Asya Okçuluk Şampiyonası

Asya Okçuluk Şampiyonası, Dünya Okçuluk Asya tarafından düzenlenen okçuluk şampiyonasıdır.

İki yılda bir düzenlenmektedir ve 2001'den beri hem özyinelemeli hem de bileşik disiplinleri içermektedir. Turnuva 1980'de başladı ve ilk kez Hindistan'da düzenlendi. Güney Kore, Çin, Japonya ve Hindistan gibi ülkeler, onları temsil eden dünyanın önde gelen okçularının çoğuyla rekabet ediyor.

Klasik Yay Sonuçları

Erkekler Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1980Kolkata, Hindistan
1981Singapur
1983Hong Kong
1985Jakarta, Endonesya
1988Kolkata, Hindistan
1989Beijing, Çin
1991Manila, Filipinler
1993Jakarta, Endonesya
1996Chonburi, Tayland
1997Langkawi, Malezya
1999Beijing, China
2001Hong Kong
2003Yangon, Myanmar
2005New Delhi, Hindistan
2007Xi’an, Çin
2009Denpasar, Endonesya
2011Tehran, İran
2013Taipei, Taywan
2015Bangkok, Tayland
2017Dhaka, Bangladeş
2019Bangkok, Tayland
2021Dhaka, BangladeşLee Seung-yun (Güney Kore) Han Woo-tack (Güney Kore) Lee Woo-seok (Güney Kore)
2023

Kadınlar Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1980Kolkata, Hindistan
1981Singapur
1983Hong Kong
1985Jakarta, Endonesya
1988Kolkata, Hindistan
1989Beijing, Çin
1991Manila, Filipinler
1993Jakarta, Endonesya
1996Chonburi, Tayland
1997Langkawi, Malezya
1999Beijing, China
2001Hong Kong
2003Yangon, Myanmar
2005New Delhi, Hindistan
2007Xi’an, Çin
2009Denpasar, Endonesya
2011Tehran, İran
2013Taipei, Taywan
2015Bangkok, Tayland
2017Dhaka, Bangladeş
2019Bangkok, Tayland
2021Dhaka, BangladeşLim Hae-jin (Güney Kore) Ryoo Su-jung (Güney Kore) Jung Dasomi (Güney Kore)
2023

Erkekler Takım

SeneEv Sahibi Şehir ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1980Kolkata, Hindistan
1981Singapur
1983Hong Kong
1985Jakarta, Endonesya
1988Kolkata, Hindistan
1989Beijing, Çin
1991Manila, Filipinler
1993Jakarta, Endonesya
1996Chonburi, Tayland
1997Langkawi, Malezya
1999Beijing, China
2001Hong Kong
2003Yangon, Myanmar
2005New Delhi, Hindistan
2007Xi’an, Çin
2009Denpasar, Endonesya
2011Tehran, İran
2013Taipei, Taywan
2015Bangkok, Tayland
2017Dhaka, Bangladeş
2019Bangkok, Tayland
2021Dhaka, BangladeşGüney Kore
Han Woo-tack
Kim Pil-joong
Lee Seung-yun
Hindistan
Pravin Jadhav
Kapil
Parth Salunkhe
Bangladeş
Hakim Ahmed Rubel
Ram Krishna Saha
Ruman Shana
2023

Kadınlar Takım

SeneEv Sahibi Şehir ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1980Kolkata, Hindistan
1981Singapur
1983Hong Kong
1985Jakarta, Endonesya
1988Kolkata, Hindistan
1989Beijing, Çin
1991Manila, Filipinler
1993Jakarta, Endonesya
1996Chonburi, Tayland
1997Langkawi, Malezya
1999Beijing, China
2001Hong Kong
2003Yangon, Myanmar
2005New Delhi, Hindistan
2007Xi’an, Çin
2009Denpasar, Endonesya
2011Tehran, İran
2013Taipei, Taywan
2015Bangkok, Tayland
2017Dhaka, Bangladeş
2019Bangkok, Tayland
2021Dhaka, BangladeşGüney Kore
Lim Hae-jin
Oh Ye-jin
Ryoo Su-jung
Hindistan
Ankita Bhakat
Ridhi
Madhu Vedwan
Bangladeş
Nasrin Akter
Beauty Ray
Diya Siddique
2023

