Balatonfüredi KSE

Balatonfüred Kézilabda Sport Egyesület, şu anda Nemzeti Bajnokság I'de oynayan Balatonfüred'den bir Macar hentbol takımıdır. Takım 2007'de bir üst lige yükseldi ve 2009'da beşinci bitirerek şimdiye kadarki en iyi sonucunu elde etti. 2009–2010 Macaristan Kupası kampanyasında kulüp üçüncü oldu, ancak iki finalist olan MKB Veszprém KC ve Pick Szeged EHF Şampiyonlar Ligi'ndeki yerlerini çoktan garantiledikleri için BKSE, bir sonraki EHF Kupa Galipleri Kupası'nda Macaristan'ı temsil etme hakkını elde etti.
Tam Adı Balatonfüredi Kézilabda Sport Egyesület
Kısa Adı BKSE, Füred
Kuruluş 1990
Arena Balaton Szabadidő és Konferencia Központ, Balatonfüred
Kapasite 712 
Başkan László Csima
Baş Antrenör László György
Lig Nemzeti Bajnokság I
2021–22 Nemzeti Bajnokság I, 3 / 14

Başarıları

  • Nemzeti Bajnokság I

Üçüncü (3) : 2011–12, 2013–14, 2021–22

  • Nemzeti Bajnokság I/B

İkinci (5) : 2000–01, 2003–04, 2004–05, 2005–06, 2006–07

  • Nemzeti Bajnokság I/B

Üçüncü (1) : 1999-00,

  • Macaristan Kupası

Üçüncü (5) :2009–10, 2015–16, 2017–18, 2018–19, 2020–21

Takım Kadrosu

2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu 2022/2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (09-10-2022)
Baş Antrenör : János EppelBaş Antrenör : János Eppel
Sezon sonu ayrıldı
Baş Antrenör : László György
Dániel Bősz (Kaleci)Dániel Bősz (Kaleci)Dániel Bősz (Kaleci)
Bence Seprős (Kaleci)
SBS-Eger (Haziran 2021)
Aron Agoston (Kaleci)
Veszprém KKFT Felsőörs (Haziran 2021)
SBS-Eger (Haziran 2022)
Adrián Andó (Kaleci)Adrián Andó (Kaleci)Adrián Andó (Kaleci)
Mihály Tóth (Kaleci)
Gyöngyösi KK (Haziran 2021)
Mihály Tóth (Kaleci)
Bendegúz BókaBendegúz BókaBendegúz Bóka
Bálint ÁgBálint ÁgBálint Ág
Pedro Rodríguez Álvarez (İspanya)Pedro Rodríguez Álvarez (İspanya)
Tatabanya KC (Haziran 2022)
Péter Hornyák
Tatabánya KC (Temmuz 2022)
Balázs BrandtBalázs BrandtBalázs Brandt
László KeményLászló KeményLászló Kemény
Petar TopicPetar Topic
Tatabanya KC (Haziran 2022)
Stevan Sretenović (Sırbistan)
HC Meshkov Brest (Haziran 2022)
Bence SzűcsBence SzűcsBence Szűcs
Balázs SzöllősiBalázs SzöllősiBalázs Szöllősi
Janos DenesJanos DenesJanos Denes
Ákos Kőhegyi
Serbest (Haziran 2021)
Balázs Németh
Ceglédi KKSE (Haziran 2021)
Balázs Németh
László Horváth
Dabas KK (Ocak 2021)
Huba Vajda
Veszprém KKFT Felsőörs (Haziran 2022)
Márton VargaMárton VargaMárton Varga
Mate SzmetanMate SzmetanMate Szmetan
Aliaksei Shynkel (Belarus)
SKA Minsk (ocak 2021)
Tamas Janosi
Altyapı (Haziran 2021)
Tamas Janosi
Gellért DraskovicsGellért Draskovics
NEKA (Ekim 2021)
Márk Vári 
Ferencvárosi TC (Haziran 2022)
Gábor Pulay
SBS-Eger (Haziran 2021)
Milan Gostović (Sırbistan) 
Ademar León (Haziran 2021)
Milan Gostović (Sırbistan) 
Dejan Malinović (Bosna Hersek)Dejan Malinović (Bosna Hersek)Dejan Malinović (Bosna Hersek)
Péter HatárPéter HatárPéter Határ
Aleksandar Glendža (Karadağ)
Serbest (Haziran 2021)
Mate Klucsik
Altyapı (Haziran 2022)