ATP Avusturya Açık Kitzbühel

Avusturya Açık Kitzbühel (resmi olarak Generali Open Kitzbühel olarak bilinir) ve başlangıçta (1894–1968) Avusturya Uluslararası Şampiyonası olarak bilinir.[1] Avusturya'nın Kitzbühel kentinde her yıl düzenlenen tenis turnuvasıdır. Etkinlik, ATP World Tour'un yaratılmasından 1998'e kadar ATP World Series'in, 1999–2008'den International Series Gold ve 2009'da ATP World Tour 250 serisinin bir parçasıydı. 2010'da ATP Challenger Tour'a indirildi, yerini Open aldı. de Nice Côte d'Azur, 2011'de en iyi tur statüsünü yeniden kazanmadan önce. Bir kez daha 250 serisinin bir parçası. Turnuva, 1894'ten beri toprak kortlarda düzenleniyor.

Tek Erkekler

  ATP Challenger Tour (2010)  
ATP World Tour (1990–2009, 2011–)
SeneYerŞampiyonFinalistSetler
1894Prague Harold William Gandon H. Voss6–0, 6–1, 6–3
1895Prague Conway William Blackwood Price Harold William Gandon6–1, 6–2, 6–4
1896Prague Herbert Guy Nevill Dering Maurice F. Day6–3, 6–0 ret.
1897Prague Herbert Guy Nevill Dering Harold William Gandon6–3, 6–1 ret.
1898Prague  Jorge André  Rolf Kinzl6–1, 0–6, 6–3, 6–3
1899Prague Herbert Guy Nevill Dering Alfred Ringhoffer1–6, 6–0, 7–5
1900Prague  Major Ritchie Herbert Guy Nevill Deringw.o.
1901Prague Major Ritchie  Kurt von Wessely6–1, 6–2, 6–1
1902Prague Major Ritchie  Frederick W. Payn6–3, 6–2, 6–4
1903Prague Major Ritchie Kurt von Wessely6–0, 6–0, 6–2
1904Prague  Herbert Roper-Barrett Major Ritchie1–6, 6–2, 3–0 ret.
1905Prague Major Ritchie Kurt von Wessely6–3, 8–6, 6–4
1906Prague  Anthony Wilding Major Ritchie7–5, 2–6, 7–5, 6–3
1907Prague Anthony Wilding  Oscar Kreuzer6–1, 6–1, 6–1
1908Yapılmadı
1909Prague Kurt von Wessely  Felix Pipes8–6, 6–1, 7–5
1910Prague  Heinrich Kleinschroth  Jaroslav Just6–2, 6–1, 6–1
1911Prague Heinrich Kleinschroth Oscar Kreuzer5–7, 3–6, 6–1 ret.
1912Prague  Otto Froitzheim Oscar Kreuzer6–1, 6–1 ret.
1913Prague Oscar Kreuzer  Felix Pipes8–6, 6–1, 7–5
1914Prague Oscar Kreuzer Heinrich Kleinschroth6–2, 7–5, 6–4
1915–1919Yapılmadı
1921Vienna Robert Kleinschroth Heinrich Kleinschroth7–5, 8–6
1922Vienna  Béla von Kehrling Paul Brick6–1, 6–2, 6–2
1923Vienna Oscar Kreuzer Friedrich Röhrer6–4, 6–1, 6–3
1924Vienna  Umberto de Morpurgo  Béla von Kehrling4–6, 6–3, 6–1, 6–4
1925Vienna  Jan Koželuh Pavel Macenauerw.o.
1926Vienna Jan Koželuh  Willy Winterstein6–2, 6–1, 6–3
1927Vienna Roger George  Antoine Gentien6–4, 6–3, 2–6, 1–6, 6–0
1928Vienna  Henri Cochet Franz-Wilhelm Matejka6–4, 6–2, 4–6, 6–4
1929Vienna Henri Cochet Franz-Wilhelm Matejka6–3, 7–5, 6–3
1930Vienna  Bill Tilden Franz-Wilhelm Matejka6–2, 8–6, 6–4
1931Vienna Henri Cochet  Roderich Menzel4–6, 6–1, 6–1, 6–4
1932Vienna Emmanuel du Plaix  Roderich Menzelw.o.
