Bretagne Classic

SeneŞampiyon BisikletçiTakımıİkinci BisikletçiÜçüncü Bisikletçi
1931François Favé   ( FRA )
1932Philippe Bono   ( FRA )
1933Philippe Bono   ( FRA )
1934Lucien Tulot   ( FRA )
1935Jean Le Dily   ( FRA )
1936Pierre Cogan   ( FRA )
1937Jean-Marie Goasmat   ( FRA )
1938Pierre Cloarec   ( FRA )
1945Eloi Tassin   ( FRA )
1946Ange Le Strat   ( FRA )
1947Raymond Louviot   ( FRA )
1948Eloi Tassin   ( FRA )
1949Armand Audaire   ( FRA )
1950Armand Audaire   ( FRA )
1951Emile Guerinel   ( FRA )
1952Emile Guerinel   ( FRA )
1953Serge Blusson   ( FRA )
1954Ugo Anzile   ( ITA )
1955Jean Petitjean   ( FRA )
1956Valentin Huot   ( FRA )
1957Isaac Vitre   ( FRA )
1958Jean Gainche   ( FRA )
1959Emmanuel Crenn   ( FRA )
1960Hubert Ferrer   ( FRA )
1961Fernand Picot   ( FRA )
1962Jean Gainche   ( FRA )
1963Fernand Picot   ( FRA )
1964Jean Bourles   ( FRA )
1965François Goasduff   ( FRA )
1966Claude Mazeaud   ( FRA )
1967François Hamon   ( FRA )
1968Jean Jourden   ( FRA )
1969Jean Jourden   ( FRA )
1970Jean Marcarini   ( FRA )
1971Jean-Pierre Danguillaume   ( FRA )
1972Robert Bouloux   ( FRA )
1973Jean-Claude Largeau   ( FRA )
1974Raymond Martin   ( FRA )
1975Cyrille Guimard   ( FRA )
1976Jacques Bossis   ( FRA )
1977Jacques Bossis   ( FRA )
1978Pierre-Raymond Villemiane   ( FRA )
1979Frits Pirard   ( NED )
1980Patrick Friou   ( FRA )
1981Gilbert Duclos-Lassalle   ( FRA )
1982François Castaing   ( FRA )
1983Pierre Bazzo   ( FRA )
1984Sean Kelly   ( IRL )Skil–Reydel–Sem–Mavic
1985Eric Guyot   ( FRA )Skil–Sem–Kas–Miko
1986Martial Gayant   ( FRA )Système U
1987Gilbert Duclos-Lassalle   ( FRA )Vétements Z–Peugeot
1988Luc Leblanc   ( FRA )Toshiba-Look
1989Jean-Claude Colotti   ( FRA )R.M.O.
1990Bruno Cornillet   ( FRA )Z–Tomasso
1991Armand de Las Cuevas   ( FRA )Banesto
1992Ronan Pensec   ( FRA )R.M.O.
1993Thierry Claveyrolat   ( FRA )GAN
1994Andreï Tchmil   ( MDA )Lotto
1995Rolf Järmann   ( SUI )MG Maglificio
1996Frank Vandenbroucke   ( BEL )Mapei–GB
1997Andrea Ferrigato   ( ITA )Roslotto–ZG Mobili
1998Pascal Hervé   ( FRA )Festina–Lotus
1999Christophe Mengin   ( FRA )Française des Jeux
2000Michele Bartoli   ( ITA )Mapei–Quick-Step
2001Nico Mattan   ( BEL )Cofidis
2002Jeremy Hunt   ( GBR )BigMat-Auber 93
2003Andy Flickinger   ( FRA )AG2R Prévoyance
2004Didier Rous   ( FRA )Brioches La Boulangère
2005George Hincapie   ( USA )Discovery Channel
2006Vincenzo Nibali   ( ITA )Liquigas
2007Thomas Voeckler   ( FRA )Bouygues Télécom
2008Pierrick Fédrigo   ( FRA )Bouygues Télécom
2009Simon Gerrans   ( AUS )Cervélo TestTeam
2010Matthew Goss   ( AUS )Team HTC–Columbia
2011Grega Bole   ( SLO )Lampre–ISD
2012Edvald Boasson Hagen   ( NOR )Team Sky
2013Filippo Pozzato   ( ITA )Lampre–Merida
2014Sylvain Chavanel   ( FRA )IAM Cycling
2015Alexander Kristoff   ( NOR )Team Katusha
2016Oliver Naesen   ( BEL )IAM Cycling
2017Elia Viviani   ( ITA )Team Sky
2018Oliver Naesen   ( BEL )AG2R La Mondiale
2019Sep Vanmarcke (Belçika)EF Education FirstTiesj Benoot (Belçika)Jack Haig (Avustralya)
2020Michael Matthews (Avustralya)Team SunwebLuka Mezgec (Slovenya)Florian Sénéchal (Fransa)
2021Benoît Cosnefroy (Fransa)AG2R Citroën TeamJulian Alaphilippe (Fransa)Mikkel Frølich Honoré (Danimarka)
2022