Bahçeşehir Koleji S.K.

Bahçeşehir Koleji SK, Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden 2014 yılında İstanbul’da kurulmuş basketbol takımıdır.

Lig BSL
FIBA Europe Cup
Kuruluş 2014
Salon Ülker Spor ve Etkinlik Salonu
(kapasite: 13,800)
Renkler Kırmızı-Lacivert-Beyaz
Başkan Ömer Yücel
Başantrenör Erhan Ernak
Resmî site bahcesehirsporkulubu.org

Başarıları

Türkiye Basketbol 1. Ligi

  • İkinci (1): 2017–18

FİBA EuroCup

  • Şampiyon (1): 2021–22,
  • Yarı Final (1): 2019–20,

Takım Kadrosu

2018/2019 Takım Kadrosu2019/2020 Takım Kadrosu2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu2022/2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (01-10-2022
Baş Antrenör : Stefanos DedasBaş Antrenör : Stefanos Dedas
Kovulma (30 Ekim 2019)
Baş Antrenör : Zafer Aktaş
Baş Antrenör : Zafer Aktaş
Karşılıklı Anlaşma (08 Aralık 2020)
Baş Antrenör : Erhan Ernak
Baş Antrenör : Erhan ErnakBaş Antrenör : Erhan Ernak
AHMET FATİH CANTİTİZ
Bandırma Kırmızı (Haziran 2019)
Abdülkadir Gülşen
Anadolu Efes (July 2019)
Serbest (Temmuz 2020)
Erick O. Green (USA)
Real Betis (August 2020)
AEK Athens (Eylül 2021)
Oğuz Savaş
Frutti Extra Bursaspor (Temmuz 2021)
Oğuz Savaş
ANDY RAUTİNS (CAN)
Panathinaikos (January 2020)
Altan Erol
Afyon Bld. (July 2019)
Merkezefendi Basketbol (August 2020)
Rıdvan Öncel
Bandırma Kırmızı (June 2020)
G. Saray (Temmuz 2021)
Langston Hall (ABD)
Kızıl Yıldız (Temmuz 2021)
Langston Hall (ABD)
ATA KAHRAMAN
Bornova Bld. (July 2019)
Cameron Clark
Le Mans (July 2019)
Serbest (Temmuz 2020)
Josh Colton Owens (USA)
Reggio Emilia (June 2020)
Metropolitans 92 (Şubat 2021)
Ben Bentil (Gana)
Panathinaikos (Temmuz 2021)
Olimpia Milano (02 Aralık 2021)
Vladimir Brodziansky (Slovakya)
Joventut Badalona (Temmuz 2022)
Partizan (11-11-2022)
Can AltıntığCan Altıntığ
Kağıtspor (August 2020)
Ahmet Safa Yılmaz
G.Saray Junior (July 2020)
Ahmet Safa YılmazAhmet Safa Yılmaz
Cevat Alper ÖzcanCevat Alper Özcan
Serbest (Temmuz 2020)
Stefan Jankovic (Sırbistan)
BC Partizan (02 Şubat 2021)
Tsmoki-Minsk (Temmuz 2021)
Devin Javar Williams (ABD)
Goyang Orion Orions (Temmuz 2021)
Vaqueros de Bayamón (22-01-2022)
Görkem Doğan
Darüşafaka (Temmuz 2022)
CHRİS BABB (USA)
Promitheas (July 2019)
Dwight Hardy (USA)
Limoges (July 2019) join
OGM Ormanspor (July 2020)
Alex Perez (Mexico)
Zalgiris Kaunas (June 2020)
F. Bahçe BEKO (14 November 2020)
Muhammed Baygül
Türk Telekom (Temmuz 2021)
Muhammed Baygül
DJ WHİTE (USA)
Tofaş (July 2019)
