Avrupa Gençlik Olimpiyatları Festivali – Atletizm

Atletizm, 1991'deki ilk sayısından bu yana Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyat Festivali'nde bir spor olarak yer aldı. 18 yaşın altındaki Avrupalı ​​sporcular için iki yılda bir düzenlenen çok sporlu etkinliğin sonraki her baskısında programda yer aldı. Bu yaş grubu, atletizm yarışmasının gençlik kategorisi ile. Ancak 2013, 2015 ve 2017 oyunlarında yaş grubu yalnızca 17 yaşın altındaki sporcuları içerecek şekilde değiştirildi. 2019'daki Bakü oyunlarından 18 yaş altı yine yaş standardıdır. Yani, sporcular festival yılının 16 veya 17 yaşında olmalıdır.

Genç Erkekler Kategorisi

100 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997LisbonLuke Davis (Büyük Britanya)
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaZalan Deak (Macaristan)Ylann Bizasene (Fransa)Daniel Casado Pacheco (İspanya)
2023Maribor
2025Brno

200 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007BelgradeRamil Guliyev (Azerbaycan)
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaWilliam Trulsson (İsveç)Danielius Vasiliauskas (Litvanya)Radoslaw Lach (Polonya)
2023Maribor
2025Brno

400 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011TrabzonClovis Asong (Büyük Britanya)
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaNoam Mamu (İsrail)Fabian Vidal Parada (İspanya)Matthew Galea Solet (Malta)
2023Maribor
2025Brno

800 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995BathGert-Jan Liefers (Hollanda)
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaYanis Vanlanduyt (Fransa)Zan Ogrinc (Sırbistan)Nuno Cordeiro (Portekiz)
2023Maribor
2025Brno

1500 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaLatena Cervone (İtalya)Albert Szırbek (Macaristan)Sean Cronin (İrlanda)
2023Maribor
2025Brno

3000 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaKarl Ottfalk (İsveç)Lucian Stefan (Romanya)Simone Borromini Vittore (İtalya)
2023Maribor
2025Brno

110 m. engelli

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaMatyas Zach (Çek Cumhuriyeti)Janko Kısak (Hırvatistan)Iker Moreno Morata (İspanya)
2023Maribor
2025Brno

400 m. engelli

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaWassim Taouıl (Fransa)Samuel Jonsson (İsveç)Kacper Ulınski (Polonya)
2023Maribor
2025Brno

2000 m. steeplechase

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaMaria Palencia Gomez (İspnya)Jan Skarban (Çek Cumhuriyeti)Alin Savlovschi (Romanya)
2023Maribor
2025Brno

5.000 m. yürüyüş

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaDanielMonfort Moreno (İspanya)Nick Joel Richardt (Almanya)Matteo Arisi (İtalya)
2023Maribor
2025Brno

Karışık Bayrak

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaPolonyaMacaristanİspanya
2023Maribor
2025Brno

Sırıkla Yüksek Atlama

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaYlio Philtjens (Belçika)Karl Kristjan Pohlak (Estonya)Palos Kriaras (Yunanistan)
2023Maribor
2025Brno

Yüksek Atlama

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaSebastian Antosiak (Polonya)Elijah Pasquier (Fransa)Bubacar Junior (Portekiz)
2023Maribor
2025Brno

Uzun Atlama

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaPetr Meindlschmid (Çek Cumhuriyeti)Cristian Popescu (Romanya)Nicholas Cavagni (İtalya)
2023Maribor
2025Brno

3 Adım Atlama

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaIoannis Gkartsiso (Yunanistan)Sarkis Ashdjian Antranik (Kıbrıs)Bojan Hadjitodorof (Bulgaristan)
2023Maribor
2025Brno

Gülle Atma

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaArnau Llorens Capdevila (İspanya)Marco Nardocci (İtalya)Denis Cutcovetchi (Moldova)
2023Maribor
2025Brno

Disk Atma

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaMihai Damian Motorca (Romanya)Zsombor Dobo (Macaristan)Mico Lampinen (Finlandiya)
2023Maribor
2025Brno

Çekiç Atma

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaArmin Szabados (Macaristan)Mio Lampinen (Finlandiya)Ilia Cıuı (Moldova)
2023Maribor
2025Brno

