ATP Sydney İnternational

Sidney Uluslararası (eski adıyla Yeni Güney Galler ve Yeni Güney Galler Açık Şampiyonası olarak biliniyordu, çeşitli isim sponsorlarıyla), eskiden 2012'den 2017'ye kadar Apia Uluslararası Sidney olarak sponsor oldu, Sidney, Avustralya'da düzenlenen profesyonel bir tenis turnuvasıdır. en son Ocak 2019'da oynandı. Turnuva her yıl Sidney Olimpiyat Parkı'ndaki Sidney Olimpiyat Parkı Tenis Merkezi'nde oynandı. 1885 yılına dayanan dünyanın en eski tenis turnuvalarından biridir. Yeni ATP Cup turnuvası nedeniyle turnuva 2020'de planlanmamıştır.

Sydney International en son erkekler turunda ATP 250 puanlık bir etkinlik ve kadınlar turunda bir WTA Premier etkinliği olarak kaydedildi.[2] Turnuva, her yıl Ocak ayında, Avustralya Açık Serisinin bir parçası olarak bir öncü turnuva olarak Avustralya Açık'tan hemen önce gerçekleştirildi.

Tek Erkekler

SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
2022 Aslan Karatsev Andy Murray6–3, 6–3
2020–2021Yapılmadı
2019 Alex de Minaur Andreas Seppi7–5, 7–6(7–5)
2018 Daniil Medvedev Alex de Minaur1–6, 6–4, 7–5
2017 Gilles Müller Daniel Evans7–6(7–5), 6–2
2016 Viktor Troicki (2) Grigor Dimitrov2–6, 6–1, 7–6(9–7)
2015 Viktor Troicki Mikhail Kukushkin6–2, 6–3
2014 Juan Martín del Potro Bernard Tomic6–3, 6–1
2013 Bernard Tomic Kevin Anderson6–3, 6–7(2–7), 6–3
2012 Jarkko Nieminen Julien Benneteau6–2, 7–5
2011 Gilles Simon Viktor Troicki7–5, 7–6(7–4)
2010 Marcos Baghdatis Richard Gasquet6–4, 7–6(7–2)
2009 David Nalbandian Jarkko Nieminen6–3, 6–7, 6–2
2008 Dmitry Tursunov Chris Guccione7–6, 7–6
2007 James Blake (2) Carlos Moyá (3)6–3, 5–7, 6–1
2006 James Blake Igor Andreev6–2, 3–6, 7–6
2005 Lleyton Hewitt (4) Ivo Minář7–5, 6–0
2004 Lleyton Hewitt (3) Carlos Moyá (2)4–3, Ret.
2003 Lee Hyung-taik Juan-Carlos Ferrero4–6, 7–6, 7–6
2002 Roger Federer Juan Ignacio Chela6–3, 6–3
2001 Lleyton Hewitt (2) Magnus Norman6–4, 6–1
2000 Lleyton Hewitt Jason Stoltenberg6–4, 6–0
1999 Todd Martin (2) Àlex Corretja6–3, 7–6
1998 Karol Kučera Tim Henman7–5, 6–4
1997 Tim Henman Carlos Moyá6–3, 6–1
1996 Todd Martin Goran Ivanišević5–7, 6–3, 6–4
1995 Patrick McEnroe Richard Fromberg6–2, 7–6
1994 Pete Sampras (2) Ivan Lendl7–6, 6–4
1993 Pete Sampras Thomas Muster7–6, 6–1
1992 Emilio Sánchez Guy Forget6–3, 6–4
1991 Guy Forget Michael Stich6–3, 6–4
1990 Yannick Noah Carl-Uwe Steeb5–7, 6–3, 6–4
1989 Aaron Krickstein Andrei Cherkasov (2)6–4, 6–2
1988 John Fitzgerald (2) Andrei Chesnokov6–3, 6–4
1987 Miloslav Mečíř Peter Doohan6–2, 6–4
1986Yapılmadı
1985 Henri Leconte Kelly Evernden6–7, 6–2, 6–3
1984 John Fitzgerald Sammy Giammalva Jr.6–3, 6–3
1983 Joakim Nyström Mike Bauer2–6, 6–3, 6–1
1982 John Alexander John Fitzgerald4–6, 7–6, 6–4
1981 Tim Wilkison (2) Chris Lewis6–4, 7–6, 6–3
1980 Fritz Buehning Brian Teacher (2)6–3, 6–7, 7–6
1979 Phil Dent (2) Hank Pfister6–4, 6–4, 7–5
1978 Tim Wilkison Kim Warwick6–3, 6–3, 6–7, 3–6, 6–2
1977 Roscoe Tanner Brian Teacher6–3, 3–6, 6–3, 6–7, 6–4
1976 Tony Roche (4) Dick Stockton6–3, 3–6, 6–3, 6–4
1975 Ross Case John Marks6–2, 6–1,
1974Dec Tony Roche (3) Phil Dent7–6, 4–6, 3–6, 6–2, 8–6
1974Jan Geoff Masters Colin Dibley6–1, 6–4, 6–2
1973 Malcolm Anderson Ken Rosewall6–3, 6–4, 6–4
1972 Alexander Metreveli Patrice Dominguez6–4, 6–4, 3–6, 6–1
1971 Phil Dent John Alexander6–3, 6–4, 6–4
1970 Rod Laver (2) Ken Rosewall3–6, 6–2, 3–6, 6–2, 6–3[6]
1969 Tony Roche (2) Rod Laver6–4, 4–6, 9–7, 12–10
1968Yapılmadı
1967 Tony Roche Roy Emerson (4)8–6, 6–1, 8–6
1966 Fred Stolle (2) John Newcombe12–10, 6–0, 6–0
1965 John Newcombe Arthur Ashe6–8, 6–2, 7–5, 6–1
1964 Fred Stolle Roy Emerson (3)4–6, 6–3, 11–9, 6–8, 6–3
1963 Dennis Ralston Mike Sangster6–8, 6–3, 6–4, 6–4
1962 Neale Fraser (3) Ken Fletcher6–4, 7–5, 3–6, 4–6, 6–3
1961 Rod Laver Roy Emerson (2)8–6, 6–3, 3–6, 4–6, 6–4
