Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Kadınlar Sonuçları

60 m

OyunlarAltınGümüşBronz
1966 Dortmund Margit Nemesházi (HUN) Galina Mitrokhina (URS) Mary Rand (GBR)
1967 Prague Margit Nemesházi (HUN) Karin Wallgren (SWE) Galina Bukharina (URS)
1968 Madrid Sylviane Telliez (FRA) Erika Rost (FRG) Hannelore Trabert (FRG)
1969 Belgrade Irena Szewińska (POL) Sylviane Telliez (FRA) Madeleine Cobb (GBR)
1970 Vienna Renate Meissner (GDR) Sylviane Telliez (FRA) Wilma van den Berg (NED)
1971 Sofia Renate Stecher (GDR) Sylviane Telliez (FRA) Annegret Irrgang (FRG)
1972 Grenoble Renate Stecher (GDR) Annegret Richter (FRG) Sylviane Telliez (FRA)
1973 Rotterdam Annegret Richter (FRG) Petra Vogt (GDR) Sylviane Telliez (FRA)
1974 Gothenburg Renate Stecher (GDR) Andrea Lynch (GBR) Irena Szewińska (POL)
1975 Katowice Andrea Lynch (GBR) Monika Meyer (GDR) Irena Szewińska (POL)
1976 Munich Linda Haglund (SWE) Sonia Lannaman (GBR) Elvira Possekel (FRG)
1977 San Sebastián Marlies Oelsner (GDR) Lyudmila Storozhkova (URS) Rita Bottiglieri (ITA)
1978 Milan Marlies Oelsner (GDR) Linda Haglund (SWE) Lyudmila Storozhkova (URS)
1979 Vienna Marlies Göhr (GDR) Marita Koch (GDR) Lyudmila Storozhkova (URS)
1980 Sindelfingen Sofka Popova (BUL) Linda Haglund (SWE) Lyudmila Kondratyeva (URS)
1981 Grenoble Sofka Popova (BUL) Linda Haglund (SWE) Marita Koch (GDR)
1982 Milan Marlies Göhr (GDR) Sofka Popova (BUL) Wendy Hoyte (GBR)
1983 Budapest Marlies Göhr (GDR) Silke Gladisch (GDR) Marisa Masullo (ITA)
1984 Gothenburg Beverly Kinch (GBR) Anelia Nuneva (BUL) Nelli Cooman (NED)
1985 Piraeus Nelli Cooman (NED) Marlies Göhr (GDR) Heather Oakes (GBR)
1986 Madrid Nelli Fiere-Cooman (NED) Marlies Göhr (GDR) Silke Gladisch (GDR)
1987 Liévin Nelli Fiere-Cooman (NED) Anelia Nuneva (BUL) Marlies Göhr (GDR)
1988 Budapest Nelli Fiere-Cooman (NED) Silke Gladisch (GDR) Marlies Göhr (GDR)
1989 The Hague Nelli Fiere-Cooman (NED) Laurence Bily (FRA) Sisko Hanhijoki (FIN)
1990 Glasgow Ulrike Sarvari (FRG) Laurence Bily (FRA) Nelli Fiere-Cooman (NED)
details
1992 Genoa Zhanna Tarnopolskaya (EUN) Anelia Nuneva (BUL) Nadezhda Roshchupkina (EUN)
1994 Paris Nelli Cooman (NED) Melanie Paschke (GER) Patricia Girard (FRA)
1996 Stockholm Ekaterini Thanou (GRE) Odiah Sidibé (FRA) Jerneja Perc (SLO)
1998 Valencia Melanie Paschke (GER) Frederique Bangue (FRA) Odiah Sidibé (FRA)
2000 Ghent Ekaterini Thanou (GRE) Petya Pendareva (BUL) Irina Pukha (UKR)
2002 Vienna Kim Gevaert (BEL) Marina Kislova (RUS) Georgia Kokloni (GRE)
2005 Belgrade Kim Gevaert (BEL) Yeoryia Kokloni (GRE) Maria Karastamati (GRE)
2007 Madrid Kim Gevaert (BEL) Yevgeniya Polyakova (RUS) Daria Onyśko (POL)
2009 Birmingham Yevgeniya Polyakova (RUS) Ezinne Okparaebo (NOR) Verena Sailer (GER)
2011 Turin Olesya Povh (UKR) Mariya Ryemyen (UKR) Ezinne Okparaebo (NOR)
2013 Paris Mariya Ryemyen (UKR)Ivet Lalova (BUL)Myriam Soumaré (FRA)
2015 PragueDafne Schippers (Hollanda) Dina Asher-Smith (GBR)Verena Sailer (GER)
2017 BelgradeAsha Philip (GBR)Olesya Povh (UKR)Ewa Swoboda (POL)
2019 GlasgowEwa Swoboda (POL)Dafne Schippers (Hollanda)Asha Philip (GBR)
2021 ToruńAjla Del Ponte (İsviçre)Lotta Kemppinen (Finlandiya)Jamile Samuel (Hollanda)
2023 İstanbul

60 m Engelli

OyunlarAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1966 DortmundIrina Press (SSCB)Gundula Diel (Doğu Almanya)Inge Schell (Batı Almanya)
1967 Prague
1968 Madrid
1969 Belgrade
1970 Vienna
1971 Sofia
1972 Grenoble
1973 Rotterdam
1974 Gothenburg
1975 Katowice
1976 Munich
1977 San Sebastián
1978 Milan
1979 Vienna
1980 Sindelfingen
1981 Grenoble
1982 Milan
1983 Budapest
1984 Gothenburg
1985 Piraeus
1986 Madrid
1987 Liévin
1988 Budapest
1989 The Hague
1990 Glasgow
1992 Genoa
1994 Paris
1996 Stockholm
1998 Valencia
2000 Ghent
2002 Vienna
2005 Belgrade
2007 Madrid
2009 Birmingham
2011 Turin
2013 Paris
2015 PragueAlina Talay (Belarus)Lucy Hatton (Büyük Britanya)Serita Solomon (Büyük Britanya)
2017 BelgradeCindy Roleder (Almanya)Alina Talay (Belarus)Pamela Dutkiewicz (Almanya)
2019 GlasgowEwa Swoboda (Polonya)Dafne Schippers (Hollanda)Asha Philip (Büyük Britanya)
2021 TorunNadine Visser (Hollanda)Cindy Sember (Büyük BritanyaTiffany Porter (Büyük Britanya)
2023 İstanbul

