Avrupa Üniversite Spor Oyunları – Yüzme

Erkekler Kategorisi

Erkekler Serbest 100 m.

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012 Cordoba, İspanya
2016 Rijeka/Zagrep, Hırvatistan
2018 Coimbra, PortekizPrograma dahil edilmedi.
2022 Lodz, PolonyaEmmanuel Limozin (Fransa)Emmanuel Limozin (Almanya)Julius Backulis (Litvanya)

Erkekler Sırtüstü 100 m.

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012 Cordoba, İspanya
2016 Rijeka/Zagrep, Hırvatistan
2018 Coimbra, PortekizPrograma dahil edilmedi.
2022 Lodz, PolonyaMuammer Baran Efendioglu (Türkiye)Jean Lamorisse (Fransa)Jan Krol (Polonya)

Erkekler 200 m. Kelebek

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012 Cordoba, İspanya
2016 Rijeka/Zagrep, Hırvatistan
2018 Coimbra, PortekizPrograma dahil edilmedi.
2022 Lodz, PolonyaSamet Alkan (Türkiye)Paul Espernberger (Avusturya)Fynn Niclas Mohlfeld (Almanya)

Erkekler Kurbağalama 200 m.

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012 Cordoba, İspanya
2016 Rijeka/Zagrep, Hırvatistan
2018 Coimbra, PortekizPrograma dahil edilmedi.
2022 Lodz, PolonyaJustin Bott (Almanya)Jan Kalusowski (Polonya)Alexander Kuehling (Almanya)

Erkekler 4X 100 m. Serbest

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012 Cordoba, İspanya
2016 Rijeka/Zagrep, Hırvatistan
2018 Coimbra, PortekizPrograma dahil edilmedi.
2022 Lodz, PolonyaYeditepe University (Türkiye)
Ekin Demirbas
Bora Gulşen
Derin Hansoy
Mert Efe Comertel
University of Lyon (Fransa)
Serguei Comte
Jean Lamorisse
Julien Ballouard
Jeremy Leterme
University of Lisbon (Portekiz)
Rodrigo Reis Dias
Rodrigo Alves Esteves De Almeida Cabrito
Joao Esteves Padrela
Paulo Vakulyuk

Kadınlar Kategorisi

Erkekler Serbest 100 m.

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012 Cordoba, İspanya
2016 Rijeka/Zagrep, Hırvatistan
2018 Coimbra, PortekizPrograma dahil edilmedi.
2022 Lodz, PolonyaAmel Melih (Fransa)Isabel Porfirio Marques Pego (Portekiz)Natalia Lewandowska (Polonya)

Erkekler Sırtüstü 100 m.

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012 Cordoba, İspanya
2016 Rijeka/Zagrep, Hırvatistan
2018 Coimbra, PortekizPrograma dahil edilmedi.
2022 Lodz, PolonyaDominika Kulaga (Polonya)Reka Vecsei (Macaristan)Ugne Mazutaityte (Litvanya)

Erkekler 200 m. Kelebek

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012 Cordoba, İspanya
2016 Rijeka/Zagrep, Hırvatistan
2018 Coimbra, PortekizPrograma dahil edilmedi.
2022 Lodz, PolonyaFrancisca Salvador Mesquita (Portekiz)Duygu Doğulu (Türkiye)Rebecca Gensane (Fransa)

Erkekler Kurbağalama 200 m.

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012 Cordoba, İspanya
2016 Rijeka/Zagrep, Hırvatistan
2018 Coimbra, PortekizPrograma dahil edilmedi.
2022 Lodz, PolonyaKotryna Teterevkova (Litvanya)Raquel Gomes Ramos Pereira (Portekiz)Madalena Reis Cerdeira (Portekiz)

Erkekler 4X 100 m. Serbest

ŞampiyonaAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2012 Cordoba, İspanya
2016 Rijeka/Zagrep, Hırvatistan
2018 Coimbra, PortekizPrograma dahil edilmedi.
2022 Lodz, PolonyaUniversity of Lyon (Fransa)
Elizabeth Philippon
Amel Melih
Rebecca Gensane
Maud Raynert
Aix-Marseille University (Fransa)
Mathilde Cini
Pauline Viste
Anouchka Martin
Lisa Nembrini
Nova University of Lisbon (Portekiz)
Raquel Gomes Ramos Pereira
Francisca Salvador Mesquita
Sofia Gomes Nunes
Ana Freitas Guedes