Altınordu A.Ş.

 
Tam isim Altınordu Futbol Kulübü
Takma isim(ler) Kırmızı Şeytanlar
Renkler Lacivert-Kırmızı
Kuruluş 26 Aralık 1923
Stadyum Bornova Stadyumu
(Kapasite: 12.500)
Başkan Seyit Mehmet Özkan
Teknik direktör Hüseyin Eroğlu
Lig 1. Lig
2018-19 1. Lig, 7.
Resmî site  

Başarıları

  • Türkiye Futbol Şampiyonası
İkincilik (3): 1927, 1932, 1935
  • İzmir Futbol Ligi
Şampiyonluk (6): 1926-27, 1931-32, 1934-35, 1935-36, 1939-40, 1944-45
  • 2. Lig
Şampiyonluk (1): 2013-14
  • 3. Lig
Şampiyonluk (1): 2012-13

Team Roster

2018/2019 Team Roster2019/2020 Team Roster 2020/2021 Team Roster
(Güncelleme 06-02-2021)
Manager : Hüseyin EroğluManager : Hüseyin EroğluManager : Hüseyin Eroğlu
OZAN CAN ORUÇ (Kaleci)OZAN CAN ORUÇ (Kaleci)
Konyaspor (July 2019)
Osman Ertuğrul Çetin (Kaleci)
F. Bahçe (Ekim 2020)
Kiralık
F. Bahçe (Ocak 2021) Kiralık döndü
Erhan Erentürk (Kaleci)Erhan Erentürk (Kaleci)Erhan Erentürk (Kaleci)
ERCE KARDEŞLER (Kaleci)
Trabzonspor (Temmuz 2019)
Muhammet Taha Tepe (Kaleci)
Junior Team
Trabzonspor (August 20209
ALİ EMRE YANAR (Kaleci)
Niğde Anadolu FK (Ocak 2019)
Mertcan Dağlı (Kaleci)
Altınordu U-19
Mertcan Dağlı (Kaleci)
ANIL KOÇANIL KOÇ
Kasımpaşa (January 2020)
Ahmet Dereli
Adanaspor (September 2020)
AYKUT ÇOLAKOĞLU
Niğde Anadolu FK (July 2019)
Ramazan Övüç
Hekimoğlu (Temmuz 2019)
Ahmet İlhan Özek
Giresunspor (September 2020)
BERKAY SAMANCIBERKAY SAMANCI
Kocaelispor (July 2020)
Yiğitcan Güveli
Yeni Malatyaspor (october 2020)
BERKİN TAŞKINBERKİN TAŞKIN
Niğde Anadolu FK (August 2020)
Birhan Vayansever
Niğde Anadolu (Ekim 2020)
Niğde Anadolu (Ocak 2021) Kiralık
EMBİYA AYYILDIZ
Niğde Anadolu FK (July 2019)
Kahraman Demirtaş
Altınordu U-19
Kahraman Demirtaş
ENES KUBAT
Free Agent (July 2019)
Furkan Çil
Balıkesirspor (January 2020)
Furkan Çil
FATİH AKTAYFATİH AKTAY
Serik Bld. (January 2020)
Alperen Selvi
Altınordu U-19
HASAN HATİPOĞLU
BB Erzurumspor (Temmuz 2019)
Engin Bekdemir
G.Birliği (Temmuz 2019)
Free Agent (January 2020)
Anıl Doyuran
Altınordu U-19
Hüseyin Atakan ÜnverHüseyin Atakan Ünver
Beşiktaş (August 2020)
Rahmi Salih Kaya
Altınordu U-19
KADİR YURTDADURKADİR YURTDADUR
Ergene Velimeşe (January 2020)
Tayfun Tatlı
Altınordu U-19
Kemal RüzgarKemal Rüzgar
Ç.Rizespor (August 2020)
Şeref Özcan
Menemenspor (Ocak 2021)
Kerim AlıcıKerim AlıcıKerim Alıcı
Göztepe (Ekim 2020)
MEHMET MURAT UÇAR
BB Erzurumspor (July 2019)
Metehan Mimaroğlu
Osmaniyespor FK (January 2020)
Metehan Mimaroğlu
METEHAN YILMAZ
Niğde Anadolu (Temmuz 2019)
Hüsamettin Yener
Altay SK (January 2020)
Hüsamettin Yener
Muhammed MertMuhammed MertMuhammed Mert
Atakaş Hatayspor (Ocak 2021)
Oğulcan ÜlgünOğulcan ÜlgünOğulcan Ülgün
RECEP YEMİŞÇİ
Niğde Anadolu (Temmuz 2019)
Emirhan Can
Körfez SK (Temmuz 2019)
Oğuzhan Akgün
Beşiktaş (September 2020) Kiralık

