Bellona Kayseri Basketbol

Kayseri Basketbol veya sponsorluk anlaşması gereği Bellona Kayseri Basketbol, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden kadın basketbol takımı.

Takım, maçlarını 6.363 kişilik Kadir Has Kongre Merkezi ve Spor Salonun’da oynamaktadır.

Takım Geçmiş Adları

  • 2005–2007: TED Kayseri Koleji
  • 2007–2011: Panküp TED Kayseri Koleji
  • 2011–2014: Kayseri Kaski Spor
  • 2014–2018: AGÜ Spor (Abdullah Gül Üniversitesi)
  • 2018–günümüze: Kayseri Basketbol

Başarıları

  • Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi
    • Şampiyon: 2005-06
  • EuroCup Kadınlar
    • Finalist: 2011-12, 2012-13, 2016-17
    • Yarı Final: 2015-16
  • Türkiye Kupası Kadınlar
    • Finalist : 2016-17
  • Kadinlar Basketbol Super Ligi
    • Finalist : 2014-15

Takım Kadrosu

2018/2019 Takım Kadrosu2019/2020 Takım Kadrosu2020/2021 Takım Kadrosu
(Güncelleme 16-03-2021)
Baş Antrenör : Ayhan AvcıBaş Antrenör : Ayhan AvcıBaş Antrenör : Ayhan Avcı
Ayşegül Günay Aladağ Ayşegül Günay AladağAyşegül Günay Aladağ
Bedriye Şevval Karlıtekin Bedriye Şevval KarlıtekinCansu Çolakoğlu
F. Bahçe (August 2020)
Tuğba Oral
Hatay BŞB. (Temmuz 2019)
Beril Albayrak
Kırçiçeği Basketbol (Temmuz 2019)
Sevgi Tonguç
Adana Basket (September 2020)
Gamze Takmaz
İzmit BŞB. (Temmuz 2019)
Ceyda Kozluca
İzmit BŞB. (Temmuz 2019)
Kylee Annette Shook (USA)
Louisville (Haziran 2020)
Free agent (13 October 20209 Left.
Fatma Dikmen Fatma DikmenFatma Dikmen
Gizem Sezer Gizem Sezer
Adana Basket (December 2019)
Jacki Gemelos (Greece)
Olympiacos (Haziran 2020)
Maja Miljkoviç
Satu Mare (Temmuz 2019)
Gülse Uğur
İstanbul Üniv. (Temmuz 2019)
Gülse Uğur
Kennedy Valentine Burke Kennedy Valentine BurkeTyasha Harris (USA)
Dallas Wings (Haziran 2020)
Luca Ivankoviç Luca Ivankoviç
Beşiktaş (September 2020)
Zeynep Öykü Kalbisağde
Adana Basket (Haziran 2020)
Marianna Tolo
M.Mackay
(Temmuz 2019)
Sanem Gamze Zeren
Adana Basket (Temmuz 2019)
Melis Gülcan
Botaş SK (Haziran 2020)
Ify Ibekwe
Ragusa (Temmuz 2019)
Shacobia Shaunte Barbee
Al-Qazeres (Temmuz 2019)
Esra Ural Topuz
F. Bahçe (Haziran 2020)
Yvonne Anderson
Mersin BŞBŞ. (Temmuz 2019)
Klaudija Perisa
Widzew (Temmuz 2019)
Mikiah Herbert Harrigan (England)
South Carolina (Haziran 2020)
Odysey Sims
Minnesoya Lunx (Temmuz 2019)
Kübra İmren Siyahdemir
Beşiktaş (Temmuz 2019)
Hatay BŞB. (July 2020)
Kalani Brown (USA)
Birevim Elazığ (November 2020)
Ezgi Manlacı
İzmit BŞB. (Temmuz 2019)
Kaela Davis (USA)
Perth Lynx (27 December 2019)
Maja Miljkoviç (Sırbistan)
CSM Satu Mare (30 Aralık 2020)
Ann Wauters (Belçika)
(November 2019)
Glory Bassey Johnson (ABD)
Atlanta Dream (Şubat 2021)
Manolya Kurtulmuş
Elazığ İl Özel İdare (January 2020)
Çukurova Basketbol (August 2020) left.
Kitija Laksa (Letonya)
TT Riga (Şubat 2021)
Nazlı Bircan Gökdemir
İzmit BŞB. (January 2020)
OGM Ormanspor (Temmuz 2020)