BWF Dünya Badminton Şampiyonası

                               
Daha önce IBF Dünya Şampiyonası olarak bilinen ve Dünya Badminton Şampiyonası olarak da bilinen BWF Dünya Şampiyonası, Badminton Dünya Federasyonu (BWF) tarafından onaylanmış bir badminton turnuvasıdır. Turnuva, ilk kez 1992'de tanıtılan Yaz Olimpiyatları badminton turnuvaları ile birlikte en fazla sıralama puanı sunan badmintondaki en prestijli turnuvalardan biridir. Bu turnuvanın galipleri de sporun "Dünya Şampiyonu" olarak taçlandırılır ve altın madalya ile ödüllendirilir.

Turnuva 1977'de başladı ve 1983'e kadar her üç yılda bir yapıldı. Ancak, IBF (Uluslararası Badminton Federasyonu), Dünya Badminton Federasyonu (daha sonra bir badminton federasyonu oluşturmak için IBF ile birleşti) olarak ilk iki etkinliğe ev sahipliği yapmakta zorluk yaşadı. IBF Dünya Şampiyonası'ndan bir yıl sonra aynı turnuvaya aynı hedeflerle ev sahipliği yaptı.

1985'ten beri turnuva bienal oldu ve 2005'e kadar iki yılda bir oynandı. 2006'dan itibaren turnuva BWF takviminde yıllık bir etkinliğe dönüştürüldü. Turnuva, program çakışmalarını önlemek için Yaz Olimpiyatları yıllarında düzenlenmez.

Tek Erkekler

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Malmö, İsveçFlemming DelfsSvend PriThomas Kihlström
Iie Sumirat
1980Jakarta, EndonezyaRudy HartonoLiem Swie KingHadiyanto
Lius Pongoh
1983Copenhagen, DanimarkaIcuk SugiartoLiem Swie KingHan Jian
Prakash Padukone
1985Calgary, KanadaHan Jian (Çin)Morten FrostJens Peter Nierhoff
Yang Yang
1987Beijing, ÇinYang Yang (Çin)Morten FrostIcuk Sugiarto
Zhao Jianhua
1989Jakarta, EndonezyaYang Yang (Çin)Ardy WiranataEddy Kurniawan
Icuk Sugiarto
1991Copenhagen, DanimarkaZhao Jianhua (Çin)Alan BudikusumaLiu Jun (Çin)
Ardy Wiranata
1993Birmingham, İngiltereJoko SupriantoHermawan SusantoThomas Stuer-Lauridsen
Ardy Wiranata
1995Lausanne, İsviçreHariyanto ArbiPark Sung-wooPoul-Erik Høyer Larsen
Thomas Stuer-Lauridsen
1997Glasgow, İskoçyaPeter RasmussenSun Jun (Çin)Hariyanto Arbi
Poul-Erik Høyer Larsen
1999Copenhagen, DanimarkaSun Jun (Çin)Fung PermadiPeter Gade
Poul-Erik Høyer Larsen
2001Seville, İspanyaHendrawanPeter GadeChen Hong
Taufik Hidayat
2003Birmingham, İngiltereXia Xuanze (Çin)Wong Choong HannBao Chunlai
Shon Seung-mo
2005Anaheim, HollandaTaufik HidayatLin Dan (Çin)Peter Gade
Lee Chong Wei
2006Madrid, İspanyaLin Dan (Çin)Bao ChunlaiChen Hong
Lee Hyun-il
2007Kuala Lumpur, MalezyaLin Dan (Çin)Sony Dwi KuncoroBao Chunlai
Chen Yu
2009Hyderabad, HindistanLin Dan (Çin)Chen Jin (Çin)Sony Dwi Kuncoro
Taufik Hidayat
2010Paris, FransaChen Jin (Çin)Taufik HidayatPeter Gade
Park Sung-hwan
2011London, İngiltereLin Dan (Çin)Lee Chong WeiChen Jin
Peter Gade
2013Guangzhou, ÇinLin Dan (Çin)Lee Chong WeiDu Pengyu
Nguyễn Tiến Minh
2014Copenhagen, DanimarkaChen Long (Çin)Lee Chong Wei  (disqualified)Viktor Axelsen (Danimarka)
Tommy Sugiarto
2015Jakarta, EndonezyaChen Long (Çin)Lee Chong WeiJan Ø. Jørgensen
Kento Momota
2017Glasgow, İskoçyaViktor Axelsen (Danimarka)Lin Dan (Çin)Chen Long
Son Wan-ho
2018Nanjing, ÇinKento Momota (Japonya)Shi Yuqi (Çin)Chen Long
Liew Daren
2019Basel, İsviçreKento Momota (Japonya)Anders Antonsen (Danimarka)B. Sai Praneeth (Hindistan)
Kantaphon Wangcharoen (Tayland)
2021Huelva, İspanyaLoh Kean Yew (Singapur) Srikanth Kidambi (Hindistan)Lakshya Sen (Hindistan)
Anders Antonsen (Danimarka)
2022Tokyo, JaponyaViktor Axelsen (Danimarka)Kunlavut Vitidsarn (Tayland)Chou Tien-chen (Taywan)
Zhao Junpeng (Çin)
2023Copenhagen, Danimarka
2025Paris, Fransa
2026Hindistan

