Bobsleigh ve Skeleton Avrupa Şampiyonası

Avrupa Bobsleigh ve Skeleton Şampiyonası, Avrupa'daki ana kar kızağı ve iskelet şampiyonalarıdır.

Bobsleigh

2 Kişilik Erkek

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1929 Davos Netherlands Germany Great Britain
Eddie van de PolM. VolkB. A. J. Qutram
P. M. MetzelaarH. StrelinC. M. Qutram
1965 Cortina d’Ampezzo Austria Italy Italy
Erwin ThalerErwin MoserAngelo Frigerio
Adolf KoxederEnzo PieriniSergio Mocelli
1966 Garmisch-Partenkirchen Austria Austria West Germany
Erwin ThalerManfred HoferAnton Pensberger
Adolf KoxederKarl PichlerHelmut Wurzer
1967 Igls Austria Romania West Germany
Erwin ThalerIon PanțuruWolfgang Zimmerer
Reinhold DurnthalerNicolae NaegoePeter Utzschneider
1968 St. Moritz West Germany Great Britain Great Britain
Wolfgang ZimmererPatrick EvelyJohn Blockey
Peter UtzschneiderToni FieldsMike Freeman
1969 Cervinia Austria Romania Italy
Erwin ThalerIon PanțuruBruno Servadei
Reinhold DurnthalerDumitru FocşeneanuAndrea Clemente
1970 Cortina d’Ampezzo Italy West Germany West Germany
Gianfranco GaspariHorst FlothWolfgang Zimmerer
Mario ArmanoPepi BaderPeter Utzschneider
1971 Königssee West Germany  Switzerland West Germany
Horst FlothHans CandrianWolfgang Zimmerer
Pepi BaderPeter SchärerPeter Utzschneider
1972 St. Moritz West Germany West Germany  Switzerland
Wolfgang ZimmererHorst FlothJean Wicki
Peter UtzschneiderPepi BaderEdy Hubacher
1973 Cervinia West Germany West Germany Austria
Wolfgang ZimmererHorst FlothWalter Delle Karth jun.
Peter UtzschneiderWilli HoldorfFritz Sperling
1976 St. Moritz  Switzerland West Germany  Switzerland
Erich SchärerStefan GaisreiterFritz Lüdi
Peter SchärerDonat ErtelKarl Häseli
1978 Igls East Germany East Germany East Germany
Horst SchönauBernhard GermeshausenBernhard Lehmann
Harald SeifertHans-Jürgen GerhardtMatthias Trübner
1979 Winterberg East Germany  Switzerland East Germany
Bernhard GermeshausenErich SchärerMeinhard Nehmer
Hans-Jürgen GerhardtUlrich BächliBogdan Musioł
1980 St. Moritz  Switzerland East Germany  Switzerland
Hans HiltebrandBernhard GermeshausenErich Schärer
Walter RahmHans-Jürgen GerhardtUlrich Bächli
1981 Igls  Switzerland East Germany West Germany
Hans HiltebrandBernhard GermeshausenWolfgang Eidenschink
Walter RahmHans-Jürgen GerhardtAndreas Geiger
1982 Cortina d’Ampezzo  Switzerland East Germany  Switzerland
Erich SchärerHorst SchönauHans Hiltebrand
Max RüeggAndreas KirchnerUlrich Bächli
1983 Sarajevo East Germany East Germany  Switzerland
Bernhard LehmannBernhard GermeshausenRalph Pichler
Bogdan MusiołHans-Jürgen GerhardtUrs Leuthold
1984 Igls Soviet Union East Germany Soviet Union
Jānis ĶipursDetlef RichterZintis Ekmanis
Aivars ŠnepstsDietmar JerkeVladimir Aleksandrov
1985 St. Moritz Soviet Union East Germany  Switzerland
Zintis EkmanisWolfgang HoppeHans Hiltebrand
Vladimir AleksandrovDietmar SchauerhammerMeinhard Müller
1986 Igls East Germany East Germany East Germany
Wolfgang HoppeBernhard LehmannDetlef Richter
Dietmar SchauerhammerBogdan MusiołSteffen Grummt
1987 Cervinia East Germany Soviet Union  Switzerland
Wolfgang HoppeJānis ĶipursGustav Weder
Dietmar SchauerhammerVladimir AleksandrovBruno Gerber
1988 Sarajevo East Germany  Switzerland Soviet Union
Volker DietrichNico BaracchiVyacheslav Savlev
Heiko QuernerDonat AcklinAlexei Golowin
Peter Förster[a]
1989 Winterberg  Switzerland East Germany West Germany
Gustav WederWolfgang HoppeRudi Lochner
Bruno GerberBogdan MusiołMarkus Zimmermann
1990 Igls  Switzerland Soviet Union Soviet Union
Gustav WederZintis EkmanisMāris Poikāns
Curdin MorellJuris ToneAndrei Gorochow
1991 Cervinia  Switzerland Germany Italy
Gustav WederVolker DietrichGünther Huber
Bruno GerberPeer JoechelStefano Ticci
1992 Königssee  Switzerland Germany Germany
Gustav WederChristoph LangenSepp Dostthaler