1960 Neale Fraser (2) Barry MacKay10–8, 6–4, 7–5
1959 Neale Fraser Roy Emerson11–9, 8–6, 6–3
1958 Ashley Cooper (2) Earl "Butch" Buchholz6–0, 6–1, 7–9, 6–2
1957 Ashley Cooper Neale Fraser (2)6–4, 6–3, 6–3
1956 Ken Rosewall Neale Fraser6–4, 7–5, 6–4
1955 Lew Hoad (2) Ken Rosewall (2)6–2, 6–3, 2–6, 6–1
1954 Rex Hartwig Mervyn Rose6–3, 6–4, 8–6
1953 Lew Hoad Ken Rosewall8–6, 4–6, 9–7, 10–8
1952 Frank Sedgman Ken McGregor6–2, 4–6, 6–4, 6–2
1951 Vic Seixas Mervyn Rose4–6, 9–7, 4–6, 7–5, 6–3
1950 Art Larsen Frank Sedgman (2)3–6, 6–4, 6–3, 6–2
1949 John Bromwich (7) Bill Sidwell6–3, 10–8, 3–6, 6–3
1948 John Bromwich (6) Frank Sedgman6–4, 6–1, 7–5
1947 Adrian Quist James Brink6–4, 6–2, 2–6, 4–6, 6–3
1946 John Bromwich (5) Dinny Pails3–6, 6–3, 6–4, 6–4
1945 Dinny Pails John Bromwich (2)6–1, 6–2, 6–4
1941-44Yapılmadı
1940 John Bromwich (4) Adrian Quist (4)6–3, 4–6, 10–8, 6–8, 6–1
1939 John Bromwich (3) Adrian Quist (3)2–6, 6–0, 6–4, 6–0
1938 John Bromwich (2) Adrian Quist (2)6–2, 6–4, 6–1
1937 John Bromwich Adrian Quist4–6, 6–4, 6–1, 2–6, 7–5
1936 Jack Crawford (7) John Bromwich6–4, 3–6, 1–6, 11–9, 6–2
1935 Adrian Quist Harry Hopman (3)6–3, 6–1, 3–6, 8–10, 6–2
1934 Jack Crawford (6) Fred Perry7–5, 2–6, 6–3, 1–6, 7–5
1933 Jack Crawford (5) Harry Hopman (2)6–4, 8–6, 7–5
1932Nov Ellsworth Vines Wilmer Allison4–6, 6–1, 2–6, 6–4, 7–5
1932Mar Jack Crawford (4) W. B. Walker6–2, 6–3, 8–6
1931 Jack Crawford (3) Harry Hopman3–6, 6–3, 6–4, 6–4
1930 Jack Cummings Edgar Moon6–1, 6–0, 7–5
1929 Jack Crawford (2) Clifford Sproule6–1, 6–3, 6–3
1928 Fred Kalms (2) James Willard (2)6–1, 6–4, 2–6, 3–6, 6–0
1927 Jack Crawford Richard Schlesinger7–5, 1–6, 9–7, 5–7, 6–4
1926 Fred Kalms Eskell Andrews6–2, 6–4, 3–6, 6–4
1925 Norman Peach A. Seiler6–4, 1–6, 4–6, 7–5, 8–6
1924 Gerald Patterson (2) James Willard6–4, 7–9, 6–2, 6–0
1923 James Anderson (3) Norman Peach (2)6–4, 6–3, 6–0
1922 Ronald Thomas Norman Peach2–6, 6–3, 6–3, 6–8, 6–3
1921 Gerald Patterson John Hawkswalkover
1920 R. Neil Eric Pockley6–4, 4–6, 6–1, 6–3
1919 James Anderson (2) R. Neil9–7, 2–6, 7–5, 6–1
1916-18Yapılmadı
1915 Henry Marsh Alfred Jones (2)3–6, 6–4, 6–4, 0–6, 6–4
1914 James Anderson Alfred Jones7–5, 3–6, 6–1, 6–3
1913 Arthur O'Hara Wood James Anderson6–3, 3–6, 6–1, 3–6, 6–0
1912 Alfred Jones Ashley Campbell6–2, 3–6, 8–6, 2–1 retired
1911 Ashley Campbell Horace Rice (5)8–6, 6–3, 6–1
1910 Harry Parker Horace Rice (4)6–3, 4–6, 2–6, 8–6, 9–7
1909 Rodney Heath (2) Granville G. Sharp6–1, 3–6, 6–1, 0–6, 6–3
1908 Rodney Heath Horace Rice (3)6–3, 6–4, 7–9, 6–4
1907 Horace Rice Harry Parker6–4, 6–3, 3–6, 5–7, 6–1
1906 Granville G. Sharp (3) Stanley Doust6–1, 6–2, 6–2
1905Yapılmadı
1904 Granville G. Sharp (2) Horace Rice (2)6–3, 6–4, 6–2
1903 Granville G. Sharp Barney Murphy
1902 Wilberforce Eaves August Kearney6–0, 7–5, 1–6, 6–2
1901 August Kearney (2) Horace M. Rice8–6, 1–6, 5–7, 6–1, 6–0
1900 Horace Rice Leslie Poidevin6–0, 6–1, 3–6, 6–4
1899 August Kearney David L. Gaden6–1, 6–0, 12–10
1898 Henry R. Crossman (3) Alfred Dunlop14–12, 6–1, 6–2
1897 Albert Curtis Henry R. Crossman6–1, 6–0, 6–4
1896 Henry R. Crossman (2) Horace Rice6–3, 4–6, 6–1, 4–6, 6–0
1895 Henry R. Crossman Dudley Webb (3)6–4, 6–2, 6–3
1894 Dudley Webb (5) Ben Green (3)5–7, 6–0, 6–2, 6–4
1893 Dudley Webb (4) Ben Green (2)2–6, 5–7, 6–2, 6–3, 7–5
1892 Dudley Webb (3) Ben Green6–4, 2–6, 5–7, 10–8, 9–7
1891 Wilberforce Eaves Dudley Webb (2)3–6, 6–3, 6–4, 8–6
1890 Dudley Webb (2) Herbert E. Webb6–2, 6–3, 6–2
1889 Arthur Gideon Hugh Colquhoun Dudley Webb6–2, 0–6, 6–3, 6–2
1888 Dudley Webb Charles W. Cropper6–0, 6–4, 7–5
1887 Charles W. Cropper (2) Robert D. Fitzgerald6–4, 6–2, 6–0
1886 Charles W. Cropper William J. Bush Salmon6–0, 6–0, 5–7, 8–6
1885 William J. Bush Salmon Walter John C. Riddell1–6, 6–8, 6–3, 6–2, 6–3