Tek Kadınlar

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977  MalmöLene KøppenGillian GilksMargaret Beck
Hiroe Yuki
1980  JakartaVerawaty WiharjoIvana LieLene Køppen
Taty Sumirah
1983  CopenhagenLi LingweiHan AipingHelen Troke
Zhang Ailing
1985  CalgaryHan AipingWu JianquiLi Lingwei
Zheng Yuli
1987  BeijingHan AipingLi LingweiGu Jiaming
Zheng Yuli
1989  JakartaLi LingweiHuang HuaSarwendah Kusumawardhani
Tang Jiuhong
1991  CopenhagenTang JiuhongSarwendah KusumawardhaniLee Heung-soon
Susi Susanti
1993  BirminghamSusi SusantiBang Soo-hyunTang Jiuhong
Ye Zhaoying
1995  LausanneYe ZhaoyingHan JingnaBang Soo-hyun
Susi Susanti
1997  GlasgowYe ZhaoyingGong ZhichaoHan Jingna
Wang Chen
1999  CopenhagenCamilla MartinDai YunGong Ruina
Mette Sørensen
2001SevilleGong RuinaZhou MiGong Zhichao
Zhang Ning
2003BirminghamZhang NingGong RuinaMia Audina
Zhou Mi
2005AnaheimXie XingfangZhang NingCheng Shao-chieh
Xu Huaiwen
2006MadridXie XingfangZhang NingPetra Overzier
Xu Huaiwen
2007Kuala LumpurZhu LinWang ChenLu Lan
Zhang Ning
2009HyderabadLu LanXie XingfangPi Hongyan
Wang Lin
2010ParisWang LinWang XinTine Baun
Wang Shixian
2011LondonWang YihanCheng Shao-chiehJuliane Schenk
Wang Xin
2013GuangzhouRatchanok Intanon (Thailand)Li XueruiBae Yeon-ju
Pusarla Venkata Sindhu (Hindistan)
2014CopenhagenCarolina Marín (İspanya)Li XueruiMinatsu Mitani
Pusarla Venkata Sindhu (Hindistan)
2015JakartaCarolina Marín (İspanya)Saina NehwalLindaweni Fanetri
Sung Ji-hyun
2017  GlasgowNozomi Okuhara (Japan)Pusarla Venkata Sindhu (India)Chen Yufei (Çin)
Saina Nehwal
2018  NanjingCarolina Marín (İspanya)Pusarla Venkata Sindhu (Hindistan)He Bingjiao
Akane Yamaguchi
2019  BaselPusarla Venkata Sindhu (Hindistan)Nozomi Okuhara (Japonya)Ratchanok Intanon (Tayland)
Chen Yufei (Çin)
2021Huelva, SpainAkane Yamaguchi (Japonya) Tai Tzu-ying (Taywan) He Bingjiao (Çin)
Zhang Yiman (Çin)
2022Tokyo, JapanAkane Yamaguchi (Japonya)Chen Yufei (Çin)An Se-young (Güney Kore)
Tai Tzu-ying (Taywan)
2023Copenhagen, Denmark
2025Paris, France