Donat AcklinGünther EgerMike Sehr
1993 St. Moritz  Switzerland  Switzerland Germany
Gustav WederCeleste PolteraSepp Dostthaler
Donat AcklinMarco BattagliaMike Sehr
1994 La Plagne Germany Italy  Switzerland
Christoph LangenGünther HuberGustav Weder
Peer JoechelStefano TicciDonat Acklin
1995 Altenberg Germany Germany  Switzerland
Christoph LangenRené SpiesReto Götschi
Kai-Uwe KohlertSven PeterGuido Acklin
1996 St. Moritz Germany  Switzerland Germany
Christoph LangenReto GötschiSepp Dostthaler
Olaf HampelGuido AcklinThomas Platzer
1997 Königssee Italy Germany  Switzerland
Günther HuberSepp DostthalerReto Götschi
Antonio TartagliaThomas PlatzerGuido Acklin
1998 Igls  Switzerland Germany Italy
Reto GötschiChristoph LangenGünther Huber
Guido AcklinOlaf HampelAntonio Tartaglia
1999 Winterberg  Switzerland  Switzerland Germany
Reto GötschiChristian ReichSepp Dostthaler
Guido AcklinUrs AeberhardOlaf Hampel
2000 Cortina d’Ampezzo Germany Italy Germany
André LangeGünther HuberChristoph Langen
René HoppeUbaldo RanziMarkus Zimmermann
2001 Königssee Germany  Switzerland Germany
Christoph LangenChristian ReichRené Spies
Markus ZimmermannSteve AnderhubFranz Sagmeister
2002 Cortina d’Ampezzo  Switzerland Germany  Switzerland
Christian ReichAndré LangeMartin Annen
Steve AnderhubKevin KuskeBeat Hefti
2003 Winterberg Germany Germany  Switzerland
René SpiesAndré LangeRalph Rüegg
Marco JakobsKevin KuskeBeat Hefti
2004 St. Moritz Germanyİsviçre Germany
Christoph LangenIvo RüeggAndré Lange
Christoph HeyderBeat HeftiKevin Kuske
2005 Altenberg Germany Germanyİsviçre
André LangeRené SpiesMartin Annen
Martin PutzeFranz SagmeisterBeat Hefti
2006 St. Moritz Germanyİsviçreİsviçre
André LangeIvo RüeggMartin Annen
Kevin KuskeCédric GrandBeat Hefti
2007 Cortina d’Ampezzo Czech Republicİsviçre Germany
Ivo DanilevičIvo RüeggAndré Lange
Roman GomolaCédric GrandKevin Kuske
2008 Cesana RussiaAlmanya Italy
Alexandr ZubkovAndré LangeSimone Bertazzo
Alexey VoyevodaKevin KuskeSamuele Romanini
2009 St. MoritzAlmanyaİsviçreAlmanya
André LangeBeat HeftiThomas Florschütz
Martin PutzeThomas LamparterMarc Kühne
2010 IglsİsviçreAlmanyaİsviçre
Beat HeftiAndré LangeDaniel Schmid
Thomas LamparterKevin KuskeJürg Egger
2011 WinterbergRussiaAlmanyaAlmanya
Alexandr ZubkovThomas FlorschützKarl Angerer
Alexey VoyevodaKevin KuskeAlexander Mann
2012 AltenbergAlmanyaAlmanyaİsviçre
Thomas FlorschützMaximilian ArndtBeat Hefti
Kevin KuskeMarko HübenbeckerThomas Lamparter
2013 IglsİsviçreAlmanyaAlmanya
Beat HeftiThomas FlorschützFrancesco Friedrich
Thomas LamparterKevin KuskeJannis Baecker
2014 KönigsseeİsviçreİsviçreAlmanya
Beat HeftiRico PeterThomas Florschütz
Alex BaumannThomas LamparterKevin Kuske
2015 La PlagneAlmanyaLetonyaİsviçre
Francesco FriedrichOskars MelbārdisRico Peter
Martin GrothkoppDaumants DreiškensBror van der Zijde
2016 St. MoritzİsviçreAlmanyaAlmanya
Beat HeftiNico WaltherMaximilian Arndt
Alex BaumannChristian PoserKevin Kuske
2017 WinterbergAlmanyaAlmanyaLetonya
Francesco FriedrichJohannes LochnerOskars Ķibermanis
Thorsten MargisJoshua BluhmMatīss Miknis
2018 IglsAlmanyaİsviçreAlmanya
Francesco FriedrichClemens BracherJohannes Lochner
Thorsten MargisMichael KuonenJoshua Bluhm
2019 KönigsseeAlmanyaAlmanya France
Francesco FriedrichJohannes LochnerRomain Heinrich
Martin GrothkoppChristian RaspDorian Hauterville
2020 SiguldaLetonyaİsviçre
Almanya
Oskars ĶibermanisSimon FriedliChristoph Hafer
Matīss MiknisGregory JonesChristian Hammers
2021Winterberg, AlmanyaAlmanya
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Almanya
Johannes Lochner
Eric Franke
Avusturya
Benjamin Maier
Markus Sammer
2022St. Moritz, İsviçreAlmanya
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Almanya
Johannes Lochner
Florian Bauer
Rusya
Rostislav Gaitiukevich
Mikhail Mordasov
2023

