Al Shabab FC


Al-Shabab Futbol Kulübü, Riyad merkezli bir Suudi Arabistan profesyonel futbol kulübüdür. 1947’de kuruldu ve ilk olarak Shabab Al Riyadolarak adlandırıldı ancak 1967’de Al Shabab FC olarak yeniden adlandırıldı.

Al Shabab FC (Riyadh) logo.png
Uzun Adı Al Shabab Football Club
Takma Adı Beyaz Aslanlar
Kuruluş 1947
Stadyum King Fahd Stadium, Riyadh
Kapasite 68,752
Başkan Khalid Al Baltan

Başarıları

  • Suudi Arabistan Premier Ligi
    • Şampiyon (6) : 1990–91, 1991–92, 1992–93, 2003–04, 2005–06, 2011–12,
    • İkincilik (6) : 1981–82, 1984–85, 1988–89, 1997–98, 2004–05, 2020–21
  • Suudi Arabistan Kral Kupası (King’s Cup)
    • Şampiyon (3) :  2008, 2009, 2014
    • İkincilik (1) : 2013
  • Suudi Arabistan Prens Kupası (Crown Prince Cup)
    • Şampiyon (3) : 1993, 1996, 1999
    • İkincilik (4) : 1992, 1994, 2000, 2009
  • Suudi Arabistan Süper Kupası
    • Şampiyon (1) : 2014
    • İkincilik (2) : 1999, 2000
  • Asya Kupa Galipleri Kupası : 
    • Şampiyon (1) : 2001
  • Arap Şampiyonlar Ligi : 
    • Şampiyon (2) : 1992, 1999
  • Arap Süper Kupası
    • Şampiyon (2) : 1996, 2001
  • Gulf Kulüp Şampiyonlar Kupası : 
    • Şampiyon (2) : 1993, 1994
  • Suudi Arabistan 1. Ligi  (Division 2):
    • Şampiyon (1) : 1979
  • Suudi Arabistan Federasyon Kupası (U21):
    • Şampiyon (4) : 1988, 1989, 2009, 2010

Takım Kadrosu

2020/2021 Takım Kadrosu2021/2022 Takım Kadrosu
Güncelleme (07-02-2022)
Manager : Pedro Caixinha
Kovulma (05 Ocak 2021)
Manager : Carlos Hernández
Sezon sonu ayrıldı.
Manager : Péricles Chamusca
Giedrius Arlauskis (Litvanya) (Kaleci)
Serbes (February 2021)
Fawaz Al-Qarni (Kaleci)
Al-Ittihad (24-07-2021)
Mohammed Al-Dossari (Kaleci)
Al Shoula (06-08-2021)
Hussain Shae’an (Kaleci)
Al-Taawoun (01-07-2021)
Zaid Al-Bawardi (Kaleci)Zaid Al-Bawardi (Kaleci)
Marwan Al-Haidari (Kaleci)Marwan Al-Haidari (Kaleci)
Al Fayha (30-08-2021)
Kiralık
Igor Lichnovsky (Şili)Igor Lichnovsky (Şili)
Tigres (19-01-2022)
Khalid Al-GhamdiKhalid Al-Ghamdi
Abdullah Al-ZoriAbdullah Al-Zori
Abha (28-01-2022)
Hassan TambaktiHassan Tambakti
Abdulmalek Al-Khaibri
Serbest (01-07-2021)
Nader Al-Sharari
Abha (01-07-2021)
Turki Al-AmmarTurki Al-Ammar
Cristian Guanca (Arjantin)Cristian Guanca (Arjantin)
Al Ain (09-07-2021)
Kiralık
Abdullah Al-Hamdan
Al-Hilal (February 2021)
Abdullah Al-Jouei
Al-Taawoun (01-07-2021)
Éver Banega (Arjantin)Éver Banega (Arjantin)
Fábio Martins (Portekiz)
Braga (08-08-2020) Kiralık
Kiralık döndü (30-06-2021)
Muhannad Assiri
Al-Ahli (01-07-2021)
Emekli oldu (28-08-2021)
Mohammed Salem
Al-Raed (01-07-2021)
Carlos Carvalho (Brezilya)
Santa Clara (20-08-2021)
Khalid Al-DubayshKhalid Al-Dubaysh
Damac (27-01-2022)
Nawaf Al-AbedNawaf Al-Abed
Hussain Al-QahtaniHussain Al-Qahtani
Abdullah Al-ShamekhAbdullah Al-Shamekh
Jamal BajandouhJamal Bajandouh
Al Tain (08-01-2022)
Kiralık
Ahmed SharahiliAhmed Sharahili
Nasser Al-OmranNasser Al-Omran
Moteb Al-HarbiMoteb Al-Harbi
Fawaz Al-SqoorFawaz Al-Sqoor
Seba (Brezilya)Seba (Brezilya)
Ali Majrashi
Al-Faisaly (February 2021)
Kiralık
Ali Majrashi
Al Ahli (25-01-2022)
Alfred N’Diaye (Senegal)Alfred N’Diaye (Senegal)
Makhete Diop (Senegal)
Al Dafra (January 2021)
Paulinho (Brezilya)
Boavista (28-07-2021)
Odion Ighalo (Nijerya)
Shanghai Shenhua (February 2021)
Odion Ighalo (Nijerya)
Al Hilal (29-01-2022)
Al Najjar Ammar Siraj Y
Abha (February 2021)
Damac (12-08-2021)
Luciano Vietto (Arjantin)
Al Hilal (29-01-2022)
Kiralık
Hattan Bahebri
Al Hilal (31-08-2021)
Iago Santos (Brezilya)
Al Taawoun (30-01-2021)
Jhon Mary (Kamerun)
Shenzhen (30-01-2022)
Fares Owais
Genç Takım (Temmuz 2021)