Basketbol Süper Ligi

League Result

  Winners 
Anadolu Efes14
Fenerbahçe9
Eczacıbaşı8
Galatasaray5
İTÜ5
Ülkerspor4
Beşiktaş2
Tofaş2
Pınar Karşıyaka2
Muhafızgücü1
Altınordu1
SezonŞampiyon
(Başantrenör)
İkinci
Şampiyonun normal sezona göre belirlendiği sezonlar
1966-67Altınordu
Samim Göreç
Galatasaray 
1967-68İTÜ
Mehmet Baturalp
Fenerbahçe 
1968-69Galatasaray
Petar Sinemov
İTÜ 
1969-70İTÜ
Mehmet Baturalp
Fenerbahçe
1970-71İTÜ
Şengün Kaplanoğlu
Fenerbahçe 
1971-72İTÜ
Samim Göreç
Beşiktaş
1972-73İTÜ
Öner Şaylan
Şekerspor 
1973-74Muhafızgücü
Armağan Asena
Şekerspor 
1974-75Beşiktaş
Cavit Altunay
Galatasaray 
1975-76Eczacıbaşı
Aydan Siyavuş
Beşiktaş 
1976-77Eczacıbaşı
Aydan Siyavuş
Beşiktaş
1977-78Eczacıbaşı
Aydan Siyavuş
Tofaş SAS
Şampiyonun final grubuna göre belirlendiği sezonlar
1978-79Efes Pilsen
Faruk Akagün
Eczacıbaşı 
1979-80Eczacıbaşı
Aydan Siyavuş
Efes Pilsen
1980-81Eczacıbaşı
Aydan Siyavuş
Beşiktaş
1981-82Eczacıbaşı
Aydan Siyavuş
Beşiktaş
1982-83Efes Pilsen
Rıza Erverdi
Fenerbahçe 
Şampiyonun elemeli play-off'a göre belirlendiği sezonlar
SezonŞampiyon
(Başantrenör)
Score
(MVP)
Finalist
1983-84Efes Pilsen
Aydan Siyavuş
2-1Karşıyaka
1984-85Galatasaray
Nur Germen
2-1Fenerbahçe
1985-86Galatasaray
Fehmi Sadıkoğlu
2-1Efes Pilsen
1986-87Karşıyaka
Nadir Vekiloğlu
2-1Galatasaray
1987-88Eczacıbaşı
Mehmet Baturalp
3-1Çukurova
1988-89Eczacıbaşı
Mehmet Baturalp
3-1Çukurova
1989-90Galatasaray
Faruk Akagün
3-1Paşabahçe
1990-91Fenerbahçe
Çetin Yılmaz
3-2Tofaş SAS
1991-92Efes Pilsen
Aydın Örs
3-1Paşabahçe
1992-93Efes Pilsen
Aydın Örs
4-0Fenerbahçe
1993-94Efes Pilsen
Aydın Örs
4-2Ülkerspor
1994-95Ülkerspor
Çetin Yılmaz
4-2Fenerbahçe
1995-96Efes Pilsen
Aydın Örs
4-0Ülkerspor
1996-97Efes Pilsen
Aydın Örs
4-1Türk Telekom PTT
1997-98Ülkerspor
Çetin Yılmaz
4-2Efes Pilsen
1998-99Tofaş SAS
Jasmin Repesa
4-2Efes Pilsen
1999-2000Tofaş SAS
Tolga Öngören
4-1Efes Pilsen
2000-01Ülkerspor
Murat Didin
4-2Efes Pilsen
2001-02Efes Pilsen
Oktay Mahmuti
4-2Ülkerspor
2002-03Efes Pilsen
Oktay Mahmuti
4-3Ülkerspor
2003-04Efes Pilsen
Oktay Mahmuti
4-2Ülkerspor
2004-05Efes Pilsen
Oktay Mahmuti
4-1Beşiktaş
2005-06Ülkerspor
Murat Özyer
4-0Efes Pilsen
2006-07Fenerbahçe Ülker
Aydın Örs
4-0Efes Pilsen
2007-08Fenerbahçe Ülker
Bogdan Tanjević
4-1Türk Telekom
2008-09Efes Pilsen
Ergin Ataman
4-2
Bootsy Thornton
Fenerbahçe Ülker
2009-10Fenerbahçe Ülker
Bogdan Tanjević
4-2
Tarence Kinsey
Efes Pilsen
2010-11Fenerbahçe Ülker
Neven Spahija
4-2
Oğuz Savaş
Galatasaray Cafe Crown
2011-12Beşiktaş Milangaz
Ergin Ataman
4-2
Carlos Arroyo
Anadolu Efes
2012-13Galatasaray Medical Park
Ergin Ataman
4-1
Jamont Gordon
Banvit
2013-14Fenerbahçe Ülker
Željko Obradović
4-3Galatasaray Liv Hospital
2014-15Pınar Karşıyaka
Ufuk Sarıca
4-1
Bobby Dixon (Pınar Karşıyaka)
Anadolu Efes
2015-16Fenerbahçe
Željko Obradović
4-2
Luigi Datome (Fenerbahçe)
Anadolu Efes
2016-17Fenerbahçe
Željko Obradović
4-0
Bogdan Bogdanović (Fenerbahçe)
Beşiktaş
2017-18Fenerbahçe
Željko Obradović
4-1
Brad Wanamaker (Fenerbahçe)
Tofaş
2018-19Anadolu Pilsen
Ergin Ataman
4-3
Shane Larkin (Anadolu Efes)
Fenerbahçe
2019-20abandoned due to Coronavirus Pandemic
2020-21

Champions Team Roster