Dünya Biathlon Gençler/Küçükler Şampiyonası

Gençler Kategorisi

Erkekler Bireysel

YearHostGoldSilverBronze
1997 Forni Avoltri Erik Lundstrom
1998 Valcartier Joern Wollschlaeger
1999 Pokljuka Syver Berg-Domaas
2000 Hochfilzen Fabian Mund
2001 Khanty-Mansiysk Vitaly Chernychev
2002 Ridnaun Simon Eder
2003 Kościelisko Jouni Kinnunen
2004 Haute Maurienne Hansjörg Reuter
2005 Kontiolahti Emil Hegle Svendsen
2006 Presque Isle Evgeny Ustyugov
2007 Martell Evgeny Abramenko
2008 Ruhpolding Jean-Guillaume Béatrix
2009 Canmore Manuel Müller
2010 Torsby Yann Guigonnet
2011 Nové Město Simon Desthieux
2012 Kontiolahti Kurtis Wenzel
2013 Obertilliach Alexandr Loginov
2014 Presque Isle Tore Leren
2015 Minsk Aristide Bègue
2016 Cheile Gradistei Felix Leitner
2017 Osrblie Sindre Pettersen
2018 Otepää Igor Malinovskii
2019 Osrblie Martin Bourgeois République
2020 LenzerheideMax Barchewitz (Almanya)Vebjørn Sørum (Norveç)Sebastian Stalder (İsviçre)
2021Obertilliach, AvusturyaPhilipp Lipowitz (Almanya)Alex Cisar (Slovenya)Emilien Claude (Fransa)
2022Soldier Hollow, ABD

Kadınlar Bireysel

YearHostGoldSilverBronze
1997 Forni Avoltri Tetiana Rud
1998 Valcartier Simone Hauswald
1999 Pokljuka Sabine Flatscher
2000 Hochfilzen Irina Fomina
2001 Khanty-Mansiysk Tatiana Moiseeva
2002 Ridnaun Nadezhda Chastina
2003 Kościelisko Ute Niziak
2004 Haute Maurienne Jenny Adler
2005 Kontiolahti Anne Preußler
2006 Presque Isle Marion Blondeau
2007 Martell Evgeniya Sedova
2008 Ruhpolding Susann König
2009 Canmore Nicole Wötzel
2010 Torsby Réka Ferencz
2011 Nové Město Dorothea Wierer
2012 Kontiolahti Chardine Sloof
2013 Obertilliach Laura Dahlmeier
2014 Presque IsleLuise Kummer
2015 MinskYuliya Zhuravok
2016 Cheile GradisteiSusanna Kurzthaler
2017 OsrblieMegan Bankes (Kanada)
2018 OtepääKamila Żuk (Polonya)
2019 OsrblieMeng Fanqi (Çin)
2020Lenzerheide, İsviçreAnastasiia Khaliullina (Rusya)Milena Todorova (Bulgaristan)Amy Baserga (İsviçre)
2021Obertilliach, AvusturyaCamille Bened (Fransa)Henrieta Horvatova (Slovakya)Beatrice Trabucchi (İtalya)
2022Soldier Hollow, ABD

Erkekler Sprint

YearHostGoldSilverBronze
1997 Forni Avoltri Jay Hakkinen
1998 Valcartier Andrei Prokunin
1999 Pokljuka Syver Berg-Domaas
2000 Hochfilzen Fabian Mund
2001 Khanty-Mansiysk Andreas Birnbacher
2002 Ridnaun Mattias Nilsson
2003 Kościelisko Michael Rösch
2004 Haute Maurienne Simon Fourcade
2005 Kontiolahti Emil Hegle Svendsen
2006 Presque Isle Petr Hradecký
2007 Martell Christoph Stephan
2008 Ruhpolding Anton Shipulin
2009 Canmore Lukas Hofer
2010 Torsby Evgeny Petrov
2011 Nové Město Tom Barth
2012 Kontiolahti Maxim Tsvetkov
2013 Obertilliach Alexandr Loginov
2014 Presque Isle Alexander Povarnitsyn
2015 Minsk Aleksandr Dediukhin
2016 Cheile Gradistei Felix Leitner
2017 Osrblie Igor Malinovskii
2018 Otepää Vasily Tomshin
2019 OsrblieVebjørn Sørum (Norveç)
2020 LenzerheideVebjørn Sørum (Norveç)Jakub Štvrtecký (Çekya)Dzmitry Lazouski (Belarus)
2021Obertilliach, AvusturyaEmilien Claude (Fransa)Mikulas Karlik (Çekya)Mikhail Pervushin (Rusya)
2022Soldier Hollow, ABD

