Avrupa Amatör Boks Şampiyonası

Avrupa Amatör Boks Şampiyonası, Avrupa Boks Konfederasyonu'nun kısaltması olan kıtanın yönetim organı EUBC tarafından düzenlenen, Avrupa'daki boks amatörleri için en yüksek yarışmadır. Turnuvanın ilk baskısı 1924'te gerçekleşti, ancak ilk 'rekabetçi' şampiyonalara 1925'te Stockholm (İsveç) şehri ev sahipliği yaptı.

Şampiyona

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeTarihKategori
1925 Stockholm, İsveçMay 5–78
1927 Berlin, AlmanyaMay 16–308
1930 Budapest, MacaristanJune 3–88
1934 Budapest, MacaristanApril 11–158
1937 Milan, İtalyaMay 5–98
1939 Dublin, İrlandaApril 18–228
1942 Breslau, AlmanyaJanuary 20–258
1947 Dublin, İrlandaMay 12–178
1949 Oslo, NorveçJune 13–188
1951 Milan, İtalyaMay 14–1910
1953 Warsaw, PolonyaMay 18–2410
1955 West Berlin, Batı AlmanyaMay 27 – June 510
1957 Prague, ÇekoslavakyaMay 25 – June 210
1959 Lucerne, İsviçreMay 24–3110
1961 Belgrade, YugoslavyaJune 3–1010
1963 Moscow, Soviet UnionMay 26 – June 210
1965 East Berlin, Doğu AlmanyaMay 21–2910
1967 Roma, İtalyaMay 25 – June 210
1969 Bucharest, RomanyaMay 31 – June 811
1971 Madrid, İspanyaJune 11–1911
1973 Belgrade, YugoslavyaJune 1–911
1975 Katowice, PolonyaJune 1–811
1977 Halle, Doğu AlmanyaMay 28 – June 511
1979 Cologne, Batı AlmanyaMay 5–1212
1981 Tampere, FinlandiyaMay 2–1012
1983 Varna, BulgariaMay 7–1512
1985 Budapest, MacaristanMay 25 – June 212
1987 Turin, İtalyaMay 30 – June 712
1989 Athens, YunanistanMay 29 – June 312
1991 Gothenburg, İsveçMay 7–1212
1993 Bursa, TürkiyeSeptember 6–1212
1996 Vejle, DanimarkaMarch 30 – April 712
1998 Minsk, BelarusMay 17–2412
2000 Tampere, FinlandiyaMay 13–2112
2002 Perm, RusyaJuly 12–2112
2004 Pula, HırvatistanFebruary 19–2911
2006 Plovdiv, BulgaristanJuly 13–2311
2008 Liverpool, Büyük BritanyaNovember 5–1511
2010 Moscow, RusyaJune 4–1311
2011 Ankara, TürkiyeJune 17–2410
2013 Minsk, BelarusJune 1–810
2015 Samokov, BulgaristanAugust 6–1510
2017 Kharkiv, UkraynaJune 14–2610
2019 Minsk, BelarusJune 21–3010
2022 Yerevan, ErmenistanMay 21–3113
2023

Madalya Sıralaması

Minimumweight
(46–48kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, Ukrayna
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanSakhil Alakhverdovi (Gürcistan)Ergyunal Sebahtin (Bulgaristan)Jakub Słomiński (Polonya)
Leonardo Esposito (İtalya)
2023

Flyweight
(48–51kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, BulgaristanDaniel Asenov (Bulgaristan)
2017 Kharkiv, UkraynaDaniel Asenov (Bulgaristan)Dmytro Zamotayev (Ukrayna)
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanMartín Molina (İspanya)Kiaran MacDonald (İngiltere)Dmytro Zamotayev (Ukrayna)
Federico Serra (İtalya)
2023

Bantamweight
(51–54kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, Ukrayna
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanBillal Bennama (Fransa)Dylan Eagleson (İrlanda)Manuel Cappai (İtalya)
Daniel Asenov (Bulgaristan)
2023