Beşiktaş (September 2020) Kiralık döndü
SEFA YILMAZ
G.Birliği (Temmuz 2019)
Ersel Aslıyürek
Afyonspor (Temmuz 2019)
Hekimoğlu Trabzon (January 2020) Left.
Emre Nefiz
Adana Demir (September 2020)
SERDAR DELİKTEŞ
Manisa FK (July 2019)
Burak İnce
Altınordu U-19
Burak İnce
Sinan OsmanoğluSinan OsmanoğluSinan Osmanoğlu
Yusuf Yalçın ArslanYusuf Yalçın ArslanYusuf Yalçın Arslan
Ufuk BudakUfuk BudakUfuk Budak
YUSUF ACER
Ç.Rizespor (July 2019)
Ravil Tagir
Altınordu U-19
Ravil Tagir
Başakşehir FK (October 2020)
Okan Derici
Gazişehir FK (January 2019)
Okan Derici
Ümraniyespor (Ağustos 2020)
ALİCAN ÖZFESLİ
Başakşehir FK (July 2019)
Furkan Metin
Altınordu U-19
Furkan Metin
DAVİD DENİZ KILINÇ
Sancaktepe FK (July 2019)
Enis Destan
Altınordu U-19
Enis Destan
Gökberk Efe
Kızılcabölükspor (Temmuz 2019)
Gökberk Efe
Hüseyin Altuğ Taş
Niğde Anadolu FK (January 2020)
Hüseyin Altuğ Taş
Niğde Anadolu (Ocak 2021)
Kiralık
Muzaffer Kocaer
Altınordu U-19
Muzaffer Kocaer
Onur Taha Takır
Niğde Anadolu FK (July 2019)
Onur Taha Takır
Niğde Anadolu (Ekim 2020)
Kiralık
Polat Abay
Altınordu U-19
Polat Abay
Niğde Anadolu (Ocak 2021)
Kiralık
Yunus Can Esendemir
Altınordu U-19
Yunus Can Esendemir
Yiğit Emre Çeltik
Altınordu U-19
Yiğit Emre Çeltik
Özgür Deryol
Altınordu U-19 (Ekim 2021)
Tunahan Öztürk
Altınordu U-19 (Kasım 2021)
Sami Satılmış
Altınordu U-19 (Ekim 2021)
Berke Kılıç
Altınordu U-19 (Ekim 2021)
Emre Oymak
Altınordu U-19 (Ekim 2021)
Recep Aydın
Bursaspor (Ocak 2021)
Abdullah Soğucak
Altınordu U-19 (Şubat 2021)
Enes Yetim
Altınordu U-19 (Ocak 2021)
Feytullah Gürlük
Altınordu U-19 (Ocak 2021)
Kenan Fakılı
Altınordu U-19 (Ocak 2021)
Muhammed Berkay Kınaç
Altınordu U-19 (Ocak 2021)
Tuncay Turgay Çağman
Altınordu U-19 (Ocak 2021)

Goalscorers 2019/2020

Players1.LeagueCup
Sinan Osmanoglu 2
Anil Koc 52
Burak Ince  2
Kemal Ruzgar 62
Muhammed Mert3
Hüseyin Atakan Üner3
Yasin Ozan 21
Egehan Gök1
Ersel Aslıyürek1
Fatih Aktay1
Okan Derici4
Metehan Mimaroğlu4
Ravil Tagir1
Hüsamettin Yener2
Atakan Üner1