400 m

OyunlarAltınGümüşBronz
1966 Dortmund Helga Henning (FRG) Libuše Macounová (TCH) Maeve Kyle (IRL)
1967 Prague Karin Wallgren (SWE) Lia Louer (NED) Ljiljana Petnjarić (YUG)
1968 Madrid Natalya Pechonkina (URS) Gisela Köpke (FRG) Tatyana Arnautova (URS)
1969 Belgrade Colette Besson (FRA) Christel Frese (FRG) Rosemary Stirling (GBR)
1970 Vienna Marilyn Neufville (GBR) Christel Frese (FRG) Colette Besson (FRA)
1971 Sofia Vera Popkova (URS) Inge Bödding (FRG) Maria Sykora (AUT)
1972 Grenoble Christel Frese (FRG) Inge Bödding (FRG) Erika Weinstein (FRG)
1973 Rotterdam Verona Bernard (GBR) Waltraud Dietsch (GDR) Renate Siebach (GDR)
1974 Gothenburg Jelica Pavličić (YUG) Nadezhda Ilyina (URS) Waltraud Dietsch (GDR)
1975 Katowice Verona Elder (GBR) Nadezhda Ilyina (URS) Inta Kļimoviča (URS)
1976 Munich Rita Wilden (FRG) Jelica Pavličić (YUG) Inta Kļimoviča (URS)
1977 San Sebastián Marita Koch (GDR) Verona Elder (GBR) Jelica Pavličić (YUG)
1978 Milan Marina Sidorova (URS) Rita Bottiglieri (ITA) Karoline Käfer (AUT)
1979 Vienna Verona Elder (GBR) Jarmila Kratochvílová (TCH) Karoline Käfer (AUT)
1980 Sindelfingen Elke Decker (FRG) Karoline Käfer (AUT) Tatyana Goyshchik (URS)
1981 Grenoble Jarmila Kratochvílová (TCH) Natalya Bochina (URS) Verona Elder (GBR)
1982 Milan Jarmila Kratochvílová (TCH) Dagmar Rübsam (GDR) Gaby Bußmann (FRG)
1983 Budapest Jarmila Kratochvílová (TCH) Kirsten Siemon (GDR) Rositsa Stamenova (BUL)
1984 Gothenburg Taťána Kocembová (TCH) Erika Rossi (ITA) Rositsa Stamenova (BUL)
1985 Piraeus Sabine Busch (GDR) Dagmar Neubauer (GDR) Alena Bulířová (TCH)
1986 Madrid Sabine Busch (GDR) Petra Müller (GDR) Ann-Louise Skoglund (SWE)
1987 Liévin Mariya Pinigina (URS) Gisela Kinzel (FRG) Cristina Pérez (ESP)
1988 Budapest Petra Müller (GDR) Helga Arendt (FRG) Dagmar Neubauer (GDR)
1989 The Hague Sally Gunnell (GBR) Marina Shmonina (URS) Anita Protti (SUI)
1990 Glasgow Marina Shmonina (URS) Iolanda Oanță (ROU) Judit Forgács (HUN)
1992 Genoa Sandra Myers (ESP) Olga Bryzgina (EUN) Yelena Golesheva (EUN)
1994 Paris Svetlana Goncharenko (RUS) Tatyana Alekseyeva (RUS) Viviane Dorsile (FRA)
1996 Stockholm Grit Breuer (GER) Olga Kotlyarova (RUS) Tatyana Chebykina (RUS)
1998 Valencia Grit Breuer (GER) Ionela Târlea (ROU) Helena Fuchsová (CZE)
2000 Ghent Svetlana Pospelova (RUS) Natalya Nazarova (RUS) Helena Fuchsová (CZE)
2002 Vienna Natalya Antyukh (RUS) Claudia Marx (GER) Karen Shinkins (IRL)
2005 Belgrade Svetlana Pospelova (RUS) Svetlana Usovich (BLR) Irina Rosikhina (RUS)
2007 Madrid Nicola Sanders (GBR) Ilona Usovich (BLR) Olesya Zykina (RUS)
2009 Birmingham Antonina Krivoshapka (RUS) Nataliya Pyhyda (UKR) Darya Safonova (RUS)
2011 Turin Denisa Rosolová (CZE) Olesya Krasnomovets (RUS) Kseniya Zadorina (RUS)
2013 Paris Perri Shakes-Drayton (GBR) Eilidh Child (GBR) Moa Hjelmer (SWE)
2015 Prague Nataliya Pyhyda (UKR) Indira Terrero (ESP) Seren Bundy-Davies (GBR)
2017 Belgrade Floria Guei (FRA) Zuzana Hejnova (CZE)Justyna Święty-Ersetic (Polonya)
2019 GlasgowLéa Sprunger (İsviçre)Cynthia Bolingo Mbongo (Belçika)Lisanne de Witte (Hollanda)
2021 TorunFemke Bol (Hollanda)Justyna Święty-Ersetic (Polonya)Jodie Williams (Büyük Britanya)
2023 İstanbul

