Beşiktaş (kadın voleybol takımı)

Beşiktaş (kadın voleybol takımı) Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Türkiye Kadınlar Birinci Voleybol Ligi’nde mücadele eden voleybol takımı. Beşiktaş (kadın voleybol takımı), maçlarını TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynamaktadır.

{{{ad}}} arması
Tam adı Beşiktaş (kadın voleybol takımı)
Lig Türkiye Kadınlar Birinci Voleybol Ligi
Eski ad(lar)ı Beşiktaş
(1961-2012)
Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi
(2012-2013)
Beşiktaş
(2013-günümüz)
Salon TVF Burhan Felek Voleybol Salonu
Yer Üsküdar, İstanbul, Türkiye
Renkler Siyah-Beyaz
Başkan Ahmet Nur Çebi
Koç Gökhan Durmaz
Web sitesi Beşiktaş Voleybol Şubesi

Başarıları

Roundel of Turkey.svg Türkiye Bayanlar Voleybol Şampiyonası

    • Şampiyon (1): 1965
  • Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi
    • İkinci (3): 1995-96, 1996-97, 2003-04
  • Türkiye Kupası
    • Finalist (1): 1996
  • Federasyon Kupası
    • Şampiyon (1): 1966
  • CEV Challenge Kupası
    • Finalist (1): 2014
  • Avrupa Indesit Şampiyonlar Ligi
    • Çeyrek Final (1): 2005
  • CEV Kupası
    • Dördüncü (1): 2001
  • CEV Kupa Galipleri Kupası
    • Dördüncü (1): 1998
  • Kadınlar Voleybol Balkan Kupası:
    • Şampiyon (3): 2008, 2009, 2013

