ATP Rosmalen Grass Court Championships

Rosmalen Çim Kort Şampiyonası, sponsor olduğu adıyla 2018'den beri Libéma Açık, (eski adıyla Continental Grass Court Şampiyonası, Heineken Trophy, Ordina Open, UNICEF Open, Topshelf Open ve RICOH Open) bir profesyoneldir. Hollanda'nın 's-Hertogenbosch (Den Bosch) şehrinin eteklerinde, Rosmalen kasabasında düzenlenen tenis turnuvası. Erkekler ve kadınlar tenis maçları, Autotron kongre merkezindeki açık havadaki çim kortlarda oynanır ve ATP Tour ve WTA Tour'da bir sahne oluşturur. 
1989'da Rosmalen'de Miloslav Mečíř tarafından kazanılan sekiz oyunculu iki gruplu bir robin davet turnuvası düzenlendi. Ertesi yıl, 1990, turnuva yeni kurulan ATP Tour'un bir parçası oldu ve resmi olarak Continental Grass Court Şampiyonası olarak adlandırıldı. Kurulduğu zaman, kıta Avrupa'sında düzenlenen tek çim kort etkinliğiydi.[a] Turnuva tenis profesyonelleri tarafından Wimbledon Şampiyonasına hazırlık olarak kullanılıyor ve Wimbledon'dan önceki hafta 2014'e kadar gerçekleştirildi. 2015'ten itibaren Fransa Açık'ı takip eden hafta yapılır. 1996'da turnuvaya Wilkinson Şampiyonası adlı bir tek bayanlar ve çiftler etkinliği eklendi.

Erkekler ATP Tour'da bir ATP 250 etkinliği ve kadınlar WTA Tour'da bir WTA 250 etkinliği olarak sınıflandırılır.

Tek Erkekler

SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
1990  Amos Mansdorf  Alexander Volkov6–3, 7–6
1991  Christian Saceanu  Michiel Schapers6–1, 3–6, 7–5
1992  Michael Stich  Jonathan Stark6–4, 7–5
1993  Arnaud Boetsch  Wally Masur3–6, 6–3, 6–3
1994  Richard Krajicek  Karsten Braasch6–3, 6–4
1995  Karol Kučera  Anders Järryd7–6 (9–7) , 7–6 (7–4)
1996  Richey Reneberg  Stephane Simian6–4, 6–0
1997  Richard Krajicek   (2)  Guillaume Raoux6–4, 7–6 (9–7)
1998  Patrick Rafter  Martin Damm7–6 (7–2) , 6–2
1999  Patrick Rafter   (2)  Andrei Pavel3–6, 7–6 (9–7) , 6–4
2000  Patrick Rafter   (3)  Nicolas Escudé6–1, 6–3
2001  Lleyton Hewitt  Guillermo Cañas6–3, 6–4
2002  Sjeng Schalken  Arnaud Clément3–6, 6–3, 6–2
2003  Sjeng Schalken   (2)  Arnaud Clément6–3, 6–4
2004  Michaël Llodra  Guillermo Coria6–3, 6–4
2005  Mario Ančić  Michaël Llodra7–5, 6–4
2006  Mario Ančić   (2)  Jan Hernych6–0, 5–7, 7–5
2007  Ivan Ljubičić  Peter Wessels7–6 (7–5) , 4–6, 7–6 (7–4)
2008  David Ferrer  Marc Gicquel6–4, 6–2
2009  Benjamin Becker  Raemon Sluiter7–5, 6–3
2010  Sergiy Stakhovsky  Janko Tipsarević6–3, 6–0
2011  Dmitry Tursunov  Ivan Dodig6–3, 6–2
2012  David Ferrer   (2)  Philipp Petzschner6–3, 6–4
2013  Nicolas Mahut  Stanislas Wawrinka6–3, 6–4
2014  Roberto Bautista Agut  Benjamin Becker2–6, 7–6 (7–2) , 6–4
2015  Nicolas Mahut   (2)  David Goffin7–6 (7–1) , 6–1
2016  Nicolas Mahut   (3)  Gilles Müller6–4, 6–4
2017  Gilles Müller  Ivo Karlović7–6 (7–5) , 7–6 (7–4)
2018  Richard Gasquet  Jérémy Chardy6–3, 7–6 (7–5)
2019  Adrian Mannarino  Jordan Thompson7–6 (9–7) , 6–3
2020COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Tim van Rijthoven (HollandA)Daniil Medvedev (Rusya)6–4, 6–1
2023

