Asya Amatör Boks Şampiyonası

Asya Amatör Boks Şampiyonası, Asya'daki boks amatörleri için en yüksek yarışmadır. İlk turnuva, Tayland'ın başkenti Bangkok'un ev sahipliğinde 1963'te gerçekleşti.
Erkekler Şampiyonası
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon
1963Bangkok, TaylandJaponya
1965Seoul, Güney KoreGüney Kore
1967Colombo, CeylonGüney Kore
1970Manila, FilipinlerGüney Kore
1971Tehran, Iranİran
1973Bangkok, TaylandTayland
1975Yokohama, JaponyaJaponya
1977Jakarta, Endpnezyaİran
1980Bombay, IndiaGüney Kore
1982Seoul, Güney KoreGüney Kore
1983Okinawa, JaponyaGüney Kore
1985Bangkok, TaylandGüney Kore
1987Kuwait, KuveytGüney Kore
1989Beijing, ÇinGüney Kore
1991Bangkok, TaylandTayland
1992Bangkok, TaylandGüney Kore
1994Tehran, İranKazakistan
1995Tashkent, ÖzbekistanKazakistan
1997Kuala Lumpur, MalezyaTayland
1999Tashkent, ÖzbekistanÖzbekistan
2002Seremban, MalezyaÖzbekistan
2004Puerto Princesa, FilipinlerKazakistan
2005Ho Chi Minh City, VietnamPakistan
2007Ulaanbaatar, MongoliaÖzbekistan
2009Zhuhai, ÇinÇin
2011Incheon, Güney KoreÇin
2013Amman, ÜrdünKazakistan
2015Bangkok, TaylandKazakistan
2017Tashkent, ÖzbekistanÖzbekistan
Kadınlar Şampiyonası
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon
2001Bangkok, TaylandKuzey Kore
2003Hissar, HindistanKuzey Kore
2005Kaohsiung, TaywanHindistan
2008Guwahati, HindistanÇin
2010Astana, KazakistanKazakistan
2012Ulaanbaatar, MongoliaÇin
2015Wulanchabu, ÇinÇin
2017Ho Chi Minh City, VietnamÇin

Karışık Şampiyonalar

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon
2019Bangkok, TaylandÇin
2021Dubai, Birleşik Arap EmirlikleriKazakistan
2022Amman, ÜrdünKazakistan
2024

Asya Şampiyonası Erkekler Madalya Sonuçları

Light Flyweight (49 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1963Bangkok, Tayland
1965Seoul, Güney Kore
1967Colombo, Ceylon
1970Manila, Filipinler
1971Tehran, Iran
1973Bangkok, Tayland
1975Yokohama, Japonya
1977Jakarta, Endpnezya
1980Bombay, India
1982Seoul, Güney Kore
1983Okinawa, Japonya
1985Bangkok, Tayland
1987Kuwait, Kuveyt
1989Beijing, Çin
1991Bangkok, Tayland
1992Bangkok, Tayland
1994Tehran, İran
1995Tashkent, Özbekistan
1997Kuala Lumpur, Malezya
1999Tashkent, Özbekistan
2002Seremban, Malezya
2004Puerto Princesa, Filipinler
2005Ho Chi Minh City, Vietnam
2007Ulaanbaatar, Mongolia
2009Zhuhai, Çin
2011Incheon, Güney Kore
2013Amman, Ürdün
2015Bangkok, Tayland
2017Tashkent, ÖzbekistanKhasanbay Dusmatov (Özbekistan)Gankhuyag Gan-Erdene (Mongolia)Amit Panghal (Hindistan)
Rogen Ladon (Filipinler)
2019Dubai, BAENodirjon Mirzakhmedov (Özbekistan)Deepak Singh (Hindistan)Temirtas Zhussupov (Kazakistan)
Mirlan Turkbai Uulu (Kırgızistan)
2021Kuwait, KuveytNodirjon Mirzakhmedov (Özbekistan)Daniyal Sabit (Kazakistan)Orkhontungalagiin Önöbold (Mongolia)
Mark Lester Durens (Filipinler)