1933Vienna  Daniel Prenn Herbert Kinzl6–1, 5–7, 6–3, 6–1
1934Vienna Franz-Wilhelm Matejka  Georg Felix von Metaxa6–3, 4–6, 5–7, 6–3, 6–4
1935Vienna  Giovanni Palmieri  Giorgio de Stefani6–4, 4–6, 6–1, 7–5
1936Vienna  Adam Baworowski  Georg Felix von Metaxa3–6, 6–1, 1–6, 6–3, 6–1
1937Vienna  Ottó Szigeti Hans Redl8–6, 5–7, 6–0, 6–2
1938–1948Yapılmadı
1949Vienna  Dragutin Mitić  Josip Palada8–6, 7–5, 7–5
1950Vienna Fred Kovalevski  Irvin Dorfman2–6, 5–7, 6–1, 6–4, 6–3
1951Vienna Fred Huber Enzo Pautassi6–3, 6–3, 6–4
1952Salzburg  Jaroslav Drobný  Eric Sturgess6–2, 4–6, 2–6, 6–4, 6–0
1953Yapılmadı
1954Vienna  Kurt Nielsen  Malcolm Fox6–3, 7–5, 6–1
1955Vienna  Władysław Skonecki  Luis Ayala6–3, 6–2, 4–6, 6–2
1956Vienna Fred Huber  Lew Hoad6–2, 6–4, 8–6
1957Vienna  Lew Hoad  Jaroslav Drobný6–3, 6–3, 6–3
1958Portschach  Jaroslav Drobný  Ramanathan Krishnan6–3, 3–6, 6–3, 6–4
1959Kitzbühel  Budge Patty  Ladislav Legenstein8–6, 6–1, 6–2
1960Portschach  Billy Knight  Budge Patty6–2, 6–3, 3–6, 6–3
1961Kitzbühel  Roy Emerson  Rod Laver6–3, 6–3, 3–6, 0–6, 6–2
1962Graz  Ingo Buding Alan Lane6–1, 6–2
1963Portschach  Fred Stolle  Bob Hewitt6–2, 7–5, 6–1
1964Vienna  Boro Jovanović  Giuseppe Merlo4–6, 6–3, 6–3, 6–0
1965Kitzbühel  Wilhelm Bungert  Bob Hewitt5–7, 5–7, 6–4, 6–3, 6–3
1966Portschach  Ion Ţiriac  Istvan Gulyas6–4, 10–8, 9–7
1967Kitzbühel  Martin Mulligan  Wilhelm Bungert6–2, 6–2, 2–6, 6–4
1968Portschach  Herb Fitzgibbon  Barry Phillips-Moore6–4, 6–0, 7–5
1969Kitzbühel  Manuel Santana  Manuel Orantes6–4, 6–2, 6–3
1970Kitzbühel  Željko Franulović  John Alexander6–4, 9–7, 6–4
1971KitzbühelNo winner  Clark Graebner
 Manuel Orantes
1972Kitzbühel  Colin Dibley  Dick Crealy6–1, 6–3, 6–4
1973KitzbühelNo winner  Raúl Ramírez
 Manuel Orantes
1974Kitzbühel  Balázs Taróczy  Onny Parun6–1, 6–4, 6–4
1975Kitzbühel  Adriano Panatta  Jan Kodeš2–6, 6–2, 7–5, 6–4
1976Kitzbühel Manuel Orantes Jan Kodeš7–6, 6–2, 7–6
1977Kitzbühel  Guillermo Vilas Jan Kodeš5–7, 6–2, 4–6, 6–3, 6–2
1978Kitzbühel  Chris Lewis  Vladimír Zedník6–1, 6–4, 6–0
1979Kitzbühel  Vitas Gerulaitis  Pavel Složil6–2, 6–2, 6–4
1980Kitzbühel Guillermo Vilas  Ivan Lendl6–3, 6–2, 6–2
1981Kitzbühel  John Fitzgerald Guillermo Vilas3–6, 6–3, 7–5
1982Kitzbühel Guillermo Vilas  Marcos Hocevar7–6, 6–1
1983Kitzbühel Guillermo Vilas  Henri Leconte7–6, 4–6, 6–4
1984Kitzbühel  José Higueras  Víctor Pecci7–5, 3–6, 6–1
1985Kitzbühel  Pavel Složil  Michael Westphal7–5, 6–2
