Akdeniz Oyunları – Judo

Akdeniz Oyunları’ndaki Judo etkinliği, 1971 yılında oyunlar erkekler kategorisi dahil edilmiştir. Kadınlar 1997 yılından itibaren madalya mücadelesi vermektedir.

Erkekler Madalya Sonuçları

Extra-lightweight

60 kg. (1997-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1993Perpignan, FransaGirolamo Giovinazzo (İtalya)Franck Chambilly (Fransa)Fayçal Bousbiat (Cezayir)
Abdelouahed Chorfi (Fas)
1997Bari, İtalyaGirolamo Giovinazzo (İtalya)Makrem Ayed (Tunus)Eric Despezelle (Fransa)
Óscar Peñas (İspanya)
2001Tunis, TunusAnis Lounifi Tunus)Giovanni Carella (İtalya)Abdelouahed Chorfi (Fas)
Roberto Cueto (İspanya)
2005Almería, İspanyaOmar Rebahi (Cezayir)Rok Drakšič (Slovenya)Javier Fernández (İspanya)
Marco Caudana (İtalya)
2009Pescara, İtalyaElio Verde (İtalya)Yann Siccardi (Monaco)Dimoukritos Manousaridis (Yunanistan)
Fadi Darwish (Mısır)
2013Mersin, TürkiyeYassine Moudatir (Fas)Ahmet Sahin Kaba (Türkiye)Ziade Damien (Lübnan)
Fabio Basile (İtalya)
2018Tarragona, İspanyaFrancisco Garrigós (İspanya)Fraj Dhouibi (Tunus)Bekir Özlü (Türkiye)
David Štarkel (Slovenya)
2022Oran, CezayirFrancisco Garrigós (İspanya)Fraj Dhouibi (Tunus)Youssry Samy (Mısır)
Issam Bassou (Fas)
2026Taranto, İtalya

Half-lightweight

65 kg. (1993-1997)

66 kg. (2001-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1993Perpignan, FransaAbdelhakim Harkat (İtalya) Franck Chambilly (Fransa)Fayçal Bousbiat (Cezayir)
Abdelouahed Chorfi (Fas)
1997Bari, İtalyaHüseyin Özkan (Türkiye)Amar Meridja (Cezayir)Ludovic Delacotte (Fransa)
Marino Cattedra (İtalya)
2001Tunis, TunusBenjamin Darbelet (Fransa)Miloš Mijalković (Sırbistan Karadağ)Donato Erra (İtalya)
Amar Meridja (Cezayir)
2005Almería, İspanyaMiloš Mijalković (Sırbistan Karadağ)Giovanni Casale (İtalya)Bektaş Demirel (Türkiye)
Amin Mahmoud (Mısır)
2009Pescara, İtalyaMiloš Mijalković (Sırbistan)Ahmed Awad (Mısır)Francesco Faraldo (İtalya)
Rok Drakšič (Slovenya)
2013Mersin, TürkiyeSugoi Uriarte (İspanya)Andraž Jereb (Slovenya)Nikola Gušić (Karadağ)
Houcem Khalfaoui (Tunus)
2018Tarragona, İspanyaManuel Lombardo (İtalya)Alberto Gaitero (İspanya)Andraž Jereb (Slovenya)
Imad Bassou (Fas)
2022Oran, CezayirMohamed Abdelmawgoud (Mısır)Matteo Piras (İtalya)Maxime Gobert (Fransa)
Strahinja Bunčić (Sırbistan)
2026Taranto, İtalya

Lightweight

71 kg. (1993-1997)