Minimumweight (48 kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2022Amman, ÜrdünSanzhar Tashkenbay (Kazakistan)Kazuma Aratake (Japonya)Govind Kumar Sahani (Hindistan)
Zohaib Rasheed (Pakistan)

Flyweight (51 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1963Bangkok, Tayland
1965Seoul, Güney Kore
1967Colombo, Ceylon
1970Manila, Filipinler
1971Tehran, Iran
1973Bangkok, Tayland
1975Yokohama, Japonya
1977Jakarta, Endpnezya
1980Bombay, India
1982Seoul, Güney Kore
1983Okinawa, Japonya
1985Bangkok, Tayland
1987Kuwait, Kuveyt
1989Beijing, Çin
1991Bangkok, Tayland
1992Bangkok, Tayland
1994Tehran, İran
1995Tashkent, Özbekistan
1997Kuala Lumpur, Malezya
1999Tashkent, Özbekistan
2002Seremban, Malezya
2004Puerto Princesa, Filipinler
2005Ho Chi Minh City, Vietnam
2007Ulaanbaatar, Mongolia
2009Zhuhai, Çin
2011Incheon, Güney Kore
2013Amman, Ürdün
2015Bangkok, Tayland
2017Tashkent, ÖzbekistanJasurbek Latipov (Özbekistan)Kim In-Kyu (Kuzey Kore)Azamat Isakulov (Kazakistan)
Dannel Maamo (Filipinler)
2019Dubai, BAEAmit Panghal (Hindistan)Kim In-kyu (Güney Kore)Tosho Kashiwazaki (Japonya)
Hu Jianguan (Çin)
2021Kuwait, KuveytShakhobidin Zoirov (Özbekistan)Amit Panghal (Hindistan)Saken Bibossinov (Kazakistan)
Azat Usenaliev (Kırgızistan)
2022Amman, ÜrdünHasanboy Dusmatov (Özbekistan)Saken Bibossinov (Kazakistan)Kharkhüügiin Enkhmandakh (Moğolistan)
Tomoya Tsuboi (Japonya)

Bantamweight (54 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1963Bangkok, Tayland
1965Seoul, Güney Kore
1967Colombo, Ceylon
1970Manila, Filipinler
1971Tehran, Iran
1973Bangkok, Tayland
1975Yokohama, Japonya
1977Jakarta, Endpnezya
1980Bombay, India
1982Seoul, Güney Kore
1983Okinawa, Japonya
1985Bangkok, Tayland
1987Kuwait, Kuveyt
1989Beijing, Çin
1991Bangkok, Tayland
1992Bangkok, Tayland
1994Tehran, İran
1995Tashkent, Özbekistan
1997Kuala Lumpur, Malezya
1999Tashkent, Özbekistan
2002Seremban, Malezya
2004Puerto Princesa, Filipinler
2005Ho Chi Minh City, Vietnam
2007Ulaanbaatar, Mongolia
2009Zhuhai, Çin
2011Incheon, Güney Kore
2013Amman, ÜrdünShiva Thapa (Hindistan)
2015Bangkok, TaylandShiva Thapa (Hindistan)
2017Tashkent, ÖzbekistanMuradzhon Akhmadaliyev (Özbekistan)Zhang Jiawei (Çin)Han Young-Hun (Güney Kore)
Kairat Eraliyev (Kazakistan)
2019Dubai, BAEMirazizbek Mirzakhalilov (Özbekistan)Kavinder Bisht (Hindistan)Kharkhüügiin Enkh-Amar (Mongolia)
Ian Clark Bautista (Filipinler)
2021Kuwait, KuveytKharkhüügiin Enkh-Amar (Mongolia)Mirazizbek Mirzakhalilov (Özbekistan)Junmilardo Ogayre (Filipinler)
Akylbek Esenbek Uulu (Kırgızistan)
2022Amman, ÜrdünCarlo Paalam (Filipinler)Makhmud Sabyrkhan (Kazakistan)Sanzhai Seidekmatov (Kırgızistan
Shakhzod Muzafarov (Özbekistan)