Çift Erkekler

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977  Malmö  Tjun Tjun  Ade Chandra  Bengt Fröman
  Johan Wahjudi  Christian Hadinata  Thomas Kihlström
  Ray Stevens
  Mike Tredgett
1980  Jakarta  Ade Chandra  Rudy Heryanto  Flemming Delfs
  Christian Hadinata  Hariamanto Kartono  Steen Skovgaard
  Jalani Sidek
  Misbun Sidek
1983  Copenhagen  Steen Fladberg  Martin Dew  Bobby Ertanto
  Jesper Helledie  Mike Tredgett  Christian Hadinata
  Lee Eun-ku
  Park Joo-bong
1985  Calgary  Kim Moon-soo  Li Yongbo  Mark Christensen
  Park Joo-bong  Tian Bingyi  Michael Kjeldsen
  Hariamanto Kartono
  Liem Swie King
1987  Beijing  Li Yongbo  Jalani Sidek  Kim Moon-soo
  Tian Bingyi  Razif Sidek  Park Joo-bong
  Michael Kjeldsen
  Jens Peter Nierhoff
1989  Jakarta  Li Yongbo  Chen Hongyong  Rudy Gunawan
  Tian Bingyi  Chen Kang  Eddy Hartono
  Jalani Sidek
  Razif Sidek
1991  Copenhagen  Kim Moon-soo  Jon Holst-Christensen  Imay Hendra
  Park Joo-bong  Thomas Lund  Bagus Setiadi
  Li Yongbo
  Tian Bingyi
1993  Birmingham  Rudy Gunawan  Cheah Soon Kit  Peter Axelsson
  Ricky Subagja  Soo Beng Kiang  Pär-Gunnar Jönsson
  Chen Hongyong
  Chen Kang
1995  Lausanne  Rexy Mainaky  Jon Holst-Christensen  Cheah Soon Kit
  Ricky Subagja  Thomas Lund  Yap Kim Hock
  Kim Dong-moon
  Yoo Yong-sung
1997  Glasgow  Sigit Budiarto  Cheah Soon Kit  Lee Dong-soo
  Candra Wijaya  Yap Kim Hock  Yoo Yong-sung
  Rexy Mainaky
  Ricky Subagja
1999  Copenhagen  Ha Tae-kwon  Lee Dong-soo  Simon Archer
  Kim Dong-moon  Yoo Yong-sung  Nathan Robertson
  Zhang Jun
  Zhang Wei
2001Seville  Tony Gunawan  Ha Tae-kwon  Chan Chong Ming
  Halim Haryanto  Kim Dong-moon  Chew Choon Eng
  Choong Tan Fook
  Lee Wan Wah
2003Birmingham  Lars Paaske  Sigit Budiarto  Cai Yun
  Jonas Rasmussen  Candra Wijaya  Fu Haifeng
  Sang Yang
  Zheng Bo
2005Anaheim  Howard Bach  Sigit Budiarto  Chan Chong Ming
  Tony Gunawan  Candra Wijaya  Koo Kien Keat
