Avrupa U-17 Badminton Şampiyonası

Avrupa 17 Yaş Altı Badminton Şampiyonası, Badminton Europe (BE) tarafından düzenlenen ve Avrupa'nın en iyi genç badminton oyuncularını taçlandırmak için iki yılda bir düzenlenen bir turnuvadır. İlk olarak 1990'da başladığında Polonia Cup olarak biliniyordu, 2005'te kabul edilen şimdiki adıyla.[2] Bireysel etkinlik ilk olarak 2009 yılında gerçekleştirildi.

Şampiyonalar

SeneEv Sahibi Şehir, Ülke
2005Brno , Çek Cumhuriyeti
2007Istanbul, Türkiye
2009Medvode , Slovenya
2011Caldas da Rainha
2014Ankara , Türkiye
2016Lubin , Polonya
2017Prague, Çek Cumhuriyeti
2019Gniezno, Polonya
2021Podčetrtek, Slovenya

Tek Erkekler Şampiyonları

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyonFinal SkorFinalist
2005Brno , Çek Cumhuriyeti
2007Istanbul, Türkiye
2009Medvode , Slovenya Viktor Axelsen (Danimarka)Kim Bruun (Danimarka) Anatoliy Yartsev (Rusya)
Emre Lale (Türkiye)
2011Caldas da RainhaAlex Lane (İngiltere)Rasmus Gemke (Danimarka) Lars Schänzler (Almanya)
Fabian Roth (Almanya)
2014Ankara , Türkiye Anders Antonsen (Danimarka) Toma Junior Popov (Fransa) Wolfgang Gnedt (Avusturya)
David King (İngiltere)
2016Lubin , Polonya Nhat Nguyen (İrlanda)Johnnie Torjussen (İngiltere) Léo Rossi (Fransa)
Christopher Grimley (İskoçya)
2017Prague, Çek CumhuriyetiGeorgii Karpov (Rusya)Magnus Johannesen (Danimarka) Georgii Lebedev (Rusya)
Tomás Toledano (İspanya)
2019Gniezno, PolonyaMads Møller (Danimarka) Sacha Lévêque (Fransa) Alex Lanier (Fransa)
Ethan Rose (İngiltere)
2021Podčetrtek, SlovenyaAlex Lanier (Fransa)William Bøgebjerg (Danimarka)Charles Fouyn (Belçika)
Romeo Makboul (İsveç)

Tek Kadınlar Şampiyonları

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyonFinal SkorFinalist
2005Brno , Çek Cumhuriyeti
2007Istanbul, Türkiye
2009Medvode , Slovenya Carolina Marín (İspanya) Neslihan Yiğit (Türkiye) Ebru Tunalı (Türkiye)
Line Kjærsfeldt (Danimarka)
2011Caldas da Rainha
2014Ankara , Türkiye
2016Lubin , Polonya
2017Prague, Çek Cumhuriyeti
2019Gniezno, Polonya
2021Podčetrtek, SlovenyaKaloyana Nalbantova (Bulgaristan)Joanna Podedworny (Polonya)Yevheniia Kantemyr (Ukrayna)
Sofiia Lavrova (Ukrayna)

Çift Erkekler Şampiyonları

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyonFinal SkorFinalist
2005Brno , Çek Cumhuriyeti
2007Istanbul, Türkiye
2009Medvode , Slovenya Danimarka
Frederik Colberg
Kasper Paulsen
Fransa
Lucas Corvee
Joris Grosjean
Rusya
Ivan Nikitin
Anatoliy Yartsev
Danimarka
Kasper Antonsen
Mathias Mundbjerg
2011Caldas da Rainha
2014Ankara , Türkiye
2016Lubin , Polonya
2017Prague, Çek Cumhuriyeti
2019Gniezno, Polonya
2021Podčetrtek, SlovenyaFransa
Baptiste Labarthe
Alex Lanier
Rusya
Daniil Dubovenko
Gleb Stepakov
Danimarka
Jonathan Melgaard
Mike Vestergaard
Türkiye
Anıl Ulaç Atan
Miraç Kantar