Lightweight (60 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1963Bangkok, Tayland
1965Seoul, Güney Kore
1967Colombo, Ceylon
1970Manila, Filipinler
1971Tehran, Iran
1973Bangkok, Tayland
1975Yokohama, Japonya
1977Jakarta, Endpnezya
1980Bombay, India
1982Seoul, Güney Kore
1983Okinawa, Japonya
1985Bangkok, Tayland
1987Kuwait, Kuveyt
1989Beijing, Çin
1991Bangkok, Tayland
1992Bangkok, Tayland
1994Tehran, İran
1995Tashkent, Özbekistan
1997Kuala Lumpur, Malezya
1999Tashkent, Özbekistan
2002Seremban, Malezya
2004Puerto Princesa, Filipinler
2005Ho Chi Minh City, Vietnam
2007Ulaanbaatar, Mongolia
2009Zhuhai, Çin
2011Incheon, Güney Kore
2013Amman, Ürdün
2015Bangkok, Tayland
2017Tashkent, ÖzbekistanElnur Abdurakhimov (Özbekistan)Shiva Thapa (Hindistan)Dorjnyambuu Otgondalai (Mongolia)
Shan Jun (Çin)
2019Dubai, BAEErdenebatyn Tsendbaatar (Mongolia)Zakir Safiullin (Kazakistan)Shiva Thapa (Hindistan)
Shakurjon Rahimov (Özbekistan)
2021Kuwait, KuveytErdenebatyn Tsendbaatar (Moğolistan)Danial Shahbakhsh (İran)Abdumalik Khalokov (Özbekistan)
Varinder Singh (Hindistan)
2022Amman, ÜrdünMohammad Abu-Jajeh (Ürdün)Bayarkhüügiin Buyandalai (Moğolistan)Samatali Toltayev (Kazakistan)
Adkhamjon Mukhiddinov (Özbekistan)

Light welterweight (63,5 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1963Bangkok, Tayland
1965Seoul, Güney Kore
1967Colombo, Ceylon
1970Manila, Filipinler
1971Tehran, Iran
1973Bangkok, Tayland
1975Yokohama, Japonya
1977Jakarta, Endpnezya
1980Bombay, India
1982Seoul, Güney Kore
1983Okinawa, Japonya
1985Bangkok, Tayland
1987Kuwait, Kuveyt
1989Beijing, Çin
1991Bangkok, Tayland
1992Bangkok, Tayland
1994Tehran, İran
1995Tashkent, Özbekistan
1997Kuala Lumpur, Malezya
1999Tashkent, Özbekistan
2002Seremban, Malezya
2004Puerto Princesa, Filipinler
2005Ho Chi Minh City, Vietnam
2007Ulaanbaatar, Mongolia
2009Zhuhai, Çin
2011Incheon, Güney Kore
2013Amman, Ürdün
2015Bangkok, Tayland
2017Tashkent, ÖzbekistanIkboljon Kholdarov (Özbekistan)Battarsukh Chinzorig (Mongolia)Nurlan Kobashev (Kırgızistan)
Begdaulet Ibragimov (Kazakistan)
2019Dubai, BAEBakhodur Usmonov (Tajikistan)Obada Al-Kasbeh (Ürdün)Baatarsükhiin Chinzorig (Mongolia)
Sanatali Toltayev Kazakistan)
2021Kuwait, KuveytBaatarsükhiin Chinzorig (Mongolia)Shiva Thapa (Hindistan)Bakhodur Usmonov (Tajikistan)
Elnur Abduraimov (Özbekistan)
2022Amman, ÜrdünRuslan Abdullaev (Özbekistan)Shiva Thapa (Hindistan)Lai Chu-en (Taywan)
Bakhodur Usmonov (Tajikistan)