  Luluk Hadiyanto
  Alvent Yulianto
2006Madrid  Cai Yun  Robert Blair  Jens Eriksen
  Fu Haifeng  Anthony Clark  Martin Lundgaard Hansen
  Lars Paaske
  Jonas Rasmussen
2007Kuala Lumpur  Markis Kido  Jung Jae-sung  Choong Tan Fook
  Hendra Setiawan  Lee Yong-dae  Lee Wan Wah
  Shintaro Ikeda
  Shuichi Sakamoto
2009Hyderabad  Cai Yun  Jung Jae-sung  Mohd Zakry Abdul Latif
  Fu Haifeng  Lee Yong-dae  Mohd Fairuzizuan Mohd Tazari
  Koo Kien Keat
  Tan Boon Heong
2010Paris  Cai Yun  Koo Kien Keat  Guo Zhendong
  Fu Haifeng  Tan Boon Heong  Xu Chen
  Markis Kido
  Hendra Setiawan
2011London  Cai Yun  Ko Sung-hyun  Mohammad Ahsan
  Fu Haifeng  Yoo Yeon-seong  Bona Septano
  Jung Jae-sung
  Lee Yong-dae
2013Guangzhou  Mohammad Ahsan  Mathias Boe  Cai Yun
  Hendra Setiawan  Carsten Mogensen  Fu Haifeng
  Kim Ki-jung
  Kim Sa-rang
2014Copenhagen  Ko Sung-hyun  Lee Yong-dae  Mathias Boe
  Shin Baek-cheol  Yoo Yeon-seong  Carsten Mogensen
  Kim Ki-jung
  Kim Sa-rang
2015Jakarta  Mohammad Ahsan  Liu Xiaolong  Hiroyuki Endo
  Hendra Setiawan  Qiu Zihan  Kenichi Hayakawa
  Lee Yong-dae
  Yoo Yeon-seong
2017  Glasgow  Liu Cheng  Mohammad Ahsan  Chai Biao
  Zhang Nan  Rian Agung Saputro  Hong Wei
  Takeshi Kamura
  Keigo Sonoda
2018  Nanjing  Li Junhui  Takeshi Kamura  Chen Hung-ling
  Liu Yuchen  Keigo Sonoda  Wang Chi-lin
  Liu Cheng
  Zhang Nan
2019  BaselMohammad AhsanTakuro HokiFajar Alfian
Hendra SetiawanYugo KobayashiMuhammad Rian Ardianto
Li Junhui
Liu Yuchen
2021Huelva, SpainTakuro Hoki (Japonya)
Yugo Kobayashi (Japonya)
He Jiting (Çin)
Tan Qiang (Çin)
Ong Yew Sin (Malezya)
Teo Ee Yi (Malezya)
Kim Astrup (Danimarka)
Anders Skaarup Rasmussen (Danimarka)
2022Tokyo, JapanAaron Chia (Malezya)
Soh Wooi Yik (Malezya)
Mohammad Ahsan (Endonezya)
Hendra Setiawan (Endonezya)
Fajar Alfian (Endonezya)
Muhammad Rian Ardianto (Endonezya)
Satwiksairaj Rankireddy (Hindistan)
Chirag Shetty (Hindistan)
2023Copenhagen, Denmark
2025Paris, France

