Asya Eskrim Şampiyonası

Asya Eskrim Şampiyonası, Asya-Okyanusya bölgesi için Asya Eskrim Konfederasyonu tarafından düzenlenen eskrim bölgeleri şampiyonasıdır. İlk Asya Eskrim Şampiyonası 1973'te Tahran'da yapıldı, ancak kıtada eskrim yeterince aktif olarak ilerlemedi. Turnuva 1989'da yeniden başladı ve 2007'den beri her yıl düzenleniyor. Eskrim Dünya Kupası için puan veriyor.

Erkekler Kategorisi

İndividual Foil

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Tehran, İran  
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Qatar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, TaylandCheung Siu Lun (Hong Kong)Heo Jun (Güney Kore)Huang Mengkai (Çin)
Ha Tae-gyu (Güney Kore)
2019Tokyo, JaponyaTakahiro Shikine
(Japonya)
Cheung Ka Long
(Hong Kong)
Toshiya Saito (Japonya)
Chen Haiwei
(Çin)
2022Seoul, Güney KoreCheung Ka Long
(Hong Kong)
Mo Ziwei (Çin)Wu Bin (Çin)
Ryan Choi (Hong Kong)

İndividual Sabre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Tehran, Iran  
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Katar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore Ali Pakdaman
(İran)
2015Singapur
2016Wuxi, ÇinAli Pakdaman
(İran)
2017Hong KongAli Pakdaman
(İran)
2018Bangkok, TaylandGu Bon-gil (Güney Kore)Kim Jung-hwan (Güney Kore)Ali Pakdaman
(İran)
Kim Jun-ho
(Güney Kore)
2019Tokyo, JaponyaOh Sang-uk (Güney Kore)Wang Shi (Çin)Mojtaba Abedini
(Iran)
Ha Han-sol (Güney Kore)
2022Seoul, Güney KoreGu Bon-gil (Güney Kore)Kim Jung-hwan (Güney Kore)Oh Sang-uk (Güney Kore)
Artyom Sarkissyan (Kazakistan)

İndividual Epee

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Tehran, İran  
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Katar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, TaylandJung Jin-sun (South Korea)Dmitriy Alexanin (Kazakhstan)Fong Hoi Sun
(Hong Kong)
Koki Kano (Japan)
2019Tokyo, JaponyaMasaru Yamada
(Japan)
Satoru Uyama (Japan)Nguyễn Tiến Nhật
(Vietnam)
Ruslan Kurbanov
(Kazakhstan)
2022Seoul, Güney KoreKoki Kano (Japonya)Akira Komata (Japonya)Park Sang-young (Güney Kore)
Lan Minghao (Çin)

Takım Epee

SeneEv Sahibi Şehir, Ülke Altın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Tehran, İran
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Qatar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, Tayland Çin
Dong Chao
Lan Minghao
Shi Gaofeng
Xue Yangdong
Kazakistan
Dmitriy Alexanin
Elmir Alimzhanov
Ruslan Kurbanov
Vadim Sharlaimov
Özbekistan
Roman Aleksandrov
Fayzulla Alimov
Javokhirbek Nurmatov
Oleg Sokolov
Güney Kore
Jung Jin-sun
Kweon Young-jun
Park Kyoung-doo
Park Sang-young
2019Tokyo, Japonya Çin
Dong Chao
Lan Minghao
Shi Gaofeng
Wang Zijie
Güney Kore
An Sung-ho
Kweon Young-jun
Na Jong-kwan
Park Sang-young
Japonya
Koki Kano
Kazuyasu Minobe
Satoru Uyama
Masaru Yamada
2022Seoul, Güney Kore Güney Kore
Kim Myeong-ki
Kweon Young-jun
Park Sang-young
Son Tae-jin
Özbekistan
Roman Aleksandrov
Fayzulla Alimov
Nodirbek Muminov
Javokhirbek Nurmatov
Japonya
Koki Kano
Akira Komata
Ryu Matsumoto
Masaru Yamada
Çin
Lan Minghao
LiU Yongchuang
Wang Zijie
Yu Lefan