Kadınlar Sprint

YearHostGoldSilverBronze
1997 Forni Avoltri Andrea Henkel
1998 Valcartier Gro Istad-Kristiansen
1999 Pokljuka Martina Glagow
2000 Hochfilzen Sabrina Buchholz
2001 Khanty-Mansiysk Romy Beer
2002 Ridnaun Kathrin Pfisterer
2003 Kościelisko Ludmila Ananko
2004 Haute Maurienne Magdalena Neuner
2005 Kontiolahti Magdalena Neuner
2006 Presque Isle Carolin Hennecke
2007 Martell Svetlana Sleptsova
2008 Ruhpolding Magdalena Neuner
2009 Canmore Nicole Wötzel
2010 Torsby Maren Hammerschmidt
2011 Nové Město Dorothea Wierer
2012 Kontiolahti Elena Ankudinova
2013 Obertilliach Laura Dahlmeier
2014 Presque Isle Evgeniya Pavlova
2015 Minsk Lena Arnaud
2016 Cheile Gradistei Hanna Öberg
2017Osrblie, Rusya Michela Carrara
2018Otepää Kamila Żuk
2019Osrblie, Rusya Ekaterina Bekh
2020LenzerheideAnastasia Shevchenko (Rusya)Åsne Skrede (Norveç)Milena Todorova (Bulgaristan)
2021Obertilliach, AvusturyaAmy Baserga (İsviçre)Rebecca Passler (İtalya)Juni Arnekleiv (Norveç)
2022Soldier Hollow, ABD

Erkekler Takip

YearHostGoldSilverBronze
1997 Forni AvoltriN/A
1998 ValcartierN/A
1999 Pokljuka Syver Berg-Domaas
2000 Hochfilzen Fabian Mund
2001 Khanty-Mansiysk Andreas Birnbacher
2002 Ridnaun Michal Šlesingr
2003 Kościelisko Maxim Tchoudov
2004 Haute Maurienne Simon Fourcade
2005 Kontiolahti Simon Fourcade
2006 Presque Isle Evgeny Ustyugov
2007 Martell Christoph Stephan
2008 Ruhpolding Anton Shipulin
2009 Canmore Lukas Hofer
2010 Torsby Manuel Müller
2011 Nové Město Johannes Kühn
2012 Kontiolahti Maxim Tsvetkov
2013 Obertilliach Johannes Thingnes Bø
2014 Presque Isle Fabien Claude
2015 Minsk Eduard Latypov
2016 Cheile Gradistei Sean Doherty
2017Osrblie, Rusya Igor Malinovskii
2018Otepää, Estonya Sverre Dahlen Aspenes
2019Osrblie, RusyaVebjørn Sørum (Norveç)
2020Lenzerheide, İsviçreDanilo Riethmüller (Almanya)Said Karimulla Khalili (Rusya)Alex Cisar (Slovenya)
2021Obertilliach, AvusturyaEmilien Claude (Fransa)Eric Perrot (Fransa)Mikhail Pervushin (Rusya)
2022Soldier Hollow, ABD

