ATP Queen’s Club Championships

                                          
Queen's Club Şampiyonası, Londra, West Kensington'daki Queen's Club'da çim kortlarda düzenlenen erkek tenisçiler için yıllık bir turnuvadır. Etkinlik, Tenis Profesyonelleri Birliği (ATP) Turu'ndaki ATP Tour 500 serisinin bir parçasıdır. Şu anda isim sponsorundan sonra "cinch Şampiyonası" olarak tanıtılıyor.

Queen's, dünyanın en eski tenis turnuvalarından biridir ve Wimbledon için bir ısınma görevi görür. Andy Murray, 2009 ve 2016 yılları arasında rekor beş şampiyonluk kazandı.

Tek Erkekler

SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
London Athletic Club Tournament
1881 Frederick. L. Rawson George S. Murray-Hill6-1 4-6 6-2 6-3[14]
1882  Herbert Lawford  Otway E. Woodhouse6-1 4-6 6-2 6-3
1883  Herbert Lawford  Edward Lake Williams6-2 6-1 6-0
1884  Herbert Lawford Frederick A. Bowlby6-3 6-1 3-6 6-2
1885 Charles H. A. Ross  Ernest Wool Lewis3-6 8-6 1-6 6-2 6-3
1886  Ernest Wool Lewis  Harry Grove6-4 10-8 6-4
1887  Ernest Wool Lewis  Harry S. Barlow6-2 8-6 6-4
1888  Ernest Wool Lewis  Harry S. Barlow6-0 6-1 6-2
1889  Harry S. Barlow Charles Gladstone Eames5-7 7-5 3-6 6-1 7-5 [15]
Queen's Club Championship
1890  Harry S. Barlow  Wilfred Baddeley3–6, 6–8, 6–1, 6–2, 6–2
1891  Harry S. Barlow  Joshua Pim6–4, 2–6, 6–0, 7–5
1892  Ernest W. Lewis  Joshua Pim6–4, 6–4, 3–6, 4–6, 6–1
1893  Joshua Pim  Harold Mahony1–6, 6–1, 6–8, 6–3
1894  Harold Mahony  Harry S. Barlow6–2, 6–3, 6–3
1895  Harry S. Barlow  Manliffe Goodbody6–4, 7–5, 5–7, 5–7, 10–8
1896  Harold Mahony  Reginald Doherty11–9, 6–4, 6–4
1897  Laurence Doherty  Major Ritchie6–2, 6–2, 6–2
1898  Laurence Doherty  Harold Mahony6–3, 6–4, 9–7
1899  Harold Mahony  Arthur Gore8–10, 6–2, 7–5, 6–1
1900  Arthur Gore  Arthur W. Lavy6–0, 6–2, 6–3
1901  Charles Dixon  George Greville6–1, 6–0, 4–6, 6–4
1902  Major Ritchie  Charles Simond6–3, 6–4, 6–0
1903  George Greville  Charles Simond6–1, 6–4, 7–9, 5–7, 6–4
1904  Major Ritchie  Harold Mahony6–3, 6–1, 6–1
1905  Holcombe Ward  Beals C. Wrightwalkover
1906  Major Ritchie  John Flavelle6–0, 6–1, 7–5
1907  Anthony Wilding  Major Ritchie6–2, 6–1, 6–0
1908  Hare William Powell  Major Ritchie6–4, 3–3 retired
1909  Major Ritchie  Harry Parker11–13, 6–4 6–1, 6–0
1910  Anthony Wilding  Major Ritchie6–4, 6–3, 2–0 retired
1911  Anthony Wilding  Alfred Beamish7–5, 6–2, 6–3
1912  Anthony Wilding  Otto Froitzheimwalkover
1913  Arthur Lowe  Wallace F. Johnson7–5, 6–4, 4–6, 4–6, 6–4
1914  Arthur Lowe  Percival Davson6–2, 7–5, 6–4
1915Not held (due to World War I)
1916Not held (due to World War I)
1917Not held (due to World War I)
1918Not held (due to World War I)
1919  Pat O'Hara Wood  Louis Raymond6–4, 6–0, 2–6, 7–5
1920  William Johnston  Bill Tilden4–6, 6–2, 6–4
1921  Zenzo Shimizu  Mohammed Sleem6–2, 6–0
1922  Henry Mayes  Donald Greig6–8, 6–2, 6–2, 6–1
1923  Vincent Richards  Sydney M. Jacob6–2, 6–2