Cirit Atma

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaRoch Krukowski (Polonya)Attila Herczeg (Macaristan)Stepan Sipek (Çek Cumhuriyeti)
2023Maribor
2025Brno

Decathlon

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaNick Adler Alvar (Almanya)Ernests Palulis Atvars (Letonya)Milan Vıch (Çek Cumhuriyeti)
2023Maribor
2025Brno

Genç Kızlar Kategorisi

100 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaAlice Pagliarini (İtalya)Vita Penezic (Hırvatistan)Ester Parohova (Çek Cumhuriyeti)
2023Maribor
2025Brno

200 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaLara Jurcic (Hırvatistan)Maria Jarosinska (Polonya)Elisa Marcello (İtalya)
2023Maribor
2025Brno

400 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaEdanue Tulum (Türkiye)Lenka Gymerska (Slovakya)Maria Capota (Romanya)
2023Maribor
2025Brno

800 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaMasa Rajic (Sırbistan)Lorenza De Noni (İtalya)Oliwia Belczew (Polonya)
2023Maribor
2025Brno

1500 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaAyça Fidanoğlu (Türkiye)Zuzanna Wiernicka (Polonya)Austra Osina (Letonya)
2023Maribor
2025Brno

3000 m.

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaViola Paoletti (İtalya)Edibe Yağız (Türkiye)Carla Cabezas Moreno (İspanya)
2023Maribor
2025Brno

100 m. engelli

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaMia Wild (Hırvatistan)Esther Sahlqvist (İsveç)Sofia Pizzato (İtalya)
2023Maribor
2025Brno

400 m. engelli

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaOlha Mashanienkova (Ukrayna)Stefania Alexandra (Romanya)Amelia Zochniak (Polonya)
2023Maribor
2025Brno

2000 m. steeplechase

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaGreta Guerrero Sahm (İspanya)Karolina Jarosova (Çek Cumhuriyeti)Ceren Kılıç (Türkiye)
2023Maribor
2025Brno

5.000 m. yürüyüş

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaLena Auvray (Fransa)Aldara Meilan Garcia (İspanya)Alexandra Kovacs (Macaristan)
2023Maribor
2025Brno

Karışık Bayrak

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaİtalyaPolonyaMacaristan
2023Maribor
2025Brno

Sırıkla Yüksek Atlama

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaEvgenia-Maria Panagiotou (Yunanistan)Emma Mezsaros (Macaristan)Anna Simkova (Slovakya)
2023Maribor
2025Brno

Yüksek Atlama

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaJana Kocsak (Hırvatistan)Nikolina Pejatovic (Sırbistan)Iren Saraboyukova (Bulgaristan)
2023Maribor
2025Brno

Uzun Atlama

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaBori Rozsahegyi (Macaristan)Anna Curkovic (Hırvatistan)Viktorie Janska (Çek Cumhuriyeti)
2023Maribor
2025Brno

3 Adım Atlama

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaAyreja Beniusyte (Litvanya)Tatiana Pereira (Portekiz)Elena Argirova (Bulgaristan)
2023Maribor
2025Brno

Gülle Atma

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaJulia Michalowska (Polonya)Karolina Machova (Çek Cumhuriyeti)Carmen Wellig (Finlandiya)
2023Maribor
2025Brno

Disk Atma

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaRoberta Echterhoff Frieda (Almanya)Natalie Fiserova (Çek Cumhuriyeti)Ana Maria Visan (Romanya)
2023Maribor
2025Brno

Çekiç Atma

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaPatricia Kamga (İsveç)Marie Rougetet (Fransa)Zuzana Stejfova (Çek Cumhuriyeti)
2023Maribor
2025Brno

Cirit Atma

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaRebecca Nelimarkka (Finlandiya)Heti Vaat (Estonya)Greta Illyes (Macaristan)
2023Maribor
2025Brno

Heptathlon

SeneEv Sahibi ŞehirAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1991Brussels
1993Valkenswaard
1995Bath
1997Lisbon
1999Esbjerg
2001Murcia
2003Paris
2005Lignano Sabbiadoro
2007Belgrade
2009Tampere
2011Trabzon
2013Utrecht
2015Tbilisi
2017Győr
2019Baku
2022Banská BystricaLucia Acklin (İsviçre)Viola Hambidge (Estonya)Maresa Hense (Almanya)
2023Maribor
2025Brno