800 m

OyunlarAltınGümüşBronz
1966 Dortmund Zsuzsa Szabó-Nagy (HUN) Karin Keßler (FRG) Marie Ingrová (TCH)
1967 Prague Karin Keßler (FRG) Maryvonne Dupureur (FRA) Valentina Lukyanova (URS)
1968 Madrid Karin Burneleit (GDR) Alla Kolesnikova (URS) Valentina Lukyanova (URS)
1969 Belgrade Barbara Wieck (GDR) Magdolna Kulcsár (HUN) Anna Zimina (URS)
1970 Vienna Maria Sykora (AUT) Lyudmila Bragina (URS) Zofia Kołakowska (POL)
1971 Sofia Hildegard Falck (FRG) Ileana Silai (ROU) Rosemary Stirling (GBR)
1972 Grenoble Gunhild Hoffmeister (GDR) Ileana Silai (ROU) Svetla Zlateva (BUL)
1973 Rotterdam Stefka Yordanova (BUL) Elfi Rost (GDR) Elżbieta Skowrońska (POL)
1974 Gothenburg Elżbieta Katolik (POL) Gisela Ellenberger (FRG) Gunhild Hoffmeister (GDR)
1975 Katowice Anita Barkusky (GDR) Sarmīte Štūla (URS) Rositsa Pekhlivanova (BUL)
1976 Munich Nikolina Shtereva (BUL) Lilyana Tomova (BUL) Gisela Klein (FRG)
1977 San Sebastián Jane Colebrook (GBR) Totka Petrova (BUL) Elżbieta Katolik (POL)
1978 Milan Ulrike Bruns (GDR) Totka Petrova (BUL) Mariana Suman (ROU)
1979 Vienna Nikolina Shtereva (BUL) Anita Weiß (GDR) Fiţa Lovin (ROU)
1980 Sindelfingen Jolanta Januchta (POL) Anne-Marie Van Nuffel (BEL) Liz Barnes (GBR)
1981 Grenoble Hildegard Ullrich (GDR) Svetla Zlateva (BUL) Nikolina Shtereva (BUL)
1982 Milan Doina Melinte (ROU) Martina Steuk (GDR) Jolanta Januchta (POL)
1983 Budapest Svetlana Kitova (URS) Zuzana Moravčíková (TCH) Olga Simanova (URS)
1984 Gothenburg Milena Matějkovičová (TCH) Doina Melinte (ROU) Cristieana Cojocaru (ROU)
1985 Piraeus Ella Kovacs (ROU) Nadiya Olizarenko (URS) Cristieana Cojocaru (ROU)
1986 Madrid Sigrun Ludwigs (GDR) Cristieana Cojocaru (ROU) Slobodanka Čolović (YUG)
1987 Liévin Christine Wachtel (GDR) Sigrun Wodars (GDR) Lyubov Kiryukhina (FRG)
1988 Budapest Sabine Zwiener (FRG) Olga Nelyubova (URS) Gabi Lesch (FRG)
1989 The Hague Doina Melinte (ROU) Ellen Kiessling (GDR) Tatyana Grebenchuk (URS)
1990 Glasgow Lyubov Gurina (URS) Sabine Zwiener (FRG) Lorraine Baker (GBR)
1992 Genoa Ella Kovacs (ROU) Inna Yevseyeva (EUN) Yelena Afanasyeva (EUN)
1994 Paris Natalya Dukhnova (BLR) Ella Kovacs (ROU) Carla Sacramento (POR)
1996 Stockholm Patricia Djaté-Taillard (FRA) Stella Jongmans (NED) Svetlana Masterkova (RUS)
1998 Valencia Ludmila Formanová (CZE) Malin Ewerlöf (SWE) Judit Varga (HUN)
2000 Ghent Stephanie Graf (AUT) Natalya Tsyganova (RUS) Sandra Stals (BEL)
2002 Vienna Jolanda Čeplak (SLO) Stephanie Graf (AUT) Élisabeth Grousselle (FRA)
2005 Belgrade Larisa Chzhao (RUS) Maite Martínez (ESP) Natalya Tsyganova (RUS)
2007 Madrid Oksana Zbrozhek (RUS) Tetyana Petlyuk (UKR) Jolanda Čeplak (SLO)
2009 Birmingham Mariya Savinova (RUS) Oksana Zbrozhek (RUS) Elisa Cusma Piccione (ITA)
2011 Turin Jenny Meadows (GBR) Linda Marguet (FRA) Marilyn Okoro (GBR)
2013 Paris Nataliya Lupu (UKR) Yelena Kotulskaya (RUS) Maryna Arzamasava (BLR)
2015 Prague Selina Büchel (SUI) Yekaterina Poistogova (RUS) Nataliya Lupu (UKR)
2017 Belgrade Selina Büchel (SUI) Shelayna Oskan-Clarke (GBR) Anita Hinkrisdottir (ISL)
2019 GlasgowShelayna Oskan-Clarke (Büyük Britanya) Rénelle Lamote (FRA) Olha Lyakhova (UKR)
2021 ToruńKeely Hodgkinson (Büyük Britanya)Joanna Jozwik (Polonya)Angelika Cichocka (Polonya)
2023 İstanbul

