ALG Spor Kulubü

Alg Spor, Gaziantep merkezli Türk spor kulübü. Takım, 2018-2019 sezonundan bu yana Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele etmektedir.

Alg spor.png
Tam ad ALG Spor Kulübü
Kuruluş 1998
Stadyum Batur Stadyumu
Başkan Ali Gözcü
Teknik direktör Mehmet Kenan Öztürk
Lig Kadınlar 1. Ligi
2019-20 Şampiyon

Başarıları

Süper Lig :

Üçüncü Lig :

  • İkinci (1) : 2016-17

İkinci Lig :

  • Şampiyon (1) : 2017-18

Birinci Ligi :

  • İkinci  (1) : 2018-19

Takım Kadrosu

2018/2019 Takım Kadrosu2019/2020 Takım Kadrosu2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu2022/2023 Takım Kadrosu2023/2024 Takım Kadrosu
Güncelleme (03-05-2023)
Manager: Mehmet KarayılanManager: Mehmet KarayılanManager: Abdülkadir Aslan
Sezon sonu ayrıldı.
Manager: Hasan VuralManager: Hasan Vural
Karşılıklı Anlaşma (02-12-2022)
Manager: Salih Öner
Sezon sonu ayrıldı. (05-12-2022/01-06-2023)
Manager: Mehmet Kenan Öztürk
(23-08-2023/devam)
HANDAN KURĞA (Kaleci)
Konak Bld. (Temmuz 2019)
Ezgi Çağlar (Kaleci)
Kireçburnu (July 2019)
Fatih Vatanspor (Temmuz 2020)
Bedriye Cam (Kaleci)
Amed Sportif (October 2020)
Bedriye Cam (Kaleci)
Kdz. Ereğli Bld. (Eylül 2022)
Gülsüm Tunç (Kaleci)
Çaykur Rizespor (11-08-2022)
Gülsüm Tunç (Kaleci)
Buse Kocagül (Kaleci)Buse Kocagül (Kaleci)Buse Kocagül (Kaleci)Buse Kocagül (Kaleci)
Serbest (Haziran 2022)
Jovana Petrovic (Sırbistan) (Kaleci)
Avaldsnes (08-8-2022)
ZNK Olimpija (25-02-2023)
Beatriz Bueno Nicoleti (Brezilya)
Avaí/Kindermann (01-08-2023)
IRYNA PIDKUIKO (UKR) (Kaleci)
Free agent (July 2019)
Selda Akgöz (Kaleci)
Ataşehir Bld. (October 2020)
Selda Akgöz (Kaleci)
Ankara Bld. FOMGET (Eylül 2022)
Ngoy Fideline Mudimbi (DR Kongo)
Adana İdmanyurdu (25-02-2023)
AMED Sportif Faaliyetler (24-08-2023)
CEYDA NAZ ZOR (Kaleci)
Free agent (July 2019)
Gamze Nur Yaman (Kaleci)
Beşiktaş (July 2019)
Zhytlobud-1 (Eylül 2020)
Tuğba Demir (Kaleci)
Beykent KFT (Temmuz 2021)
Tuğba Demir (Kaleci)
Beykentspor (13-10-2022) Kiralık
Kiralık döndü (05-01-2023)
Bedriye Cam (Kaleci)
Karadeniz Ereğli (25-01-2023)
Bedriye Cam (Kaleci)
NATİA PANTSULAİA (UKR)
Atletico Madrid (December 2019)
Medine Erkan
Kocaeli BFK (July
2019)
Medine ErkanMedine Erkan
Serbest (Temmuz 2022)
Buket Karadağ
Ünyegücü FK (26-08-2022)
Nihal Saraç
Antalya 1207 (01-08-2023)
ZEHRA BORAZANCI
Kireçburnu (Temmuz 2019)
Kezban Tağ
Kdz.Ereğli (July
2019)
Kezban TağKezban TağKezban TağChristelle Ursulla Demba (Güney Afrika)
AMED Sportif Faaliyetler (24-08-2023)
LIUDMYLA SHMATKO (UKR)
Fomget Gençlik ve Spor (July 2019)
Rachel Raesetja Sebati
FC Minsk (July 2019)