Takım Foil

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Tehran, İran
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Qatar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, Tayland Güney Kore
Ha Tae-gyu
Heo Jun
Lee Kwang-hyun
Son Young-ki
Hong Kong
Cheung Ka Long
Cheung Siu Lun
Ryan Choi
Nicholas Choi
Japonya
Kyosuke Matsuyama
Toshiya Saito
Takahiro Shikine
Kenta Suzumura
Avustralya
Sholto Douglas
Ned Fitzgerald
Chris Nagle
Lucas Webber
2019Tokyo, Japonya Japonya
Kyosuke Matsuyama
Ryo Miyake
Takahiro Shikine
Kenta Suzumura
Çin
Chen Haiwei
Huang Mengkai
Ma Jianfei
Wu Bin
Hong Kong
Cheung Ka Long
Cheung Siu Lun
Choi Chun Yin
Yeung Chi Ka
2022Seoul, Güney Kore

Takım Sabre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Tehran, İran
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Katar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, ThailandÇin
Lu Yang
Wang Shi
Xu Yingming
Yan Yinghui
İran
Mojtaba Abedini
Mohammad Fotouhi
Ali Pakdaman
Mohammad Rahbari
Güney Kore
Gu Bon-gil
Kim Jun-ho
Kim Jung-hwan
Oh Sang-uk
Japonya
Tomohiro Shimamura
Kaito Streets
Kenta Tokunan
Kento Yoshida
2019Tokyo, JaponyaGüney Kore
Gu Bon-gil
Ha Han-sol
Kim Jun-ho
Oh Sang-uk
İran
Mojtaba Abedini
Mohammad Fotouhi
Ali Pakdaman
Mohammad Rahbari
Japonya
Tomohiro Shimamura
Kaito Streets
Kenta Tokunan
Kento Yoshida
2022Seoul, Güney KoreGüney Kore
Gu Bon-gil
Kim Jung-hwan
Kim Jun-ho
Oh Sang-uk
Japonya
Kento Hoshino
Mao Kokubo
Kaito Streets
Kento Yoshida
İran
Mohammad Fotouhi
Ali Pakdaman
Mohammad Rahbari
Nima Zahedi
Hong Kong
Chan Cheuk Him
Cyrus Chang
Aaron Ho
Low Ho Tin

Kadınlar Kategorisi

İndividual Epee

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Tehran, İran
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Qatar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, Tayland Vivian Kong (Hong Kong)Kang Young-mi (Güney Kore)Lee Hye-in (Güney Kore)
Kaylin Hsieh (Hong Kong)
2019Tokyo, JapanZhu Mingye (Çin)Lin Sheng (Çin)Kang Young-mi (Güney Kore)
Choi In-jeong (Güney Kore)
2022Seoul, Güney Kore Vivian Kong (Hong Kong)Choi In-jeong (Güney Kore)Chan Wai Ling (Hong Kong)
Nozomi Sato (Japonya)

İndividual Foil

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Tehran, İran
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Qatar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, Tayland Komaki Kikuchi (Japonya)Jeon Hee-sook (Güney Kore)Nam Hyun-hee (Güney Kore)
Fu Yiting (Çin)
2019Tokyo, Japonya Jeon Hee-sook
(Güney Kore)
Yuka Ueno (Japonya)Sera Azuma (Japonya)
Chen Qingyuan (Çin)
2022Seoul, Güney Kore Shi Yue (Çin)Chen Qingyuan (Çin)Yuka Ueno (Japonya
Sera Azuma (Japonya)

İndividual Sabre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Tehran, İran
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Qatar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, Tayland Kim Ji-yeon (Güney Kore)Qian Jiarui (Çin)Lam Hin Wai (Hong Kong)
Choi Soo-yeon (South Korea)
2019Tokyo, Japonya Yoon Ji-su (Güney Kore)Norika Tamura (Japonya)Kim Ji-yeon (Güney Kore)
Shihomi Fukushima (Japonya)
2022Seoul, Güney Kore Choi Soo-yeon (Güney Kore)Misaki Emura (Japonya)Fu Ying (Çin)
Yang Hengyu (Çin)