Featherweight
(54–57kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, Ukrayna
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanVasile Usturoi (Belçika)Artur Bazeyan (Ermenistan)Michele Baldassi (İtalya)
Javier Ibáñez (Bulgaristan)
2023

Lightweight
(57–60kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, UkraynaIurii Shestak (Ukrayna)
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanArtush Gomtsyan (Gürcistan)José Quiles (İspanya)Roland Veres (Macaristan)
Iurii Shestak (Ukrayna)
2023

Light welterweight
(60–63,5kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, UkraynaHovhannes Bachkov (Ermenistan)
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanHovhannes Bachkov (Ermenistan)Lounès Hamraoui (Fransa)Richárd Kovács (Macaristan)
Adrián Thiam (İspanya)
2023

Welterweight
(63,5–67kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, Ukrayna
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanVahid Abasov (Sırbistan)Lasha Guruli (Gürcistan)Alexandru Paraschiv (Moldova)
Ioan Croft (Galler)
2023

Light middleweight
(67–71kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, Ukrayna
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanHarris Akbar (İngiltere)Garan Croft (Galler)Yurii Zakharieiev (Ukrayna)
Magomed Schachidov (Almanya)
2023

Middleweight
(71–75kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, Ukrayna
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanGabriel Dossen (İrlanda)Lewis Richardson (İngiltere)Salvatore Cavallaro (İtalya)
Sam Hickey (İskoçya)
2023

Light heavyweight
(75–80kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, Ukrayna
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanArtjom Agejev (Sırbistan)Alfred Commey (İtalya)Luka Plantić (Hırvatistan)
Ivan Sapun (Ukrayna)
2023

Cruiserweight
(80–86kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, Ukrayna
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanGeorgii Kushinashvili (Gürcistan)Rafayel Hovhannisyan (Ermenistan)Andrei Arădoaie (Romanya)
Tomasz Niedźwiecki (Polonya)
2023

Heavyweight
(86–92kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, Ukrayna
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanAziz Mouhiidine (İtalya)Enmanuel Reyes (İspanya)Lewis Williams (İngiltere)
Narek Manasyan (Ermenistan)
2023

Super heavyweight
(+92kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1925 Stockholm, İsveç
1927 Berlin, Almanya
1930 Budapest, Macaristan
1934 Budapest, Macaristan
1937 Milan, İtalya
1939 Dublin, İrlanda
1942 Breslau, Almanya
1947 Dublin, İrlanda
1949 Oslo, Norveç
1951 Milan, İtalya
1953 Warsaw, Polonya
1955 West Berlin, Batı Almanya
1957 Prague, Çekoslavakya
1959 Lucerne, İsviçre
1961 Belgrade, Yugoslavya
1963 Moscow, Soviet Union
1965 East Berlin, Doğu Almanya
1967 Roma, İtalya
1969 Bucharest, Romanya
1971 Madrid, İspanya
1973 Belgrade, Yugoslavya
1975 Katowice, Polonya
1977 Halle, Doğu Almanya
1979 Cologne, Batı Almanya
1981 Tampere, Finlandiya
1983 Varna, Bulgaria
1985 Budapest, Macaristan
1987 Turin, İtalya
1989 Athens, Yunanistan
1991 Gothenburg, İsveç
1993 Bursa, Türkiye
1996 Vejle, Danimarka
1998 Minsk, Belarus
2000 Tampere, Finlandiya
2002 Perm, Rusya
2004 Pula, Hırvatistan
2006 Plovdiv, Bulgaristan
2008 Liverpool, Büyük Britanya
2010 Moscow, Rusya
2011 Ankara, Türkiye
2013 Minsk, Belarus
2015 Samokov, Bulgaristan
2017 Kharkiv, Ukrayna
2019 Minsk, Belarus
2022 Yerevan, ErmenistanNelvie Tiafack (Almanya)Ayoub Ghadfa (İspanya)Delicious Orie (İngiltere)
Ahmed Hagag (Avusturya)
2023