Takım Kadrosu

2018/2019 Takım Kadrosu
Süper Lig
2019-2020 Takım Kadrosu
Süper Lig
2020-2021 Takım Kadrosu
Süper Lig
2021-2022 Takım Kadrosu
1. Lig
Güncelleme (19-12-2021)
Baş Antrenörh : Kamil Söz Baş Antrenör : Kamil Söz
(Sezon sonu Yeşilyurt ile anlaştı.)
Baş Antrenör : Mustafa Suphi Doğancı
(Sezon sonu ayrıldı.
Baş Antrenör : Gökhan Durmaz
MERVE TANIL
İlbank (Temmuz 2019)
Yağmur Mislina Kılıç
THY (Haziran 2019)
Kale 1957 (January 2020)
Seda Aslanyürek
PTT (Temmuz 2020)
Karayolları (November 2020)
Elif Su Ericek
Galatasaray HDI Sigorta (Eylül 2021)
ZEYNEP ÜZEN
American Üniversitesi (Ağustos 2019)
Ceyda Aktaş
Beylikdüzü V.İ. (Haziran 2019)
Kuzeyboru (January 2020)
Seray Altay
Beylikdüzü (Temmuz 2020)
Serbest (Temmuz 2021)
Melisa Memis
Eczacıbaşı Dynavit (Eylül 2021)
YVON BELİEN (NET)
G.Saray (Mayıs 2019) Ayrıldı.
İrem Cor
THY (Haziran 2019)
Lardini Filottrano (January 2020)
Rida Erlalelitepe
Nevşehir Bld. (Temmuz 2020)
Rida Erlalelitepe
ARELYA KARASOYARELYA KARASOY
Aydın BŞB. (January 2020)
Derin Ezgi Tasdemir
Sarıyer Belediyesi (Temmuz 2020)
Yeşilyurt (Haziran 2021)
Ece Hitayca 
Vakifbank II (Eylül 2021)
JANSET CEMRE ERKUL
PTT SK (Mayıs 2019) Ayrıldı.
Su Zent
THY (Haziran 2019)
Kuzeyboru (January 2020)
Sude Pehlivan
Edremit Bld. Altınoluk (Temmuz 2020)
Çukurova Belediyespor (Haziran 2021)
Zeynep Doğa Yılmaz
Eczacıbaşı II (Eylül 2021)
GÖKNUR SİLEN
Büyükçekmece (Temmuz 2019)
Bengisu Aygün
Altyapı
Bengisu AygünBengisu Aygün
OLESİA RYKHLİUK (AZE)
G.Saray (Mayıs 2019) Ayrıldı.
Büşra Can Kılıçlı
Eczacıbaşı VİTRA (Haziran 2019)
THY (September 2020)
Sinem Yıldız Barut
Ankara PTT (Temmuz 2020)
Kuzeyboru SK (November 2020)
Bianka İlayda Mumcular
Eczacıbaşı II (Eylül 2021)
MİA JERKOV
E.Leclerc Radomka Radom (Temmuz 2019)
Fulden Ural
Aydın BŞB. (July 2019)
Karayolları (January 2020)
Erçe Su Kasapoğlu
Aydın Büyükşehir Belediyespor (Temmuz 2020)
Adam Voleybol (Temmuz 2021)
Gülse Gürcan
Eczacıbaşı II (Eylül 2021)
DİLARA BİLGEDİLARA BİLGE
İlbank (January 2020)
Ezgi Dilik
Aydın BŞB. (August 2020)
Sarıyer Belediyesi (Temmuz 2021)
Eylül Durgun
Eczacıbaşı II (Eylül 2021)
MERVE İKBAL ALBAYRAK
Nilüfer Bld. (Mayıs 2019) Ayrıldı.
Merve Saniye Dalbeler
F.Bahçe (Haziran 2019)
Eczacıbaşı VİTRA (January 2020)
Ece Güneşen
TF Spor Lisesi (September 2020)
Numune Gençlik (November 2020)
Sudem Soydam
Eczacıbaşı II (Eylül 2021)
HÜMAY TOPALOĞLU
Nilüfer Bld. (Temmuz 2019)
Ece Erol
Altyapı (Eylül 2019)
Ece Erol
Chicago State Univ. (Ağustos 2021)
Nehir Kiraz 
Eczacıbaşı II (Eylül 2021)  
PINAR EREN ATASEVER
Vakıfbank (Temmuz 2019)
Doğa Topçiçek
Altyapı
Bradley University (Mayıs 2020) ayrıldı.
Deniz Hakyemez
Nevşehir Bld. (September 2020)
Serbest (Temmuz 2021)
Zeynep Palabıyık
Eczacıbaşı II (Eylül 2021)
 
RİDA ERLALELİTEPE
İlbank (Temmuz 2019)
Zuhal Çetin
Altyapı (Eylül 2019)
Zuhal Çetin
Serbest (Temmuz 2021)
Deniz Erman
Altyapı (Ekim 2021)
Fatma BeyazFatma Beyaz
Kale 1957 (January 2020)
Adlin Kaymaz
Edremit Bld. Alyınoluk (November 2020)
Bahçelievler Belediyespor (Temmuz 2021)
Tuğçe Ersan Tuğçe Ersan Tuğçe Ersan 
Havran Fatih Belediyespor (Haziran 2021)
CEREN KESTİRENGÖZ
F.Bahçe (Temmuz 2019)
Ece Deniz Uçarı
Altyapı (Eylül 2019)
Ece Deniz Uçarı
Sancaktepe İstanbul Voleybol Kulübü (Temmuz 2021)
Göknur Silen
Altyapı (Eylül 2019)
Göknur SilenGöknur Silen
Aleyna Fırat
Altyapı (Eylül 2020)
Aleyna Fırat
Zeynep Batmaz
Altyapı (Eylül 2019)
Zeynep Batmaz
Çiftlikköy Belediyespor (25 September 2020)
Lal Verda Akın
Altyapı (Eylül 2019)
Lal Verda AkınLal Verda Akın
Elif Teksoy
Altyapı (Eylül 2019)
Elif TeksoyElif Teksoy
Dilay Özdemir
Eczacıbaşı Vitra (Eylül 2021)