Takım Epee

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Nanjing, Çin
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Qatar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, Tayland Çin
Hou Guangjuan
Lin Sheng
Sun Yiwen
Zhu Mingye
Hong Kong
Chu Ka Mong
Kaylin Hsieh
Vivian Kong
Coco Lin
Güney Kore
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Lee Hye-in
Shin A-lam
Japonya
Shiori Komata
Ayaka Shimookawa
Ayumi Yamada
Miho Yoshimura
2019Tokyo, Japonya Güney Kore
Choi In-jeong
Jung Hyo-jung
Kang Young-mi
Lee Hye-in
Çin
Lin Sheng
Sun Yiwen
Xu Chengzi
Zhu Mingye
Hong Kong
Chu Ka Mong
Kaylin Hsieh
Vivian Kong
Coco Lin
2022Seoul, Güney Kore Güney Kore
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Lee Hye-in
Song Se-ra
Hong Kong
Chan Wai Ling
Chu Ka Mong
Vivian Kong
Coco Lin
Japonya
Haruna Baba
Yume Kuroki
Nozomi Sato
Miho Yoshimura
Çin
Huang Qianqian
Ma Yingjia
Song Yue
Zhu Mingye

Takım Foil

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Nanjing, Çin
  Nanjing ,  China  (Women)
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Qatar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, Tayland Güney Kore
Hong Hyo-jin
Hong Seo-in
Jeon Hee-sook
Nam Hyun-hee
Japonya
Sera Azuma
Komaki Kikuchi
Karin Miyawaki
Shiho Nishioka
Çin
Chen Qingyuan
Fu Yiting
Huo Xingxin
Shi Yue
Hong Kong
Cheng Hiu Lam
Kimberley Cheung
Lin Po Heung
Liu Yan Wai
2019Tokyo, Japonya Japonya
Sera Azuma
Komaki Kikuchi
Sumire Tsuji
Yuka Ueno
Güney Kore
Chae Song-ho
Hong Hyo-jin
Hong Seo-in
Jeon Hee-sook
Çin
Chen Qingyuan
Huo Xingxin
Shi Yue
Wu Peilin
2022Seoul, Güney Kore Japonya
Sera Azuma
Komaki Kikuchi
Karin Miyawaki
Yuzuha Takeyama
Çin
Cai Yuanting
Chen Qingyuan
Shi Yue
Wu Peilin
Güney Kore
Chae Song-oh
Hong Hyo-jin
Hong Seo-in
Kim Ki-yeun
Singapur
Amita Berthier
Denyse Chan
Cheung Kemei
Maxine Wong

Takım Sabre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1989Beijing, Çin
1991Kuala Lumpur, Malezya
1993Tokyo, Japonya
1995Seoul, Güney Kore
1997Nanjing, Çin
1999Nanjing, Çin
2001Bangkok, Tayland Güney KoreHong KongÇin
2003Chiang Mai, Tayland
2004Manila, Filipinler
2005Kota Kinabalu, Malezya
2007Nantong, Çin
2008Bangkok, Tayland
2009Doha, Qatar
2010Seoul, Güney Kore
2011Seoul, Güney Kore
2012Wakayama, Japonya
2013Shanghai, Çin
2014Suwon, Güney Kore
2015Singapur
2016Wuxi, Çin
2017Hong Kong
2018Bangkok, Tayland Çin
Jia Xiaoye
Qian Jiarui
Shao Yaqi
Yang Hengyu
Güney Kore
Choi Soo-yeon
Hwang Seon-a
Kim Ji-yeon
Kazakhitan
Aibike Khabibullina
Tamara Pochekutova
Tatyana Prikhodko
Aigerim Sarybay
Hong Kong
Au Sin Ying
Chan Yin Fei
Karen Chang
Lam Hin Wai
2019Tokyo, Japonya Çin
Fu Ying
Qian Jiarui
Shao Yaqi
Yang Hengyu
Güney Kore
Choi Soo-yeon
Hwang Seon-a
Kim Ji-yeon
Yoon Ji-su
Japonya
Chika Aoki
Misaki Emura
Shihomi Fukushima
Norika Tamura
2022Seoul, Güney Kore