1500 m

OyunlarAltınGümüşBronz
1971 Sofia Margaret Beacham (GBR) Lyudmila Bragina (URS) Tamara Pangelova (URS)
1972 Grenoble Tamara Pangelova (URS) Lyudmila Bragina (URS) Vasilena Amzina (BUL)
1973 Rotterdam Ellen Tittel (FRG) Tonka Petrova (BUL) Iris Claus (GDR)
1974 Gothenburg Tonka Petrova (BUL) Karin Krebs (GDR) Tamara Kazachkova (URS)
1975 Katowice Natalia Andrei (ROU) Tamara Kazachkova (URS) Ellen Wellmann (FRG)
1976 Munich Brigitte Kraus (FRG) Natalia Marasescu (ROU) Rositsa Pekhlivanova (BUL)
1977 San Sebastián Mary Stewart (GBR) Vesela Yatsinska (BUL) Rumyana Chavdarova (BUL)
1978 Milan Ileana Silai (ROU) Natalia Marasescu (ROU) Brigitte Kraus (FRG)
1979 Vienna Natalia Marasescu (ROU) Zamira Zaytseva (URS) Svetlana Guskova (URS)
1980 Sindelfingen Tamara Koba (URS) Anna Bukis (POL) Mary Purcell (IRL)
1981 Grenoble Agnese Possamai (ITA) Valentina Ilyinykh (URS) Lyubov Smolka (URS)
1982 Milan Gabriella Dorio (ITA) Brigitte Kraus (FRG) Beate Liebich (GDR)
1983 Budapest Brigitte Kraus (FRG) Maria Radu (ROU) Ivana Kleinová (TCH)
1984 Gothenburg Fiţa Lovin (ROU) Elly van Hulst (NED) Sandra Gasser (SUI)
1985 Piraeus Doina Melinte (ROU) Fiţa Lovin (ROU) Brigitte Kraus (FRG)
1986 Madrid Svetlana Kitova (URS) Tatyana Lebonda (URS) Mitica Junghiatu (ROU)
1987 Liévin Sandra Gasser (SUI) Svetlana Kitova (URS) Ivana Walterová (TCH)
1988 Budapest Doina Melinte (ROU) Mitiță Constantin (ROU) Brigitte Kraus (FRG)
1989 The Hague Paula Ivan (ROU) Marina Yachmenyova (URS) Svetlana Kitova (URS)
1990 Glasgow Doina Melinte (ROU) Sandra Gasser (SUI) Violeta Beclea (ROU)
1992 Genoa Yekaterina Podkopayeva (EUN) Lyubov Kremlyova (EUN) Doina Melinte (ROU)
1994 Paris Yekaterina Podkopayeva (RUS) Lyudmila Rogachova (RUS) Małgorzata Rydz (POL)
1996 Stockholm Carla Sacramento (POR) Yekaterina Podkopayeva (RUS) Małgorzata Rydz (POL)
1998 Valencia Theresia Kiesl (AUT) Lidia Chojecka (POL) Violeta Szekely (ROU)
2000 Ghent Violeta Szekely (ROU) Olga Kuznetsova (RUS) Yuliya Kosenkova (RUS)
2002 Vienna Yekaterina Puzanova (RUS) Elena Iagăr (ROU) Alesia Turava (BLR)
2005 Belgrade Elena Iagăr (ROU) Corina Dumbravean (ROU) Hind Dehiba (FRA)
2007 Madrid Lidia Chojecka (POL) Natalya Pantelyeva (RUS) Olesya Chumakova (RUS)
2009 Birmingham Natalia Rodríguez (ESP) Sonja Roman (SLO) Roísín McGettigan (IRL)
2011 Turin Elena Arzhakova (RUS) Nuria Fernández (ESP) Yekaterina Martynova (RUS)
2013 Paris Abeba Aregawi (SWE) Isabel Macías (ESP)Katarzyna Broniatowska (Polonya)
2015 PragueSifan Hassan (Hollanda)Angelika Cichocka (Polonya)Federica Del Buono (İtalya)
2017 BelgradeLaura Muir (Büyük Britanya)Konstanze Klosterhalfen (Almanya)Sofia Ennaoui (Polonya)
2019 GlasgowLaura Muir (Büyük Britanya)Sofia Ennaoui (Polonya)Ciara Mageean (İrlanda)
2021 TorunElise Vanderelst (Belçika)Holly Archer (Büyük Britanya)Hanna Klein (Almanya)
2023 İstanbul

3000 m

OyunlarAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1982 Milan Agnese Possamai (ITA) Maricica Puică (ROU) Paula Fudge (GBR)
1983 Budapest Yelena Sipatova (URS) Agnese Possamai (ITA) Yelena Malykhina (URS)
1984 Gothenburg Brigitte Kraus (FRG) Tatyana Pozdnyakova (URS) Ivana Kleinová (TCH)
1985 Piraeus Agnese Possamai (ITA) Olga Bondarenko (URS) Yvonne Murray (GBR)
1986 Madrid Ines Bibernell (GDR) Yvonne Murray (GBR) Regina Chistyakova (URS)
1987 Liévin Yvonne Murray (GBR) Elly van Hulst (NED) Brigitte Kraus (FRG)
1988 Budapest Elly van Hulst (NED) Vera Michallek (FRG) Wendy Sly (GBR)
1989 The Hague Elly van Hulst (NED) Nicky Morris (GBR) Maricica Puică (ROU)
1990 Glasgow Elly van Hulst (NED) Margareta Keszeg (ROU) Andrea Hahmann (GDR)
1992 Genoa Margareta Keszeg (ROU) Alina Ivanova (EUN) Rita Marquard (GER)
1994 Paris Fernanda Ribeiro (POR) Margareta Keszeg (ROU) Anna Brzezińska (POL)
1996 Stockholm Fernanda Ribeiro (POR) Sara Wedlund (SWE) Marta Domínguez (ESP)
1998 Valencia Gabriela Szabo (ROU) Fernanda Ribeiro (POR) Marta Domínguez (ESP)
2000 Ghent Gabriela Szabo (ROU) Lidia Chojecka (POL) Marta Domínguez (ESP)
2002 Vienna Marta Domínguez (ESP) Carla Sacramento (POR) Yelena Zadorozhnaya (RUS)
2005 Belgrade Lidia Chojecka (POL) Susanne Pumper (AUT) Sabrina Mockenhaupt (GER)
2007 Madrid Lidia Chojecka (POL) Marta Domínguez (ESP) Silvia Weissteiner (ITA)
2009 Birmingham Alemitu Bekele (TUR) Sara Moreira (POR) Mary Cullen (IRL)
2011 Turin Helen Clitheroe ((Büyük Britanya) Lidia Chojecka (POL) Layes Abdullayeva (AZE)
2013 Paris Sara Moreira (POR) Corinna Harrer (GER) Fionnuala Britton (IRL)
2015 Prague Yelena Korobkina (RUS) Sviatlana Kudzelich (BLR) Maureen Koster (NED)
2017 BelgradeLaura Muir (Büyük Britanya)Konstanze Klosterhalfen (Almanya)Sofia Ennaoui (Polonya)
2019 GlasgowLaura Muir (Büyük Britanya)Konstanze Klosterhalfen (Almanya)Melissa Courtney (Büyük Britanya)
2021 TorunAmy-Eloise Markovc (Büyük Britanya)Alice Finot (Fransa)Verity Ockenden (Büyük Britanya)
2023 İstanbul