Çift Kadınlar

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1977Malmö, İsveçEtsuko Toganoo (Japonya)
Emiko Ueno (Japonya)
Marjan Ridder
Joke van Beusekom
Margaret Beck (İngiltere)
Nora Perry (İngiltere)
    Inge Borgstrøm
Pia Nielsen
1980Jakarta, EndonezyaNora Perry (İngiltere)
Jane Webster (İngiltere)
Imelda Wiguno
Verawaty Wiharjo
Karen Bridge
Barbara Sutton
    Atsuko Tokuda (Japonya)
Yoshiko Yonekura (Japonya)
1983Copenhagen, DanimarkaLin Ying (Çin)
Wu Dixi (Çin)
Nora Perry (İngiltere)
Jane Webster (İngiltere)
Gillian Clark
Gillian Gilks
  Wu Jianqiu (Çin)
Xu Rong (Çin)
1985Calgary, KanadaHan Aiping (Çin)
Li Lingwei (Çin)
Lin Ying (Çin)
Wu Dixi (Çin)
Hwang Sun-ae (Güney Kore)
Kang Haeng-suk (Güney Kore)
  Kim Yun-ja (Güney Kore)
Yoo Sang-hee (Güney Kore)
1987Beijing, ÇinGuan Weizhen (Çin)
Lin Ying (Çin)
Han Aiping (Çin)
Li Lingwei (Çin)
Chung Myung-hee (Güney Kore)
Hwang Hye-young (Güney Kore)
    Chung So-young (Güney Kore)
Kim Yun-ja (Güney Kore)
1989Jakarta, EndonezyaGuan Weizhen (Çin)
Lin Ying (Çin)
Chung Myung-hee (Güney Kore)
Hwang Hye-young (Güney Kore)
Maria Bengtsson
Christine Magnusson
Sun Xiaoqing (Çin)
Zhou Lei (Çin)
1991Copenhagen, Danimarka  Guan Weizhen  Maria Bengtsson  Chung So-young
  Nong Qunhua  Christine Magnusson  Hwang Hye-young
  Gil Young-ah
  Shim Eun-jung
1993Birmingham, İngiltere  Nong Qunhua  Chen Ying  Chung So-young
  Zhou Lei  Wu Yuhong  Gil Young-ah
  Lotte Olsen
  Lisbeth Stuer-Lauridsen
1995Lausanne, İsviçre  Gil Young-ah  Finarsih  Helene Kirkegaard
  Jang Hye-ock  Lili Tampi  Rikke Olsen
  Qin Yiyuan
  Tang Yongshu
1997Glasgow, İskoçya  Ge Fei  Qin Yiyuan  Liu Lu
  Gu Jun  Tang Yongshu  Qiang Hong
  Eliza Nathanael
  Resiana Zelin
1999Copenhagen, Danimarka  Ge Fei  Chung Jae-hee  Gao Ling
  Gu Jun  Ra Kyung-min  Qin Yiyuan
  Ann Jørgensen
  Majken Vange
2001Seville, İspanya  Gao Ling  Wei Yili  Chen Lin
  Huang Sui  Zhang Jiewen  Jiang Xuelian
  Lee Kyung-won
  Ra Kyung-min
2003Birmingham, İngiltere  Gao Ling  Wei Yili  Ann-Lou Jørgensen
  Huang Sui  Zhao Tingting  Rikke Olsen
  Seiko Yamada
  Shizuka Yamamoto
2005Anaheim, Hollanda  Yang Wei  Gao Ling  Lee Hyo-jung
