Akdeniz Oyunları – Eskrim

Eskrim, dört yılda bir düzenlenen Akdeniz Oyunları yarışmasında yer alan sporlardan biridir. 1951'deki açılış baskısından bu yana etkinlikte yarışan sporlardan biri olmuştur.

Erkekler Bireysel Epee

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, MısırRené Bougnol (Fransa)Carlo Pavesi (İtalya)Jacques Coutrot (Fransa)
1955Barcelona, İspanyaCarlo Pavesi (İtalya)Giuseppe Delfino (İtalya)Giorgio Anglesio (İtalya)
1959Beirut, LübnanJack Guittet (Fransa)René Queyroux (Fransa)Norbert Brami (Tunus)
1963Naples, İtalyaYves Dreyfus (Fransa)Claude Bourquard (Fransa)Giovanni Battista Breda (İtalya)
1967Tunis, TunusJacques Ladègaillerie (Fransa)Gianfranco Paolucci (İtalya)Ali Chekr (Lübnan)
1971İzmir, TürkiyeGiovanni Muzio (İtalya)Gianluca Piacella (İtalya)François Jeanne (Fransa)
1975Algiers, CezayirJohn Pezza (İtalya)Philippe Riboud (Fransa)Stefano Bellone (İtalya)
1979Split, YugoslavyaPhilippe Riboud (Fransa)Marco Falcone (İtalya)Hubert Gardas (Fransa)
1983Casablanca, FasSandro Cuomo (İtalya)Angelo Mazzoni (İtalya)Ángel Fernández (İspanya)
1987Latakia, SuriyePrograma dahil edilmedi.
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, TunusSalvatore Sanzo (İtalya)Marco Ramacci (İtalya)Maher Ben Aziza (Tunus)
Jean Noel Ferrari (Fransa)
2005Almería, İspanyaGauthier Grumier (Fransa)Jean-Michel Lucenay (Fransa)Federico Bollati (İtalya)
José Luis Abajo (İspanya)
2009Pescara, İtalyaGauthier Grumier (Fransa)Matteo Tagliariol (İtalya)Francesco Martinelli (İtalya)
2013Mersin, TürkiyeJean-Michel Lucenay (Fransa)Ahmed Khder (Mısır)Enrico Garozzo (İtalya)
José Luis Abajo (İspanya)
2018Tarragona, İspanyaYulen Pereira (İspanya)Romain Cannone (Fransa)Aymerick Gally (Fransa)
Houssam El Kord (Fas)
2022Oran, Cezayir
2026Taranto, İtalya

Erkekler Bireysel Foil

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, MısırChristian d’Oriola (Fransa)Alessandro Mirandoli (İtalya)Edoardo Mangiarotti (İtalya)
Claude Netter (Fransa)
1955Barcelona, İspanyaChristian d’Oriola (Fransa)Edoardo Mangiarotti (İtalya)Vittorio Lucarelli (İtalya)
1959Beirut, LübnanMohamed Gamil El-Kalyoubi (Mısır)Cazaban (Fransa)Guy Barrabino (Fransa)
1963Naples, İtalyaJean-Claude Magnan (Fransa)Pasquale La Ragione (İtalya)Jacky Courtillat (Fransa)
1967Tunis, TunusNicola Granieri (İtalya)Christian Noël (Fransa)Pierre Rodocanachi (Fransa)
1971İzmir, TürkiyeCarlo Montano (İtalya)Christian Noël (Fransa)Edoardo Bernkopf (İtalya)
1975Algiers, CezayirBernard Talvard (İtalya)Carlo Montano (İtalya)Giovanni Battista Coletti (İtalya)
1979Split, YugoslavyaDidier Flament (Fransa)Tahar Hamou (Cezayir)Bruno Boscherie (Fransa)
1983Casablanca, FasHaluk Yamaç (Türkiye)Ahmed Shafik (Mısır)Mauro Numa (İtalya)
1987Latakia, SuriyePrograma dahil edilmedi.
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, TunusPaolo Milanoli (İtalya)Jose Luis Abajo (İspanya)Stephane Leroy (Fransa)
Eduardo Sepulveda (İspanya)
2005Almería, İspanyaMarco Vannini (İtalya)Matteo Zennaro (İtalya)Javier Menendez (İspanya)
Jean Noel Ferrari (Fransa)
2009Pescara, İtalyaPrograma dahil edilmedi.
2013Mersin, TürkiyeGiorgio Avola (İtalya)Enzo Lefort (Fransa)Valerio Aspromonte (İtalya)
Alaaeldin Abouelkassem (Mısır)
2018Tarragona, İspanyaPrograma dahil edilmedi.
2022Oran, Cezayir
2026Taranto, İtalya

