Casademont Zaragoza

Basket Zaragoza 2002 S.A.D., [1] daha çok Basket Zaragoza ve sponsorluk nedeniyle Casademont Zaragoza olarak anılan, Zaragoza, İspanya merkezli profesyonel bir basketbol kulübüdür. Takım Liga ACB'de oynuyor. Ev arenası Pabellón Príncipe Felipe'dir.

Lig Liga ACB
Şampiyonlar Ligi
Kuruluş 2002; 19 years ago
Arena Pabellón Príncipe Felipe
Kapasite 10,744
Yer Zaragoza, Spain
Takım Renkleri Kırmızı, Beyaz, Siyah
Başkan Predrag Savović
Baş Antrenör Sergio Hernández
Başarıları 2 LEB Şampiyonluğu
1 Copa Príncipe
Website Official website

Başarıları

  • 2nd division championships:
    • LEB : (2) 2008, 2010
  • Copa Príncipe de Asturias: (1)
    • 2004

Takım Kadrosu

2019/2020 Takım Kadrosu2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu
Güncelleme 16-10-2021)
Baş Antrenör : Porfirio Fisac
(Sezon sonu ayrıldı.)
Baş Antrenör : Diego Ocampo
Ayrıldı (Kasım 2020)
Baş Antrenör : Sergio Hernandez
Sezon sonu ayrıldı.
Baş Antrenör : Jaume Pansarnau
Javier JustizJavier JustizJavier Justiz
Jonathan BarreiroJonathan Barreiro
Unicaja Malaga (Temmuz 2021)
Ramon Vila Soley
Huesca (Ağustos 2021)
DJ Seeley (USA)DJ Seeley (USA)
Bayern Münih (Aralık 2020)
Matt Mobley (ABD)
Frankfurt (Ağustos 2021)
Nicolas Brussino (Argentina)Nicolas Brussino (Argentina)
Gran Canaria (Temmuz 2021)
Adam Waczynski (Polonya)
Unicaja Malaga
(Ağustos 2021)
Dylan Ennis (Jamaica)
AS Monaco (November 2019)
Dylan Ennis (Jamaica)
Gran Canaria (Temmuz 2021)
Stan Okoye
Gran Canaria (Ağustos 2021)
Renaldas Seibutis (Lithuania)
Free agent (July 2020)
Rasheed Sulaimon (USA)
JDA Dijon (August 2020)
Bourg (Temmuz 2021)
Aleix Font
Girona (Ağustos 2021)
NEMANJA RADOVIC
UCAM Murcia (August 2020)
Jaime Fernandez
FC Barcelona 2 (July 2020)
Huesca (Temmuz 2021)
Kenan Sipahi (Türkiye)
F. Bahçe Opet (Ağustos 2021)
CARLOS ALOCÉN
Real Madrid (July 2020)
Jason Thompson (USA)
Beijinf RF (August 2020)
Shanghai Sharks (Şubat 2021)
Jamel McLean
Ludwisburg (Ağustos 2021)
Fran Vazquez
Retired (July 2020)
Sagaba Konate (Mali)
Raptors 905 (August 2020)
PAOK Thessaloniki (Kasım 2020)
Dino Radoncic (Karadağ)
Acunsa GBC (Temmuz 2021)
Robin Benzing (Germany)Robin Benzing (Germany)
Fortitudo Bologna (Temmuz 2021)
Omar Sharif Cook
San Pablo Burgos (Ağustos 2021)
Rodrigo San MiguelRodrigo San MiguelRodrigo San Miguel
Tryggvi Hlinason (İzlanda)Tryggvi Hlinason (İzlanda)Tryggvi Hlinason (İzlanda)
Javier GarciaJavier GarciaJavier Garcia
Vit Krejci (Czech Republic)Vit Krejci (Czech Republic)
Oklohoma Thunder (Ağustos 2021)
Jaime Fernandez
Genç Takım (Temmuz 2021)
Luka Rupnik (Slovenia)
Nymbruk (October 2020)
Cedevita Olimpija (Kasım 2020)
Pavle Stosic
Genç Takım (Temmuz 2021)
T. J. Bray (ABD)
Bayern Munich (Aralık 2020)
Panathinaikos (Şubat 2021)
Santi Yusta
Iberostar Tenerife (Temmuz 2021)
Elias Harris
Riesen Ludwigsburg (Ocak 2021)
San-en NP (Haziran 2021)
Hans Vanwijn (Belçika)
JDA Dijon (Temmuz 2021)
Jacob Wiley (ABD)
Gran Canaria (Şubat 2021)
KK Buducnost (Temmuz 2021)