Kadınlar Takip

YearHostGoldSilverBronze
1997 Forni AvoltriN/A
1998 ValcartierN/A
1999 Pokljuka Martina Glagow
2000 Hochfilzen Sabrina Buchholz
2001 Khanty-Mansiysk Jenny Adler
2002 Ridnaun Jenny Adler
2003 Kościelisko Ute Niziak
2004 Haute Maurienne Jenny Adler
2005 Kontiolahti Anna Boulygina
2006 Presque Isle Magdalena Neuner
2007 Martell Svetlana Sleptsova
2008 Ruhpolding Magdalena Neuner
2009 Canmore Dorothea Wierer
2010 Torsby Sophie Boilley
2011 Nové Město Dorothea Wierer
2012 Kontiolahti Chardine Sloof
2013 Obertilliach Olga Podchufarova
2014 Presque Isle Galina Vishnevskaya
2015 Minsk Marie Heinrich
2016 Cheile Gradistei Hanna Öberg
2017Osrblie, Rusya Valeriia Vasnetcova
2018Otepää, Estonya Markéta Davidová
2019Osrblie, Rusya Ekaterina Bekh
2020Lenzerheide, İsviçreAnastasia Shevchenko (Rusya)Åsne Skrede (Norveç)Milena Todorova (Bulgaristan)
2021Obertilliach, AvusturyaAmy Baserga (İsviçre)Synne Owren (Norveç)Rebecca Passler (İtalya)
2022Soldier Hollow, ABD

Erkekler Bayrak

YearHostGoldSilverBronze
1997 Forni AvoltriNorveç
1998 Valcartier
1999 Pokljukaİsveç
2000 HochfilzenAlmanya
2001 Khanty-MansiyskAlmanya
2002 RidnaunAlmanya
2003 KościeliskoRusya
2004 Haute MaurienneAlmanya
2005 KontiolahtiAlmanya
2006 Presque IsleFransa
2007 MartellAlmanya
2008 RuhpoldingRusya
2009 CanmoreAlmanya
2010 TorsbyAlmanya
2011 Nové MěstoAlmanya
2012 KontiolahtiNorveç
2013 ObertilliachNorveç
2014 Presque IsleAlmanya
2015 MinskRusya
2016 Cheile GradisteiRusya
2017Osrblie, RusyaRusya
2018OtepääRusya
2019Osrblie, RusyaRusya
2020Lenzerheide, İsviçreRusya
Kirill Bazhin
Daniil Serokhvostov
Vadim Istamgulov
Said Karimulla Khalili
Almanya
Max Barchewitz
Tim Grotian
Julian Hollandt
Danilo Riethmüller
Fransa
Thomas Briffaz
Guillaume Desmus
Martin Bourgeois République
Sébastien Mahon
2021Obertilliach, Avusturya
2022Soldier Hollow, ABD

Kadınlar Bayrak

YearHostGoldSilverBronze
1997 Forni AvoltriNorveç
1998 Valcartier
1999 PokljukaAlmanya
2000 HochfilzenAlmanya
2001 Khanty-MansiyskRusya
2002 RidnaunAlmanya
2003 KościeliskoRusya
2004 Haute MaurienneAlmanya
2005 KontiolahtiRusya
2006 Presque IsleAlmanya
2007 MartellAlmanya
2008 RuhpoldingAlmanya
2009 Canmoreçek Cumhuriyeti
2010 TorsbyRusya
2011 Nové MěstoRusya
2012 KontiolahtiNorveç
2013 ObertilliachAlmanya
2014 Presque IsleAlmanya
2015 MinskFransa
2016 Cheile GradisteiNorveç
2017Osrblie, RusyaNorveç
2018Otepää, EstonyaFransa
2019Osrblie, RusyaFransa
2020Lenzerheide, İsviçreFransa
Camille Bened
Laura Boucaud
Lou Anne Chevat
Paula Botet
Rusya
Anastasiia Khaliullina
Anastasiia Goreeva
Alina Kudisova
Anastasia Shevchenko
Norveç
Åsne Skrede
Mari Wetterhus
Marthe Kråkstad Johansen
Juni Arnekleiv
2021Obertilliach, Avusturya
2022Soldier Hollow, ABD