Welterweight (67 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1963Bangkok, Tayland
1965Seoul, Güney Kore
1967Colombo, Ceylon
1970Manila, Filipinler
1971Tehran, Iran
1973Bangkok, Tayland
1975Yokohama, Japonya
1977Jakarta, Endpnezya
1980Bombay, India
1982Seoul, Güney Kore
1983Okinawa, Japonya
1985Bangkok, Tayland
1987Kuwait, Kuveyt
1989Beijing, Çin
1991Bangkok, Tayland
1992Bangkok, Tayland
1994Tehran, İran
1995Tashkent, Özbekistan
1997Kuala Lumpur, Malezya
1999Tashkent, Özbekistan
2002Seremban, Malezya
2004Puerto Princesa, Filipinler
2005Ho Chi Minh City, Vietnam
2007Ulaanbaatar, Mongolia
2009Zhuhai, Çin
2011Incheon, Güney Kore
2013Amman, Ürdün
2015Bangkok, Tayland
2017Tashkent, ÖzbekistanShakhram Giyasov (Özbekistan)Abylaykhan Zhusupov (Kazakistan)Sajad Ghazim-Zadeh (İran)
Tuvshinbat Byamba (Moğolistan)
2019Dubai, BAEBobo-Usmon Baturov (Özbekistan)Sewon Okazawa (Japonya)Ashish (Hindistan)
Maimaitituersun Qiong (Çin)
2021Kuwait, KuveytBobo-Usmon Baturov (Özbekistan)Ablaikhan Zhussupov (Kazakistan)Vikas Krishan Yadav (Hindistan)
Battömöriin Misheelt (Moğolistan)
2022Amman, ÜrdünBunjong Sinsiri (Tayland)Dulat Bekbauov (Kazakistan)Baatarsükhiin Chinzorig (Moğolistan)
Asadkhuja Muydinkhujaev (Özbekistan)

Middleweight (75 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1963Bangkok, Tayland
1965Seoul, Güney Kore
1967Colombo, Ceylon
1970Manila, Filipinler
1971Tehran, Iran
1973Bangkok, Tayland
1975Yokohama, Japonya
1977Jakarta, Endpnezya
1980Bombay, India
1982Seoul, Güney Kore
1983Okinawa, Japonya
1985Bangkok, Tayland
1987Kuwait, Kuveyt
1989Beijing, Çin
1991Bangkok, Tayland
1992Bangkok, Tayland
1994Tehran, İran
1995Tashkent, Özbekistan
1997Kuala Lumpur, Malezya
1999Tashkent, Özbekistan
2002Seremban, Malezya
2004Puerto Princesa, Filipinler
2005Ho Chi Minh City, Vietnam
2007Ulaanbaatar, Mongolia
2009Zhuhai, Çin
2011Incheon, Güney Kore
2013Amman, Ürdün
2015Bangkok, Tayland
2017Tashkent, ÖzbekistanIsrail Madrimov (Özbekistan)Lee Dong-Jin (Güney Kore)Vikas Krishan (Hindistan)
Abilkhan Amankul (Kazakistan)
2019Dubai, BAETursynbay Kulakhmet (Kazakistan)Ashish Kumar (Hindistan)Shahin Mousavi (İran)
Nursähet Pazzyýew (Türkmenistan)
2021Kuwait, KuveytSaidjamshid Jafarov (Özbekistan)Abilkhan Amankul (Kazakistan)Eumir Marcial (Filipinler)
Shahin Mousavi (İran)
2022Amman, ÜrdünSaidjamshid Jafarov (Özbekistan)Nurkanat Raiys (Kazakistan)Sumit Kundu (Hindistan)
Shahin Mousavi (İran)