Fatih Vatanspor (Nisan 2021)
Aycan Yanaç
Serbest (Ağustos 2020)
Aycan Yanaç
Serbest (Haziran 2022)
Serpil Nur Kavcı
Altyapı (03-08-2022)
Antonia Dulcic (Hırvatistan)
Napoli (24-08-2023)
TETYANA KOZYRENKO (UKR)
Lokomotiv Moscow (July 2019)
Ebru Topçu
Konak Bld. (July 2019)
Ebru TopçuEbru Topçu
G. Saray (11-08-2022)
Büşra Kılıç
Altyapı (03-08-2022
Manyima Stevelmans (Gambiya)
Sion (24-08-2023)
SEVAL KIRAÇ
Konak Bld. (November 2019)
Emine Ecem Esen
Beşiktaş A.Ş. (July 2019)
Emine Ecem EsenEmine Ecem Esen
G. Saray (11-08-2022)
Cerennur Çoban
Altyapı (03-08-2022
Karoline Cardozo De França (Brezilya)
Sion (24-08-2023)
Fatoş YıldırımFatoş Yıldırım
Ataşehir Belediye (Mart 2021)
Başak İçinözbebek
Kdz. Ereğlispor Bld. (October 2020)
Ankara BB FOMGET Gençlik Spor (Eylül 2021)
Kristina Bakarandze (Azerbaycan)
(Ekim 2021)
G. Saray (11-08-2022)
Arzu Karabulut
Beşiktaş (04-08-2022)
Arzu Karabulut
YAŞAM GÖKSU
Konak Bld. (October 2019)
Derya Arhan
Beşiktaş A.Ş. (July 2019)
Derya ArhanDerya Arhan
Fatih Karagümrük (Aralık 2021)
Rosa Bella (Kamerun)
Trabzonspor (01-08-2022)
Beylerbeyi SK (Temmuz 2023)
Andrijana Trisic (Sırbistan)
FK Sarajevo (01-08-2023)
Gülbin HızGülbin Hız Gülbin HızGülbin HızGülbin Hız
SEVGİ ÇINAR
Beşiktaş (Temmuz 2019)
Dilber Sıla Başıaçık
Filiz Lisans (Ocak 2020)
Dilber Sıla BaşıaçıkDilber Sıla Başıaçık
Serbest (Haziran 2022)
Ezgi Yalçınkaya
Gazikentspor (01-08-2022)
Beykentspor (24-03-2023)
Metıefang Tagne (Kamerun)
(01-08-2023)
YAĞMUR URAZ
Beşiktaş (Temmuz 2019)
Letago Madiba
FC Minsk (July 2019)
Fatih Vatanspor (Nisan 2021)
Ayshan Ahmadova (Azerbaycan)
Okzhetpes (Şubat 2021)
Çaykur Rizespor (Kasım 2021)
Mariem Houij (Tunus)
Ataşehir Belediyesi (Temmuz 2021)
Mariem Houij (Tunus)
G. Saray (04-08-2023)
Şilan Aykoç
Wulfz Fatih Karagümrük (01-08-2023)
REMZİYE BAKIR
Amed Sportif (Temmuz 2019)
Mihriban Topal
Trabzon İdman Ocağı (July 2019)
Kayseri G. Birliği (Şubat 2020)
Ece Tekmen
Kocaeli Bayan Futbol (October 2020)
Ece TekmenEce Tekmen
F. Bahçe (Haziran 2023)
Beyza Semercioğlu
Ankara Fomget (01-08-2023)
DEMET KILINÇ
Amed Sportif (Temmuz 2019)
Buse Nur Kocabey
Filiz Lisans (Eylül 2019)
Buse Nur Kocabey
Serbest (Eylül 2021)
Ruth Kipoyi Monique (DR Kongo)
Promesse Star (Aralık 2021)
Ruth Kipoyi Monique (DR Kongo)
G. Saray (04-08-2023)
Rabiya İsgi
Konak Belediyespor (01-08-2023)
UJUNWA EUCHARIA OKAFOR (NİG)
Serbest (Ağustos 2019)
Kristina Pereviznyk (Ukrayna)
Zhytlobud-2 (Ekim 2020)
İlayda Civelek
Ataşehir Bld. (October 2020)
İlayda Civelek
G. Saray (11-08-2022)
Müzeyyen Dilek Özbiler
Adana İdmanyurdu (01-10-2022)
Müzeyyen Dilek Özbiler