Çift Kadınlar Şampiyonları

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyonFinal SkorFinalist
2005Brno , Çek Cumhuriyeti
2007Istanbul, Türkiye
2009Medvode , Slovenya Danimarka
Celine Juel and
Mette Poulsen
Türkiye
Neslihan Kılıç
Neslihan Yiğit
Bulgaristan
Gabriela Stoeva
Stefani Stoeva
Danimarka
Amanda Madsen
Josephine Van Zaane
2011Caldas da Rainha
2014Ankara , Türkiye
2016Lubin , Polonya
2017Prague, Çek Cumhuriyeti
2019Gniezno, Polonya
2021Podčetrtek, SlovenyaRusya
Daria Kharlampovich
Galina Lisochkina
Rusya
Maria Lezzhova
Galina Mezentseva
Bulgaristan
Kaloyana Nalbantova
Tsvetina Popivanova
Fransa
Malya Hoareau
Camille Pognante

Karışık Çiftler Şampiyonları

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyonFinal SkorFinalist
2005Brno , Çek Cumhuriyeti
2007Istanbul, Türkiye
2009Medvode , Slovenya Danimarka
Frederik Colberg
Mette Poulsen
Danimarka
Kasper Antonsen
Amanda Madsen
Joris Grosjean
and Lea Palermo
Galler
Oliver Gwilt
Georgia Hughes
2011Caldas da Rainha
2014Ankara , Türkiye
2016Lubin , Polonya
2017Prague, Çek Cumhuriyeti
2019Gniezno, Polonya
2021Podčetrtek, SlovenyaDanimarka
Jonathan Melgaard
Maria Højlund Tommerup
Ukrayna
Yevhenii Stolovoi
Yevheniia Kantemyr
İngiltere
Oliver Butler
Chloe Dennis
Sırbistan
Viktor Petrovic
Andjela Vitman

Karışık Takım Şampiyonları

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
2005Brno , Çek Cumhuriyeti
2007Istanbul, Türkiye
2009Medvode , Slovenya
2011Caldas da Rainha
2014Ankara , Türkiye
2016Lubin , Polonya
2017Prague, Çek Cumhuriyeti
2019Gniezno, PolonyaDanimarka
William Kryger Boe
Emilia Nesic
Mads Juel Møller
Anna Siess Ryberg
Victor Ørding Kauffmann
Simona Pilgaard
Sırbistan
Mihajlo Tomic
Andjela Vitman
Aleksandar Jovicic
Nina Bogdanovic
Sergej Lukic
Rusya
Anastasiia Boiarun
Egor Borisov
Vladislav Dobychkin
Aleksandra Chushkina
Lev Barinov
Alena Iakovleva
Ukrayna

Artem Nosov
Viacheslav Yakovlev
Mariia Stoliarenko
Polina Buhrova
Volodymyr Koluzaiev
Polina Tkach
Olga Tykhorskaya
Vitaliy Reva
2021Podčetrtek, SlovenyaRusya
Daniil Dubovenko
Daria Kharlampovich
Maria Lezzhova
Galina Lisochkina
Galina Mezentseva
Georgii Petrov
Gleb Stepakov
Ilio Vesnovskiy
Fransa
Herveline Crespel
Malya Hoareau
Matteo Justel
Baptiste Labarthe
Alex Lanier
Floriane Nurit
Camille Pognante
Çek Cumhuriyeti
Daniel Dvořák
Vojtěch Havlíček
Patrik Hrazíra
Kristina Kozempelová
Lucie Krulová
Petra Maixnerová
Jan Jan Rázl
Danimarka
William Bøgebjerg
Kajsa van Dalm
Calvin Lundsgaard
Jonathan Melgaard
Sofie Røjkjær
Lærke Thomsen
Maria Højlund Tommerup
Mike Vestergaard