4 x 400 Bayrak

OyunlarAltınGümüşBronz
2000 GhentRusyaİtalyaRomanya
Olesya ZykinaFrancesca CarboneGeorgeta Lazar
Irina RosikhinaCarla BarbarinoAnca Safta
Yuliya SotnikovaPatrizia SpuriOtilia Ruicu
Svetlana PospelovaVirna De AngeliAlina Ripanu
2002 ViennaBelarusPolanyaİtalya
Yekaterina StankevichAnna PacholakDaniela Reina
Iryna KhliustavaAneta LemieszPatrizia Spuri
Anna KozakAnna ZagórskaCarla Barbarino
Sviatlana UsovichGrażyna ProkopekDanielle Perpoli
2005 BelgradeRusyaPolanyaBüyük Britanya
Tatyana LevinaAnna PacholakMelanie Purkiss
Yuliya PechonkinaMonika BejnarDonna Fraser
Irina RosikhinaMarta Chrust-RożejCatherine Murphy
Svetlana PospelovaMałgorzata PskitLee McConnell
2007 MadridBelarusRusyaBüyük Britanya
Yulianna YuschankaOlesya ZykinaEmma Duck
Iryna KhliustavaNatalia IvanovaNicola Sanders
Sviatlana UsovichZhanna KashcheyevaKim Wall
Ilona UsovichNatalya AntyukhLee McConnell
2009 BirminghamRusyaBüyük BritanyaBelarus
Darya SafonovaDonna FraserAlena Kievich
Yelena VoynovaKim WallKatsiaryna Bobryk
Antonina KrivoshapkaVicki BarrHanna Tashpulatava
Natalya AntyukhMarilyn OkoroKatsiaryna Mishyna
2011 TurinRusyaBüyük BritanyaFransa
Kseniya ZadorinaKelly SothertonMuriel Hurtis-Houairi
Kseniya VdovinaLee McConnellLaetitia Denis
Yelena MigunovaJenny MeadowsMarie Gayot
Olesya ForshevaMarilyn OkoroFloria Guei
2013 ParisBüyük BritanyaRusyaÇek Cumhuriyeti
Eilidh ChildOlga TovarnovaDenisa Rosolová
Shana CoxTatyana VeshkurovaJitka Bartoničková
Christine OhuruoguNadezhda KotlyarovaLenka Masná
Perri Shakes-DraytonKseniya ZadorinaZuzana Hejnová
2015 PragueFransaBüyük BritanyaPolanya
Floria GueiKelly MasseyJoanna Linkiewicz
Elea Mariama DiarraSeren Bundy-DaviesMałgorzata Hołub
Agnès RaharolahyLaura MaddoxMonika Szczęsna
Marie GayotKirsten McAslanJustyna Święty
2017 BelgradePolanyaBüyük BritanyaUkrayna
Patrycja WyciszkiewiczEilidh DoyleOlha Bibik
Iga BaumgartMary IhekeTetyana Melnyk
Małgorzata HołubPhilippa LoweAnastasiya Bryzhina
Justyna ŚwiętyLaviai NielsenOlha Lyakhova
2019 GlasgowPolanyaBüyük Britanyaİtalya
Anna KiełbasińskaLaviai NielsenRaphaela Boaheng Lukudo
Iga Baumgart-WitanZoey ClarkAyomide Folorunso
Małgorzata Hołub-KowalikAmber AnningChiara Bazzoni
Justyna Święty-ErseticEilidh DoyleMarta Milani
2021 ToruńHollanda
Lieke Klaver
Marit Dopheide
Lisanne de Witte
Femke Bol
Büyük Britanya
Zoey Clark
Jodie Williams
Ama Pipi
Jessie Knight
Polanya
Natalia Kaczmarek
Małgorzata Hołub-Kowalik
Kornelia Lesiewicz
Aleksandra Gaworska
2023 İstanbul

Yüksek Atlama

OyunlarAltınGümüşBronz
1966 DortmundIolanda Balaș (ROU)Olga Gere-Pulić (YUG)Ilia Hans (FRG)
1967 PragueTaisiya Chenchik (URS)Linda Knowles (GBR)Jaroslava Králová (TCH)
1968 MadridRita Schmidt (GDR)Virginia Bonci (ROU)Antonina Okorokova (URS)
1969 BelgradeRita Schmidt (GDR)Yordanka Blagoeva (BUL)Antonina Lazareva (URS)
1970 ViennaIlona Gusenbauer (AUT)Cornelia Popescu (ROU)Rita Schmidt (GDR)
1971 SofiaMilada Karbanová (TCH)Vera Gavrilova (URS)Cornelia Popescu (ROU)
1972 GrenobleRita Schmidt (GDR)Rita Gildemeister (GDR)Yordanka Blagoeva (BUL)
1973 RotterdamYordanka Blagoeva (BUL)Rita Gildemeister (GDR)Milada Karbanová (TCH)
1974 GothenburgRosemarie Witschas (GDR)Milada Karbanová (TCH)Rita Kirst (GDR)
1975 KatowiceRosemarie Ackermann (GDR)Marie-Christine Debourse (FRA)Annemieke Bouma (NED)
1976 MunichRosemarie Ackermann (GDR)Ulrike Meyfarth (FRG)Milada Karbanová (TCH)
1977 San SebastiánSara Simeoni (ITA)Brigitte Holzapfel (FRG)Edit Sámuel (HUN)
1978 MilanSara Simeoni (ITA)Brigitte Holzapfel (FRG)Urszula Kielan (POL)
1979 ViennaAndrea Mátay (HUN)Urszula Kielan (POL)Ulrike Meyfarth (FRG)
1980 SindelfingenSara Simeoni (ITA)Andrea Mátay (HUN)Urszula Kielan (POL)
1981 GrenobleSara Simeoni (ITA)Elżbieta Krawczuk (POL)Urszula Kielan (POL)
1982 MilanUlrike Meyfarth (FRG)Andrea Bienias (GDR)Katalin Sterk (HUN)
1983 BudapestTamara Bykova (URS)Larisa Kositsyna (URS)Maryse Ewanjé-Epée (FRA)
1984 GothenburgUlrike Meyfarth (FRG)Maryse Ewanjé-Epée (FRA)Danuta Bułkowska (POL)
1985 PiraeusStefka Kostadinova (BUL)Susanne Helm (GDR)Danuta Bułkowska (POL)
1986 MadridAndrea Bienias (GDR)Gabriele Günz (GDR)Larisa Kositsyna (URS)
1987 LiévinStefka Kostadinova (BUL)Tamara Bykova (URS)Susanne Beyer (GDR)
Elżbieta Trylińska (POL)
1988 BudapestStefka Kostadinova (BUL)Heike Redetzky (FRG)Larisa Kositsyna (URS)
1989 The HagueAlina Astafei (ROU)Hanne Haugland (NOR)Maryse Ewanjé-Epée (FRA)
1990 GlasgowHeike Redetzky (FRG)Britta Vörös (GDR)Alina Astafei (ROU)
1992 GenoaHeike Henkel (FRG)Stefka Kostadinova (BUL)
1994 ParisStefka Kostadinova (BUL)Desislava Aleksandrova (BUL)Sigrid Kirchmann (AUT)
1996 StockholmAlina Astafei (GER)Níki Bakogiánni (GRE)Olga Bolşova (MDA)
1998 ValenciaMonica Iagar (ROM)Alina Astafei (GER)Yelena Yelesina (RUS)
2000 GhentKajsa Bergqvist (SWE)Zuzana Hlavoňová (CZE)Olga Kaliturina (RUS)
2002 ViennaMarina Kuptsova (RUS)Dóra Győrffy (HUN)
Kajsa Bergqvist (SWE)
2005 BelgradeAnna Chicherova (RUS)Ruth Beitia (İspanya)Venelina Veneva (BUL)
2007 MadridTia Hellebaut (BEL)Antonietta Di Martino (ITA)Ruth Beitia (İspanya)
2009 BirminghamAriane Friedrich (GER)Ruth Beitia (İspanya)Viktoriya Klyugina (RUS)
2011 TurinAntonietta Di Martino (ITA)Ruth Beitia (İspanya)Ebba Jungmark (SWE)
2013 ParisRuth Beitia (İspanya)Ebba Jungmark (SWE)Emma Green Tregaro (SWE)
2015 PragueMariya Kuchina (RUS)Alessia Trost (ITA)Kamila Lićwinko (POL)
2017 BelgradeAirinė Palšytė (Litvanya)Ruth Beitia (İspanya)Yuliya Levchenko (Ukrayna)
2019 GlasgowMariya Lasitskene (Rusya)Yuliya Levchenko (Ukrayna)Airinė Palšytė (Litvanya)
2021 TorunYaroslava Mahuchikh (Ukrayna)Iryna Herashchenko (Ukrayna)Ella Junnila (Finlandiya)
2023 İstanbul

