Antalya Toroslar Basketbol

Antalya 07 Basketbol Takımı, daha önce Akdeniz Üniversitesi adı altında Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi ve Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde kademeli olarak mücadele etmiştir. Kulüp, 2019 yılında Akdeniz Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ‘nın haklarını alarak 2019-2020 sezonu itibari ile Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele etmeye başlamıştır.

Antalya 07 Basketbol Spor Kulübü, 2021-2022 sezonu itibari ile Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele etmektedir.

Lig Kadınlar Basketbol Süper Ligi
Kuruluş 2019
Salon Akdeniz Üniversitesi Gazi Mustafa Kemal Spor Salonu
Kapasite 750
Başkan Mesut Ceylan
Başantrenör Hakan Acer

Başarıları

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi

  • İkincilik (1) : 2020-21, 

Takım Kadrosu

2021-2022 Takım Kadrosu2022-2023 Takım Kadrosu
Güncelleme (02-12-2022)
Baş Antrenör : Rıza Darendelioğlu
Karşılıklı anlaşma (15-01-2022)
Baş Antrenör : Hakan Acer
(20-01-2022/devam)
Baş Antrenör : Hakan Acer
(20-01-2022/devam)
Beril Albayrak
Serbest (Mayıs 2022)
Aleyna Baday
Nilüler Basketbol (Ağustos 2022)
Candide Öztürk
İzmit Belediyesi (Temmuz 2022)
Helin Boybeyi
Melikgazi Kayseri Basketbol (Temmuz 2022)
Emmanuella Kalambaie H. Mayombo (Almanya)
Clarinos (Kasım 2021)
İlknur Dumlu
Turgutlu Bld. Kültür Sanat (Haziran 2022)
Gamze Takmaz
Çukurova Basketbol (Mayıs 2022)
Shaqwesia Montrelle Wallace (ABD)
Sf Gheorghe (Temmuz 2022)
Gmrice Louise Davis (ABD)
CDB Clarinos Tenerife (29-08-2022)
Melike Bakırcıoğlu
Antalya Güneşi (Haziran 2022)
Ilsu Darıcıoğlu
Bursa Uludağ Basketbol (Eylül 2022)
Neslişah Cora
Antalya Güneşi (Haziran 2022)
Jazmine Antoinette Jones (ABD)
Hatay BŞB. (Aralık 2021)
Tuğçe Murat
Çankaya Üniversitesi (Temmuz 2022)
Luka Ivankovic (Hırvatistan)
Serbest (Mayıs 2022)
Yağmur Yıldız
Bodrum Kayraspor (Temmuz 2022)
Naile Çırak
Serbest (Mayıs 2022)
Atonye Jennifer Nyıngifa (ABD)
BC Estudiantes (Ekim 2022)
Öykü Taşkın
İzmit Belediyesi (Temmuz 2022)
Feyonda Rena Fitzgerald (ABD)
Panathinaikos (Ekim 2022)
Sera Özelçi
OGM Ormanspor (Temmuz 2022)
Khaalia Hillsman (ABD)
TFSE-MTK (01-11-2022)
Sibel ÖzelSibel Özel
Jaime Bicole Nared (ABD)
BC Enisey (16-01-2022)
Al Ahly Cairo (20-05-2022)
Olha Dubrovina (Ukrayna)
BC Prometey (11-03-2022)
Serbest (Mayıs 2022)
Tetiana Yurkevichus (Ukrayna)
BC Prometey (11-03-2022)
VBW Arka Gdynia (21-07-2022)