Light heavyweight (80 kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1963Bangkok, Tayland
1965Seoul, Güney Kore
1967Colombo, Ceylon
1970Manila, Filipinler
1971Tehran, Iran
1973Bangkok, Tayland
1975Yokohama, Japonya
1977Jakarta, Endpnezya
1980Bombay, India
1982Seoul, Güney Kore
1983Okinawa, Japonya
1985Bangkok, Tayland
1987Kuwait, Kuveyt
1989Beijing, Çin
1991Bangkok, Tayland
1992Bangkok, Tayland
1994Tehran, İran
1995Tashkent, Özbekistan
1997Kuala Lumpur, Malezya
1999Tashkent, Özbekistan
2002Seremban, Malezya
2004Puerto Princesa, Filipinler
2005Ho Chi Minh City, Vietnam
2007Ulaanbaatar, Mongolia
2009Zhuhai, Çin
2011Incheon, Güney Kore
2013Amman, Ürdün
2015Bangkok, Tayland
2017Tashkent, ÖzbekistanBektemir Melikuziyev (Özbekistan)Erik Alzhanov (Kazakistan)Huang Jiabin (Çin)
Nuryagdy Nuryagdyev (Türkmenistan)
2019Dubai, BAEBek Nurmaganbet (Kazakistan)John Marvin (Filipinler)Narmandakhyn Shinebayar (Mongolia)
Erkin Adylbek Uulu (Kırgızistan)
2021Kuwait, KuveytDilshodbek Ruzmetov (Özbekistan)Meisam Gheshlaghi (İran)Erkin Adylbek Uulu (Kırgızistan)
Shabbos Negmatulloev (Tajikistan)
2022Amman, ÜrdünHussein Ishaish (Ürdün)Odiljon Aslonov (Özbekistan)Nurbek Oralbay (Kazakistan)
Omurbek Bekzhigit Uulu (Kırgızistan)

Heavyweight (92 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1963Bangkok, Tayland
1965Seoul, Güney Kore
1967Colombo, Ceylon
1970Manila, Filipinler
1971Tehran, Iran
1973Bangkok, Tayland
1975Yokohama, Japonya
1977Jakarta, Endpnezya
1980Bombay, India
1982Seoul, Güney Kore
1983Okinawa, Japonya
1985Bangkok, Tayland
1987Kuwait, Kuveyt
1989Beijing, Çin
1991Bangkok, Tayland
1992Bangkok, Tayland
1994Tehran, İran
1995Tashkent, Özbekistan
1997Kuala Lumpur, Malezya
1999Tashkent, Özbekistan
2002Seremban, Malezya
2004Puerto Princesa, Filipinler
2005Ho Chi Minh City, Vietnam
2007Ulaanbaatar, Mongolia
2009Zhuhai, Çin
2011Incheon, Güney Kore
2013Amman, Ürdün
2015Bangkok, Tayland
2017Tashkent, ÖzbekistanVasiliy Levit (Kazakistan)Sumit Sangwan (Hindistan)Ala Aldih Ghossoun (Suriye)
Dzhakhon Kurbanov (TDK)
2019Dubai, BAEKim Hyeong-kyu (Güney Kore)Sanjar Tursunov (Özbekistan)Vassiliy Levit (Kazakistan)
Hussein Ishaish (Ürdün)
2021Kuwait, KuveytSanjeet Kumar (Hindistan)Vassiliy Levit (Kazakistan)Rustam Yrysbek Uulu (Kırgızistan)
Sanjar Tursunov (Özbekistan)
2022Amman, ÜrdünAibek Oralbay (Kazakistan)Madiyar Saydrakhimov (Özbekistan)Toufan Sharifi (İran)
Ahmad Teimat (Ürdün)

Super heavyweight (+92 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1963Bangkok, Tayland
1965Seoul, Güney Kore
1967Colombo, Ceylon
1970Manila, Filipinler
1971Tehran, Iran
1973Bangkok, Tayland
1975Yokohama, Japonya
1977Jakarta, Endpnezya
1980Bombay, India
1982Seoul, Güney Kore
1983Okinawa, Japonya
1985Bangkok, Tayland
1987Kuwait, Kuveyt
1989Beijing, Çin
1991Bangkok, Tayland
1992Bangkok, Tayland
1994Tehran, İran
1995Tashkent, Özbekistan
1997Kuala Lumpur, Malezya
1999Tashkent, Özbekistan
2002Seremban, Malezya
2004Puerto Princesa, Filipinler
2005Ho Chi Minh City, Vietnam
2007Ulaanbaatar, Mongolia
2009Zhuhai, Çin
2011Incheon, Güney Kore
2013Amman, Ürdün
2015Bangkok, TaylandIvan Dychko (Kazakistan)Wang Zhibao (Çin)
2017Tashkent, ÖzbekistanBakhodyr Zhololov (Özbekistan)Kamshybek Kunkabayev (Kazakistan)Mohamed Moulies (Suriye)
Hussein Eshaish Iashaish (Ürdün)
2019Dubai, BAEBakhodir Jalolov (Özbekistan)Kamshybek Kunkabayev (Kazakistan)Mohamed Moulies (Suriye)
Satish Kumar (Hindistan)
2021Kuwait, KuveytBakhodir Jalolov (Özbekistan)Kamshybek Kunkabayev (Kazakistan)Abdulrahman Al-Anzi (Kuveyt)
Pouria Amiri (İran)
2022Amman, ÜrdünLazizbek Mullojonov (Özbekistan)Kamshybek Kunkabayev (Kazakistan)Narender Berwal (Hindistan)
Muhammad Abroridinov (Tacikistan)