Uzun Atlama

OyunlarAltınGümüşBronz
1966 Dortmund Tatyana Shchelkanova (URS) Mary Rand (GBR) Heide Rosendahl (FRG)
1967 Prague Berit Berthelsen (NOR) Heide Rosendahl (FRG) Viorica Viscopoleanu (ROU)
1968 Madrid Berit Berthelsen (NOR) Bärbel Löhnert (GDR) Viorica Viscopoleanu (ROU)
1969 Belgrade Irena Szewińska (POL) Sue Scott (GBR) Meta Antenen (SUI)
1970 Vienna Viorica Viscopoleanu (ROM) Heide Rosendahl (FRG) Mirosława Sarna (POL)
1971 Sofia Heide Rosendahl (FRG) Irena Szewińska (POL) Viorica Viscopoleanu (ROM)
1972 Grenoble Brigitte Roesen (FRG) Meta Antenen (SUI) Jarmila Nygrýnová (TCH)
1973 Rotterdam Diana Yorgova (BUL) Jarmila Nygrýnová (TCH) Mirosława Sarna (POL)
1974 Gothenburg Meta Antenen (SUI) Angela Schmalfeld (GDR) Valeria Stefanescu (ROM)
1975 Katowice Dorina Catineanu (ROM) Lidiya Alfeyeva (URS) Meta Antenen (SUI)
1976 Munich Lidiya Alfeyeva (URS) Jarmila Nygrýnová (TCH) Galina Gopchenko (URS)
1977 San Sebastián Jarmila Nygrýnová (TCH) Ildikó Erdélyi (HUN) Heidemarie Wycisk (GDR)
1978 Milan Jarmila Nygrýnová (TCH) Ildikó Erdélyi (HUN) Sue Reeve (GBR)
1979 Vienna Siegrun Siegl (GDR) Jarmila Nygrýnová (TCH) Lena Johansson (SWE)
1980 Sindelfingen Anna Włodarczyk (POL) Anke Weigt (FRG) Sabine Everts (FRG)
1981 Grenoble Karin Hänel (FRG) Sigrid Heimann (GDR) Jasmin Fischer (FRG)
1982 Milan Sabine Everts (FRG) Karin Hänel (FRG) Valy Ionescu (ROU)
1983 Budapest Eva Murková (TCH) Helga Radtke (GDR) Heike Daute (GDR)
1984 Gothenburg Susan Hearnshaw (GBR) Eva Murková (TCH) Stefania Lazzaroni (ITA)
1985 Piraeus Galina Chistyakova (URS) Eva Murková (TCH) Heike Drechsler (GDR)
1986 Madrid Heike Drechsler (GDR) Helga Radtke (GDR) Yelena Kokonova (URS)
1987 Liévin Heike Drechsler (GDR) Galina Chistyakova (URS) Yelena Belevskaya (URS)
1988 Budapest Heike Drechsler (GDR) Galina Chistyakova (URS) Jolanta Bartczak (POL)
1989 The Hague Galina Chistyakova (URS) Yolanda Chen (URS) Ringa Ropo-Junnila (FIN)
1990 Glasgow Galina Chistyakova (URS) Yelena Khlopotnova (URS) Helga Radtke (GDR)
1992 GenoaTemplate:Country data EUN Marieta Ilcu (ROU) Ljudmila Ninova (AUT)
1994 Paris Heike Drechsler (GER) Ljudmila Ninova (AUT) Inessa Kravets (UKR)
1996 Stockholm Renata Nielsen (DEN) Yelena Sinchukova (RUS) Claudia Gerhardt (GER)
1998 Valencia Fiona May (ITA) Tatyana Ter-Mesrobyan (RUS) Linda Ferga (FRA)
2000 Ghent Erica Johansson (SWE) Heike Drechsler (GER) Iva Prandzheva (BUL)
2002 Vienna Niki Xanthou (GRE) Olga Rublyova (RUS) Lyudmila Galkina (RUS)
2005 BelgradeNaide Gomes (Portekiz)Stiliani Pilatou (GRE)Adina Anton (ROU)
2007 MadridNaide Gomes (Portekiz)Concepción Montaner (ESP)Denisa Šcerbová (CZE)
2009 BirminghamKsenija Balta (EST) Yelena Sokolova (RUS)Olga Kucherenko (Rusya)
2011 TurinDarya Klishina (Rusya) Naide Gomes (POR)Yuliya Pidluzhnaya (Rusya)
2013 ParisDarya Klishina (Rusya)Éloyse Lesueur (Fransa)Erica Jarder (İsveç)
2015 PragueIvana Španović (Sırbistan)Sosthene Taroum Moguenara (Almanya)Florentina Marincu (Romanya)
2017 BelgradeIvana Španović (Sırbistan)Lorraine Ugen (Büyük Britanya)Claudia Salman-Rath (Almanya)
2019 GlasgowIvana Španović (Sırbistan)Nastassia Mironchyk-Ivanova (Belarus)Maryna Bekh (Ukrayna)
2021 TorunMaryna Bekh-Romanchuk (Ukrayna)Malaika Mihambo (Almanya)Khaddi Sagnia (İsveç)
2023 İstanbul