4 Kişilik Erkek

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1967 IglsRomanyaAvusturyaBatı Almanya
Ion PanțuruErwin ThalerFranz Wörmann
Nicolae NeagoeReinhold DurnthalerHubert Braun
Petre HristoviciHerbert GruberKlaus Ostler
Gheorghe MafteiAdolf KoxederJosef Gerg
1968 St. MoritzİsviçreRomanyaBüyük Britanya
Jean WickiIon PanțuruJohn Blockey
Hans CandrianPetre HristoviciTimothy Thorn
Willi HofmannNicolae NeagoeJohn Brown
Walter GrafGheorghe MafteiMike Freeman
1969 CerviniaİtalyaRomanyaBatı Almanya
Alberto FrigoIon PanțuruHerbert Pitka
Gino BasuinoDumitru FocşeneanuLeonhard Samm
Antonio BrancaccioRaimond ŢancovHermann Pschorr
Luciano De PaolisNicolae NeagoeFranz Frey
1970 Cortina d’AmpezzoBatı AlmanyaİspanyaRomanya
Wolfgang ZimmererEugenio BaturoneIon Panțuru
Stefan GaisreiterJulio SatorreNicolae Neagoe
Walter SteinbauerJosé Manuel PérezDumitru Pascu
Peter UtzschneiderGuillermo RosalIon Zangor
1971 IglsRomanyaBatı AlmanyaBatı Almanya
Ion PanțuruWolfgang ZimmererHorst Floth
Ion ZangorStefan GaisreiterDonat Ertel
Dumitru PascuWalter SteinbauerJan Thölke
Dumitru FocşeneanuPeter UtzschneiderPepi Bader
1972 St. MoritzİsviçreBatı AlmanyaAvusturya
Hansruedi MüllerHerbert PitkaWerner Delle Karth
Herbert OttHermann PschorrFritz Sperling
Rudolf BornHelmut WurzerWalter Delle Karth jun.
Hans HiltebrandFranz FreyWerner Moser
1973 CerviniaBatı Almanyaİsviçreİsviçre
Wolfgang ZimmererFritz LüdiRené Stadler
Peter UtzschneiderThomas HagenWerner Camichel
Stefan GaisreiterFerdi MüllerErich Schärer
Fritz OhlwärterKarl HäseliPeter Schärer
1976 St. MoritzBatı AlmanyaBatı Almanyaİsviçre
Stefan GaisreiterWolfgang ZimmererErich Schärer
Hans WagnerPeter UtzschneiderPeter Schärer
Donat ErtelBodo BittnerWerner Camichel
Walter GillikManfred SchumannJoseph Benz
1978 IglsAvusturyaDoğu AlmanyaDoğu Almanya
Fritz SperlingMeinhard NehmerHorst Schönau
Franz KöfelHans-Jürgen GerhardtHorst Bernhardt
Franz RednackBernhard GermeshausenHarald Seifert
Walter KöckRaimund BethgeBogdan Musioł
1979 WinterbergDoğu AlmanyaİsviçreDoğu Almanya
Meinhard NehmerErich SchärerHorst Schönau
Jochen BabockUlrich BächliHorst Bernhardt
Bernhard GermeshausenTony RüeggAndreas Kirchner
Hans-Jürgen GerhardtHans-Jörg TrachselBogdan Musioł
1980 St. Moritzİsviçreİsviçreİsviçre
Erich SchärerPeter SchärerHans Hiltebrand
Ulrich BächliMax RüeggUlrich Schindler
Ruedi MartiTony RüeggWalter Rahm
Joseph BenzHans-Jörg TrachselArmin Baumgartner
1981 IglsDoğu AlmanyaDoğu AlmanyaDoğu Almanya
Bernhard GermeshausenHorst SchönauBernhard Lehmann
Matthias TrübnerDetlef RichterBogdan Musioł
Henry GerlachDietmar JerkeRoland Wetzig
Hans-Jürgen GerhardtAndreas KirchnerEberhard Weise
1982 Cortina d’AmpezzoİsviçreDoğu AlmanyaAvusturya
Ralph PichlerDetlef RichterWalter Delle Karth jun.
Kurt OttMichael RichterGünter Krispel
Urs LeutholdThomas ForchJohann Lindner