Asya Şampiyonası Kadınlar Madalya Sonuçları

Minimumweight (48 kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2022Amman, ÜrdünAlua Balkibekova (Kazakistan)Hikaru Kato (Japonya)Farzona Fozilova (Tacikistan)
Bak Cho-rong (Güney Kore)

Light flyweight (50 kg)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Bangkok, Tayland
2003Hissar, Hindistan
2005Kaohsiung, Taywan
2008Guwahati, Hindistan
2010Astana, Kazakistan
2012Ulaanbaatar, Mongolia
2015Wulanchabu, Çin
2017Ho Chi Minh City, VietnamMary Kom (Hindistan)Hyang Mi Kim (Kuzey Kore)Tsubasa Komura (Japonya)
Ochirbatyn Jargalan (Mongolia)
2019Bangkok, TaylandJosie Gabuco (Filipinler)Hyang Mi Kim (Kuzey Kore)Mungunsaran Balsan (Mongolia)
Meng-Chieh Pin (Taywan)
2021Dubai, BAEAlua Balkibekova (Kazakistan)Gulasal Sultonalieva (Özbekistan)Josie Gabuco (Filipinler)
Monika (Hindistan)
2022Amman, ÜrdünNguyễn Thị Tâm (Vietnam)Tsukimi Namiki (Japonya)Kang Do-yeon (Güney Kore)
Nazym Kyzaibay (Kazakistan)

Flyweight (52 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Bangkok, Tayland
2003Hissar, Hindistan
2005Kaohsiung, Taywan
2008Guwahati, Hindistan
2010Astana, Kazakistan
2012Ulaanbaatar, Mongolia
2015Wulanchabu, Çin
2017Ho Chi Minh City, VietnamThi Tam Nguyen (Vietnam)Chol Mi Pang (Kuzey Kore)Myagmardulamyn Nandintsetseg (Mongolia)
Nazym Kyzaibay (Kazakistan)
2019Bangkok, TaylandChol Mi Pang (Kuzey Kore)Thi Tam Nguyen (Vietnam)Yuan Chang (Çin)
Zareen Nikhat (Hindistan)
2021Dubai, BAENazym Kyzaibay (Kazakistan)Mary Kom (Hindistan)Lutsaikhany Altantsetseg (Moğolistan)
Nadeeka Pushpakumari (Sri Lanka)
2022Amman, ÜrdünRinka Kinoshita (Japonya)Minakshi (Hindistan)Lutsaikhany Altantsetseg (Moğolistan)
Zhazira Urakbayeva (Kazakistan)

Bantamweight (54 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Bangkok, Tayland
2003Hissar, Hindistan
2005Kaohsiung, Taywan
2008Guwahati, Hindistan
2010Astana, Kazakistan
2012Ulaanbaatar, Mongolia
2015Wulanchabu, Çin
2017Ho Chi Minh City, VietnamLin Yu-ting (Taywan)Lê Thị Bằng (Vietnam)Shiksha (Hindistan)
Kim Song-sim (Kuzey Kore)
2019Bangkok, TaylandQian Shi (Çin)Hsiao-Wen Huang (Taywan)Nandintsetseg Myagmardulam (Moğolistan)
Manisha (Hindistan)
2021Dubai, BAEDina Zholaman (Kazakistan)Sitora Shogdarova (Özbekistan)Dina Zholaman (Kazakistan)
Erdenedalaigiin Michidmaa (Mongolia)
2022Amman, ÜrdünZhaina Shekerbekova (Kazakistan)Jutamas Jitpong (Tayland)Huang Hsiao-wen (Taywan)
Oyuntsetsegiin Yesügen (Moğolistan)