Küçükler Kategorisi

Erkekler Bireysel

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017Osrblie, Rusya
2018Otepää, Estonya
2019Osrblie, Rusya
2020Lenzerheide, İsviçreMartin Nevland (Norveç)Damian Levet (Fransa)Eric Perrot (Fransa)
2021Obertilliach, AvusturyaDenis Irodov (Rusya)Edgar Geny (Fransa)Leon Kienesberger (Avusturya)
2022Soldier Hollow, ABD

Kadınlar Bireysel

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017Osrblie, Rusya
2018Otepää, Estonya
2019Osrblie, Rusya
2020Lenzerheide, İsviçreLea Meier (İsviçre)Rebecca Passler (İtalya)Anna Gandler (Avusturya)
2021Obertilliach, AvusturyaJeanne Richard (Fransa)Lena Repinc (Slovenya)Ema Kapustova (Slovakya)
2022Soldier Hollow, ABD

Erkekler Sprint

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017Osrblie, Rusya
2018Otepää, Estonya
2019Osrblie, Rusya
2020Lenzerheide, İsviçreAleksei Kovalev (Rusya)Ondřej Mánek (Çek Cumhuriyeti)Maxime Germain (ABD)
2021Obertilliach, AvusturyaDenis Irodov (Rusya)Fabio Piller Cottrer (İtalya)Jan Gunka (Polonya)
2022Soldier Hollow, ABD

Kadınlar Sprint

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017Osrblie, Rusya
2018Otepää, Estonya
2019Osrblie, Rusya
2020Lenzerheide, İsviçreLinda Zingerle (İtalya)Liubov Kalinina (Rusya)Océane Michelon (Fransa)
2021Obertilliach, AvusturyaLena Repinc (Slovenya)Linda Zingerle (İtalya)Selina Grotian (Almanya)
2022Soldier Hollow, ABD

Erkekler Takip

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017Osrblie, Rusya
2018Otepää, Estonya
2019Osrblie, Rusya
2020Lenzerheide, İsviçreMartin Nevland (Norveç)Ondřej Mánek (Çek Cumhuriyeti)Lovro Planko (Slovenya)
2021Obertilliach, AvusturyaDenis Irodov (Rusya)Marcin Zawol (Polonya)Oscar Abdersson (İsveç)
2022Soldier Hollow, ABD

Kadınlar Takip

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017Osrblie, Rusya
2018Otepää, Estonya
2019Osrblie, Rusya
2020Lenzerheide, İsviçreAnna Gandler (Avusturya)Camille Coupe (Fransa)Linda Zingerle (İtalya)
2021Obertilliach, AvusturyaLena Repinc (Slovenya)Martina Trabucchi (İtalya)Linda Zingerle (İtalya)
2022Soldier Hollow, ABD

Erkekler Bayrak

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017Osrblie, Rusya
2018Otepää, Estonya
2019Osrblie, Rusya
2020Lenzerheide, İsviçreNorveç
Martin Uldal
Morten Tørnblad Sameien
Martin Nevland
Çek Cumhuriyeti
Ondřej Mánek
Josef Kabrda
Jonáš Mareček
Rusya
Aleksei Zubarev
Oleg Domichek
Aleksei Kovalev
2021Obertilliach, AvusturyaPolonya
Konrad Badacz, Jan Gunka, Marcin Zawol
Fransa
Edgar geny, Mathieu Garcia, Valentin Lejeune
İtalya
Stefan Navillod, Fabio Piller Cottrer, Marco Barale
2022Soldier Hollow, ABD

Kadınlar Bayrak

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017Osrblie, Rusya
2018Otepää, Estonya
2019Osrblie, Rusya
2020Lenzerheide, İsviçreNorveç
Tuva Aas Stræte
Frida Dokken
Maren Bakken
İtalya
Hannah Auchentaller
Linda Zingerle
Rebecca Passler
Almanya
Emilie Behringer
Johanna Puff
Selina Kastl
2021Obertilliach, AvusturyaFransa
Fant Bertrand, Jeanne Richard, Maya Cloetens
Slovenya
Klara Vindisar, Kaja Zorc, Lena Repinc
İtalya
Martina Tranbucchi, Sara Scattolo, Linda Zingerle
2022Soldier Hollow, ABD