KlausDietmar JerkeFerdinand Grössing
1983 SarajevoİsviçreDoğu Almanyaİsviçre
Ekkehard FasserBernhard LehmannSilvio Giobellina
Kurt PolettiBogdan MusiołUrs Salzmann
Hans MärcyIngo VogeHeinz Stettler
Rolf StrittmatterEberhard WeiseRico Freiermuth
1984 IglsİsviçreDoğu Almanyaİsviçre
Silvio GiobellinaDetlef RichterEkkehard Fasser
Heinz StettlerThomas ForchHans Märcy
Urs SalzmannMatthias LeglerKurt Poletti
Rico FreiermuthDietmar JerkeRolf Strittmatter
1985 St. MoritzİsviçreDoğu Almanyaİsviçre
Silvio GiobellinaWolfgang HoppeHans Hiltebrand
Heinz StettlerRoland WetzigUrs Leuthold
Urs SalzmannIngo VogeKurt Ott
Rico FreiermuthDietmar SchauerhammerMeinhard Müller
1986 Igls İsviçreDoğu AlmanyaAvusturya
Hans HiltebrandBernhard LehmannPeter Kienast
Kurt MeierMatthias TrübnerFranz Siegl
Erwin FassbindIngo VogeGerhard Redl
André KisserBogdan MusiołChristian Mark
1987 CerviniaDğu Almanyaİsviçreİsviçre
Wolfgang HoppeRalph PichlerEkkehard Fasser
Dietmar SchauerhammerHeinrich NotterKurt Meier
Roland WetzigEdgar DietscheWerner Stocker
Bogdan MusiołCeleste PolteraRolf Strittmatter
1988 SarajevoBatı AlmanyaDoğu Almanyaİsviçre
Christian SchebitzVolker DietrichSilvio Giobellina
Uwe HöringRené HannemannCurdin Morell
Gerhard OechsleTorsten KörnerUrs Salzmann
Leroy HieberAxel KühnCeleste Poltera
1989 WinterbergAvusturyaDoğu AlmanyaAvusturya
Ingo AppeltHarald CzudajPeter Kienast
Harald WinklerTino BonkThomas Schroll
Gerhard RedlKarsten BrannaschFranz Siegl
Jürgen MandlPeter FörsterKurt Teigl
1990 IglsAvusturyaAvusturyaİsviçre
Peter KienastIngo AppeltGustav Weder
Thomas SchrollGerhard RedlBruno Gerber
Martin RiedlJürgen MandlLorenz Schindelholz
Johann LindnerHarald WinklerCurdin Morell
1991 CerviniaİsviçreAlmanyaAlmanya
Gustav WederDirk WieseVolker Dietrich
Bruno GerberThorsten WölmSven Rühr
Lorenz SchindelholzOliver RoggeFrank Jacob
Curdin MorellOlaf HampelThomas Rex
1992 KönigsseeAlmanyaAvusturyaRomanya
Harald CzudajHubert SchösserPaul Neagu
Tino BonkHannes ContiLaurențiu Budur
Axel JangMartin RiedlLászló Hodos
Alexander SzeligGerhard HaidacherCostel Petrariu
1993 St. MoritzİsviçreAlmanyaAvusturya
Gustav WederDirk WieseHubert Schösser
Donat AcklinChristoph BartschGerhard Redl
Kurt MeierOliver RoggeHarald Winkler
Domenico SemeraroWolfgang HauptGerhard Haidacher
1994 La PlagneİtalyaBüyük BritanyaAlmanya
Günther HuberMark ToutDirk Wiese
Antonio TartagliaGeorge FarellChristoph Bartsch
Stefano TicciJason WingMichael Liekmeier
Mirko RuggieroLenny PaulWolfgang Haupt
1995 AltenbergAlmanyaAvusturyaAlmanya
Wolfgang HoppeHubert SchösserHarald Czudaj
Ulf HielscherGerhard RedlKarsten Brannasch
René HannemannThomas SchrollAlexander Szelig
Carsten EmbachMartin SchützenauerUdo Lehmann
1996 St. MoritzAlmanyaAlmanyaİsviçre
Christoph LangenWolfgang HoppeMarcel Rohner
Sven RührTorsten VossMarkus Wasser
