Amsterdam  Bert Wevers  Bernard Siguret
1951  Antwerp  René Vingerhoedt  Alfred Lagache
1952  Lausanne  René Vingerhoedt  August Tiedtke
1953  Madrid  René Vingerhoedt  August Tiedtke
1954  Mannheim  René Vingerhoedt  Walter Lütgehetmann
1955  Amsterdam  René Vingerhoedt  Herman Popeijus
1956  Saarbrücken  René Vingerhoedt  August Tiedtke
1957/1 *1  Lisbon  Bernard Siguret  Jaime Pimenta
1957/2 *1  Antwerp  René Vingerhoedt  August Tiedtke
1958  Cannes  Johann Scherz  August Tiedtke
1959  Hilversum  René Vingerhoedt  August Tiedtke
1960  Düsseldorf  René Vingerhoedt  August Tiedtke
1961  Trieste  Johann Scherz  Henny de Ruyter
1962  Kaatsheuvel  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1963  Brussels  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1964  Copenhagen  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1965  Vienna  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1966  Lisbon  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1967  Angoulême  Raymond Ceulemans  Fernand van Barel
1968  Madrid  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1969  The Hague  Raymond Ceulemans  Laurent Boulanger
1970  Tournai  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1971  Geel  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1972  Dortmund  Raymond Ceulemans  Peter Thøgersen
1973  Crosne  Arnold de Pape  Ludo Dielis
1974  Eeklo  Raymond Ceulemans  Ludo Dielis
1975  Rotterdam  Raymond Ceulemans  Rini van Bracht
1976  Valencia  Raymond Ceulemans  Ludo Dielis
1977  Lausanne  Raymond Ceulemans  Ludo Dielis
1978  Copenhagen  Raymond Ceulemans  Peter Thøgersen
1979  Düren  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1980  Helsingborg  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1981  Vienna  Raymond Ceulemans  Raymond Steylaerts
1982  Porto  Raymond Ceulemans  Johann Scherz
1983  Dunkirk  Raymond Ceulemans  Torbjörn Blomdahl
1984  Leuven  Rini van Bracht  Egidio Vierat
1985  Amersfoort  Torbjörn Blomdahl  Rini van Bracht
1986  Mondorf-les-Bains  Torbjörn Blomdahl  Avelino Rico
1987  Waalwijk  Raymond Ceulemans  Torbjörn Blomdahl
1988  Vejle  Torbjörn Blomdahl  Raymond Ceulemans
1989  Viersen  Lennart Blomdahl  Richard Bitalis
1990  Norrköping  Torbjörn Blomdahl  Dick Jaspers
1991  Dordrecht  Torbjörn Blomdahl  Dick Jaspers
1992  Cairo  Raymond Ceulemans  Francis Connesson
1993  Corbeil-Essonnes  Rini van Bracht  Maximo Aguirre
1994  Odense  John Tijssens  Andreas Efler
1995  Prague  Jozef Philipoom  Hans Laursen
1997  Mondorf-les-Bains  Daniel Sánchez  Jean-Christophe Roux
1998  Aubagne  Torbjörn Blomdahl  Martin Horn
1999  Porto  Semih Saygıner  Dion Nelin
2000  Madrid  Daniel Sánchez  Semih Saygıner
2001  Odense  Torbjörn Blomdahl  Tonny Carlsen
2002  İzmir  Frédéric Caudron  Tonny Carlsen
2003  Göynük  Dick Jaspers  Frédéric Caudron
2004  Ölüdeniz  Murat Naci Çoklu  Martin Horn
2005  Porto  Torbjörn Blomdahl  Frédéric Caudron
2006  Antalya  Frédéric Caudron  Semih Saygıner
2007  Salon-de-Provence  Eddy Merckx  Frédéric Caudron
2008  Florange  Dick Jaspers  Torbjörn Blomdahl
2009  Odense  Daniel Sánchez  Frédéric Caudron
2010  Sankt Wendel  Dick Jaspers  Eddy Merckx
2011  Porto  Dick Jaspers  Eddy Merckx
2012  Istanbul  Filippos Kasidokostas  Raimond Burgman
2013  Brandenburg/Havel  Marco Zanetti  Christian Rudolph
2015  Brandenburg/Havel  Torbjörn Blomdahl  Eddy Merckx
2017  Brandenburg/Havel  Marco Zanetti  Frédéric Caudron
2019  Brandenburg/Havel  Dick Jaspers40-31  Marco Zanetti
2020