Sırıkla Yüksek Atlama

OyunlarAltınGümüşBronz
1996 StockholmVala Flosadóttir (İzlanda)Christine Adams (Almanya)Gabriela Mihalcea (Romanya)
1998 ValenciaAnzhela Balakhonova (Ukrayna)Daniela Bártová (Çek Cumhuriyeti)Flosadóttir (İzlanda)
2000 GhentPavla Hamáčková (Çek Cumhuriyeti)Christine Adams (Almanya)
2002 ViennaSvetlana Feofanova (Rusya)Yvonne Buschbaum (Almanya)Monika Pyrek (Polonya)
2005 BelgradeYelena Isinbayeva (Rusya)Anna Rogowska (Polonya)Monika Pyrek (Polonya)
2007 MadridSvetlana Feofanova (Rusya)Yuliya Golubchikova (Rusya)Anna Rogowska (Polonya)
2009 BirminghamYuliya Golubchikova (Rusya)Silke Spiegelburg (Almanya)Anna Battke (Almanya)
2011 TurinAnna Rogowska (Polonya)Silke Spiegelburg (Almanya)Kristina Gadschiew (Almanya)
2013 ParisHolly Bradshaw (Büyük Britanya)Anna Rogowska (Polonya)Anzhelika Sidorova (Rusya)
2015 PragueAnzhelika Sidorova (Rusya)Ekaterini Stefanidi (Yunanistan)Angelica Bengtsson (İsveç)
2017 BelgradeEkaterini Stefanidi (Yunanistan)Lisa Ryzih (Almanya)Angelica Bengtsson (İsveç)
Maryna Kylypko (Ukrayna)
2019 GlasgowAnzhelika Sidorova (Rusya)Holly Bradshaw (Büyük Britanya)Nikoleta Kyriakopoulou (Yunanistan)
2021 TorunAngelica Moser (İsviçre)Tina Šutej (Slovenya)Holly Bradshaw (Büyük Britanya)
Iryna Zhuk (Belarus)
2023 İstanbul

3 Adım Atlama

OyunlarAltınGümüşBronz
1990 GlasgowGalina Chistyakova (SSCB)Helga Radtke (Doğu Almanya)Ana Isabel Oliveira (Portekiz)
1992 GenoaInessa Kravets (SSCB)Sofiya Bozhanova (Bulgaristan)Helga Radtke (Almanya)
1994 ParisInna Lasovskaya (Rusya)Anna Biryukova (Rusya)Sofiya Bozhanova (Bulgaristan)
1996 StockholmIva Prandzheva (Bulgaristan)Šárka Kašpárková (Çek Cumhuriyeti)Olga Vasdeki (Yunanistan)
1998 ValenciaAshia Hansen (Büyük Britanya)Šárka Kašpárková (Çek Cumhuriyeti)Yelena Lebedenko (Rusya)
2000 GhentTatyana Lebedeva (Rusya)Cristina Nicolau (Romanya)Iva Prandzheva (Bulgaristan)
2002 ViennaTereza Marinova (Bulgaristan)Ashia Hansen (Büyük Britanya)Yelena Oleynikova (Rusya)
2005 BelgradeViktoriya Gurova (Rusya)Magdelín Martínez (İtalya)Carlota Castrejana (İspanya)
2007 MadridOlesya Bufalova (Rusya)Olesya Bufalova (Rusya)Teresa Nzola Meso Ba (Fransa)
2009 BirminghamAnastasiya Taranova (Rusya)Marija Šestak (Slovenya)Dana Veldáková (Slovakya)
2011 TurinSimona La Mantia (İtalya)Olesya Zabara (Rusya)Dana Veldáková (Slovakya)
2013 ParisOlha Saladukha (Ukrayna)Irina Gumenyuk (Rusya)Simona La Mantia (İtalya)
2015 PragueYekaterina Koneva (Rusya)Gabriela Petrova (Bulgaristan)Hanna Knyazyeva-Minenko (İsrail)
2017 BelgradeKristin Gierisch (Almanya)Patricia Mamona (Portekiz)Paraskevi Papahristou (Yunanistan)
2019 GlasgowAna Peleteiro (İspanya)Paraskevi Papahristou (Yunanistan)Olha Saladukha (Ukrayna)
2021 TorunPatricia Mamona (Portekiz)Ana Peleteiro (İspanya)Neele Eckhardt (Almanya)
2023 İstanbul