1986Kitzbühel  Miloslav Mečíř  Andrés Gómez6–4, 4–6, 6–1, 2–6, 6–3
1987Kitzbühel  Emilio Sánchez Miloslav Mečíř6–4, 6–1, 4–6, 6–1
1988Kitzbühel  Kent Carlsson Emilio Sánchez6–1, 6–1, 4–6, 4–6, 6–3
1989Kitzbühel Emilio Sánchez  Martín Jaite7–6, 6–1, 2–6, 6–2
1990Kitzbühel  Horacio de la Peña  Karel Nováček6–4, 7–6, 2–6, 6–2
1991Kitzbühel  Karel Nováček  Magnus Gustafsson7–6 (7–2) , 7–6 (7–4) , 6–2
1992Kitzbühel  Pete Sampras  Alberto Mancini6–3, 7–5, 6–3
1993Kitzbühel  Thomas Muster  Javier Sánchez6–3, 7–5, 6–4
1994Kitzbühel  Goran Ivanišević  Fabrice Santoro6–2, 4–6, 4–6, 6–3, 6–2
1995Kitzbühel  Albert Costa  Thomas Muster4–6, 6–4, 7–6 (7–3) , 2–6, 6–4
1996Kitzbühel  Alberto Berasategui  Àlex Corretja6–2, 6–4, 6–4
1997Kitzbühel  Filip Dewulf  Julián Alonso7–6 (7–2) , 6–4, 6–1
1998Kitzbühel Albert Costa  Andrea Gaudenzi6–2, 1–6, 6–2, 3–6, 6–1
1999Kitzbühel Albert Costa  Fernando Vicente7–5, 6–2, 6–7 (5–7) , 7–6 (7–4)
2000Kitzbühel Àlex Corretja  Emilio Benfele Álvarez6–3, 6–1, 3–0, ret.
2001Kitzbühel  Nicolás Lapentti Albert Costa1–6, 6–4, 7–5, 7–5
2002Kitzbühel Àlex Corretja  Juan Carlos Ferrero6–4, 6–1, 6–3
2003Kitzbühel  Guillermo Coria  Nicolás Massú6–1, 6–4, 6–2
2004Kitzbühel Nicolás Massú  Gastón Gaudio7–6 (7–3) , 6–4
2005Kitzbühel Gastón Gaudio  Fernando Verdasco2–6, 6–2, 6–4, 6–4
2006Kitzbühel  Agustín Calleri  Juan Ignacio Chela7–6 (11–9) , 6–2, 6–3
2007Kitzbühel  Juan Mónaco  Potito Starace5–7, 6–3, 6–4
2008Kitzbühel  Juan Martín del Potro  Jürgen Melzer6–2, 6–1
2009Kitzbühel  Guillermo García-López  Julien Benneteau3–6, 7–6 (7–1) , 6–3
2010Kitzbühel  Andreas Seppi  Victor Crivoi6–2, 6–1
2011Kitzbühel  Robin Haase  Albert Montañés6–4, 4–6, 6–1
2012Kitzbühel Robin Haase  Philipp Kohlschreiber6–7 (2–7) , 6–3, 6–2
2013Kitzbühel  Marcel Granollers  Juan Mónaco0–6, 7–6 (7–3) , 6–4
2014Kitzbühel  David Goffin  Dominic Thiem4–6, 6–1, 6–3
2015Kitzbühel Philipp Kohlschreiber  Paul-Henri Mathieu2–6, 6–2, 6–2
2016Kitzbühel  Paolo Lorenzi  Nikoloz Basilashvili6–3, 6–4
2017Kitzbühel Philipp Kohlschreiber  João Sousa6–3, 6–4
2018Kitzbühel  Martin Kližan  Denis Istomin6–2, 6–2
2019Kitzbühel  Dominic Thiem  Albert Ramos Viñolas7–6 (7–0) , 6–1
2020Kitzbühel Miomir Kecmanović Yannick Hanfmann6–4, 6–4
2021KitzbühelCasper RuudPedro Martínez6–1, 4–6, 6–3
2022KitzbühelRoberto Bautista Agut (İspanya)Filip Misolic (Avusturya)6–2, 6–2
2023Kitzbühel

Çift Erkekler

  ATP Challenger Tour (2010) 