73 kg. (1997-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1993Perpignan, FransaPatrick Rosso (Fransa)Diego Brambilla (İtalya)José Cabas (İspanya)
Meziane Dahmani (Cezayir)
1997Bari, İtalyaChristophe Gagliano (Fransa)Samuel Salvador (İspanya)Abdellatif Zaouia (Fas)
Giuseppe Maddaloni (İtalya)
2001Tunis, TunusChristophe Massina (Fransa)Deniz Şilli (Türkiye)Nourredine Yagoubi (Cezayir)
Haithan El Hossainy (Mısır)
2005Almería, İspanyaKiyoshi Uematsu (İspanya)Sezer Huysuz (Türkiye)Nourredine Yagoubi (Cezayir)
Anthony Fritsch (Fransa)
2009Pescara, İtalyaGiovanni Di Cristo (İtalya)Mohamed Riad (Fransa)Kiyoshi Uematsu (İspanya)
Sezer Huysuz (Türkiye)
2013Mersin, TürkiyeHasan Vanlıoglu (Türkiye)Ljubiša Kovačević Sırbistan)Jonathan Allardon (Fransa)
Enrico Parlati (İtalya)
2018Tarragona, İspanyaAkil Gjakova (Kosova)Bilal Çiloğlu (Türkiye)Mohamed Mohyeldin (Mısır)
Fabio Basile (İtalya)
2022Oran, CezayirMessaoud Redouane Dris (Cezayir)Hassan Doukkali (Fas)Alaeddine Ben Chalbi (Tunus)
Akil Gjakova (Kosova)
2026Taranto, İtalya

Half-middleweight

78 kg. (1993-1997)

81 kg. (1997-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1993Perpignan, FransaLaurent François (Fransa)Alessandro Pilati (İtalya)Adil Belgaïd (Fas)
Manuel Méndez (İspanya)
1997Bari, İtalyaDario Romano (İtalya)Sergio Doménech (İspanya)Djamel Bouras (Fransa)
Adil Belgaïd (Fas)
2001Tunis, TunusRoberto Meloni (İtalya)Salim Boutabcha (Cezayir)Aboumedan El Sayed (Mısır)
Andrija Đurišić (Sırbistan Karadağ)
2005Almería, İspanyaGiuseppe Maddaloni (İtalya)Klemen Ferjan (Slovenya)Safouane Attaf (Fas)
Abderahmane Benamadi (Cezayir)
2009Pescara, İtalyaAljaž Sedej (Slovenya)Hatem Abdelakher (Mısır)Safouane Attaf (Fas)
Antonio Ciano (İtalya)
2013Mersin, TürkiyeSrđan Mrvaljević (Karadağ)Aljaž Sedej (Slovenya)Massimiliano Carollo (İtalya)
Tomislav Marijanović (Hırvatistan)
2018Tarragona, İspanyaAbdelaziz Ben Ammar (Tunus)Mohamed Abdelaal (Mısır)Alexios Ntanatsidis (Yunanistan)
Anri Egutidze (Portekiz)
2022Oran, CezayirVedat Albayrak (Türkiye)Kenny Komi Bedel (İtalya)Alfonso Urquiza (İspanya)
Tizie Gnamien (Fransa)
2026Taranto, İtalya

Middleweight

86 kg. (1993-1997)

90 kg. (1997-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1993Perpignan, FransaPascal Tayot (Fransa)Fernando González (İspanya)Domenico Paduano (İtalya)
Hrvoje Filipan (Hırvatistan)
1997Bari, İtalyaMichele Monti (İtalya)Stéphane Nomis (Fransa)Fernando González (İspanya)
Iskander Hachicha (Tunus)
2001Tunis, TunusVincenzo Carabetta (Fransa)Khaled Meddah (Cezayir)Yiannis Tsaparas (Yunanistan)
David Alarza (İspanya)
2005Almería, İspanyaIlias Iliadis (Yunanistan)Hisham Mesbah (Mısır)Francesco Lepre (İtalya)
Burhan Koçan (Türkiye)
2009Pescara, İtalyaIlias Iliadis (Yunanistan)Mohamed El Assri (Fas)Lorenzo Bagnoli (İtalya)
Lyes Bouyacoub (Cezayir)
2013Mersin, TürkiyeAleksandar Kukolj (Sırbistan)Walter Facente (İtalya)Axel Clerget (Fransa)
Abderahmane Benamadi (Cezayir)
2018Tarragona, İspanyaNikoloz Sherazadishvili (İspanya)Nemanja Majdov (Sırbistan)Theodoros Tselidis (Yunanistan)
Nicholas Mungai (İtalya)
2022Oran, CezayirMihael Žgank (Türkiye)Theodoros Tselidis (Yunanistan)Toni Miletić (Bosna Hersek)
Tristan Mosakhlishvili (İspanya)
2026Taranto, İtalya

Half-heavyweight

95 kg. (1993-1997)