  Zhang Jiewen  Huang Sui  Lee Kyung-won
  Zhang Dan
  Zhang Yawen
2006Madrid, İspanya  Gao Ling  Wei Yili  Du Jing
  Huang Sui  Zhang Yawen  Yu Yang
  Yang Wei
  Zhang Jiewen
2007Kuala Lumpur, Malezya  Yang Wei  Gao Ling  Kumiko Ogura
  Zhang Jiewen  Huang Sui  Reiko Shiota
  Wei Yili
  Zhang Yawen
2009Hyderabad, Hindistan  Zhang Yawen  Cheng Shu  Du Jing
  Zhao Tingting  Zhao Yunlei  Yu Yang
  Ma Jin
  Wang Xiaoli
2010Paris, Fransa  Du Jing  Ma Jin  Cheng Shu
  Yu Yang  Wang Xiaoli  Zhao Yunlei
  Cheng Wen-hsing
  Chien Yu-chin
2011London, İngiltere  Wang Xiaoli  Tian Qing  Jwala Gutta
  Yu Yang  Zhao Yunlei  Ashwini Ponnappa
  Miyuki Maeda
  Satoko Suetsuna
2013Guangzhou, Çin  Wang Xiaoli  Eom Hye-won  Christinna Pedersen
  Yu Yang  Jang Ye-na  Kamilla Rytter Juhl
  Tian Qing
  Zhao Yunlei
2014Copenhagen, Danimarka  Tian Qing  Wang Xiaoli  Reika Kakiiwa
  Zhao Yunlei  Yu Yang  Miyuki Maeda
  Lee So-hee
  Shin Seung-chan
2015Jakarta, Endonezya  Tian Qing  Christinna Pedersen  Naoko Fukuman
  Zhao Yunlei  Kamilla Rytter Juhl  Kurumi Yonao
  Nitya Krishinda Maheswari
  Greysia Polii
2017Glasgow, İskoçya  Chen Qingchen  Yuki Fukushima  Misaki Matsutomo
  Jia Yifan  Sayaka Hirota  Ayaka Takahashi
  Christinna Pedersen
  Kamilla Rytter Juhl
2018Nanjing, ÇinMayu Matsumoto (Japonya)
Wakana Nagahara (Japonya)
Yuki Fukushima (Japonya)
Sayaka Hirota (Japonya)
Greysia Polii
Apriyani Rahayu
  Shiho Tanaka (Japonya)
Koharu Yonemoto (Japonya)
2019Basel, İsviçreMayu Matsumoto (Japonya)
Wakana Nagahara (Japonya)
Yuki Fukushima (Japonya)
Sayaka Hirota (Japonya)
Greysia Polii
Apriyani Rahayu
    Du Yue (Çin)
Li Yinhui (Çin)
2021Huelva, İspanyaChen Qingchen (Çin)
Jia Yifan (Çin)
Lee So-hee (Güney Kore)
Shin Seung-chan (Güney Kore)
Mayu Matsumoto (Japonya)
Wakana Nagahara (Japonya)
Kim So-yeong (Güney Kore)
Kong Hee-yong (Güney Kore)
2022Tokyo, JaponyaChen Qingchen (Çin)
Jia Yifan (Çin)
Kim So-yeong (Güney Kore)
Kong Hee-yong (Güney Kore)
Mayu Matsumoto (Japonya)
Wakana Nagahara (Japonya)
Puttita Supajirakul (Tayland)
Sapsiree Taerattanachai (Tayland)
2023Copenhagen, Danimarka
2025Paris, Fransa