Markus ZimmermannSven PeterThomas Schreiber
Olaf HampelCarsten EmbachRoland Tanner
1997 KönigsseeİsviçreİsviçreAlmanya
Reto GötschiMarcel RohnerDirk Wiese
Guido AcklinMarkus NüssliChristoph Bartsch
Daniel GigerThomas SchreiberTorsten Voss
Beat SeitzRoland TannerMichael Liekmeier
1998 IglsAlmanyaAvusturyaAlmanya
Harald CzudajHubert SchösserChristoph Langen
Torsten VossPeter LeismüllerMarkus Zimmermann
Steffen GörmerErwin ArnoldKai-Uwe Kohlert
Alexander SzeligMartin SchützenauerOlaf Hampel
1999 WinterbergAlmanyaİsviçreAvusturya
Christoph LangenMarcel RohnerWolfgang Stampfer
Markus ZimmermannMarkus NüssliJochen Buck
Thomas PlatzerBeat HeftiErwin Arnold
Sven RührSilvio SchaufelbergerMartin Schützenauer
Almanya
Harald Czudaj
Torsten Voss
Udo Lehmann
Carsten Embach
2000 Cortina d’AmpezzoFransaLetonyaAlmanya
Bruno MingeonSandis PrūsisChristoph Langen
Emmanuel HostacheMārcis RullisSven Rühr
Christophe FouquetMatis ZacmanisThomas Patzer
Max RobertJānis OzolsJörg Treffer
2001 KönigsseeAlmanyaAlmanya Almanya
Matthias BeneschChristoph LangenAndré Lange
Torsten VossMarkus ZimmermannLars Behrendt
Udo LehmannSven PeterRené Hoppe
Alexander SzeligAlexander MetzgerCarsten Embach
2002 Cortina d’AmpezzoAlmanyaFransaAlmanya
André LangeBruno MingeonMatthias Benesch
Enrico KühnEric Le ChanonyTorsten Voss
Kevin KuskeChristophe FouquetUdo Lehmann
Carsten EmbachMax RobertAlexander Szelig
2003 WinterbergLetonyaAlmanyaİsviçre
Sandis PrūsisAndré LangeMartin Annen
Jānis SilarājsRené HoppeUrs Aeberhard
Mārcis RullisEnrico KühnSilvio Schaufelberger
Jānis OzolsCarsten EmbachCédric Grand
2004 St. MoritzAlmanyaİsviçreAlmanya
André LangeIvo RüeggChristoph Langen
Udo LehmannAli DincerMarkus Zimmermann
Kevin KuskeBeat HeftiEnrico Kühn
René HoppeChristian AebliAlexander Metzger
2005 AltenbergRusyaAlmanyaAlmanya
Alexandr ZubkovAndré LangeMatthias Höpfner
Alexei SeliverstovRené HoppeMarc Kühne
Sergey GolubevThomas PögeAndreas Barucha
Dmitry StepushkinMartin PutzeStefan Barucha
2006 St. MoritzİsviçreAlmanyaRusya
Martin AnnenAndré LangeAlexandr Zubkov
Thomas LamparterRené HoppeSergey Golubev
Beat HeftiKevin KuskeAlexei Seliverstov
Cédric GrandMartin PutzeDmitry Stepushkin
2007 Cortina d’AmpezzoAlmanyaRusyaİsviçre
André LangeYevgeni PopovIvo Rüegg
Alexander RödigerRoman OreshnikovRoman Handschin
Kevin KuskeDmitry TrunenkovThomas Lamparter
Martin PutzeDmitry StepushkinCédric Grand
2008 CesanaLetonyaİsviçreAlmanya
Jānis MiņinsMartin GallikerAndré Lange
Daumants DreiškensJürg EggerRené Hoppe
Oskars MelbārdisOlexander StreltsovKevin Kuske
Intars DambisPatrick BlöchligerMartin Putze
2009 St. MoritzRusyaAlmanyaAlmanya
Alexandr ZubkovThomas FlorschützKarl Angerer
Roman OreshnikovMarc KühneAndreas Udvari
Dmitry TrunenkovAndreas BaruchaThomas Pöge
Dmitry StepushkinAlexander MetzgerGregor Bermbach
2010 IglsAlmanyaİsviçreAlmanya