100 kg. (1997-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1993Perpignan, FransaStéphane Traineau (Fransa)Carlos Jodrá (İspanya)Dragomir Tavra (Hırvatistan)
Aiman El Shewy (Mısır)
1997Bari, İtalyaLuigi Guido (İtalya)Damjan Petek (Slovenya)Stéphane Traineau (Fransa)
Dano Pantić (Sırbistan Karadağ)
2001Tunis, TunusBassel El Gharbawy (Mısır)Christophe Lagarde (Fransa)Michele Monti (İtalya)
Sadok Khalgui (Tunus)
2005Almería, İspanyaGhislain Lemaire (Fransa)Bassel El Gharbawy (Mısır)Amel Mekić (Bosna Hersek)
Dionysios Iliadis (Yunanistan)
2009Pescara, İtalyaRamadan Darwish (Mısır)Cyrille Maret (Fransa)Amel Mekić (Bosna Hersek)
Amar Benikhlef (Cezayir)
2013Mersin, TürkiyeRamadan Darwish (Mısır)Amel Mekić (Bosna Hersek)Vincenzo D’Arco (İtalya)
Feyyaz Yazıcı (Türkiye)
2018Tarragona, İspanyaRamadan Darwish (Mısır)Giuliano Loporchio (İtalya)Lyès Bouyacoub (Cezayir)
Alexandre Iddir (Fransa)
2022Oran, CezayirNikoloz Sherazadishvili (İspanya)Mustapha Bouamar (Cezayir)Joris Agbegnenou (Fransa)
Aleksandar Kukolj (Sırbistan)
2026Taranto, İtalya

Heavyweight

+ 95 kg. (1993-1997)

+ 100 kg. (1997-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1993Perpignan, FransaJérôme Dreyfus (Fransa)Ernesto Pérez (İspanya)Charalampos Papaioannou (Yunanistan)
Salih Tufan Durmuş (Türkiye)
1997Bari, İtalyaDavid Douillet (Fransa)Selim Tataroğlu (Türkiye)Ernesto Pérez (İspanya)
Denis Braidotti (İtalya)
2001Tunis, TunusDenis Braidotti (İtalya)Mohammed Bouaichaoui (Cezayir)Matthieu Bataille (Fransa)
Anis Chedly (Tunus)
2005Almería, İspanyaSelim Tataroğlu (Türkiye)Paolo Bianchessi (İtalya)Obren Božović (Sırbistan Karadağ)
Islam El Shahaby (Mısır)
2009Pescara, İtalyaTeddy Riner (Fransa)Anis Chedly (Tunus)Islam El Shahaby (Mısır)
Ángel Parra (İspanya)
2013Mersin, TürkiyeMatjaž Ceraj (Slovenya)Jean-Sebastien Bonvoisin (Fransa)Bilal Zouani (Cezayir)
Faical Jaballah (Tunus)
2018Tarragona, İspanyaŽarko Ćulum (Sırbistan)Vincenzo D’Arco (İtalya)Faical Jaballah (Tunus)
Ángel Parra (İspanya)
2022Oran, CezayirVito Dragič (Slovenya)Mohamed Sofiane Belrekaa (Cezayir)Lorenzo Agro Sylvan (İtalya)
Wahib Hdiouech (Tunus)
2026Taranto, İtalya

Kadınlar Madalya Sonuçları

Extra-lightweight

48 kg. (1997-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1997Bari, İtalyaFrédérique Jossinet (Fransa)Leposava Marković (Sırbistan Karadağ)Yolanda Soler (İspanya)
Gülnigar Gülsaran (Türkiye)
2001Tunis, TunusNeşe Şensoy (Türkiye)Giuseppina Macrì (İtalya)Sarah Nichilo (Fransa)
Hajer Barhoumi (Tunus)
2005Almería, İspanyaSoraya Haddad (Cezayir)Francesca Congia (İtalya)Neşe Şensoy (Türkiye)
Vanesa Arenas (İspanya)
2009Pescara, İtalyaElena Moretti (İtalya) Chahnez M’barki (Tunus)Laëtitia Payet (Fransa)
Derya Cibir (Türkiye)
2013Mersin, TürkiyeEbru Şahin (Türkiye)Valentina Moscatt (İtalya)Hela Ayari (Tunus)
Scarlett Gabrielli (Fransa)
2018Tarragona, İspanyaJulia Figueroa (İspanya)Milica Nikolić (Sırbistan)Francesca Milani (İtalya)
Maruša Štangar (Slovenya)
2022Oran, CezayirMélanie Vieu (Fransa)Milica Nikolić (Sırbistan)Maruša Štangar (Slovenya)
Oumaima Bedioui (Tunus)
2026Taranto, İtalya