ATP World Tour (1990–2009, 2011–)
SeneŞampiyonFinalistSetler
1995  Francisco Montana  Jordi Arrese6–7, 6–3, 7–6
  Greg Van Emburgh  Wayne Arthurs
1996  Libor Pimek  David Adams7–6 (7–5) , 6–3
  Byron Talbot  Menno Oosting
1997  Wayne Arthurs  Thomas Buchmayer6–4, 6–3
  Richard Fromberg  Thomas Strengberger
1998  Tom Kempers  Joshua Eagle6–3, 6–4
  Daniel Orsanic  Andrew Kratzmann
1999  Chris Haggard  Álex Calatrava6–3, 6–7 (4–7) , 7–6 (7–4)
  Peter Nyborg  Dušan Vemić
2000  Pablo Albano  Joshua Eagle6–3, 3–6, 6–3
  Cyril Suk  Andrew Florent
2001  Àlex Corretja  Simon Aspelin6–1, 6–4
  Luis Lobo  Andrew Kratzmann
2002  Robbie Koenig  Lucas Arnold Ker7–6 (7–3) , 6–4
  Thomas Shimada  Àlex Corretja
2003  Martin Damm  Jürgen Melzer6–4, 6–4
  Cyril Suk  Alexander Peya
2004  Leoš Friedl  Lucas Arnold Ker6–3, 7–5
  František Čermák  Martín García
2005  Andrei Pavel  Christophe Rochus6–2, 6–7 (5–7) , 6–0
  Leoš Friedl  Olivier Rochus
2006  Philipp Kohlschreiber  Oliver Marach6–2, 6–3
  Stefan Koubek  Cyril Suk
2007  Potito Starace  Tomas Behrend7–6 (7–4) , 7–6 (7–5)
  Luis Horna  Christopher Kas
2008  James Cerretani  Lucas Arnold Ker6–3, 7–5
  Victor Hănescu  Olivier Rochus
2009  André Sá  Andrei Pavel6–7 (7–9) , 6–2, [10–7]
  Marcelo Melo  Horia Tecău
2010  Dustin Brown  Hans Podlipnik-Castillo3–6, 7–5, [10–7]
  Rogier Wassen  Max Raditschnigg
2011  Daniele Bracciali    Franco Ferreiro  7–6 (7–1) , 4–6, [11–9]
  Santiago González  André Sá
2012  František Čermák    Dustin Brown  7–6 (7–4) , 3–6, [12–10]
  Julian Knowle  Paul Hanley
2013  Martin Emmrich    František Čermák  6–4, 6–3
  Christopher Kas  Lukáš Dlouhý
2014  Henri Kontinen    Daniele Bracciali  6–1, 6–4
  Jarkko Nieminen  Andrey Golubev
2015  Nicolás Almagro    Robin Haase  5–7, 6–3, [11–9]
  Carlos Berlocq  Henri Kontinen
2016  Wesley Koolhof  Dennis Novak2–6, 6–3, [11–9]
  Matwé Middelkoop  Dominic Thiem
2017  Pablo Cuevas  Hans Podlipnik-Castillo6–4, 4–6, [12–10]
  Guillermo Durán  Andrei Vasilevski
2018  Roman Jebavý  Daniele Bracciali6–2, 6–4
  Andrés Molteni  Federico Delbonis
2019  Philipp Oswald  Sander Gillé6–4, 6–4
  Filip Polášek  Joran Vliegen
2020Austin Krajicek
Franko Škugor
Marcel Granollers
Horacio Zeballos
7–6(7–5), 7–5
2021Alexander Erler
Lucas Miedler
Roman Jebavý
Matwé Middelkoop
7–5, 7–6(7–5)
2022Pedro Martínez (İspanya)
Lorenzo Sonego (İtalya)
Tim Pütz (Almanya)
Michael Venus (Yeni Zelenda)
5–7, 6–4, [10–8]
2023