Featherweight (57 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Bangkok, Tayland
2003Hissar, Hindistan
2005Kaohsiung, Taywan
2008Guwahati, Hindistan
2010Astana, Kazakistan
2012Ulaanbaatar, Mongolia
2015Wulanchabu, Çin
2017Ho Chi Minh City, VietnamYin Junhua (Çin)Sonia Lather (Hindistan)Huang Hsiao-wen (Taywan)
Yodgoroy Mirzaeva (Özbekistan)
2019Bangkok, TaylandYu-Ting Lin (Taywan)Nilawan Techaseup (Tayland)Yodgoroy Mirzaeva (Özbekistan)
Sonia (Hindistan)
2021Dubai, BAESitora Turdibekova (Özbekistan)Vladislava Kukhta (Kazakistan)Jasmine (Hindistan)
Mijgona Samadova (Tajikistan)
2022Amman, ÜrdünKarina Ibragimova (Kazakistan)Sena Irie (Japonya)Nesthy Petecio (Filipinler)
Preeti Dahiya (Hindistan)

Lightweight (60 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Bangkok, Tayland
2003Hissar, Hindistan
2005Kaohsiung, Taywan
2008Guwahati, Hindistan
2010Astana, Kazakistan
2012Ulaanbaatar, Mongolia
2015Wulanchabu, Çin
2017Ho Chi Minh City, VietnamOh Yeon-ji (Güney Kore)Lừu Thị Duyên (Vietnam)Priyanka Chaudhary (Hindistan)
Choe Hye-song (Kuzey Kore)
2019Bangkok, TaylandWenglu Yang (Çin)Shih-Yi Wu (Taywan)Laishram Sarita Devi (Hindistan)
Namuun Monkhor (Mongolia)
2021Dubai, BAERimma Volossenko (Kazakistan)Huswatun Hasanah (Endonezya)Shoira Zulkaynarova (Tajikistan)
Simranjit Kaur (Hindistan)
2022Amman, ÜrdünOh Yeon-ji (Güney Kore)Tögsjargalyn Nomin-Erdene (Moğolistan)Shih-Yi Wu (Taywan)
Porntip Buapa (Tayland)

Light welterweight (63 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Bangkok, Tayland
2003Hissar, Hindistan
2005Kaohsiung, Taywan
2008Guwahati, Hindistan
2010Astana, Kazakistan
2012Ulaanbaatar, Mongolia
2015Wulanchabu, Çin
2017Ho Chi Minh City, VietnamMadina Nurshayeva (Kazakistan)Dou Dan (Çin)Peamwilai Laopeam (Tayland)
Laishram Sarita Devi (Hindistan)
2019Bangkok, TaylandDan Dou (Çin)Simranjit Kaur Baatth (Hindistan)Milana Safranova (Kazakistan)
Maftunakhon Melieva (Özbekistan)
2021Dubai, BAEMilana Safronova (Kazakistan)Lal Buat Saihi (Hindistan)Mokhinabonu Abdullaeva (Özbekistan)
Noura Al-Mutairi (Kuveyt)
2022Amman, ÜrdünParveen Hooda (Hindistan)Mai Kito (Japonya)Uranbilegiin Shinetsetseg (Moğolistan)
Jeong Hae-deun (Güney Kore)

Welterweight (66 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2022Amman, ÜrdünNavbakhor Khamidova (Özbekistan)Choi Hong-eun (Güney Kore)Ankushita Boro (Hindistan)
Madina Nurshayeva (Kazakistan)