Half-lightweight

52 kg. (1997-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1997Bari, İtalyaMarie-Claire Restoux (Fransa)Salima Souakri (Cezayir)Giuseppina Macrì (İtalya)
Almudena Muñoz (İspanya)
2001Tunis, TunusSalima Souakri (Cezayir)Antonia Cuomo (İtalya)Petra Nareks (Slovenya)
Virginie Marie (Fransa)
2005Almería, İspanyaAnnabelle Euranie (Fransa)Aynur Samat (Türkiye)Petra Nareks (Slovenya)
Lynda Mekzine (Cezayir)
2009Pescara, İtalyaHajer Barhoumi (Tunus)Rosalba Forciniti (İtalya)Petra Nareks (Slovenya)
Ana Carrascosa (İspanya)
2013Mersin, TürkiyeLaura Gómez (İspanya)Petra Nareks (Slovenya)Delphine Delsalle (Fransa)
Ayşe Saadet Arca (Türkiye)
2018Tarragona, İspanyaDistria Krasniqi (Kosova)Odette Giuffrida (İtalya)Astride Gneto (Fransa)
İrem Korkmaz (Türkiye)
2022Oran, CezayirDistria Krasniqi (Kosova)Ana Viktorija Puljiz (Hırvatistan)Chloé Devictor (Fransa)
Ana Pérez (İspanya)
2026Taranto, İtalya

Lightweight

56 kg. (1997)

57 kg. (2001-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1997Bari, İtalyaIsabelle Magnien (Fransa)Francesca Campanini (İtalya)Lynda Mekzine (Cezayir)
Raoudha Chaari (Tunus)
2001Tunis, TunusCinzia Cavazzuti (İtalya)Karima Dhaouadi (Tunus)Lynda Mekzine (Cezayir)
Fanny Riaboff (Fransa)
2005Almería, İspanyaIsabel Fernández (İspanya)Ioulietta Boukouvala (Yunanistan)Laura Maddaloni (İtalya)
Fanny Riaboff (Fransa)
2009Pescara, İtalyaIoulietta Boukouvala (Yunanistan)Barbara Harel (Fransa)Lila Latrous (Cezayir)
Tina Trstenjak (Slovenya)
2013Mersin, TürkiyeVlora Bedeti (Slovenya)Martina Lo Giudice (İtalya)Shirley Elliot (Fransa)
Fatima Zahra Ait Ali (Fas)
2018Tarragona, İspanyaNora Gjakova xha (Kosova)Miriam Boi (İtalya)Priscilla Gneto (Fransa)
Ghofran Khelifi (Tunus)
2022Oran, CezayirMarica Perišić (Sırbistan)Giulia Caggiano (İtalya)Anđela Samardžić (Bosna Hersek)
Flaka Loxha (Kosova)
2026Taranto, İtalya

Half-middleweight

61 kg. (1997)

63 kg. (2001-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1997Bari, İtalyaSara Álvarez (İspanya)Karine Petit (Fransa)Nesria Traki (Tunus)
Neşe Yazıcı (Türkiye)
2001Tunis, TunusYlenia Scapin (İtalya)Lucie Decosse (Fransa)Zoubida Bouyacoub (Cezayir)
Fatma M’Badra (Tunus)
2005Almería, İspanyaLucie Decosse (Fransa)Sara Álvarez (İspanya)Urška Žolnir (Slovenya)
Giulia Quintavalle (İtalya)
2009Pescara, İtalyaUrška Žolnir (Slovenya)Irène Chevrouil (Fransa)Dimitra Androutsu (Yunanistan)
Kahina Saidi (Cezayir)
2013Mersin, TürkiyeMarijana Mišković (Hırvatistan)Nina Miloševič (SlRizlen Zouak (Fas)
Bahar Buker (Türkiye)
2018Tarragona, İspanyaEdwige Gwend (İtalya)Meriem Bjaoui (Tunus)Manon Deketer (Fransa)
Büşra Katipoğlu (Türkiye)
2022Oran, CezayirLaura Fazliu (Kosova)Cristina Cabaña (İspanya)Amina Belkadi (Cezayir)
Iva Oberan (Hırvatistan)
2026Taranto, İtalya