Çift Erkekler

SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
1990  Jakob Hlasek    Jim Grabb  7–6, 6–3
  Michael Stich  Patrick McEnroe
1991  Hendrik Jan Davids    Richard Krajicek  6–3, 7–6
  Paul Haarhuis  Jan Siemerink
1992  Jim Grabb  John McEnroe  6–4, 6–7, 6–4
  Richey Reneberg  Michael Stich
1993  Patrick McEnroe    David Adams  7–6, 1–6, 6–4
  Jonathan Stark  Andrei Olhovskiy
1994  Stephen Noteboom    Peter Nyborg  6–3, 1–6, 7–6
  Fernon Wibier  Diego Nargiso
1995  Richard Krajicek    Hendrik Jan Davids  7–5, 6–3
  Jan Siemerink  Andrei Olhovskiy
1996  Paul Kilderry    Anders Järryd  7–5, 6–3
  Pavel Vízner  Daniel Nestor
1997  Jacco Eltingh    Trevor Kronemann  6–4, 7–5
  Paul Haarhuis   (2)  David Macpherson
1998  Guillaume Raoux    Joshua Eagle  7–6, 6–2
  Jan Siemerink   (2)  Andrew Florent
1999Not held due to rain
2000  Martin Damm    Paul Haarhuis  6–4, 6–7 (5–7) , 7–6 (7–5)
  Cyril Suk  Sandon Stolle
2001  Paul Haarhuis   (3)    Martin Damm  6–4, 6–4
  Sjeng Schalken  Cyril Suk
2002  Martin Damm   (2)    Paul Haarhuis  7–6 (8–6) , 6–7 (6–8) , 6–4
  Cyril Suk   (2)  Brian MacPhie
2003  Martin Damm   (3)    Donald Johnson  7–5, 7–6 (7–4)
  Cyril Suk   (3)  Leander Paes
2004  Martin Damm   (4)    Lars Burgsmüller  6–3, 6–7 (7–9) , 6–3
  Cyril Suk   (4)  Jan Vacek
2005  Cyril Suk   (5)    Tomáš Cibulec  6–3, 6–4
  Pavel Vízner   (2)  Leoš Friedl
2006  Martin Damm   (5)    Arnaud Clément  6–1, 7–6 (7–3)
  Leander Paes  Chris Haggard
2007  Jeff Coetzee    Martin Damm  3–6, 7–6 (7–5) , [12–10]
  Rogier Wassen  Leander Paes
2008  Mario Ančić    Mahesh Bhupathi  7–6 (7–5) , 6–3
  Jürgen Melzer  Leander Paes
2009  Wesley Moodie    Johan Brunström  7–6 (7–3) , 6–7 (8–10) , [10–5]
  Dick Norman  Jean-Julien Rojer
2010  Robert Lindstedt    Lukáš Dlouhý  1–6, 7–5, [10–7]
  Horia Tecău  Leander Paes
2011  Daniele Bracciali    Robert Lindstedt  6–3, 2–6, [10–8]
  František Čermák  Horia Tecău
2012  Robert Lindstedt   (2)    Juan Sebastián Cabal  6–3, 7–6 (7–1)
  Horia Tecău   (2)  Dmitry Tursunov
2013  Max Mirnyi    Andre Begemann  6–3, 7–6 (7–4)
  Horia Tecău   (3)  Martin Emmrich
2014  Jean-Julien Rojer    Santiago González  6–3, 7–6 (7–3)
  Horia Tecău   (4)  Scott Lipsky
2015  Ivo Karlović    Pierre-Hugues Herbert  6–2, 7–6 (11–9)
  Łukasz Kubot  Nicolas Mahut
2016  Mate Pavić    Dominic Inglot  3–6, 6–3, [11–9]
  Michael Venus  Raven Klaasen
2017  Łukasz Kubot   (2)    Raven Klaasen  6–3, 6–4
  Marcelo Melo  Rajeev Ram
2018  Dominic Inglot    Raven Klaasen  7–6 (7–3) , 7–5
  Franko Škugor  Michael Venus
2019  Dominic Inglot   (2)    Marcus Daniell  6–4, 4–6, [10–4]
  Austin Krajicek  Wesley Koolhof
2020COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2021COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
6–4, 5–7, [10–6]
2023