André LangeIvo RüeggThomas Florschütz
René HoppeRoman HandschinRonny Listner
Kevin KuskeCédric GrandRichard Adjei
Martin PutzeThomas LamparterAndreas Barucha
2011 WinterbergAlmanyaAlmanya-
Manuel MachataThomas Florschütz
Richard AdjeiRonny Listner
Andreas BredauKevin Kuske
Florian BeckeAndreas Barucha
Rusya
Alexandr Zubkov
Filipp Yegorov
Dmitry Trunenkov
Nikolay Khrenkov
2012 AltenbergAlmanyaRusyaAlmanya
Maximilian ArndtAlexandr ZubkovThomas Florschütz
Alexander RödigerFilipp YegorovRonny Listner
Marko HübenbeckerDmitry TrunenkovKevin Kuske
Martin PutzeNikolay KhrenkovThomas Blaschek
2013 IglsAlmanyaİsviçreAlmanya
Maximilian ArndtBeat HeftiThomas Florschütz
Alexander RödigerAlex BaumannAndreas Bredau
Marko HübenbeckerThomas LamparterKevin Kuske
Martin PutzeJuerg EggerThomas Blaschek
2014 KönigsseeİsviçreBüyük BritanyaAlmanya
Beat HeftiJohn James JacksonFrancesco Friedrich
Alex BaumannStuart BensonAlex Mann
Thomas AmrheinBruce TaskerGregor Bermbach
Juerg EggerJoel FearonThorsten Margis
2015 La PlagneLetonyaRusyaAlmanya
Oskars MelbārdisAlexander KasjanovFrancesco Friedrich
Daumants DreiškensIlvir HuzinCandy Bauer
Arvis VilkasteAleksei PushkarevMartin Grothkopp
Jānis StrengaAleksey ZaytsevThorsten Margis
2016 St. MoritzAlmanyaAvusturyaLetonya
Maximilian ArndtBenjamin MaierOskars Melbārdis
Kevin KoronaMarco RanglDaumants Dreiškens
Martin PutzeMarkus SammerArvis Vilkaste
Ben HeberDănuț MoldovanJānis Strenga
2017Winterberg, GermanyAlmanyaAlmanyaAvusturya
Johannes LochnerNico WaltherBenjamin Maier
Sebastian MrowkaKevin KuskeStefan Laussegger
Joshua BluhmKevin KoronaMarkus Sammer
Christian RaspEric FrankeDănuț Moldovan
2018 IglsAlmanyaAlmanyaLetonya
Johannes LochnerFrancesco FriedrichOskars Melbārdis
Marc RademacherCandy BauerDaumants Dreiškens
Joshua BluhmMartin GrothkoppHelvijs Lūsis
Christian RaspThorsten MargisJānis Strenga
2019 KönigsseeAlmanyaLetonyaAlmanya
Johannes LochnerOskars ĶibermanisFrancesco Friedrich
Florian BauerMatīss MiknisCandy Bauer
Marc RademacherArvis VilkasteMartin Grothkopp
Christian RaspJānis StrengaAlexander Schüller
2020Winterberg, GermanyAlmanyaAlmanyaAlmanya
Johannes LochnerFrancesco FriedrichNico Walther
Florian BauerCandy BauerPaul Krenz
Christopher WeberAlexander SchüllerKevin Korona
Christian RaspThorsten MargisEric Franke
2021Winterberg, GermanyAlmanya
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Candy Bauer
Alexander Schüller
Avusturya
Benjamin Maier
Sascha Stepan
Markus Sammer
Kristian Huber
Rusya
Rostislav Gaitiukevich
Mikhail Mordasov
Ilya Malykh
Ruslan Samitov
2022St. Moritz, İsviçreLetonya
Oskars Ķibermanis
Dāvis Spriņģis
Matīss Miknis
Edgars Nemme
Almanya
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
Alexander Rödiger
Alexander Schüller
Rusya
Rostislav Gaitiukevich
Mikhail Mordasov
Pavel Travkin
Aleksei Laptev
2023