Gülle Atma

GamesGoldSilverBronze
1966 Dortmund Margitta Gummel (GDR) Tamara Press (URS) Nadezhda Chizhova (URS)
1967 Prague Nadezhda Chizhova (URS) Ivanka Khristova (BUL) Maria Chorbova (BUL)
1968 Madrid Nadezhda Chizhova (URS) Margitta Gummel (GDR) Marita Lange (GDR)
1969 Belgrade Marita Lange (GDR) Ivanka Khristova (BUL) Ingeburg Friedrich (GDR)
1970 Vienna Nadezhda Chizhova (URS) Hannelore Friedel (GDR) Marita Lange (GDR)
1971 Sofia Nadezhda Chizhova (URS) Marita Gummel (GDR) Antonina Ivanova (URS)
1972 Grenoble Nadezhda Chizhova (URS) Antonina Ivanova (URS) Marianne Adam (GDR)
1973 Rotterdam Helena Fibingerová (TCH) Ludwika Chewińska (POL) Antonina Ivanova (URS)
1974 Gothenburg Helena Fibingerová (TCH) Nadezhda Chizhova (URS) Marianne Adam (GDR)
1975 Katowice Marianne Adam (GDR) Helena Fibingerová (TCH) Ivanka Khristova (BUL)
1976 Munich Ivanka Khristova (BUL) Svetlana Krachevskaya (URS) Ilona Schoknecht (GDR)
1977 San Sebastián Helena Fibingerová (TCH) Ilona Slupianek (GDR) Eva Wilms (FRG)
1978 Milan Helena Fibingerová (TCH) Margitta Droese (GDR) Eva Wilms (FRG)
1979 Vienna Ilona Slupianek (GDR) Marianne Adam (GDR) Judy Oakes (GBR)
1980 Sindelfingen Helena Fibingerová (TCH) Eva Wilms (FRG) Beatrix Philipp (FRG)
1981 Grenoble Ilona Slupianek (GDR) Helena Fibingerová (TCH) Helma Knorscheidt (GDR)
1982 Milan Verzhinia Vesselinova (BUL) Helena Fibingerová (TCH) Natalya Lisovskaya (URS)
1983 Budapest Helena Fibingerová (TCH) Helma Knorscheidt (GDR) Zdenka Šilhavá (TCH)
1984 Gothenburg Helena Fibingerová (TCH) Claudia Losch (FRG) Heidi Krieger (GDR)
1985 Piraeus Helena Fibingerová (TCH) Claudia Losch (FRG) Heike Hartwig (GDR)
1986 Madrid Claudia Losch (FRG) Heidi Krieger (GDR) Mihaela Loghin (ROU)
1987 Liévin Natalya Akhrimenko (URS) Heidi Krieger (GDR) Heike Hartwig (GDR)
1988 Budapest Claudia Losch (FRG) Larisa Peleshenko (URS) Kathrin Neimke (GDR)
1989 The Hague Stephanie Storp (FRG) Heike Hartwig (GDR) Iris Plotzitzka (FRG)
1990 Glasgow Claudia Losch (FRG) Natalya Lisovskaya (URS) Grit Hammer (GDR))
1992 Genoa Natalya Lisovskaya (EUN) Svetla Mitkova (BUL) Astrid Kumbernuss (GER)
1994 Paris Astrid Kumbernuss (GER) Larisa Peleshenko (RUS) Svetla Mitkova (BUL)
1996 Stockholm Astrid Kumbernuss (GER) Irina Khudoroshkina (RUS) Valentina Fedyushina (UKR)
1998 Valencia Irina Korzhanenko (RUS) Vita Pavlysh (UKR) Corrie de Bruin (NED)
2000 Ghent Larisa Peleshenko (RUS) Nadine Kleinert-Schmitt (GER) Astrid Kumbernuss (GER)
2002 Vienna Vita Pavlysh (UKR) Assunta Legnante (ITA) Lieja Koeman (NED)
2005 Belgrade Nadzeya Astapchuk (BLR) Krystyna Zabawska (POL) Olga Ryabinkina (RUS)
2007 Madrid Assunta Legnante (ITA) Irina Khudoroshkina (RUS) Olga Ryabinkina (RUS)
2009 Birmingham Petra Lammert (GER) Denise Hinrichs (GER) Anca Heltne (ROU)
2011 Turin Anna Avdeyeva (RUS)Christina Schwanitz (Almanya) Josephine Terlecki (GER)
2013 ParisChristina Schwanitz (Almanya) Yevgeniya Kolodko (RUS) Alena Kopets (BLR)
2015 PragueAnita Márton (Macaristan) Yuliya Leantsiuk (BLR)Radoslava Mavrodieva (Bulgaristan)
2017 BelgradeAnita Márton (Macaristan)Radoslava Mavrodieva (Bulgaristan) Yuliya Leantsiuk (BLR)
2019 GlasgowRadoslava Mavrodieva (Bulgaristan)Christina Schwanitz (Almanya)Anita Márton (Macaristan)
2021 TorunAuriol Dongmo (Portekiz)Fanny Roos (İsveç)Christina Schwanitz (Almanya)
2023 İstanbul

Pentatlon

GamesGoldSilverBronze
1992 Genoa Liliana Năstase (ROU) Petra Văideanu (ROU) Urszula Włodarczyk (POL)
1994 Paris Larisa Turchinskaya (RUS) Rita Ináncsi (HUN) Urszula Włodarczyk (POL)
1996 Stockholm Yelena Lebedenko (RUS) Urszula Włodarczyk (POL) Irina Vostrikova (RUS)
1998 Valencia Urszula Włodarczyk (POL) Irina Belova (RUS) Karin Specht (GER)
2000 Ghent Karin Ertl (GER) Irina Vostrikova (RUS) Urszula Włodarczyk (POL)
2002 Vienna Yelena Prokhorova (RUS) Naide Gomes (POR) Carolina Klüft (SWE)
2005 Belgrade Carolina Klüft (SWE) Kelly Sotherton (GBR) Nataliya Dobrynska (UKR)
2007 Madrid Carolina Klüft (SWE) Kelly Sotherton (GBR) Karin Ruckstuhl (NED)
2009 Birmingham Anna Bogdanova (RUS) Jolanda Keizer (NED) Antoinette Nana Djimou (FRA)
2011 TurinAntoinette Nana Djimou (Fransa) Austra Skujyte (LTU) Remona Fransen (NED)
2013 ParisAntoinette Nana Djimou (Fransa) Yana Maksimava (BLR) Hanna Melnychenko (UKR)
2015 PragueKatarina Johnson-Thompson (Büyük Britanya)Nafissatou Thiam (Belçika) Eliška Klučinová (CZE)
2017 BelgradeNafissatou Thiam (Belçika) Ivona Dadic (AUT) Györgyi Zsivoczky-Farkas (HUN)
2019 GlasgowKatarina Johnson-Thompson (Büyük Britanya)Niamh Emerson (Büyük Britanya)Solene Ndama (Fransa)
2021 TorunNafissatou Thiam (Belçika)Noor Vidts (Belçika)Xénia Krizsán (Macaristan)
2023 İstanbul