Karışık Takım

SeneEv Sahibi Şehir ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1980Kolkata, Hindistan
1981Singapur
1983Hong Kong
1985Jakarta, Endonezya
1988Kolkata, Hindistan
1989Beijing, Çin
1991Manila, Filipinler
1993Jakarta, Endonezya
1996Chonburi, Tayland
1997Langkawi, Malezya
1999Beijing, China
2001Hong Kong
2003Yangon, Myanmar
2005New Delhi, Hindistan
2007Xi’an, Çin
2009Denpasar, Endonezya
2011Tehran, İran
2013Taipei, Taywan
2015Bangkok, Tayland
2017Dhaka, Bangladeş
2019Bangkok, Tayland
2021Dhaka, BangladeşGüney Kore
Lee Seung-yun
Ryoo Su-jung
Bangladeş
Hakim Ahmed Rubel
Diya Siddique
Hindistan
Ankita Bhakat
Kapil
2023

Bileşik Yay Sonuçları

Erkekler Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Hong Kong
2003Yangon, Myanmar
2005New Delhi, Hindistan
2007Xi’an, Çin
2009Denpasar, Endonesya
2011Tehran, İran
2013Taipei, TaywanAbhishek Verma (Hindistan)
2015Bangkok, Tayland
2017Dhaka, BangladeşAbhishek Verma (Hindistan)
2019Bangkok, Tayland
2021Dhaka, BangladeşKim Jong-ho (Güney Kore)Abhishek Verma (Hindistan)Sergey Khristich (Kazakistan
2023

Kadınlar Bireysel

SeneEv Sahibi Şehir ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Hong Kong
2003Yangon, Myanmar
2005New Delhi, Hindistan
2007Xi’an, Çin
2009Denpasar, Endonesya
2011Tehran, İran
2013Taipei, Taywan
2015Bangkok, TaylandJyothi Surekha Vennam (Hindistan)
2017Dhaka, BangladeşJyothi Surekha Vennam (Hindistan)
2019Bangkok, Tayland
2021Dhaka, BangladeşJyothi Surekha Vennam (Hindistan)Oh Yoo-hyun (Güney Kore) Kim Yun-hee (Güney Kore)
2023

Erkekler Takım

SeneEv Sahibi Şehir ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Hong Kong
2003Yangon, Myanmar
2005New Delhi, Hindistan
2007Xi’an, Çin
2009Denpasar, Endonesya
2011Tehran, İran
2013Taipei, Taywan
2015Bangkok, Tayland
2017Dhaka, Bangladeş
2019Bangkok, Tayland
2021Dhaka, BangladeşGüney Kore
Choi Yong-hee
Kim Jong-ho
Yang Jae-won
Kazakistan
Akbarali Karabayev
Sergey Khristich
Andrey Tyutyun
Hindistan
Aman Saini
Abhishek Verma
Rishabh Yadav
2023

Kadınlar Takım

SeneEv Sahibi Şehir ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Hong Kong
2003Yangon, Myanmar
2005New Delhi, Hindistan
2007Xi’an, Çin
2009Denpasar, Endonesya
2011Tehran, İranHindistan
Jyothi Surekha Vennam
2013Taipei, Taywan
2015Bangkok, TaylandHindistan
Jyothi Surekha Vennam
2017Dhaka, BangladeşHindistan
Jyothi Surekha Vennam
2019Bangkok, TaylandHindistan
Jyothi Surekha Vennam
2021Dhaka, BangladeşGüney Kore
Kim Yun-hee
Oh Yoo-hyun
Song Yun-soo
İran
Gisa Baibordi
Raheleh Farsi
Kosar Khoshnoudikia
Kazakistan
Viktoriya Lyan
Diana Makarchuk
Roxana Yunussova
2023

Karışık Takım

SeneEv Sahibi Şehir ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Hong Kong
2003Yangon, Myanmar
2005New Delhi, Hindistan
2007Xi’an, Çin
2009Denpasar, Endonesya
2011Tehran, İran
2013Taipei, Taywan
2015Bangkok, Tayland
2017Dhaka, BangladeşHindistan
Jyothi Surekha Vennam
2019Bangkok, TaylandHindistan
Abhishek Verma
Jyothi Surekha Vennam
2021Dhaka, BangladeşGüney Kore
Choi Yong-hee
Kim Yun-hee
Hindistan
Rishabh Yadav
Jyothi Surekha Vennam
İran
Amir Kazempour
Gisa Baibordi
2023