1924  Algernon Kingscote  Arthur Lowe3–6, 8–6, 6–3, 6–2
1925  Arthur Lowe  Henry Mayes6–2, 9–7
1926  Henry Mayes  Arthur Lowe6–3, 6–2
1927  Henry Mayes  D.M. Evans6–3, 6–3
1928  Bill Tilden  Francis Hunter6–3, 6–2, 6–1
1929  Bill Tilden   /    Francis Huntertitle shared
1930  Wilmer Allison  Gregory Mangin6–4, 8–6
1931  John Olliff  Edward Avory3–6, 6–4, 6–2
1932  Jack Crawford  Hendrik Timmer1–6, 6–3, 6–3, 6–4
1933  Ellsworth Vines   /    Lester Stoefentitle shared
1934  Sidney Wood  Frank Shields6–4, 6–3
1935  Wilmer Allison  /   Clarence Jonestitle shared
1936  Donald Budge  David P. Jones6–4, 6–3
1937  Donald Budge  Henry Austin6–1, 6–2
1938  Henry Austin  Kho Sin-Kie6–2, 6–0
1939  Gottfried von Cramm  Ghaus Mohammad6–1, 6–3
1940Not held (due to World War II)
1941Not held (due to World War II)
1942Not held (due to World War II)
1943Not held (due to World War II)
1944Not held (due to World War II)
1945Not held (due to World War II)
1946  Pancho Segura  Colin Long6–4, 7–5
1947  Robert Falkenburg  Colin Long6–4, 7–5
1948  Robert Falkenburg  /   Eric Sturgesstitle shared
1949  Ted Schroeder  Gardnar Mulloy8–6, 6–0
1950  John Bromwich  Arthur Larsen6–2, 6–4
1951  Eric Sturgess  Frank Sedgman6–4 5–7 6–2
1952  Frank Sedgman  Mervyn Rose10–8, 6–2
1953  Lew Hoad  Ken Rosewall8–6, 10–8
1954  Lew Hoad  Mervyn Rose8–6, 6–4
1955  Ken Rosewall  Lew Hoad6–2, 6–3
1956  Neale Fraser  Ken Rosewall7–5, 3–6, 9–7
1957  Ashley Cooper  Gerry Lafferty6–8, 6–2, 6–3
1958  Malcolm Anderson  Robert Mark1–6, 11–9, 6–3
1959  Ramanathan Krishnan  Neale Fraser6–3, 6–0
1960  Andrés Gimeno  Roy Emerson8–6,6–3
1961  Bob Hewitt  Robert McKinley6–2 6–3
1962  Rod Laver  Roy Emerson6–4 7–5
1963  Roy Emerson  Owen Davidson6–1 6–2
1964  Roy Emerson  Toomas Leius12–10, 6–4
1965  Roy Emerson  Dennis Ralstonwalkover
1966  Roy Emerson  Tony Rochewalkover
1967  John Newcombe  Roger Taylor7–5, 6–3
Open Era
1968  Clark Graebner  /   Tom Okkertitle shared (rainout)
1969  Fred Stolle  John Newcombe6–3, 22–20
1970  Rod Laver  John Newcombe6–4, 6–3
1971  Stan Smith  John Newcombe8–6, 6–3
1972  Jimmy Connors  John Paish6–2, 6–3
1973  Ilie Năstase  Roger Taylor10–8, 6–3
1974Not held
1975Not held
1976Not held
1977  Raúl Ramírez  Mark Cox9–7, 7–5
1978  Tony Roche  John McEnroe8–6, 9–7
1979  John McEnroe  Víctor Pecci6–7, 6–1, 6–1
1980  John McEnroe  Kim Warwick6–3, 6–1
1981  John McEnroe  Brian Gottfried7–6, 7–5
1982  Jimmy Connors  John McEnroe7–5, 6–3
1983  Jimmy Connors  John McEnroe6–3, 6–3
1984  John McEnroe  Leif Shiras6–1, 3–6, 6–2
1985  Boris Becker  Johan Kriek6–2, 6–3
1986  Tim Mayotte  Jimmy Connors6–4, 2–1 (retired)
1987  Boris Becker  Jimmy Connors6–7, 6–3, 6–4
1988  Boris Becker  Stefan Edberg6–1, 3–6, 6–3
1989  Ivan Lendl  Christo van Rensburg4–6, 6–3, 6–4
1990  Ivan Lendl  Boris Becker6–3, 6–2
1991  Stefan Edberg  David Wheaton6–2, 6–3
1992  Wayne Ferreira  Shuzo Matsuoka6–3, 6–4
