Akdeniz Oyunları – Atletizm Erkekler Madalya Listesi

100 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirJak Ali Harvey (Türkiye)Ramil Guliyev (Türkiye)Ioannis Nyfantopoulos (Yunanistan)
2026Taranto, İtalya

200 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirRamil Guliyev (Türkiye)Diego Pettorossi (İtalya)Daniel Rodríguez (İspanya)
2026Taranto, İtalya

400 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirJoão Coelho (Portekiz)Hamza Dair (Fas)Abdenour Bendjemaa (Cezayir)
2026Taranto, İtalya

800 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirDjamel Sejati (Cezayir)Yassine Hethat (Cezayir)Catalin Tecuceanu (İtalya)
2026Taranto, İtalya

1500 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirAzeddine Habz (Fransa)Abdelatif Sadiki (Fas)Ossama Meslek (İtalya)
2026Taranto, İtalya

5000 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirSoufiyan Bouqantar (Fas)Mohamed Fares (Fas)Italo Quazzola (İtalya)
2026Taranto, İtalya

10,000 metre

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirPrograma dahil edilmedi.
2026Taranto, İtalya

110 metres hurdles

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirMilan Trajkovic (Kıbrıs)Amine Bouanani (Cezayir)Enrique Llopis İspanya)
2026Taranto, İtalya

400 metres hurdles

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirYasmani Copello (Türkiye)Ludvy Vaillant (Fransa)Abdelmalik Lahoulou (Cezayir)
2026Taranto, İtalya

3000 metre steeplechase

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirBilal Tabti (Cezayir)Mohamed Tindouft (Fas)Hichem Bouchicha (Cezayir)
2026Taranto, İtalya

4 × 100 metre bayrak

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, Cezayirİtalya
Andrea Federici
Matteo Meluzzo
Diego Pettorossi
Roberto Rigali
Türkiye
Ertan Özkan
Jak Ali Harvey
Kayhan Özer
Ramil Guliyev
Fransa
Jerry Leconte
Jérémy Leroux
Yanis Ammour
Dylan Vermont
2026Taranto, İtalya

4 × 400 metre bayrak

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirCezayir
Abdennour Bendjemaa
Mohamed Ali Gouaned
Abdelmalik Lahoulou
Slimane Moula
İtalya
Pietro Pivotto
Giuseppe Leonardi
Lapo Bianciardi
Matteo Raimondi
Türkiye
Oğuzhan Kaya
Yasmani Copello
Sinan Ören
İsmail Nezir
2026Taranto, İtalya

Yarı marathon

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirMohcin Outalhay (Fas)Benjamin Choquert (Fransa)Soufiyan Bouqantar (Fas)
2026Taranto, İtalya

Yüksek Atlama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirBilel Afer (Cezayir)Majd Eddin Ghazal (Suriye)Hichem Bouhanoun (Cezayir)
2026Taranto, İtalya

Sırıkla Yüksek Atlama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirErsu Şaşma (Türkiye)Anthony Ammirati  (Fransa)Ioannis Rizos (Yunanistan)
2026Taranto, İtalya

Uzun Atlama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirAugustin Bey (Fransa)Lazar Anić (Sırbistan)Yasser Triki (Cezayir)
2026Taranto, İtalya

3 Adım Atlama

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirYasser Triki (Cezayir)Tobia Bocchi (İtalya)Tiago Pereira (Portekiz)
2026Taranto, İtalya

Gülle Atma

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirArmin Sinančević (Sırbistan)Asmir Kolašinac (Sırbistan)Mohamed Magdi Hamza (Mısır)
2026Taranto, İtalya

Disk Atma

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirApostolos Parellis (Kıbrıs)Martin Marković (Hırvatistan)Danijel Furtula (Karadağ)
2026Taranto, İtalya

Çekiç Atma

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirÖzkan Baltacı (Türkiye)Alexandros Poursanidis (Kıbrıs)Giorgio Olivieri (İtalya)
2026Taranto, İtalya

Cirit Atma

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1951Alexandria, Mısır
1955Barcelona, İspanya
1959Beirut, Lübnan
1963Naples, İtalya
1967Tunis, Tunus
1971İzmir, Türkiye
1975Algiers, Cezayir
1979Split, Yugoslavya
1983Casablanca, Fas
1987Latakia, Suriye
1991Athens, Yunanistan
1993Languedoc-Roussillon, Fransa
1997Bari, İtalya
2001Tunis, Tunus
2005Almería, İspanya
2009Pescara, İtalya
2013Mersin, Türkiye
2018Tarragona, İspanya
2022Oran, CezayirLeandro Ramos (Portekiz)Ihab Abdelrahman (Mısır)Felise Vahai Sosaia (Fransa)
2026Taranto, İtalya