Çift Erkekler

SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
2023
2022 John Peers
 Filip Polasek
 Simone Bolelli
 Fabio Fognini
7–5, 7–5
2020–2021Yapılmadı.
2019 Jamie Murray (2) Juan Sebastián Cabal6–4, 6–3
 Bruno Soares (2) Robert Farah
2018 Łukasz Kubot Jan-Lennard Struff6–3, 6–4
 Marcelo Melo Viktor Troicki
2017 Wesley Koolhof Jamie Murray6–3, 7–5
 Matwé Middelkoop Bruno Soares
2016 Jamie Murray Rohan Bopanna6–3, 7–6(8–6)
 Bruno Soares Florin Mergea
2015 Rohan Bopanna Jean-Julien Rojer6–4, 7–6(7–5)
 Daniel Nestor Horia Tecău
2014 Daniel Nestor Rohan Bopanna7–6(7–3), 7–6(7–3)
 Nenad Zimonjić Aisam-ul-Haq Qureshi
2013 Bob Bryan Max Mirnyi6–4, 6–4
 Mike Bryan Horia Tecău
2012 Bob Bryan Matthew Ebden6–1, 6–4
 Mike Bryan Jarkko Nieminen
2011 Lukáš Dlouhý Bob Bryan6–7(6–8), 6–3, [10–5]
 Paul Hanley Mike Bryan
2010 Daniel Nestor Ross Hutchins6–3, 7–6(7–5)
 Nenad Zimonjić Jordan Kerr
2009 Bob Bryan Daniel Nestor6–1, 7–6(7–3)
 Mike Bryan Nenad Zimonjić