Karışık Çiftler

YearHost CityGoldSilverBronze
1977  Malmö  Steen Skovgaard  Derek Talbot  Billy Gilliland
  Lene Køppen  Gillian Gilks  Joanne Flockhart
  Mike Tredgett
  Nora Perry
1980  Jakarta  Christian Hadinata  Mike Tredgett  Steen Fladberg
  Imelda Wiguna  Nora Perry  Pia Nielsen
  Steen Skovgaard
  Lene Køppen
1983Copenhagen, Denmark  Thomas Kihlström  Steen Fladberg  Jiang Guoliang
  Nora Perry  Pia Nielsen  Lin Ying
  Mike Tredgett
  Karen Chapman
1985  Calgary  Park Joo-bong  Stefan Karlsson  Nigel Tier
  Yoo Sang-hee  Maria Bengtsson  Gillian Gowers
  Zhang Xinguang
  Lao Yujing
1987  Beijing  Wang Pengren  Lee Deuk-choon  Martin Dew
  Shi Fangjing  Chung Myung-hee  Gillian Gilks
  He Yiming
  Yang Xinfang
1989  Jakarta  Park Joo-bong  Eddy Hartono  Wang Pengren
  Chung Myung-hee  Verawaty Wiharjo  Shi Fangjing
  Wu Chibing
  Yang Xinfang
1991Copenhagen, Denmark  Park Joo-bong  Thomas Lund  Jon Holst-Christensen
  Chung Myung-hee  Pernille Dupont  Grete Mogensen
  Kang Kyung-jin
  Shim Eun-jung
1993  Birmingham  Thomas Lund  Jon Holst-Christensen  Aryono Miranat
  Catrine Bengtsson  Grete Mogensen  Eliza Nathanael
  Nick Ponting
  Gillian Clark
1995  Lausanne  Thomas Lund  Jens Eriksen  Jan-Eric Antonsson
  Marlene Thomsen  Helene Kirkegaard  Astrid Crabo
  Liu Jianjun
  Ge Fei
1997  Glasgow  Liu Yong  Jens Eriksen  Trikus Heryanto
  Ge Fei  Marlene Thomsen  Minarti Timur
  Michael Søgaard
  Rikke Olsen
1999Copenhagen, Denmark  Kim Dong-moon  Simon Archer  Liu Yong
  Ra Kyung-min  Joanne Goode  Ge Fei
  Michael Søgaard
  Rikke Olsen
2001Seville  Zhang Jun  Kim Dong-moon  Jens Eriksen
  Gao Ling  Ra Kyung-min  Mette Schjoldager
  Michael Søgaard
  Rikke Olsen
2003Birmingham  Kim Dong-moon  Zhang Jun  Chen Qiqiu
  Ra Kyung-min  Gao Ling  Zhao Tingting
  Jonas Rasmussen
  Rikke Olsen
2005Anaheim  Nova Widianto  Xie Zhongbo  Sudket Prapakamol
  Lilyana Natsir  Zhang Yawen  Saralee Thungthongkam
  Daniel Shirley
  Sara Petersen
2006Madrid  Nathan Robertson  Anthony Clark  Koo Kien Keat
  Gail Emms  Donna Kellogg  Wong Pei Tty
  Sudket Prapakamol
  Saralee Thungthongkam
2007Kuala Lumpur  Nova Widianto  Zheng Bo  Flandy Limpele
  Lilyana Natsir  Gao Ling  Vita Marissa
  Xie Zhongbo
  Zhang Yawen
2009Hyderabad  Thomas Laybourn  Nova Widianto  Joachim Fischer Nielsen
  Kamilla Rytter Juhl  Lilyana Natsir  Christinna Pedersen
  Lee Yong-dae
  Lee Hyo-jung
2010Paris  Zheng Bo  He Hanbin  Ko Sung-hyun
  Ma Jin  Yu Yang  Ha Jung-eun
  Lee Sheng-mu
  Chien Yu-chin
2011London, England  Zhang Nan  Chris Adcock  Tontowi Ahmad
  Zhao Yunlei  Imogen Bankier  Lilyana Natsir
  Xu Chen
  Ma Jin
2013Guangzhou, China  Tontowi Ahmad  Xu Chen  Shin Baek-cheol
  Lilyana Natsir  Ma Jin  Eom Hye-won
  Zhang Nan
  Zhao Yunlei
2014Copenhagen, Denmark  Zhang Nan  Xu Chen  Joachim Fischer Nielsen
  Zhao Yunlei  Ma Jin  Christinna Pedersen
  Liu Cheng
  Bao Yixin
2015Jakarta  Zhang Nan  Liu Cheng  Tontowi Ahmad
  Zhao Yunlei  Bao Yixin  Lilyana Natsir
  Xu Chen
  Ma Jin
2017Glasgow, Scotland  Tontowi Ahmad  Zheng Siwei  Chris Adcock
  Lilyana Natsir  Chen Qingchen  Gabrielle Adcock
  Lee Chun Hei
  Chau Hoi Wah
2018Nanjing, China  Zheng Siwei  Wang Yilü  Tang Chun Man
  Huang Yaqiong  Huang Dongping  Tse Ying Suet
  Zhang Nan
  Li Yinhui
2019Basel, Switzerland  Zheng SiweiDechapol PuavaranukrohYuta Watanabe
  Huang YaqiongSapsiree TaerattanachaiArisa Higashino
Wang Yilü
Huang Dongping
2021Huelva, SpainDechapol Puavaranukroh(Tayland)
Sapsiree Taerattanachai (Tayland)
Yuta Watanabe (Japonya)
Arisa Higashino (Japonya)
Kyohei Yamashita (Japonya)
Naru Shinoya (Japonya)
Tang Chun Man (Hong Kong)
Tse Ying Suet (Hong Kong)
2022Tokyo, JapanZheng Siwei (Çin)
Huang Yaqiong (Çin)
Yuta Watanabe (Japonya)
Arisa Higashino (Japonya)
Wang Yilyu (Çin)
Huang Dongping (Çin)
Mark Lamsfuß (Almanya)
Isabel Lohau (Almanya)
2023Copenhagen, Denmark
2023Paris, France