Mislina GözükaraMislina Gözükara
Fatih Vatanspor (Şubat 2021)
Didem Dülber
FOMGET Gençlik (Nisan 2021)
G. Saray (Ekim 2021)
Zehra Borazancı
FOMGER Gençlik GSK (Temmuz 2021)
Zehra BorazancıZehra Borazancı
Aslı Canan SabırlıAslı Canan Sabırlı
Antrenör oldu (Ağustos 2020)
Helin Ataç
Kocaeli Bayan Futbol (October 2020)
Ecem Cumert
MSV Duisburg (Ağustos 2021)
F. Bahçe (Temmuz 2022)
Hatice Nas
Megapol SK (26-10-2022)
Hatice Nas
DERYA İŞBİL
Kireçburnu (Temmuz 2019)
Natija Pantsulaia
Atletico Madrid (January 2020)
Zhytlobud-2 (Ekim 2020)
Ukpong Esther Sunday (Nigeria)
Konak Bld. (October 2020)
JDA Dijon (Eylül 2021)
Zhala Mahsimova (Azerbaycan)
Zenit (Ağustos 2021)
Torpedo Izhevsk (Haziran 2022)
Dilan Bora
F. Bahçe (06-01-2023)
Dilan Bora
FATMA SONGÜL GÜLTEKİN
1207 Antalyaspor (Temmuz 2019)
Vusula Seyfaddninova (Azerbaijan)
Ryazan (Ekim 2020)
Rubin Kazan (Haziran 2021)
Sabiha Çolak
Beykentspor (13-10-2022)
Marlène Kasaj Yav (DR Kongo)
Adana İdman Yurud (01-08-2022)
Serbest (01-12-2022)
Falonne Kuzoya Pambani (Tanzanya)
Simba (01-08-2023)
Aleyna Gültekin
Kayseri G.Birliği (January 2020)
Aleyna GültekinAleyna Gültekin
Hatayspor (Ocak 2022)
Glory Akumbu Ogbonna (Nijerya)
Umea IK (13-08-2022)
Beşiktaş JK (03-02-2023)
Karina Alkhovik (Belarus)
Sassuolo (01-08-2023)
Yana Derkach (Ukrayna)
Voskhod Stara Maiachka (e Ağustos 2020)
Ankara BB FOMGET Gençlik Spor (Eylül 2021)
Grâce Mfwamba Balongo (DR Kongo)
Malabo Kings (Şubat 2022)
Trabzonspor (Eylül 2022)
Rosa Mistica Mino Martinez (Paraguay)
Atlético Ouriense (12-08-2022)
Palmerias (01-02-2023)
Emine Karaboğaz
Altyapı (23-08-2023)
Selin Türkoğlu
Kdz. Ereğli Bld. (Nisan 2021)
Kdz. Ereğli Bld. (Temmuz 2021)
Thays Emmyna Ferrer Amorim (Brezilya)
Hwacheon KSPO (Şubat 2022)
Diosa Izumo FC (Temmuz 20229
Farlyn Fernanda Caicedo Quinonez (Kolombiya)
Deportivo Cali (10-01-2023)
Universitario (Haziran 2023)
Bassira Toure (Mali)
Kiryat Gat (Nisan 2021)
Fatih Karagümrük (Ağustos 2021)
Eda Karataş
Ataşehir Bld. (10-10-2021)
Eda Karataş
G. Saray (04-08-2023)
Beyza Kocatürk
Fatih Vatanspor (21-09-2021)
Beyza Kocatürk
Ankara BB FOMGET GSK (24-07-2023)
Demet Kılınç
Çaykur Rizespor (11-08-2022)
Beylerbeyi SK (Temmuz 2023)

Topscorers

Players1. League
2019/2020
1. League
2020-2021
UEFA
Women’s
Champ.Leag.

2020-2021
Letago Madiba11
Mislina Gözükara3
Fatoş Yıldırım1
Ebru Topçu143
Gamze Nur Yaman1
Medine Erkan1
Gülbin Hız11
Emine Ecem Esen41
Derya Arhan311
Pachel Raesetja Sebati1
Khrustyna Pereviznyk3
Natija Pantsulaia3
Alesia Lynko2
Vusala Seyfatdinova1
İlayda Civelek1
Ukpong Esther Sunday2
Ece Tekmen1
Bassira Toure5
Kendi Kalesine1