Erkekler Bireysel Sabre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, MısırJacques Lefèvre (Fransa)Mauro Racca (İtalya)Roberto Ferrari (İtalya)
1955Barcelona, İspanyaJacques Lefèvre (Fransa)Roberto Ferrari (İtalya)Gastone Darè (İtalya)
1959Beirut, LübnanJean-Ernest Ramez (Fransa)Jacques Roulot (Fransa)Robert Fraisse (Fransa)
1963Naples, İtalyaWladimiro Calarese (İtalya)Jean-Ernest Ramez (Fransa)Claude Arabo (Fransa)
1967Tunis, TunusBernard Vallée (Fransa)Martinelli (İtalya)Michele Maffei (İtalya)
1971İzmir, TürkiyeRolando Rigoli (İtalya)Gérard Dellocque (Fransa)Mario Aldo Montano (İtalya)
1975Algiers, CezayirMichele Maffei (İtalya)Mario Aldo Montano (İtalya)Philippe Vitrac (Fransa)
1979Split, YugoslavyaMichele Maffei (İtalya)Mario Aldo Montano (İtalya)Pascal Gaudet (Fransa)
1983Casablanca, FasFerdinando Meglio (İtalya)Jean-François Lamour (Fransa)Valentín Paraíso (İspanya)
1987Latakia, SuriyePrograma dahil edilmedi.
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, TunusPrograma dahil edilmedi.
2005Almería, İspanyaAldo Montano (İtalya)Luigi Tarantino (İtalya)Jorge Pérez Piña (İspanya)
Boris Sanson (Fransa)
2009Pescara, İtalyaPrograma dahil edilmedi.
2013Mersin, TürkiyeLuigi Samele (İtalya)Vincent Anstett (Fransa)Boladé Apithy (Fransa)
Fernando Casares Montoya (İspanya)
2018Tarragona, İspanyaPrograma dahil edilmedi.
2022Oran, CezayirZiad Elsisy (Mısır)Riccardo Nuccio (İtalya)Dario Cavaliere (İtalya)
Inaki Bravo Aramburu (İspanya)
2026Taranto, İtalya

Erkekler Takım Epee

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısırİtalya
Armando Dellantonio
Dario Mangiarotti
Edoardo Mangiarotti
Mario Mangiarotti
Carlo Pavesi
Fransa
René Bougnol
Jacques Coutrot
Armand Mouyal

Mısır
Osman Abdel Hafeez
Mohamed Abdel Rahman
Salah Dessouki
Mahmoud Younes
1955Barcelona, İspanyaFransa
Roger Closset
Daniel Dagallier
Armand Mouyal
René Queyroux
İtalya
Giorgio Anglesio
Giuseppe Delfino
Vittorio Lucarelli
Edoardo Mangiarotti
Carlo Pavesi
Mısır
Mohamed Abdel Rahman
Jean Asfar
Mahmoud Younes

1959Beirut, LübnanFransa
Claude Bourquard
Michel Dordé
Jack Guittet
René Queyroux

Lübnan
Youssef Ishac
Kafrouni
Ibrahim Osman
Mohamed Ramadan
Hassan El-Said
Michel Saykali
İspanya
Pedro Cabrera
Jesús Díez
Manuel Martínez
Joaquín Moya

Erkekler Takım Foil

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısırİtalya
Nicola Dioguardi
Mario Favia
Edoardo Mangiarotti
Alessandro Mirandoli
Antonio Spallino
Fransa
René Bougnol
Christian d’Oriola
Claude Netter
Jacques Noël
Adrien Rommel
Mısır
Osman Abdel Hafeez
Salah Dessouki
Hassan Hosni Tawfik
Mahmoud Younes
1955Barcelona, İspanyaFransa
Roger Closset
René Coicaud
Christian d’Oriola
Adrien Rommel
İtalya
Elio D’Assunta
Vittorio Lucarelli
Edoardo Mangiarotti
Alessandro Mirandoli
Giorgio Pellini
Mısır
Osman Abdel Hafeez
Mohamed Ali Riad
Mahmoud Younes

1959Beirut, LübnanFransa
Guy Barrabino
Cazaban
Michel Dordé
Jack Guittet

Birleşik Arap Cumhuriyeti
Farid El-Ashmawi
Ahmed El-Hamy El-Husseini
Mohamed Gamil El-Kalyoubi
Moustafa Soheim

Lübnan
Youssef Ishac
Kafrouni
Ibrahim Osman
Mohamed Ramadan
Hassan El-Said
Michel Saykali