JaJuan Markeis Johnson (USA)
Lokomotif Kuban (July 2019)
Bayern München (July 2019)
Peyton Aldridge (USA)
Afyon Belediye (June 2020)
Petkimspor (Temmuz 2021)
Jamar Smith (ABD)
Unics Kazan
(Temmuz 2021)
Jamar Smith (ABD)
EMİR PRELDZİÇ
Orlovik Žepče (July 2019)
Mangok Mathiang
Cremona (July 2019)
Cedevita Olimpia (July 2019)
İsmet Akpınar
Bayern München (July 2020)
F. Bahçe (Temmuz 2021)
Berkay Candan
F. Bahçe BEKO (Temmuz 2021)
Berkay Candan
Hadi ÖzdemirHadi ÖzdemirHadi ÖzdemirHadi ÖzdemirHadi Özdemir
HAKAN YAPAR
Petkim (July 2019)
Muhammed Doğan Şenli
Gaziantep Basketbol (Temmuz 2019)
Gaziantep Basketbol (Temmuz 2019)
Erkan Yılmaz
Bandırma Kırmızı (June 2020)
Erkan Yılmaz
Türk Telekom (Haziran 2022)
Jaka Blazic (Slovenya)
Cedevita Olimpija (Temmuz 2022)
MANNY HARRİS (USA)
NLEX Road Warriors (July 2019)
Robert Wilson Golden III
Avtodor (July 2019)
Fujian Sturgeons (Eylül 2020)
Burak Can Yıldızlı
Beşiktaş (June 2020)
Pınar Karşıyaka (Temmuz 2021)
Kartal Özmızrak
Obradorio
(Temmuz 2021)
Kartal Özmızrak
MARCUS SLAUGHTER (USA)
AEK (July 2019)
Sean Armand (USA)
Zenit St.Petersburg (July 2019)
Chalon (Haziran 2020)
Mükremin Deniz Kılıçlı
Arel Büyükçekmece (June 2020)
Arel Büyükçekmece (Temmuz 2021)
Ata Ülkü Özben
Genç Takım (Haziran 2021)
Hedef Takım (Şubat 2022)
Jerry Boutsiele (Fransa)
AS Monaco Basket (Temmuz 2022)
QUİNO COLOM (ESP)
Valencia Basket (July 2019)
Ali Yüceoral
Genç Takım (Haziran 2020)
Ali YüceoralAli YüceoralAli Yüceoral
YİĞİTCAN TURNA
Petkim (July 2019)
Bartu Yılmaz
Junor Team
Gemlik Basketbol (September 2020)
Shannon Evans II (USA)
Pau Lacg Orthez (December 2020)
Real Betis (Temmuz 2021)
Sam Dekker (ABD)
Toronto Raptors (03-12-2021)
London Lions (07-08-2022)
Yiğit Arslan
Tofaş (Temmuz 2022)
Kerem Gönlüm
İTÜ (July 2019)
Jamal Avery Jones (ABD)
Ionikos Nikaias (January 2020)
Jamal Avery Jones (ABD)Jamal Avery Jones (ABD)
Dinamo Sassari (15-07-2022)
Thomas Akyazılı
Antwerp Giants (Kasım 2019)
Thomas Akyazılı
Merkezefendi Basketbol (Temmuz 2021)
Hasan Emir Gökalp
Yalovaspor (01 Kasım 2021)
Hasan Emir Gökalp
Thomas Robinson (USA)
BC Khimki (Eylül 2020)
(04 Şubat 2021)
Richard Solomon III (ABD)
Toyama Grouses (21-10-2021)
Zenit St. Petersburg (Ağustos 2022)
Vladimir Stimac (Sırbistan)
Qingdao Eagles (02 Şubat 2021)
Serbest (Temmuz 2021)
Tarık Bernard Black (ABD)
Grand Rapids Gold (01-01-2022)

Olympiacos (28-07-2022)

Baş Antrenör Geçmişi

  • Stefanos Dedas (2017–2019)
  • Zafer Aktaş (2019–2020)
  • Erhan Ernak (2020–devam)