Middleweight

66 kg. (1997)

70 kg. (2001-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1997Bari, İtalyaEmanuela Pierantozzi (İtalya)Isabelle Beauruelle (Fransa)Gamze Sakızlıgil (Türkiye)
Nada Ognjenović (Sırbistan Karadağ)
2001Tunis, TunusRasa Sraka (Slovenya)Rachida Ouardane (Cezayir)Amina Abdellatif (Fransa)
Cecilia Blanco (İspanya)
2005Almería, İspanyaYlenia Scapin (İtalya)Rasa Sraka (Slovenya)Tamara Šešević (Sırbistan Karadağ)
Cecilia Blanco (İspanya)
2009Pescara, İtalyaMarie Pasquet (Fransa)Rasa Sraka (Slovenya)Leire Iglesias (İspanya)
Erica Barbieri (İtalya)
2013Mersin, TürkiyeFanny Estelle Posvite (Fransa)María Bernabéu (İspanya)Assmaa Niang (Fas)
Anka Pogačnik (Slovenya)
2018Tarragona, İspanyaMaría Bernabéu (İspanya)Carola Paissoni (İtalya)Margaux Pinot (Fransa)
Nurcan Yılmaz (Türkiye)
2022Oran, CezayirAi Tsunoda (İspanya)Nihel Landolsi (Tunus)Elisavet Teltsidou (Yunanistan)
Martina Esposito (İtalya)
2026Taranto, İtalya

Half-heavyweight

72 kg. (1997)

78 kg. (2001-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1997Bari, İtalyaEstha Essombe (Fransa)Ylenia Scapin (İtalya)Zarife Yıldırım (Türkiye)
Beatriz Martin (İspanya)
2001Tunis, TunusLucia Morico (İtalya)Sandra Borderieux (Fransa)Henar Parra (İspanya)
Houda Ben Daya (Tunus)
2005Almería, İspanyaEsther San Miguel (İspanya)Stéphanie Possamaï (Fransa)Seda Karadağ (Türkiye)
Lucia Morico (İtalya)
2009Pescara, İtalyaLucie Louette (Fransa)Houda Miled (Tunus)Raquel Prieto (İspanya)
Rachida Ouerdane (Cezayir)
2013Mersin, TürkiyeGeraldine Mentouopou (FransaAssunta Galeone (İtalya)Kaouther Ouallal (Cezayir)
Vasiliki Lymperopoulou (Yunanistan)
2018Tarragona, İspanyaGiorgia Stangherlin (İtalya)Loriana Kuka (Kosova)Patrícia Sampaio (Portekiz)
Patricija Brolih (Slovenya)
2022Oran, CezayirLoriana Kuka (Kosova)Chloé Buttigieg (Fransa)Petrunjela Pavić (Hırvatistan)
Nurcan Yılmaz (Türkiye)
2026Taranto, İtalya

Heavyweight

+72 kg. (1997)

+78 kg. (2001-devam)

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1997Bari, İtalyaCéline Lebrun (Fransa)Heba Hefny (Mısır)Donata Burgatta (İtalya)
Mara Kovačević (Sırbistan Karadağ)
2001Tunis, TunusHeba Hefny (Mısır)Clementina Papa (İtalya)Mara Kovačević (Sırbistan Karadağ)
Susana Somolinos (İspanya)
2005Almería, İspanyaBelkıs Zehra Kaya (Türkiye)Sandra Borderieux (İspanya)Barbara Andolina (İtalya)
Insaf Yahyaoui (Tunus)
2009Pescara, İtalyaLucija Polavder (Slovenya)Larisa Cerić (Bosna Hersek)Gulsah Kocaturk (Türkiye)
Nihal Chikhrouhou (Tunus)
2013Mersin, TürkiyeLucija Polavder (Slovenya)Nihal Chikhrouhou (Tunus)Belkıs Zehra Kaya (Türkiye)
Larisa Cerić (Bosna Hersek)
2018Tarragona, İspanyaKayra Sayit (Türkiye)Nihal Chikhrouhou (Tunus)Sonia Asselah (Cezayir)
Julia Tolofua (Fransa)
2022Oran, CezayirKayra Sayit (Türkiye)Nihal Chikhrouhou (Tunus)Larisa Cerić (Bosna Hersek)
Coralie Hayme (Fransa)
2023Taranto, İtalya