2 Kişilik Kadın

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2004 SiguldaAlmanyaAlmanyaSwitzerland
Cathleen MartiniClaudia SchrammFrançoise Burdet
Sandra GermainNicole HerschmannKarin Hagmann
2005 AltenbergAlmanyaAlmanyaNetherlands
Cathleen MartiniSandra KiriasisIlse Broeders
Janine TischerAnja SchneiderheinzeJeanette Pennings
2006St. Moritz, İsviçreAlmanyaİtalyaAlmanya
Sandra KiriasisGerda WeißensteinerSusi Erdmann
Anja SchneiderheinzeJennifer IsaccoAnne Dietrich
2007 Cortina d’AmpezzoAlmanyaAlmanyaİtalya
Sandra KiriasisCathleen MartiniJessica Gillarduzzi
Romy LogschJanine TischerFabiana Mollica
2008 CesanaAlmanyaAlmanyaİsviçre
Sandra KiriasisCathleen MartiniMaya Bamert
Berit WiackerJanine TischerAnne Dietrich
2009St. Moritz, İsviçreAlmanyaAlmanyaBüyük Britanya
Sandra KiriasisCathleen MartiniNicola Minichiello
Berit WiackerJanine TischerGillian Cooke
2010 IglsAlmanyaİsviçreAlmanya
Cathleen MartiniSabina HafnerSandra Kiriasis
Romy LogschHannelore SchenkChristin Senkel
2011 WinterbergAlmanyaAlmanyaHollanda
Sandra KiriasisAnja Schneiderheinze-StöckelEsme Kamphuis
Berit WiackerChristin SenkelJudith Vis
2012 AltenbergAlmanyaAlmanyaİsviçre
Cathleen MartiniSandra KiriasisFabienne Meyer
Janine TischerPetra LammertHannelore Schenk
2013 IglsAlmanyaAlmanyaAlmanya
Sandra KiriasisAnja Schneiderheinze-StöckelCathleen Martini
Franziska BertelsLisette ThöneStephanie Schneider
2014 KönigsseeİsviçreAlmanyaHollanda
Fabienne MeyerSandra KiriasisEsme Kamphuis
Tanja MayerFranziska FritzJudith Vis
2015 La PlagneAlmanyaAlmanyaAlmanya
Anja Schneiderheinze-StöckelCathleen MartiniStefanie Szczurek
Franziska BertelsStephanie SchneiderErline Nolte
2016St. Moritz, İsviçreAlmanyaBelgiumAlmanya
Anja Schneiderheinze-StöckelElfje WillemsenStephanie Schneider
Annika DrazekSophie VercruyssenLisa Marie Buckwitz
2017 WinterbergAlmanya
RusyaAvusturya
Mariama JamankaNadezhda SergeevaChristina Hengster
Annika DrazekAnastasia KocherzhovaJennifer Jantina Oluumi Desire Onasanya
2018 IglsAlmanyaAlmanyaAlmanya
Stephanie SchneiderMariama JamankaAnna Köhler
Annika DrazekLisa Marie BuckwitzAnn-Christin Strack
2019 KönigsseeAlmanyaAlmanyaAvusturya
Mariama JamankaStephanie SchneiderKatrin Beierl
Annika DrazekAnn-Christin StrackJennifer Jantina Oluumi Desire Onasanya
2020 SiguldaRusya RomanyaAlmanya
Nadezhda SergeevaAndreea GrecuStephanie Schneider
Elena MamedovaIoana GheorgheLisette Thöne
2021Winterberg, GermanyAlmanya
Laura Nolte
Deborah Levi
Almanya
Kim Kalicki
Ann-Christin Strack
Avusturya
Katrin Beierl
Jennifer Onasanya
Almanya
Mariama Jamanka
Leonie Fiebig
2022St. Moritz, İsviçreAlmanya
Kim Kalicki
Lisa Buckwitz
Almanya
Mariama Jamanka
Kira Lipperheide
Almanya
Laura Nolte
Deborah Levi
2023

Kadınlar Monobob

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2022 St. Moritz, İsviçreMariama Jamanka (Almanya)Laura Nolte (Almanya) Nadezhda Sergeeva (Rusya)