Light middleweight (70 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Bangkok, Tayland
2003Hissar, Hindistan
2005Kaohsiung, Taywan
2008Guwahati, Hindistan
2010Astana, Kazakistan
2012Ulaanbaatar, Mongolia
2015Wulanchabu, Çin
2017Ho Chi Minh City, VietnamGu Hong (Çin)Valentina Khalzova (Kazakistan)Trần Thị Linh (Vietnam)
Lovlina Borgohain (Hindistan)
2019Bangkok, TaylandGu Hong (Çin)Nien-chin Chen (Taywan)Shakhnoza Yunusova (Özbekistan)
Dariga Shakimova (Kazakistan)
2021Dubai, BAEValentina Khalzova (Kazakistan)Navbakhor Khamidova (Özbekistan)Lovlina Borgohain (Hindistan)
2022Amman, ÜrdünChen Nien-chin (Taywan)Baison Manikon (Tayland)Dariga Shakimova (Kazakistan)
Enkhbaataryn Erdenetuya (Moğolistan)

Middleweight (75 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Bangkok, Tayland
2003Hissar, Hindistan
2005Kaohsiung, Taywan
2008Guwahati, Hindistan
2010Astana, Kazakistan
2012Ulaanbaatar, Mongolia
2015Wulanchabu, Çin
2017Ho Chi Minh City, VietnamLi Qian (Çin)Su Jin Seon (Güney Kore)Dariga Shakimova (Kazakistan)
Chen Nien-chin (Taywan)
2019Bangkok, TaylandLi Qian (Çin)Su Jin Seon (Güney Kore)Par Un Sim (Kuzey Kore)
Lee Wei-Hsien Lin (Taywan)
2021Dubai, BAEPooja Rani (Hindistan)Mavluda Movlonova (Özbekistan)Marina Volnova (Kazakistan)
Mönkhbatyn Myagmarjargal (Mongolia)
2022Amman, ÜrdünLovlina Borgohain (Hindistan)Sokhiba Ruzmetova (Özbekistan)Seong Su-yeon (Güney Kore)
Hergie Bacyadan (Filipinler)

Light heavyweight (81 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Bangkok, Tayland
2003Hissar, Hindistan
2005Kaohsiung, Taywan
2008Guwahati, Hindistan
2010Astana, Kazakistan
2012Ulaanbaatar, Mongolia
2015Wulanchabu, Çin
2017Ho Chi Minh City, VietnamYang Xiaoli (Çin)Thi Huong Nguyen (Vietnam)Moldir Bazarbayeva (Kazakistan)
Ezozakhon Melieva (Özbekistan)
2019Bangkok, TaylandPooja Rani (Hindistan)Lina Wang (Çin)Fariza Sholtay (Kazakistan)
Thi Huong Nguyen (Vietnam)
2021Dubai, BAEFariza Sholtay (Kazakistan)Sokhiba Ruzmetova (Özbekistan)Saweety Boora (Hindistan)
2022Amman, ÜrdünSaweety Boora (Hindistan)Gulsaya Yerzhan (Kazakistan)Lina Jaber (Ürdün)
Thi Huong Nguyen (Vietnam)

Heavyweight (+81 Kg.)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Bangkok, Tayland
2003Hissar, Hindistan
2005Kaohsiung, Taywan
2008Guwahati, Hindistan
2010Astana, Kazakistan
2012Ulaanbaatar, Mongolia
2015Wulanchabu, Çin
2017Ho Chi Minh City, VietnamGuzal Ismatova (Özbekistan)Trần Thị Oanh Nhi (Vietnam)Seema Punia (Hindistan)
Lazzat Kungeibayeva (Kazakistan)
2019Bangkok, TaylandXiaoli Yang (Çin)Thi Phvong Nguyen (Vietnam)Lazzat Kungeibayeva (Kazakistan)
Undram Erdenesoyol (Mongolia)
2021Dubai, BAELazzat Kungeibayeva (Kazakistan)Anupama Kundu (Hindistan)Mokhira Abdullaeva (Özbekistan)
Hanan Al-Zeyoudi (BAE)
2022Amman, ÜrdünAlfiya Pathan (Hindistan)Islam Husaili (Ürdün)Lazzat Kungeibayeva (Kazakistan)