Erkekler Takım Sabre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısırİtalya
Roberto Ferrari
Idalgo Masetto
Ilio Niccolini
Domenico Pace
Mauro Racca
Mısır
Mohamed Abdel Rahman
Farid Abou-Shadi
Salah Dessouki
Mahmoud Younes
Mohamed Zulficar
Fransa
Jacques Lefèvre
Bernard Morel
Claude Netter

1955Barcelona, İspanyaİtalya
Wladimiro Calarese
Giuseppe Comini
Gastone Darè
Roberto Ferrari
Luigi Narduzzi
Fransa
Jacques Lefèvre
Jean Levavasseur
Marcel Parent
Jacques Roulot
Mısır
Mohamed Abdel Rahman
Mohamed Gamil El-Kalyoubi
Mahmoud Younes

1959Beirut, LübnanFransa
Guy Barrabino
Robert Fraisse
Jean-Ernest Ramez
Jacques Roulot
İspanya
César de Diego
Enrique González
Ramón Martínez
Pablo Ordejón
Birleşik Arap Cumhuriyeti



Kadınlar Bireysel Epee

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2001Tunis, TunusCristiana Cascioli (İtalya)Rosa Castillejo (İspanya)Zahra Gamir (Cezayir)
Elena Torrecilla (İspanya)
2005Almería, İspanyaHajnalka Kiraly Picot (Fransa)Laura Flessel-Colovic (Fransa)Veronica Rossi (İtalya)
Sara Cristina Cometti (İtalya)
2009Pescara, İtalyaNathalie Moellhausen (İtalya)Sarra Besbes (Tunus)Jeanne Colignon (Fransa)
2013Mersin, TürkiyeRossella Fiamingo (ITA)Sarra Besbes (Tunus)Maya Mansouri (Tunus)
Smiljka Rodić (Sırbistan)
2018Tarragona, İspanyaRoberta Marzani (İtalya)Joséphine Jacques-André-Coquin (Fransa)Nicol Foietta (İtalya)
Lauren Rembi (Fransa)
2022Oran, Cezayir
2026Taranto, İtalya

Kadınlar Bireysel Foil

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1971İzmir, TürkiyeMarie-Chantal Demaille (Fransa)Özden Ezinler (Türkiye)Vera Jeftimijades (Yugoslavya)
1975Algiers, CezayirClaudie Josland (Fransa)Brigitte Dumont (Fransa)Carola Mangiarotti (İtalya)
1979Split, YugoslavyaBrigitte Latrille (Fransa)Anna Rita Sparaciari (İtalya)Dorina Vaccaroni (İtalya)
1983Casablanca, FasDorina Vaccaroni (İtalya) Carola Cicconetti (İtalya)Valentín Paraíso (İspanya)
1987Latakia, SuriyePrograma dahil edilmedi.
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, TunusValentina Vezzali (İtalya)Frida Scarpa (İtalya)Maria Rentoumi (Yunanistan)
Adeline Wuilleme (Fransa)
2005Almería, İspanyaAstride Guyart (Fransa)Claudia Pigliapoco (İtalya)Marta Simoncelli (İtalya)
Mélanie Moumas (Fransa)
2009Pescara, İtalyaValentina Vezzali (İtalya)Margherita Granbassi (İtalya)Inès Boubakri (Tunus)
2013Mersin, TürkiyeElisa Di Francisca (İtalya)Inès Boubakri (Tunus)Carolina Erba (İtalya)
İrem Karamete (Türkiye)
2018Tarragona, İspanyaInès Boubakri (Tunus)Valentina De Costanzo (İtalya)Jéromine Mpah-Njanga (Fransa)
Julie Mienville (Fransa)
2022Oran, Cezayir
2026Taranto, İtalya

Kadınlar Bireysel Sabre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
2009Pescara, İtalyaCarole Vergne (Fransa)Léonore Perrus (Fransa)Ilaria Bianco (İtalya)
2013Mersin, TürkiyeCécilia Berder (Fransa)Livia Stagni (İtalya)Azza Besbes (Tunus)
Vassiliki Vougiouka (Yunanistan)
2018Tarragona, İspanyaAzza Besbes (Tunus)Sofia Ciargalia (İtalya)Lucía Martín-Portugués (İspanya)
Despina Georgiadou (Yunanistan)
2022Oran, CezayirSaoussen Dlindah Boudiaf (Cezayir)Chiara Mormile (İtalya)Rebecca Gargano (İtalya)
Eloisa Passaro (İtalya)
2026Taranto, İtalya