Skeleton

Bireysel Erkekler

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1981 Igls Gert Elsässer (AUT) Christian Mark (AUT) Antonio Morelli (ITA)
1982 Königssee Gert Elsässer (AUT) Franz Kleber (FRG) Maurizio David (ITA)
1983 Igls Alain Wicki (SUI) Gert Elsässer (AUT) Nico Baracchi (SUI)
1984 Winterberg Nico Baracchi (SUI) Andi Schmid (AUT) Fred Martini (AUT)
1985 Sarajevo Nico Baracchi (SUI) Andi Schmid (AUT) Urs Vescoli (SUI)
1986 St. Moritz Nico Baracchi (SUI) Andi Schmid (AUT) Erich Graf (SUI)
1987 Sarajevo Andi Schmid (AUT) Christian Auer (AUT) Alain Wicki (SUI)
1988 Winterberg Alain Wicki (SUI) Andi Schmid (AUT) Franz Plangger (AUT)
2003 St. Moritz Walter Stern (AUT) Gregor Stähli (SUI) Florian Grassl (GER)
2004 Altenberg Kristan Bromley (GBR) Gregor Stähli (SUI) Frank Kleber (GER)
2005 Altenberg Kristan Bromley (GBR) Frank Kleber (GER) Matthias Biedermann (GER)
2006 St. Moritz Gregor Stähli (SUI) Frank Rommel (GER) Markus Penz (AUT)
2007 Königssee Aleksandr Tretyakov (RUS) Markus Penz (AUT) Tomass Dukurs (LAT)
2008 Cesana Kristan Bromley (GBR) Sebastian Haupt (GER) Adam Pengilly (GBR)
2009 St. Moritz Frank Rommel (GER) Kristan Bromley (GBR) Gregor Stähli (SUI)
2010 IglsMartins Dukurs (Letonya) Frank Rommel (GER) Aleksandr Tretyakov (RUS)
2011 WinterbergMartins Dukurs (Letonya) Sergey Chudinov (RUS) Aleksandr Tretyakov (RUS)
2012 AltenbergMartins Dukurs (Letonya)Tomass Dukurs (Letonya) Alexander Kröckel (GER)
2013 IglsMartins Dukurs (Letonya) Aleksandr Tretyakov (RUS)Tomass Dukurs (Letonya)
2014 KönigsseeMartins Dukurs (Letonya)Tomass Dukurs (Letonya) Frank Rommel (GER)
2015 La PlagneMartins Dukurs (Letonya) Aleksandr Tretyakov (RUS)Tomass Dukurs (Letonya)
2016 St. MoritzMartins Dukurs (Letonya)Nikita Tregubov (RUS)
 Tomass Dukurs (Letonya)
2017 WinterbergMartins Dukurs (Letonya)Tomass Dukurs (Letonya)Aleksandr Tretyakov (Rusya)
2018 IglsMartins Dukurs (Letonya)Nikita Tregubov (RUS)Axel Jungk (GER)
2019 IglsMartins Dukurs (Letonya)Axel Jungk (GER)Aleksandr Tretyakov (Rusya)
2020 SiguldaMartins Dukurs (Letonya)Tomass Dukurs (Letonya)
2021Winterberg, GermanyAleksandr Tretyakov (Rusya)Martins Dukurs (Letonya)Alexander Gassner (Almanya)
2022St. Moritz, İsviçreMartins Dukurs (Letonya)Alexander Gassner (Almanya)Christopher Grotheer (Almanya)
2023

Bireysel Kadınlar

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2003St. Moritz, İsviçre  Monique Riekewald (GER) Diana Sartor (GER) Tanja Morel (SUI)
2004 Altenberg Diana Sartor (GER) Kerstin Jürgens (GER) Steffi Jacob (GER)
2005 Altenberg Kerstin Jürgens (GER) Maya Pedersen (SUI) Diana Sartor (GER)
2006 St. Moritz Maya Pedersen (SUI) Shelley Rudman (GBR) Tanja Morel (SUI)
2007 Königssee Anja Huber (GER) Maya Pedersen (SUI) Julia Eichhorn (GER)
2008 Cesana Anja Huber (GER) Svetlana Trunova (RUS) Kerstin Jürgens (GER)
2009St. Moritz, İsviçre  Shelley Rudman (GBR) Marion Trott (GER) Maya Pedersen (SUI)
2010Igls, Avusturya Anja Huber (GER) Kerstin Szymkowiak (GER) Shelley Rudman (GBR)
2011 Winterberg Shelley Rudman (GBR) Anja Huber (GER) Amy Williams (GBR)
2012 Altenberg Anja Huber (GER) Katharina Heinz (GER) Shelley Rudman (GBR)
2013Igls, Avusturya Elena Nikitina (RUS) Maria Orlova (RUS)Janine Flock (Avusturya)
2014 KönigsseeJanine Flock (Avusturya) Shelley Rudman (GBR) Sophia Griebel (GER)
 Anja Huber (GER)
2015Igls, Avusturya Lizzy Yarnold (GBR)Janine Flock (Avusturya) Rose McGrandle (GBR)
2016St. Moritz, İsviçre Janine Flock (Avusturya)Tina Hermann (Almanya) Marina Gilardoni (SUI)
2017 Winterberg Jacqueline Lölling (GER)Janine Flock (Avusturya)Tina Hermann (Almanya)
2018Igls, AvusturyaElena Nikitina (Rusya) Jacqueline Lölling (GER)Janine Flock (Avusturya)
2019Igls, Avusturya Janine Flock (AUT)Elena Nikitina (Rusya) Jacqueline Lölling (GER)
2020 SiguldaElena Nikitina (Rusya) Marina Gilardoni (SUI)Janine Flock (Avusturya)
2021Winterberg, AlmanyaElena Nikitina (Rusya)Tina Hermann (Almanya)Janine Flock (Avusturya)
2022St. Moritz, İsviçre Kimberley Bos (Hollanda)Janine Flock (Avusturya)Valentina Margaglio (İtalya)
2023