1993  Michael Stich  Wayne Ferreira6–3, 6–4
1994  Todd Martin  Pete Sampras7–6 (7–4) , 7–6 (7–4)
1995  Pete Sampras  Guy Forget7–6 (7–3) , 7–6 (8–6)
1996  Boris Becker  Stefan Edberg6–4, 7–6 (7–3)
1997  Mark Philippoussis  Goran Ivanišević7–5, 6–3
1998  Scott Draper  Laurence Tieleman7–6 (7–5) , 6–4
1999  Pete Sampras  Tim Henman6–7 (1–7) , 6–4, 7–6 (7–4)
2000  Lleyton Hewitt  Pete Sampras6–4, 6–4
2001  Lleyton Hewitt  Tim Henman7–6 (7–3) , 7–6 (7–3)
2002  Lleyton Hewitt  Tim Henman4–6, 6–1, 6–4
2003  Andy Roddick  Sébastien Grosjean6–3, 6–3
2004  Andy Roddick  Sébastien Grosjean7–6 (7–4) , 6–4
2005  Andy Roddick  Ivo Karlović7–6 (9–7) , 7–6 (7–4)
2006  Lleyton Hewitt  James Blake6–4, 6–4
2007  Andy Roddick  Nicolas Mahut4–6, 7–6 (9–7) , 7–6 (7–2)
2008  Rafael Nadal  Novak Djokovic7–6 (8–6) , 7–5
2009  Andy Murray  James Blake7–5, 6–4
2010  Sam Querrey  Mardy Fish7–6 (7–3) , 7–5
2011  Andy Murray  Jo-Wilfried Tsonga3–6, 7–6 (7–2) , 6–4
2012  Marin Čilić  David Nalbandian6–7 (3–7) , 4–3 default
2013  Andy Murray  Marin Čilić5–7, 7–5, 6–3
2014  Grigor Dimitrov  Feliciano López6–7 (8–10) , 7–6 (7–1) , 7–6 (8–6)
2015  Andy Murray  Kevin Anderson6–3, 6–4
2016  Andy Murray  Milos Raonic6–7 (5–7) , 6–4, 6–3
2017  Feliciano López  Marin Čilić4–6, 7–6 (7–2) , 7–6 (10–8)
2018  Marin Čilić  Novak Djokovic5–7, 7–6 (7–4) , 6–3
2019  Feliciano López  Gilles Simon6–2, 6–7 (4–7) , 7-6 (7–2)
2020COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2021Matteo Berrettini (İtalya)Cameron Norrie (Büyük Britanya)6–4, 6–7(5–7), 6–3
2022Matteo Berrettini (İtalya)Filip Krajinović (Sırbistan)7–5, 6–4
2023

Çift Erkekler

SeneŞampiyonFinalistFinal Skor
1969  Owen Davidson    Ove Nils Bengtson  8–6, 6–3
  Dennis Ralston  Thomaz Koch
1970  Tom Okker    Arthur Ashe  6–4, 6–4
  Marty Riessen  Charlie Pasarell
1971  Tom Okker    Stan Smith  8–6, 4–6, 10–8
  Marty Riessen  Erik Van Dillen
1972  Jim McManus    Jürgen Fassbender  4–6, 6–3, 7–5
  Jim Osborne  Karl Meiler
1973  Tom Okker    Ray Keldie  6–4, 7–5
  Marty Riessen  Raymond Moore
1974–1976Not Held
1977  Anand Amritraj    John Lloyd  6–1, 6–2
  Vijay Amritraj  David Lloyd
1978  Bob Hewitt    Fred McNair  6–2, 7–5
  Frew McMillan  Raúl Ramírez
1979  Tim Gullikson    Marty Riessen  6–4, 6–4
  Tom Gullikson  Sherwood Stewart
1980  Rod Frawley    Paul McNamee  6–2, 4–6, 11–9
  Geoff Masters  Sherwood Stewart
1981  Pat Du Pré    Kevin Curren  3–6, 7–6, 11–9
  Brian Teacher  Steve Denton
1982  John McEnroe    Victor Amaya  7–6, 7–5
  Peter Rennert  Hank Pfister
1983  Brian Gottfried    Kevin Curren  6–4, 6–3
  Paul McNamee  Steve Denton
1984  Pat Cash    Bernard Mitton  6–4, 6–3
  Paul McNamee  Butch Walts
1985  Ken Flach    Pat Cash  3–6, 6–3, 16–14
  Robert Seguso  John Fitzgerald
1986  Kevin Curren    Darren Cahill  6–2, 7–6
  Guy Forget  Mark Kratzmann
1987  Guy Forget    Rick Leach  6–4, 6–4
  Yannick Noah  Tim Pawsat
1988  Ken Flach    Pieter Aldrich  6–2, 7–6
  Robert Seguso  Danie Visser
1989  Darren Cahill    Tim Pawsat  7–6, 6–3
  Mark Kratzmann  Laurie Warder
1990  Jeremy Bates    Henri Leconte  6–2, 7–6
  Kevin Curren  Ivan Lendl
1991  Mark Woodforde    Grant Connell  6–4, 7–6
  Todd Woodbridge  Glenn Michibata
1992  John Fitzgerald    Goran Ivanišević  6–4, 7–6
  Anders Järryd  Diego Nargiso
1993  Mark Woodforde    Neil Broad  6–7, 6–3, 6–4
  Todd Woodbridge  Gary Muller
1994  Jan Apell    Mark Woodforde  3–6, 7–6, 6–4
  Jonas Björkman  Todd Woodbridge
1995  Todd Martin    Jan Apell  7–6, 6–4
  Pete Sampras  Jonas Björkman
1996  Mark Woodforde    Sébastien Lareau  6–3, 7–6
  Todd Woodbridge  Alex O'Brien
1997  Mark Philippoussis    Sandon Stolle  6–2, 4–6, 7–5
  Patrick Rafter  Cyril Suk
1998  Mark Woodforde  &   Todd Woodbridge  
  Jonas Björkman  & 
  Patrick Rafter
title shared (rainout)
1999  Sébastien Lareau    Mark Woodforde  6–3, 7–6 (7–3)
  Alex O'Brien  Todd Woodbridge
2000  Mark Woodforde    Jonathan Stark  6–7 (5–7) , 6–3, 7–6 (7–1)
  Todd Woodbridge  Eric Taino
2001  Bob Bryan    Eric Taino  6–3, 3–6, 6–1
  Mike Bryan  David Wheaton
2002  Wayne Black    Mahesh Bhupathi  7–5, 6–3
  Kevin Ullyett  Max Mirnyi
2003  Mark Knowles    Mahesh Bhupathi  5–7, 6–4, 7–6 (7–3)
  Daniel Nestor  Max Mirnyi
2004  Bob Bryan    Mark Knowles  6–4, 6–4
  Mike Bryan  Daniel Nestor
2005  Bob Bryan    Jonas Björkman  7–6 (11–9) , 7–6 (7–4)
  Mike Bryan  Max Mirnyi
2006  Paul Hanley    Jonas Björkman  6–4, 3–6, [10–8]
  Kevin Ullyett  Max Mirnyi
2007  Mark Knowles    Bob Bryan  7–6 (7–4) , 7–5
  Daniel Nestor  Mike Bryan
2008  Daniel Nestor    Marcelo Melo  6–4, 7–6 (7–3)
  Nenad Zimonjić  André Sá
2009  Wesley Moodie    Marcelo Melo  6–4, 4–6, [10–6]
  Mikhail Youzhny  André Sá
2010  Novak Djokovic  Karol Beck6–7 (6–8) , 6–2, [10–3]
  Jonathan Erlich  David Škoch
2011  Bob Bryan    Mahesh Bhupathi  6–7 (2–7) , 7–6 (7–4) , [10–6]
  Mike Bryan  Leander Paes
2012  Max Mirnyi    Bob Bryan  6–3, 6–4
  Daniel Nestor  Mike Bryan
2013  Bob Bryan    Alexander Peya  4–6, 7–5, [10–3]
  Mike Bryan  Bruno Soares
2014  Alexander Peya    Jamie Murray  4–6, 7–6 (7–4) , [10–4]
  Bruno Soares  John Peers
2015  Pierre-Hugues Herbert    Marcin Matkowski  6–2, 6–2
  Nicolas Mahut  Nenad Zimonjić
2016  Pierre-Hugues Herbert    Chris Guccione  6–3, 7–6 (7–5)
  Nicolas Mahut  André Sá
2017  Jamie Murray  Julien Benneteau6–2, 6–3
  Bruno Soares  Édouard Roger-Vasselin
2018  Henri Kontinen  Jamie Murray6–4, 6–3
  John Peers  Bruno Soares
2019  Feliciano López  Rajeev Ram7–6 (8–6) , 5–7, [10–5]
  Andy Murray  Joe Salisbury
2020COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2021Pierre-Hugues Herbert (Fransa)
Nicolas Mahut (Fransa)
Reilly Opelka (ABD)
John Peers (Avystralya)
6–4, 7–5
2022Nikola Mektić (Hırvatistan)
Mate Pavić (Hırvatistan)
Lloyd Glasspool (Büyük Britanya)
Harri Heliövaara (Finlandiya)
3–6, 7–6(7–3), [10–6]
2023